Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Colin Edwards: Elimden bir şey gelmezdi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer

Moto GP Malezya Grand Prix'sinde, önceki hafta sonu İtalyan Marco Simoncelli'nin hayatını kaybettiği kazada yere düşen Simoncelli'ye çarpan iki pilottan biri olan ABD'li Colin Edwards, ''Kazayı engellemek için hiçbir şey yapamazdım'' dedi.

Moto GP Malezya Grand Prix'sinde, önceki hafta sonu İtalyan Marco Simoncelli'nin hayatını kaybettiği kazada yere düşen Simoncelli'ye çarpan iki pilottan biri olan ABD'li Colin Edwards, açıklamalarda bulundu.

İtalyan gazetesi La Gazzetta Dello Sport'a açıklama yapan Edwards, ''Kendime bin kere sordum. Şunu yapsam ne olurdu, başka türlü hareket etsem ne olurdu dedim. Sonra görüntüleri seyrettim ve cevabı hemen buldum. Marco'ya çarpmayı engellemek için hiçbir şey yapamazdım'' diye konuştu.

Kazada Simoncelli'ye çarpan diğer pilot Valentino Rossi'nin de yapacak bir şeyi olmadığını söyleyen Edwards, ''Bir dostu kaybetmek zor. Parlak bir yıldızı kaybettik. Marco, kişiliği nedeniyle sevilen bir isimdi'' dedi.

Sepang Pistinde 23 Ekim'deki yarışın 2. turunda virajı dönerken düşen 24 yaşındaki Simoncelli'ye tam arkasından gelen Edwards ve Rossi çarpmış, ağır yaralanan Simoncelli yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamamıştı.

Kaynak: NTVspor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı Erhan Erdil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...ağır yaralanan Simoncelli yapılan müdahaleye(sedyeden düşürülmesine ) rağmen kurtarılamamıştı.

Kaynak: NTVspor
    ....
    #sürenadam

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    yapabilirmiş gibi geliyor ama viraj dışına ve rakibe odaklanmış olduğu için simoncelliyi görünce zaten saliseler içinde çarpıyor. ama yapabileceği tek şey arka tekeri kilitleyip low side kayarak pistin dışına çıksaymış, rossi de önünde Colin olduğu için zaten kesinlikle göremediği için onun kaymasıyla görüş alanı genişleyecek ve bir şekilde kurtarabilirdi, belki....

ama simoncelli zaten mücadeleyi bırakmamış, pistte garip bir yarıbilinçli halde devam mı etmiş, yoksa gazı kısıp yavaşlayınca kalkarım mı demiş bilinmez.

fakat ortada bilinen bir gerçek var ki; O artık aramızda yok!!!
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Artık ne desek ne kadar varsayımlarda bulunsakta Simoncelli aramızda değil malesef.

Bende Colin Edwards'ın o anda bir şey yapamayacağını düşünüyorum.

CİAO MARCO!

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @kanuncan
    bu foto çok güzelmiş
    rossininde colinininde yapabilceği birşey yoktu tabi ama benim anlamadığım bu rossi denen adam orda nasıl olduda düşmedi yahu.
    adam ne yapıyo ediyo yine yarışa devam edebilcek konuma sokuyo kendini..
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Motosikleti
    BMW R80 GS
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yapabilirmiş gibi geliyor ama viraj dışına ve rakibe odaklanmış olduğu için simoncelliyi görünce zaten saliseler içinde çarpıyor. ama yapabileceği tek şey arka tekeri kilitleyip low side kayarak pistin dışına çıksaymış, rossi de önünde Colin olduğu için zaten kesinlikle göremediği için onun kaymasıyla görüş alanı genişleyecek ve bir şekilde kurtarabilirdi, belki....

ama simoncelli zaten mücadeleyi bırakmamış, pistte garip bir yarıbilinçli halde devam mı etmiş, yoksa gazı kısıp yavaşlayınca kalkarım mı demiş bilinmez.

fakat ortada bilinen bir gerçek var ki; O artık aramızda yok!!!
    dostum bence hiç şansı yoktu o kadar kuvvetli bir algılama ve anında tepki verme yeteneği kimsede yoktur
    BMW R80 GS 1993 & MERCEDES E 250 CGI BlueEFFICIENCY 2012 & YAMAHA YBR 125 ESD OLACAK İNŞALLAH

Motosikleti
    Hyosung GT250R(Gri/siyah)
    MAlesef çok doğru o noktadan sonra artık yapılabilinicek hiç birşey yoktu bende izledim videoyu orada kaçıılmazdı gerçekten bu olay...
    [B][COLOR="Gray"]Hyosung [/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]GT[/COLOR]250[COLOR="Red"]R[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Red"]Drift religion[/COLOR][/B]:cat:

Motosikleti
    KTM 400 EXC 2003
    allah rahmet eylesin
    Ben Mevlana Değilim Bana Adam Ol Öyle Gel..:jocolor:

fraktal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha VİRAGO 535
    yarıştan önce kafasında bu sefer ne olacak diye merakla beklerdim

zalim17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    660 tenere
    1 metre kala önüne yatıyor, hiç tartışmaya gerek yok, kimse bişey yapamaz o durumda
    xt125r>xt660r>dl650+ybr125>cbf1000>660 tenere

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    Yarış kuralları içinde bilerek düşmemekte var.....O yüzden yoluna devam etmesi zorunluydu ama istenirse makinayı yatırabilirdi fakat bu arada tüm riski üstüne alırdı diye düşünüyorum...ve bu sefer kendisi ölümle yüz yüze gelirdi,pistlerde biraz izleme fırsatım oldu gerçekten tapa gaz gidiliyor ve çok çok tehlikeli aslında....Bu da bu işin doğasında var zaten....
    Büyük aşklar yolculuklarla başlar ama önce güvenlik....

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler