Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kenan Sofuoğlu, yeni motoru Ninja ZX-6R'yı beğendi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer

Milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, yeni takımı Kawasaki Deltafin Lorenzini takımıyla İspanya'da test sürüşlerine katıldı. Sofuoğlu, Güney Afrikalı takım arkadaşı Sheridan Morais ile Valencia Pisti'nde iki günlük test sürüşleri gerçekleştirdi. Kenan Sofuoğlu, testleri 1 dakika 37 saniyelik tur zamanıyla, takım arkadaşı Morais'in 0.3 saniye önünde tamamladı.

Test sürüşlerine Ninja ZX-6R motoruyla katılan Sofuoğlu, motosikletin performans ve elektronik sistemini beğendiğini söyledi. Motosiklet üzerinde birçok test yaptığını belirten Sofuoğlu, şunları kaydetti:

''Her antrenmanda daha çok şeyi anlayarak, adım adım iyiye doğru gidiyoruz. Motosiklet çok güçlü ve elektronik aksamı bize ayrıca avantajlar sağlıyor. Arka süspansiyonda motosikletin gücünü daha fazla kullanmama olanak sağlayan bir ayar buldum ve bu beni mutlu etti.

Motosikletlerin çok hafif ve değişik olduğu Moto2'den yeni geldim. Takımım motosikletimle doğru yolu bulmamı sağlayacak ayarları yapma konusunda çok iyi ve çok hızlı çalışıyor. Şimdi son testler için Avustralya'ya gideceğiz ve bu test diğer yarışçıların hızlarını görebilmem için çok büyük önem taşıyor. Ayrıca, lastikler iki sene öncesinden farklı. Valencia'daki soğuk hava koşullarını değerlendirdiğimizde, tur zamanlarımız hızlı. 2012'ye hızlı bir başlangıç yaptığımızı düşünüyorum.''

Kenan Sofuoğlu, 20 - 21 Şubat tarihlerinde Avustralya'daki Philip Islands Pisti'nde yaplacak Dünya Supersport Şampiyonası'nın resmi testlerine katılacak. Şampiyonada 1. ayak koşusu ise 26 Şubat'ta Avustralya'da gerçekleştirilecek.

Kaynak: Zaman

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Test sonuçlari çok iyi.
    O pist için kürsü yapabilecek bir derece ki daha ilk testlerde bu derecenin yakalanmasi çok iyi bir sonuç.
    Yanlis hatirlamiyorsam valencia'da tur rekoru 1.35 civarindaydi.
    Bakalim Avustralya'dan ne sonuçlar gelecek.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Kenanın bu yeni motoru için yaptığı yorumu bizler çok iyi algılamalıyız. Nedenmi?

Şöyle düşünün Kenan prof. bir motorcu ve birçok yarışta güzel sıralamalar kazanmış ve şampiyon olmuş birisi olarak,(yeni motoruma alışmaya çalışıyorum) demesi bizlere bence çok büyük bir tecrübe edinmemizi sağlıyor.

Şimdi şöyle düşünürsek ufak hacimli motordan inip güçlü bir motor aldığımızda çoğumuz napıyor,hemen boş bir yol veya trafikteki uzunlu kısalı aralarda kontrolsuz gaz açıyoruz görüldüğü üzere bu çok yanlış.

Bir prof sürücü (motoruma alışmaya çalışıyorum) derken biz neye güvenerek 600'lük honda alsammı başlangıç olarak vs.vs. diye biliyoruz acaba,ben bunu çözemedim.
    İmportant bunu beğendi.
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    kaynak:zaman

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    Allah yolunu açık etsin...
    Kazasız belasız alnının akıyla ülkene geri dönmeyi nasip eylesin...

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    of süper!! her yarışta kürsüde görmek istiyoruz artık
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    moto gp2 bıraktımı hani moto gp geçicekti ?

metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı TIGERSHARK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    moto gp2 bıraktımı hani moto gp geçicekti ?
    Olmadı be hocam MotoGP için başarı kadar büyük sponsorlar lazım...
    ”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    54'ü çakmış yine motora
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

35axe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Yamaha YBR 125 ESD
    Alıntı m.şanveren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kenanın bu yeni motoru için yaptığı yorumu bizler çok iyi algılamalıyız. Nedenmi?

Şöyle düşünün Kenan prof. bir motorcu ve birçok yarışta güzel sıralamalar kazanmış ve şampiyon olmuş birisi olarak,(yeni motoruma alışmaya çalışıyorum) demesi bizlere bence çok büyük bir tecrübe edinmemizi sağlıyor.

Şimdi şöyle düşünürsek ufak hacimli motordan inip güçlü bir motor aldığımızda çoğumuz napıyor,hemen boş bir yol veya trafikteki uzunlu kısalı aralarda kontrolsuz gaz açıyoruz görüldüğü üzere bu çok yanlış.

Bir prof sürücü (motoruma alışmaya çalışıyorum) derken biz neye güvenerek 600'lük honda alsammı başlangıç olarak vs.vs. diye biliyoruz acaba,ben bunu çözemedim.
    dostum tuttum bunu sana puanım 10 ;)
    DeLi MoToRcU bunu beğendi.

Motosikleti
    SPACY BEYAZ 2012 CBF 150 SİYAH 2012
    Alıntı 35axe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum tuttum bunu sana puanım 10 ;)
    AYNEN KATILIYORUM ÜSTADIM
    [COLOR="Blue"][B]Dünyanın En Delisi Motor Sürenmiş İkinci Delisi İse Arkasına Binenmiş Ben Her Zaman Birinci Deli Oldum İkincilik Bana Yakışmaz[/B] [/COLOR]::bira01:::flower:::bira01::

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)