Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kenan Sofuoğlu Supersport Şampiyonası'nın 6. ayağında Portekiz'de piste çıkıyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer

Milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, Dünya Supersport Şampiyonası'nın 6. ayağında Portekiz'de piste çıkacak.

FIM Dünya Supersport Şampiyonası’nda üç kez şampiyonluğa uzanarak rekorları elinde bulunduran milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, 9 Haziran Pazar günü Portekiz Portimao’da piste çıkacak. Mahi Racing Team (Hindistan) ile dördüncü şampiyonluğunu kovalayan Sofuoğlu, genel klasmanda ikinci sırada yer alıyor. Şampiyonanın 6. ayağı, 7 Haziran Cuma günü yapılacak serbest antrenmanlarla başlarken, 8 Haziran Cumartesi günü ise sıralama antrenmanları sonucu pole pozisyonunun sahibi belli olacak. 9 Haziran Pazar günü ise sezonun 20 turluk 6. randevusu Algarve pistinde start alacak.

Milli sporcu Kenan Sofuoğlu, Portekiz’de mutlaka kürsüde olması gerektiğini belirterek, “Portimao güzel bir pist ve gerçekten bisiklet sürme keyfini çıkarabilirsiniz. Portimao benim sürüş tarzım için de iyi bir pist. Şampiyonluk için önemli bir hafta sonu olacak. Puan için gitmiyorum, yarışı kazanmak için orada olacağım. İkinci de olabilirim ama yarışı kazanmak zorundayım” dedi.

2007, 2010 ve 2012 WSS şampiyonluğuna imza atan Kenan Sofuoğlu, kariyerinde 74 kez start alırken, 51 kez kürsüye çıkıp , 22 yarışda da İstiklal marşımızı dünya pistlerinde çaldırdı.

Kaynak: TMF

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Sam Lowes'la arasındaki 30 puan farkı kapatmak için burada işe koyulmalı. Farkın açılmasına müsade edemez artık. Bu arada Sam Lowes ilk antrenman ve sıralamalarda yine en hızlıydı ama Kenan hemen arkasında, çeyrek saniye kadar fark var. Bu pistte kazanmak için iyi bir şansı var, değerlendirmeli mutlaka.

metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    1. S. Lowes 35'32.882
    2. F. Foret 35'33.262
    3. K. Sofuoglu 35'33.384

Kenan 3. olmuş, fark açılıyor.
    Ama sanırım güzel yarış olmuş, ilk 4 arasındaki fark çok az...

metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Rüyamda Kenan'ı gördüm
    Hayatında en pişman olduğu şeyi sordum, Tecnomag-CIP ile Moto2'de yarışmak dedi
    Takım o kadar parasızdı ki, motorun yağını bile ellerimle kendim değiştiriyordum dedi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler