Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

buda benim oyuncağım

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Intruder M800
    Alıntı ysr_60HE046 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla ben 6 sene oldu motor kullanmaya başlıyalı aama hala senin başlangıç motorun dan alamadım. allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin makine mükemmelll...
    Allah sana daha iyisini nasip eder inşallah kardeşim, teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CBR 600f Hemde Gümüş...
    Çok sevdigim bi motor gule gule kullan...
    HONDA 600f -2008- >> Kawasaki Er6 N -2007->> Derbi 125 Nude -2006-

Artik No Kawasaki Yes Honda =)

Motosikleti
    sym mio
    Hayırlı olsun..
    Umarım başlangıç motorunun zorluğunu yaşamaz keyfini çıkarırsın..
    Kazasız belasız sürüşler..
    [B]Bahar geri gelir biz olsak da olmasak da....[/B]::melek02:
    Apti mi kim o:cherry:,kımılcan:silent:
    ::fool::

Syriana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    Alıntı sahtekisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    başlangıç için biraz büyük ama yavaş yavaş öğreniorus işte
    bravo arkadaşım sana aferim...en güzelini yapmışsın ne uğraşıcan dimi şimdi 125cc'di 250cc'di onu al bunu sat...gerek yok dimi böyle şeylere onlar amele motoru...senin şimdi bunla ne havan olur he...bütün hatunlar etrafında olur dimi bununla takılırsan...arkadaş ortamındada havan o biçim olur tebrikler sana... ama allah gecinden versin bununla bir kaza yapıp sakat makat kalırsan bak bakalım o zaman etrafında kaç kişi kalıyo senin...başlangıç motoru olarak bunu almana inanamıyorum...allah akıl fikir versin tüm motora yeni başlayacak motorculara...
    Rüzgara Karşı Koşmamışsan, Onunla Esmeyi Bilemezsin; Henüz Motora Binmediysen, Yaşıyorum Diyemezsin !!!

Motosikleti
    Intruder M800
    Alıntı Syriana adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bravo arkadaşım sana aferim...en güzelini yapmışsın ne uğraşıcan dimi şimdi 125cc'di 250cc'di onu al bunu sat...gerek yok dimi böyle şeylere onlar amele motoru...senin şimdi bunla ne havan olur he...bütün hatunlar etrafında olur dimi bununla takılırsan...arkadaş ortamındada havan o biçim olur tebrikler sana... ama allah gecinden versin bununla bir kaza yapıp sakat makat kalırsan bak bakalım o zaman etrafında kaç kişi kalıyo senin...başlangıç motoru olarak bunu almana inanamıyorum...allah akıl fikir versin tüm motora yeni başlayacak motorculara...
    yazın biraz agresif olmuş her ne kadar iyi niyetle yazdığını düşünmeye çalışsamda bu tarz bir ifadeye ancak o senin fikrin der geçerim. Başkasını yargılamak için kalıplaşmış fikir ve olasılık hesaplarını bırakıp karşındakini tanımalısın diye düşünüyorum nede olsa benim hakkında yorum yapıyorsun. Söylediklerin doğrudur anlatımın yanlıştır. iyi niyetin için teşekkür ederim. bende kendi canımı düşünüyorum hemde senden daha fazla.

ELINT yazı güzel sonuna kadar okudum, teşekkürler. motoru sattıracaksın bana

Syriana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    yazın biraz agresif olmuş her ne kadar iyi niyetle yazdığını düşünmeye çalışsamda bu tarz bir ifadeye ancak o senin fikrin der geçerim. Başkasını yargılamak için kalıplaşmış fikir ve olasılık hesaplarını bırakıp karşındakini tanımalısın diye düşünüyorum nede olsa benim hakkında yorum yapıyorsun. Söylediklerin doğrudur anlatımın yanlıştır. iyi niyetin için teşekkür ederim. bende kendi canımı düşünüyorum hemde senden daha fazla.
    arkadaşım seni tanımam sorun değil...seni tanıdıktan sonra sana ne kadar anlatırsam anlatayım sanki ''hee tamam arkadaş sen haklıymışsın'' diyip motorunumu satıcaksın...belkide gerçekte çok çok iyi bir insansın bunada birşey diyemem ama yaptığın bana göre çok yanlış...o yüzden böyle bir yorumda bulundum...yanlış anlamanı istemem...sonuçta hepimiz motorcuyuz ama bu işi yapmadında belli kuralları vardır...neyse sanada hayırlı olsun demekten öte bişey kalmamış geriye...
    Rüzgara Karşı Koşmamışsan, Onunla Esmeyi Bilemezsin; Henüz Motora Binmediysen, Yaşıyorum Diyemezsin !!!

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eğer o yazıyı özümseyerek okuduysan Allah aşkına paran varsa ufak cc bir motor ve eğitim al.Bu motorunda dursun ama tecrübe kazanana kadar binme.Büyük ihtimalle benden 10-15 yaş ufaksın ve gönlünün sesine kulak vereceksin.Benim ricam en azından bi süre ufak cc ile vites nedir nasıl değiştirilir?,fren nedir nasıl yapılır?,Trafikte motor nasıl kullanılır? alıştırmaları yapman.Buraya benim gibi eleştirel yazı yazanların hiç biride seni tanımıyordur ve sırf iyiliğini düşündükleri için yazıyorlardır.Gezilerede geldiğinde görecksinki senin makinan bizim geziler için uzay gemisi kıvamında kalacaktır.Aslında yavaş gezen insanlarız ve hayatın tadını çıkarmayı severiz.Hlede hep birlikte bu tadı alabilirsek değme keyfimize.
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

DarkArchAnGeL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung RT 125
    Sahibinden.com da bir r6 var seninkine benziyor senmisin yoksa (ha gayret sattı satacak)

headhunter251 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer
    aabi onu bunu bilmem.Makinan harika,güle güle binmek nasip olur inş.

Birden R6sadım bak şimdi,susamak gibi bişey olsa gerek bu iş
    ..:: Nerde O Eski Günler? ::..

Motosikleti
    Intruder M800
    Alıntı DarkArchAnGeL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sahibinden.com da bir r6 var seninkine benziyor senmisin yoksa (ha gayret sattı satacak)
    yok o benim değil ama bu yaz satıcam alacaklara duyurulur muhtemelen 500km i geçmemiş olacak

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS

Yazıyı okuyan birilerinin olması güzel

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

yok o benim değil ama bu yaz satıcam alacaklara duyurulur muhtemelen 500km i geçmemiş olacak
    Öncelikle aramıza hoşgeldin Ertech'in kankası

Benim anlamadığım, kışın sürmeyi hiç bilmiyorken neden R6 alınıp yazın ortasında satılır

Ben artık oldum deyip hayabusa mı alacan
    ekinler baş vermeden kör buzağı topallamazmış.::tartis::

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    YBR
    bu oyuncaktan bizede bir tane nasip olur inşallah!!!2 sene daha dişimizi sıkarsak olur bir tane

Motosikleti
    zx-10R & today50
    hayırlı olsun allah kaza bela vermesin

THE_LANCET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Trekker & Asya AS200GY2 Süpermoto niyetine
    Hayırlı uğurlu olsun. Umarım kazasız belasız en kısa sürede motosikletin hangi durumda ne tepki vereceğini öğrenip buna alışa bilirsin. Sağlıcakla kal....
    Bir 4 silindirlilere, Birde 2 zamanlılara hastayım.

Motosikleti
    Intruder M800
    Alıntı aYe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle aramıza hoşgeldin Ertech'in kankası

Benim anlamadığım, kışın sürmeyi hiç bilmiyorken neden R6 alınıp yazın ortasında satılır

Ben artık oldum deyip hayabusa mı alacan
    aslında motoru almamdan 1 hafta önceye kadar motor akıllı adam işi değildir diyen biriyim (burda söylenmez ama neyse dedik bi kere) denize girerken bile ayaklarım yere basacak kadar sağlamcıyımdır, arabalarıda sevmem motorlarıda, hele hız yapmaktan hiç haz etmem , evet bi dengesizlik var dediğim gibi bu macera bununla başladı bununla biter inşallah kötü bitmez tabii

Rigel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Yukarıdaki Elint'in yazısına katılıyorum. R6 oyuncak değildir. Birinci vitesinde 120 küsür km yapan 150 kiloluk bir teknoloji harikasıdır. Birçok Çinli scooterın ağırlığında. Motoru ise onların 20 katı gücünde. Senin durumunda evde vitrine koyup izlemek için şahane. Gaz kolunun yanlışlıkla biraz açıldığında neler olabileceğini hayal bile edemezsin dostum.

Yeni başlayanlar, neden hep aynı şeyi yapıyorsunuz.....???

Motosiklet sevgisi bu demek değildir. İnanın ki 10 beygirlik motor da 150 beygirlik motor da aynı felsefe için yapılmış şeyler. Önemli olan felsefe...

Senin ilk motorunla 270 km ile gitmeye ne gibi bir ihtiyacın olabilir merak ediyorum... Ya da 200 km hıza 5 saniyede çıkmanın verdiği zevki mi hayal ederek aldın o makinayı? Sen önce bir scooterla 80'le giderken önüne fırlayan kamyona yaklaşırken seleye temas eden bölgende hissetmen gereken "yusuf yusuf" ları hissetmemiş bir adamsın... Yazık verilen paralara...
    Üç boyoz bir kola

ErTech - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vaRRdı
    Kardeşim,,, kazasız belasız iyi günlerde kullanmanı diliyorum. Allah kazadan beladan korusun....

Yaptığının çok doğru olmadığı bir gerçek ancak bu tutkunun sana zarar vermesini önleyecek bir iradeye sahip olduğuna ben inanıyorum.

Alacağın eğitimler ve yapacağın pratikler ile sağlıklı bir şekilde bu işi başaracağını düşünüyorum...

Madem bu yola çıktın her zaman yanındayım

Gara ar altııı fena yakıyooooo
    ... yaşlı bir devrimci düşürmez hiç ağzından özgürlük kelimesini
    ve yatmadan önce bir bardak su yerine denize bırakır takma dişlerini ...
    ''Four wheels move the body. Two wheels move the Soul.''

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Rigel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yukarıdaki Elint'in yazısına katılıyorum. R6 oyuncak değildir. Birinci vitesinde 120 küsür km yapan 150 kiloluk bir teknoloji harikasıdır. Birçok Çinli scooterın ağırlığında. Motoru ise onların 20 katı gücünde. Senin durumunda evde vitrine koyup izlemek için şahane. Gaz kolunun yanlışlıkla biraz açıldığında neler olabileceğini hayal bile edemezsin dostum.

Yeni başlayanlar, neden hep aynı şeyi yapıyorsunuz.....???

Motosiklet sevgisi bu demek değildir. İnanın ki 10 beygirlik motor da 150 beygirlik motor da aynı felsefe için yapılmış şeyler. Önemli olan felsefe...

Senin ilk motorunla 270 km ile gitmeye ne gibi bir ihtiyacın olabilir merak ediyorum... Ya da 200 km hıza 5 saniyede çıkmanın verdiği zevki mi hayal ederek aldın o makinayı? Sen önce bir scooterla 80'le giderken önüne fırlayan kamyona yaklaşırken seleye temas eden bölgende hissetmen gereken "yusuf yusuf" ları hissetmemiş bir adamsın... Yazık verilen paralara...

Başıma gelen bişeyi hatırladım:90km/h'la giderken solumdan tır'ın biri beni sollamak için sola çıktı ve gayet nizami bir şekilde devam ederken adam ani frenle yavaşlamaya başladı.Beni tam geçmediği için ön solunda neler olduğunu göremedim.Aynı hızda olmama rağmen tır'ı geçmeye başladım.Neler oluyor diye düşünürken Tır'ın önünden uyuz bi köpek yavaş yavaş çıktı.Adam gayet güzel bir manevrayla köpeği es geçti ama bu seferde tam benim önümde kaldı.Aklıma ilk gelen köpeğe tam ortadan giricem ve uçup Tır'ın altıa konucam olmuştuki köpek hasbelkader iki adım daha attı ve kuyruğunu sıyırıp geçtim.O uyuz köpek bu sefer arkamdan koşup havlamaya başladım.O gün bu işin ciddiyetini bir kez daha anladım.Hiç şakası olmayan ölümüne zevkli bi iş.
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

arkadaşlar tamam haklısınız bende katılmıyorum yani yanlış olduğunu düşünüyorum ama abimiz bunu artistlik olsun veya hız tutkusu olduğu için değil gerçekten beğendiği için almış ve kendisine güveniyor yani 50yi geçmedim diyor en azından öğrenene kadar geçmemesi gerektiğini biliyor.yani tehlikeyi yalnızca ssler oluşturmuyor tehlike yaratan asıl insanların ta kendisi içinde hız yapmak varsa akrobasi yapacaksa R6 almasına gerek yok mobiletle bunu yapan gençlerde var üstelik full KORUMASIZ.yok motorun üstüne yatmalar yok teker yapmalar asıl bunlara gerek yok.eğer bilinci varsa insan motosiklet kullanmayı R6da bile öğrenir.Yapılmış bir yanlış varsa bunu kınamak yermek yerine düzeltelim.ne güzel almış öğrenmeye çalışıyo abimiz ona bilgi vernek şu saatten sonra daha önemli.ha almadan önce olsa bende saçmalama git hayabusa al derdim ama artık geçmiş.Allah kaza bela vermesin abi inşallah en kısa zamanda tecrübe kazanıp istediğin gezilere katılırsın...
    bu arada elint yazı çok güzel paylaşım için teşekkürler
    :bestmt:

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler