Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Katar'da Stoner Kazandi / Motogp

Motovento
    REKLAM ALANI
    Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    Katar da yapılan MotoGP nin ilk yarışını Ducati pilotu Casey Stoner kazandı. Valentino Rossi ise yarışı kinci olarak tamamladı...

Yarış Özeti:

*Bir nolu cep Valentino Rossi, iki numara Casey Stoner üçüncü ise Edwards başlıyor...

*Start verildi Valentino Rossi yerini korudu. Pedrosa ve Melandri öne çıkan pilotlar Edwards yerini kaybetti ve beşinciliğe düştü...

*İlk turun son metrelerinde Casey Stoner düzlükte hızlanarak Rossi'yi geride bıraktı ve liderliği ele geçirdi...

*Rossi 2. turda bu Pedrosa tarafından geçilse de atağa karşılık verdi ve yerini korudu...

*Rossi ile Stoner mücadelesinde 3. turda İtalyan pilot atak yaptı fakat Ducati pilotu cevap vermeyi başardı...

*Katar'da 4. tur geçilirken ilk 8; Stoner, Rossi, Pedrosa, Melandri, Hopkins, Capirossi, Edwards ve Elias...

*Stoner küçük bir kaymayla hata yaptı ve Rossi liderliği ele geçirdi. Fakat düzlükte Ducati çok hızlı ve Stoner hatasını telafi etti...

*Rossi 6. turda liderliği aldı Hopkins ise Pedrosa'nın ardına 4. lüğe yerleşti...

*En hızlı tur zamanı Capirossi'den geldi. Ducatiler çok hızlı...

*Ducati pilotu Stoner son düzlükte hızlanarak 6. turun sonunda liderliği aldı...

*Capirossi, 7. turda yarış dışı kaldı...

*7. tur geçilirken ilk 4 pilot kopmaya başladı ve 1 sn içinde yer alıyor...

*Pedrosa, Rossi'nin üzerinde baskı kuruyor ve İtalyan pilot yerini kaybetmemek için lideri sıkıştıramıyor...

*Kawasaki pilotu Randy De Puniet ve Honda pilotu Checa kaza yaptı ve yarış dışı kaldılar...

*8. turun sonunda sırlama... Stoner, Rossi, Pedrosa, Hopkins, Edwards, Melandri, Elias, Hayden, Vermeulen olarak devam ediyor...

*Son şampiyon Hayden, 8. sıraya yükselse de yarışta varlık gösteremiyor...

*En hızlı tur zamanı 1:56.909 la 10. turda Rossi'ye geçti...

*Rossi ile Stoner 11. tura doğru kopmaya başladı ve arkalarındaki pilotlarla farkı 2 saniyeye yaklaştırdı...

*Hopkins korkusuzca performans kaybetmeye başlayan Pedrosa'nın önüne geçse de Pedrosa, düzlükte üçüncülüğü geri aldı...

*12. turda sıralama 1-Stoner, 2-Rossi, 3-Pedrosa, 4-Hopkins, 5-Edwards, 6-Melandri, 7-Elias, 8-Vermeulen...

*Casey Stoner en hızlı tur zamanını geliştirdi ve 1:56,758 ile pist rekorunu kırdı...

*Arka grupta yer alan Vermeulen yavaş giderek Hayden ve Nakano'yu ardında tutuyor...

*Stoner ve Rossi iyice koptu ve farkı 3 saniyenin üzerine çıkardı...

*Son 8 tura girilirken Rossi, Stoner üzerindeki baskısını arttırmaya başladı...

*Sert ön ve arka Michelin kullanan Valentino Rossi, orta yumuşaklıktaki Bridgestone kullanan Stoner'ı sıkıştırıyor...

*16. turda Stoner, 1:56,708 ile en hızlı tur zamanını geliştirdi...

*Elias, çakıl havuzuna girse de toparladı ve geri döndü...

*Yarıştan son 5 tur; 1-Stoner, 2-Rossi, 3-Pedrosa, 4-Hopkins, 5- Edwards, 6-Melandri, 7-Vermeulen, 8-Hayden...

*Ilmor'da motor sorunu yaşayan Pitt yarışı bırakmak zorunda kaldı...

*Stoner ve Ducati, çok hızlı Rossi atak yapacak yer bulmakta zorlanıyor...

*Heyacanlı liderlik mücadelesi sürerken Hayden, Barros'a geçildi...

*Rossi son 4 tura girilirken virajda atak yaptı ve öne geçti ve lider götürse de son düzlükte Stoner, inanılmaz hızlandı ve Rossi'yi geride bıraktı...

*Ducati düzlükte durdurulamıyor...

*Son iki tur ve Rossi, Ducati'yi zorlayayacak yer bulamıyor...

*Hayden 8. sıraya yükselse de liderden 22 sn geride...

*Son tura girilirken Hopkins, Pedrosa'yı sıkıştırıyor...

*Stoner farkın kapanmasına izin vermiyor son 2 km ancak Rossi'den atak yapacak bir hamle beklenmiyor...

*Stoner yarışı kazandı!!!

*Stoner ilk galibiyetine ulaşırken 22 tur boyunca liderliği neredeyse hiç kaptırmadı...En hızlı tur zamanını da yapan Avustralyalı pilot, Losail pist rekorunu da kırdı.

*Yarışta resmi olmayan sonuçlar;

1-Stoner
    2-Rossi
    3-Pedrosa
    4-Hopkins
    5-Edwards
    6-Melandri
    7-Vermeulen
    8-Hayden
    9-Barros
    10-Nakano
    11-Hofmann
    12-Jacque
    13-Roberts JR
    14-Elias
    15-Guintoli
    16-Tamada

125CC'NİN GALİBİ FAUBEL
    10.03.2007

Katar'da devam eden MotoGP haftasonunda ilk yarış tamamlandı. 125cc kategorisinde Hector Faubel, takım arkadaşı Gabor Talmasci'nin önünde yarışı kazanmasını bildi. Yarışın son turlarında iki pilot arasındaki liderlik mücadelesi izlenmeye değerdi.

Yarışa ön sırada başlayan iki pilotu ilk virajda İspanyol Sergio Gadea, sıkıştırsa da kısa süre sonra iki Aprilia pilotu arkasındaki bütün pilotlarla farkı açmaya başladı

İspanyol Gadea, kaza yapıp motoruna zarar verince beş tur sonra yarış dışı kaldı.

Faubel'i 1,5 sn geriden takip eden Talmacsi, 12. turda liderliği takım arkadaşından aldı. Ancak yarışın bitimine 3 tur kala Faubel, Macar takım arkadaşından liderliği devralsa da son turda Talmasci yine öne geçmeyi başardı.

Son turda lastik lastiğe geçen rekabette son metrelere doğru Faubel, takım arkadaşının bir kaç metre önünde yarışı kazandı.

Üçüncülük mücadelesi ise Lukas Pesek ile Raffaele de Rosa arasında geçse de İtalyan de Rosa, Çek rakibini geride bırakarak podyuma çıkan son isim oldu.

Beşinci ve altıncı sıraları ise Simone Corsi and Tomoyoshi Koyama paylaştı.

İtalya şampiyonasının önemli ismi Mattia Pasini ise zor bir yarış geçirdi. İkinci turun sonra ikinci sırada yer alırken motor arızası yaşadı ve 13. sıraya kadar geriledi. Toparlanan İtalyan pilot yedinciliğe yükselse de son üç turda kaza yaptı ve yarış dışı kaldı.

Kaynak: Otomotorspor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Yahu nedir bu olay acaba ?

Bu Ducatiler bu yıl bu kadar hızlı ise, Honda acaba üçüncü mü olacak ?
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

-BSI- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SH 300
    Yahu o ducatiye ne yapmışlar öyle. düzlükte nebiçim gidiyor. Ya diğer takımlar hiç çalışmadı. Ya da Ducati dehşet bir motor yaptı. Tahminimce çok iyi modifiye vardır o motorda . Rossinin frenlemeler çok iyiydi yine. Ama yinede düzlükte nefessiz kaldı. Güzel yarıştı. Baya zevkliydi...
    Okadar dengeli ki durunca ayaklarıma ihtiyaç duymuyorum..

bboy_iced - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki zx6r
    Ducatiler uçuyor.Tek kelimeyle kanatsız uçuyolar bu sene çok renkli geçecek belliki ve Rossi busene bayağı zorlanacak gibi.Ama benim gönlüm yinede Repsol Honda da bu arada suzuki de bence iyi bir performans sergiliyor dedim ya bu yıl çok heyecanlı olacağa benziyor.
    Albert EİNSTEİN derki;
    Biri sana çok kötüsün derse boşver takma. Banada GERİZEKALI sın dediler, ATOMU PARÇALAYIP ELLERİNE VERDİM

patriote - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Yamaha çok zayıf bir motor görünümü verdi.
    Pedrosa yarıştan kopmadan önce düzlükte aynı Ducati gibi Yamaha'yı perişan etti.
    Eğer Hopkins biraz daha kendine güvenseydi Suzuki bile potaya girebilirdi.
    Rossi'nin ellerinden öpmeleri lazım.
    İkincilik Yamaha'nın değil Rossi'nin başarısı.....

Bir ekleme
    Yamahalar Uçuyor
    diye bir başlık vardı.
    Eğer Yamahalar uçuyorsa;
    O zaman Ducatiler ne yapıyor merak ettim...

mostwanted_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    Işınlanıyor...

the_cayman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Olsa da gururla R6 diye yazsak :P
    Ducatiler uçuyo yamahada pilotaj war

Hayden ? Nerdeeeee (Geçen sene şampiyonu)

Haydenden bir halt olmaz .. Pedrosadan birşeyler bekliyorum ama haydenin şampiyonluğu sadece bir senelikti
    [B][COLOR="Cyan"][COLOR="Purple"]Yarış kazanmak istiyorsan, ne hızda gitmen gerektiğini bilmeli ve o kadar hızlı gitmelisin; ne eksik ne de fazla...[/COLOR][/COLOR][/B]

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Alıntı the_cayman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ducatiler uçuyo yamahada pilotaj war

Hayden ? Nerdeeeee (Geçen sene şampiyonu)

Haydenden bir halt olmaz .. Pedrosadan birşeyler bekliyorum ama haydenin şampiyonluğu sadece bir senelikti
    geçen senede böyle derlerdiiii

ama şuna katılıyorum. rossinin altındaki motor ducati veya honda olsaydı yarışı kazanmıştı....

Yamaha çok zayıf bir motor görünümü verdi.
    Pedrosa yarıştan kopmadan önce düzlükte aynı Ducati gibi Yamaha'yı perişan etti.
    Eğer Hopkins biraz daha kendine güvenseydi Suzuki bile potaya girebilirdi.
    Rossi'nin ellerinden öpmeleri lazım.
    İkincilik Yamaha'nın değil Rossi'nin başarısı.....

Bir ekleme
    Yamahalar Uçuyor
    diye bir başlık vardı.
    Eğer Yamahalar uçuyorsa;
    dogru söze ne denir...

Motosikleti
    Yamaha performans bakımından kötü değil

Yeni aletler daha.. Yamaha bu sene Rossinin yüzünü kara çıkartmayacak bana kalırsa... Düzlükte Ducatiler inanılmaz Honda da Yamaha da yanına yaklaşamaz.. Ducatiler geçen sene de böyleydi ama motor bu kullanmasını bilene ....
    [B][COLOR="Cyan"][COLOR="Purple"]Yarış kazanmak istiyorsan, ne hızda gitmen gerektiğini bilmeli ve o kadar hızlı gitmelisin; ne eksik ne de fazla...[/COLOR][/COLOR][/B]

deer_152 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yarısın son 5 turunu seyretme fısatım oldu ve rossi stoneri gectikten sonra düzlükte ducatinin yamahayı gecisi süperdi zaten son iki turdada fırsat bile vermedi yeni yarıscıların böle basarılı olmaları daha iyi olur rekabet artacaktır ama stoner bu işi sezon sonuna kadar götürürmü bilemem

gerçekten çok zevkli bir yarıştı. düzlükte geçen sene de böle anlar yaşandı,yamahanın düzlükteki performansı geçen sene de kötüydü

gittardando - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha APX-5NA , Yamaha YFL-211S
    Alıntı Skullhunter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Katar da yapılan MotoGP nin ilk yarışını Ducati pilotu Casey Stoner kazandı. Valentino Rossi ise yarışı kinci olarak tamamladı...
    Yok canım Rossi profesyonel adam, kin tutmak yakışmaz ona...
    ...Sergerdan...

Motosikleti
    F 650 GS
    Alıntı gittardando adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok canım Rossi profesyonel adam, kin tutmak yakışmaz ona...
    gittardando güzel yakalamışsın bravo . sana katılıyorum rossi kin tutacak adam degil

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    kamberhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000 RR FIREBLADE REPSOL
    yaww arkadaşlar bu kadar bir anda hızlanabilen moto gp de bir motor görmedim şu ana kadar.ducati harbiden bir monster(canavar) daha yapmış.bu arada dikkatinizden kaçmadıysa 3.lük koltuğunda oturan pedrosa da iyi uzuyor düzlükte.tabi motorun hakkını da vermek lazım.her düzlük girişinde rossi ne zaman birinci girdiyse viraj çıkışına 3.olarak girdi ama tecrübesi ve frenajı sayesinde 2.liği pedrosaya kaptırmadı.bence yamahanın acil olarak bişiyler yapması lazım sonuçta rossi gibi tecrübeli ve duayen bir pilot her zaman birinci olacak diye bir kaide yok.yamaha birazda motoruyla ilgilensin.yarışı kazanan pilot olduğu kadar altındaki motosiklettir.tıpkı at yarışları gibi.son söz yarış bitiminde rossi de ducatilerin çok iyi performans sergilediğini(düzlükte)kabul etmek zorunda kaldı!!!
    [COLOR="darkorange"]KARANLIĞA KÜFREDECEĞİNE KALKTA BİR MUM YAK[/COLOR]

Motosikleti
    F 650 GS
    sonunda videoyu buldum. gerçekten ducati rüzgarın oğlu misali uçuyo

honda ise yamahadan daha iyi bir motor hazırlamış bu kesin. zaten düzlüklerde anlaşılıyor. kaç defa pedrosa rossi'yi geçme fırsatı yakaladı fakat hemen arkasından viraj gelmesi ve pedrosanın rossi kadar iyi olmaması sonucu yarışı 3. tamamladı. rossi gerçekten iyi bir pilot yamahanın pilotu rossi yerine başka biri olsaydı o motorla yarışı 3. veya dördüncü tamamlamıştı. yamaha motorda bir düzenleme yapmazsa rossi ancak 2.'lik için pedrosa ile mücadele eder. ducatiye yetişmek zor görünüyor.

2007 Katar Moto GP

Motosikleti
    Var
    Elint
    benim bildiğim bir site yok ama MotoGp sitesinden ücreti mukabilinde görüntüleri alabiliyorsun.

Ducati'nin düzlük performansına takılıp kalmış arkadaşlar.
    Bunun nedeni farkın düzlükte çok net ortaya çıkması.
    Ama
    Ducati virajlarda da çok üstündü.
    Rossi'ye göre çok daha sert fren yapmasına rağmen yine de fırlayıp gitti.
    Eğer Capirossi düşmeseydi, ilk beşte kesinlikle yer bulacaktı.
    Yavaş yavaş öne yaklaşmaya başlamıştı.
    Ama şansızlık işte.
    Pedrosa; eğer biraz daha tecrübeli olsa Rossi'yi rahatlıkla geçerdi.
    Arkada Hopkins'le uğraşırken zaman kaybedince yarıştan koptu.
    Bundan sonra da üçüncülük mücadelesi yaptı.

Motosikleti
    F 650 GS
    Elint
    benim bildiğim bir site yok ama MotoGp sitesinden ücreti mukabilinde görüntüleri alabiliyorsun.
    sagol abi google dayı sagolsun ordan buldum siteyede ekledim benim gibi millette aramasın

Motosikleti
    Var
    Elint
    izninle videoyu bizim 2007 motogp başlığına ekliyorum.

Motosikleti
    F 650 GS
    Alıntı patriote adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elint
    izninle videoyu bizim 2007 motogp başlığına ekliyorum.
    tamam ekleyebilirsin ....

Motosikleti
    Alıntı ELINT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçen senede böyle derlerdiiii

ama şuna katılıyorum. rossinin altındaki motor ducati veya honda olsaydı yarışı kazanmıştı....

Abi boşversene
    Senin Honda fanatikliği kanına işlemiş .. Ducati veya Honda olsaydı diyorsun .. Şimdi ducati hondadan ve yamahadan daha iyi bana kalırsa peki senin konu hakkında düşüncelerin neler onları alalım ilk önce

Haa bu arada geçen sene böyle derlerdi diyosun da geçen sene haydenin de suratını gördük son yarıştan önce muahahah

Rossi son yarışta bir şanssızlık yaşadı .. Düşmeseydi bu sene de şampiyondu .. Adam en kötü durumları bile kendi lehine çevirebiliyor.. Ben Haydende böyle bir potansiyel görmüyorum..

Ayrıca bana kalırsa geçen sene de belirttiğim gibi casey stoner pedrosadan çok daha yetenekli.. ileride casey - dani çekişmelerini izleyebiliriz ... Honda kullanan max biaggi ile yamaha kullanan valentino rossi çekişmesi gibi

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler