Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sofuoğlu tam gaz!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    Supersport Dünya Motosiklet Şampiyonası'nda Ten Kate Honda takımında yarışan eden Kenan Sofuoğlu (22), kalan 5 yarışın 3'ünü kazanması halinde şampiyonluğu garantilemiş olacağını söyledi.

Kendisi gibi motosiklet sporcusu olan Türkiye Motosiklet Pist Şampiyonu, ağabeyi Sinan Sofuoğlu'nun düğününe katılmak için memleketi Sakarya'ya gelen Sofuoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Supersport Dünya Şampiyonası'ndaki durumu hakkında bilgi verdi.

Toplam 14 yarışın bulunduğu şampiyonada, şu ana kadar tamamlanan yarışlar sonucunda sıralamada birinci durumda olduğunu kaydeden Sofuoğlu, sezonun Ekim ayında biteceğini belirtti.

Finale çok yaklaşıldığını ifade eden Sofuoğlu, şunları söyledi:
    ''Kalan 5 yarışın 3'ünü kazanırsam şampiyonluğu garantilemiş olacağım. Sezon iyi gidiyor, çok yoğun bir dönemi yaşıyorum. Umarım 1 ay sonra rahatlayacağım. 2 yarıştan sonra 4 haftalık bir tatilim var. Ondan sonra finaller yapılacak ama tatilden önceki yarışlarda iyi dereceler alırsam rahatlayacağım. Şampiyon olursam önümde 2 seçenek var. Ya bu kategoride yarışmaya devam etmek ya da başka bir kategoride yarışmak. Bunun seçimini ben yapacağım, buna daha karar vermedim. Tek düşüncem bu kategoride şampiyon olmak.''

''TÜRKİYE'DEN BANA SPONSOR OLMAK İSTEYEN FİRMALAR VAR''
    Gelecek sezon bir yarışının Türkiye'de olması için çalışmalar yapıldığını kaydeden Sofuoğlu, sözlerine şöyle devam etti:
    ''Onun dışında büyük ihtimal Türk sponsorlarla çalışacağım. Türkiye'den bana sponsor olmak isteyen firmalar var. Görüştüğüm firmalarla net bir karara varamadık. Çünkü 2008 için görüşüyoruz. Henüz bu sezon bitmedi. Anlaşacağım firma benim kendi sponsorum olacak. Bana uygun olanı değerlendirip seçeceğim. Benim takımıma sponsor olacak bir firmadan daha teklif almadım. Türkiye'den yavaş yavaş sponsorluk için teklifler geliyor. Ama ben Türkiye'den beklerdim ki, benim takımıma sponsor olacak büyük firmalar çıksın. Ve ülkemde böyle firmalar olduğunu biliyoruz. Ama bunu zamana bıraktık. 2 sene önce kimse gelmezken şu anda belli teklifler var, ilerde takımıma da sponsor olacaklarına inanıyorum.''

''AVRUPA'DA YAŞAYAN TÜRKLER ÇOK İLGİ GÖSTERİYORLAR''
    Yurt dışında motor sporlarının çok popüler olduğunu dile getiren Sofuoğlu, Türkiye'de bu spor dalına gereken değerin verilmediğini ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Türkiye'ye göre yurt dışında daha çok tanınıyorum. İspanya gibi Hollanda gibi ülkelerde daha çok tanınıyorum. Örneğin buraya gelmeden önce Hollanda'nın en büyük televizyonlarında birinde 1 saat röportaj yaptık. Türkiye'de böyle şeyler yapılmıyor, belki de daha bunların ne olduğunu bilmiyorlar. Bana özellikle Avrupa'da yaşayan Türkler çok ilgi gösteriyorlar. Avrupadaki bütün yarışlara gelmeye çalışıyorlar. Sezon sonuna kadar takip etmek istiyorlar. Türkiye Şampiyonası'nda 100'ün üzerinde pilot yarışıyor. Bu demek oluyor ki, yeni pilotlar gelecek. Bunlar belki de yurt dışına açılacaklar. Ve bu dönemlerinde ben onlara yardımcı olmak için elimden geleni yapacağım. Normalde bu sporu 34 yaşlarında bırakıyorlar. Benim önümde 12 yıl var. Ama Türkiye'den biri yurt dışında yarışacağım diyorsa 20 yaşın altında olması gerekiyor. Ben 7 yıldır yurt dışında mücadele veriyorum'' dedi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    işallah Kenan Sofuoğlu şampiyon olur.bu insana biraz değer verelim walla biz motorculardan başka bilen yok Kenan Sofuoğlu'nu ne ayıp bişidir yaa.
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    Hyosung GT 250 & Honda CBF 150
    Arkandayız Kenan, hız kesme
    [CENTER]Vuuuu diye aşarım dağları, enginlere sığmam taşarım :P[/CENTER]

Moderatör (forrap) Tuncer Sezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kenan gibi değerlerimize sahip çıkma bilincini tam olarak oluşturduğunda bu ülke de bir çok şey düzene girecektir.Dişiyle,tırnaklarıyla geldi bulunduğu yere.Helal olsun demekten başka bir şey gelmiyor aklıma...
    Azimin ne kadar büyük bir şey olduğunun,belki de "karanlığa küfür edeceğine kalkta bir mum yak " sözünün en güzel kanıtı.O elinden geleni yaptı,oysa ki sadece istemek ve mevcut durumlara sövmekle de yetinebilirdi..
    Hiç bir zaman vazgeçmemek lazım isteklerden ve azimden.
    Sponsorların az da olsa gelmesi tabi ki sevindirici,umuyorum ki yakında takımına da sponsor olan firmalar çıkacaktır,bunlar hep ilerlemekle gelecek şeyler ve Kenan çok güzel ilerliyor.
    Bütün kalbimizle yanındayız Kenan...

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kenan kardeşimizin şampiyonluğunu gönülden diliyorum.Bence şampiyonluk kutlamalarından sonra kendisini bir organizasyonumuzda misafir edebilirsek en azından arkasında motosiklete gönül verenlerin olduğunu bilir.
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

Kartal23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motorumu Sattım
    inşallah 3 yarışıda kazanır şampiyon olarak görürüz...
    Motorumu Sattım Kendimi Garip ve Yanlız Hissediyorum
    ( A RH + ) Türkçe' ye Sahip Çık, Yok Olmasına İzin Verme...
    Aşkın Bir Sabun İse Köpürt Beni Pakize

biker_boyz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XR 600 R
    kazanıcak ınsallah kenan kalbımız ve yuregımız senınle .
    üssü var,üstü yok

CERRAHI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaslar tüm iyi dileklerinize kesinlikle katılıyorum ama,

Ya ilginc belkide cok sacma ama resime bakınca bana yaptıgı cagrısım sanki yanındaki hostesle kenan soyunma odasından an önce birlikte cıkmıslar
    Kenan fermuarı dahi cekemeden pistte bulmus kendini
    Bilgin Sana Kıymet, Talebin Ne ise O sun Sen. İnsanlığı Sade Yiyip İçmekte mi Sandın ? Halin Ne ise Müşteri Sen Oldun O Hale, Noksanı Meğer Adli İlahidemi Sandın ?

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    Çek cumhuriyeti,
    Free practice de birinci durumda,
    ben inanıyorum ki yarışada ilk sırada başlıyacaktır...
    2.05.765 derecesi...

By Mükemmel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Başarılar, maalesef fazla yetişmiyor böyle insanlar...
    ÇELİK KANATLARIN ÖZGÜR ÇOCUKLARI

velespit-cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09` cbr 125
    herzaman desteklliyorum seni kenan... seneye superbike ondan sonraki seneyede moto gp de görüşmeküzere...
    [COLOR="Black"][FONT="Comic Sans MS"]RİDE THE WINDS OF CHANGE[/FONT][/COLOR]

tororosso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    drz 400
    kenan adaşım
    Allah yolunu acık etsin bütün dualarımız senin için
    inşallah busene şampiyon olarak bitirirsin ,sonuna kadar destekliyoruz seni yolunda bahtında açık olsun.

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    Sıralama turlarında birinciliği elde etti Kenan...
    tek 2.05 in altına inen sürücü Kenan oldu...
    2.04.871
    en yakın rakini 2.05.438 yapmış..
    yarışta başarılar...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler