Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Sofuoğlu'dan rekorlu kapanış

Motovento
    REKLAM ALANI
    Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    Fransa'da koşulan Dünya Süpersport Motosiklet Şampiyonası'nın 13. ve son yarışını kazanan Kenan Sofuoğlu, senenin 8. galibiyetini alarak şampiyonada bir sezonda en fazla yarış kazanan pilot oldu.

Dünya Süpersport Motosiklet Şampiyonası'nın 13. ve son yarışı Fransa'nın Magny Cours Pisti'nde yapıldı.

Sezonun 10. ayağı İngiltere yarışında şampiyonluğunu ilan eden Ten Kate Honda pilotu Kenan Sofuoğlu, 22 tur koşulan yarıştan zaferle ayrıldı.

Yarışa ilk sıradan başlayan ve ikinci turda liderliği kaptırdığı Broc Parkes ile büyük çekişmeye giren Kenan Sofuoğlu, 10. turda birinciliği tekrar aldı.

13. turda motosikletinini kaydıran Sofuoğlu, zaman kaybı yaşayınca liderlik tekrar el değiştirdi. Her geçen tur Parkes ile arasındaki farkı kapatan Kenan Sofuoğlu, 17. turda yaptığı atağıyla ilk sıraya yükseldi. Sonraki turlarda farkı iyice açan Sofuoğlu, Parkes'ın yaklaşık 3 saniye önünde finişe ilk ulaşan isim oldu.

Sofuoğlu bu sonuçla, 8. galibiyetini elde ederek şampiyonada bir sezonda en çok yarış kazanan pilot olmayı başardı.

Sona eren 2007 sezonunun ardından Türk pilot, seneyi 276 puanla ilk sırada tamamladı. Yamaha pilotu Broc Parkes 133 puanla ikinci, Fabien Foret ise 128 puanla üçüncü oldu.

Kenan Sofuoğlu’nun bu sezon kazandığı yarışlar şöyle:

TARİH YER PİST
    07.10.2007 Fransa Magny Cours
    30.09.2007 İtalya Vallelunga
    22.07.2007 Çek Cumhuriyeti Brno
    13.05.2007 İtalya Monza
    29.04.2007 Hollanda Assen
    15.04.2007 İspanya Valencia
    01.04.2007 İngiltere Donington
    24.02.2007 Katar Losail

Kaynak: Ntv

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    APV41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ SV 650
    tebrikler kenana türkiyenin adını dünyaya duyurdu birde onu MT üyesi yaparsak bizimde adımızı dünyaya duyursa iyi olacak sanırım erhan bu görev sana düşüyor sen onu üye yap bende sana kurabiye baklava ısmarlayım sende çayları söylersin artık
    MT İZMİR HUZUR EVİ SAKİNİ
    nereye gittiğin değil kiminle gittiğin ÖNEMLİDİR :wiinkk
    CENGOMOTO

ilnapoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arıyor
    Yarışın videosunu nerden bulabiliriz?

ERGENE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    B-King
    Kenanın bu başarısını Ülkemizin büyük şirketleri görür ve her yarış sonuncu olan bir takıma sponsor olacağına şampiyon olmuş bu türk bir pilota sponsor olurlar
    THRACE

Motosikleti
    Bisan Roadstar
    tebrikler kenan sofuoğlu. bugün çalıştığım için yarışı izleyemedim ve bunun için çok üzüldüm.ama çok gurur duyuyorum böyle büyük bir başarının altında bir türk sporcunun imzası olduğu için.
    unutma oyun bitince vezirde piyonda aynı kutuya konur:bounce:

Hakki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var
    kendisini tebrik ediyorum. başarılarının devamını diliyorum.

Motosikleti
    07'Transalp , 151 RS.
    Keşke burda bizler gibi bir üye olsa diyecem ama , zamanı yoktur zate böyle şeylere vakit ayıracak..

tebrikler kenan gurumuzsun...her motosikletçinin hayalindeki onun yerinde olmak..
    Kadın;15 inde Ceren,20 sinde Ceylan ,25 inde Avcı nın kendisidir.:bounce:

headhunter251 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer
    tebrikler Kenan abiyeAPV41 abimin dediği gibi onuda MT üyesi yapabilsek ne güzel olur dimiYa da aramızdan da bi şampiyon pilot çıksa keşkeAllah başarılarının devamını getirsin diyorum.Herkese iyi sürüşler dilerim...
    ..:: Nerde O Eski Günler? ::..

Bam Bam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2008 Honda 1000RR
    Seninle gurur duyuyoruz....

Alıntı APV41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tebrikler kenana türkiyenin adını dünyaya duyurdu birde onu MT üyesi yaparsak bizimde adımızı dünyaya duyursa iyi olacak sanırım erhan bu görev sana düşüyor sen onu üye yap bende sana kurabiye baklava ısmarlayım sende çayları söylersin artık
    mrh öncelikle teşekkür ederiz tüm tebrikler için. Kenan Sofuoğlu henüz üye olmasa bile ben kendisi tr ye geldiği zaman tüm yazılanları daima okutturuyorum ona.bu gelişinde fırsat bulursam üye olmasını kendisine iletirim.

ilnapoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arıyor
    ya yarışın videosunu nerden bulabiliriz.. yardımcı olacak birisi var mı?

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Kendisini takip eden iki pilotun toplamından daha fazla puan...Şampiyona ikincisinin 2 katından daha fazla puan...Rossi bile hiç bu kadar iyi olmadı desem daha açık olur sanırsam

Bugün güç bela Superbike şampiyonu olan James Toseland toplam 26 yarışta 8 galibiyet aldı.Kenan aynı sayıda galibiyeti 13 yarışta aldı.Tabi Superbike'da yarışlar daha çekişmeli çok tecrübeli pilotlar var kabul ediyorum, ama yine de çok dikkat çekici bir istatistik

Yine bir başka ilginç istatistik...Kenan Supersport'da iki yılda toplam 24 yarış koştu, bunların 10 tanesini kazandı.Motorsporlarında her 3 yarıştan birini kazanabilmek çok büyük bir başarıdır ve bu başarıyı çok az pilot yakalabilmiştir(Misal Schumacher, Jim Clark vs.).Kenan'ın Supersport kariyeri gerçekten çok iyiydi
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

belo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    yarışı izledim bir yerde hata yaptı oradada sanki diziyle motoru kaldırdı ama diğer yarışçılardan 1 gomlek utun olduğu kesin burada boşu boşuna zaman kaybedecekti inşallah sbk dada başarılı olur

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    Helal olsun çok güzel bir yarış oldu büyük bir zevkle izledim...
    hata yaptığı yerde gerçekten çok pro bir şekilde kurtardı az daha düşüyodu çünkü...
    sonra arkadaşı yakaladı ve çok güzel bir şekilde geçti...
    bende kenanın bu sezon ki bütün yarışlarını indirmeye çalışıyorum ama genelde fransızca olduğu için biraz zor oluyo...bugun ki yarışıda çektim ama sadece dvd player okuyo bilgisayarlarda açılmıyo sinir oldum...

tebrik ediyorum sbk da başarılar diliyorum ama bu gidişle sbk da da çok güzel işler yapcak kenan
    tekrar tebrikler...

UKYO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motozeus ms100
    dünkü yarışı bende izledim, yarışın ortalarında liderken motosikleti fazla yatırınca kaydı ama tekrar motoru düzeltti ,o kadar motosiklet yarışı seyrettim ama öyle kayan motoru diziyle kaldırıp toparlayan bir pilot görmedim
    bravo helal olsun.

mükemmel bir yarıştı.
    Kenan'la ne kadar gurur duysak azdır

THE_LANCET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Trekker & Asya AS200GY2 Süpermoto niyetine
    Canı gönülden destekliyor ve kutluyorum. HELAL OLSUN SANA HELAL OLSUN!!!
    Bir 4 silindirlilere, Birde 2 zamanlılara hastayım.

gitarci1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    evet bende ntv de izleme fırsatı bulmuştum yarışın son ayaklarını çok kaygan bi yerde yatan motoru diziyle kaldırmıştı helal olsun.yarış bittikten sonrada motorunu pist kenarına çekip eldivenlerini seyirciye fırlatmıştı:D

kusura bakma ukyo yazdığını göremedim tekrar söylemiş gibi oldum ama süperdi gerçekten

taner_k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    satıldı :)
    adam resmen uçuyoooooo abiside böle bunun
    İyi bir sürücünün denge,doğru karar mekanizması ve iyi zamanlaması
    vardır.Aynı şekilde iyi bir sevgilinin de..
    ne mutlu türküm diyene ! ! ! 35 U 7273 TECRÜBE, LİMİTLERİNİZİ BİLMEKTİR!

Moderatör (forrap) Tuncer Sezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kenan a artık yazacak bir şey kalmadı ki Adam bütün mükemmelikleri yaptı,bizde elimizden gelen hakettiği bütün mükemmel kelimeleri kullandık...
    Artık ne yazabilirim bilmiyorum.
    Süpersin Kenan,yolun çok açık bu kesin.Bir Türk olarak seninle gurur duyuyorum...

Umuyorum ki bir Türk firması ile sponsorluk antlaşması imzalarsınız.Artık Türk firmalarının sana destek olma zamanı geldi de geçti...
    Bizim yüreklerimizin her zaman birincisisin,hoş zaten pistlerinde

Nill,Kenan ı bizim için alnından öp .Kendini asla yalnız hissetmesin..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler