Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kenan Sofuoğlu: Arkamda kimse olmadığı için Moto GP'ye gidemiyorum

Motovento
    REKLAM ALANI
    Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer

Dünya Süpersport Şampiyonu Kenan Sofuoğlu, yeterli bütçeyi sağlayacak sponsor desteği bulamadığı için Moto GP kategorisinde yarışamıyor.

Sofuoğlu, 3 kez dünya şampiyonu olmasına rağmen yeterli sponsor desteği alamadığı için dünyanın en önemli motosiklet organizasyonlarından Moto GP'de piste çıkma şansını bulamıyor.

Yıllık 15 milyon avroya ulaşan desteği tek başına karşılayamayan Sofuoğlu, bu nedenle alt kategorilerde yarışmaya devam ediyor.

Sofuoğlu, yaptığı açıklamada, Moto GP'de yarışabilmek için büyük bir desteğe ihtiyaç duyduğunu belirterek, "Bu destekler de sezon başına 15 milyon avroya ulaşabiliyor. Şu anda Türkiye'de bunu verebilecek bir marka yok. Arkamda kimse olmadığı için Moto GP'ye gidemiyorum" dedi.

Sofuoğlu, şu anki bütçesiyle Moto GP'de kötü takımlarda yarışabileceğini, bu nedenle de alt kategorileri tercih ettiğini söyledi.

Kendisine en büyük desteği, Türkiye Motosiklet Federasyonu ile Gençlik ve Spor Bakanlığının verdiğine işaret eden Sofuoğlu, bu bütçelerin Moto GP için yetersiz olduğunu aktardı.

Moto GP'de yetenekten çok desteğin ön planda olduğunu dile getiren Sofuoğlu, "Burada yarışabilmek için iyi destekler lazım. Baktığınız zaman iyi yarışçılar İspanyol çünkü İspanyol markalar burada var. Onlar da kendi ülkelerinde reklam yapabilmek adına kendi sporcularına destek sağlıyor" ifadesini kullandı.

"Benden yavaş olanlar Moto GP'nin zirvesinde"

Moto GP kategorisindeki yarışan iyi pilotlardan daha hızlı olduğunu vurgulayan Sofuoğlu, motor sporlarında maddi desteğin çok önemli olduğunu anlattı.

Sofuoğlu, şu anda Moto GP'de iyi bir Türk markası olması halinde Türk sporcuların da burada yarışacağını ifade ederek, "Ancak böyle bir durum olmadığı için markaların ülkelerine göre yarışçılar var. Ben bu nedenle Moto GP'de yarışamıyorum. İnsanlar bilmesin ki yeterince iyi değilim. Benden daha yavaş pilotlar şu anda Moto GP'de zirvede bulunuyor" diye konuştu.

Kaynak: Gazete Vatan

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Kenan'ın 2010'daki takım arkadaşı Pirro MotoGP'de yarışıyor (şu an Ducati'nin test pilotu, ancak ana pilotlardan biri sakatlanınca 2-3 yarışa katıldı). Kenan'la takım arkadaşı olduğu sezon Kenan 263 puanla Dünya Şampiyonu oldu, Pirro ancak 99 puan aldı ve 5. oldu. Laverty Imola'da Kenan'ı son virajda biçince şanslı bir galibiyet aldı. O da olmasa yarış zaferi bile olmayacaktı Supersport şampiyonasında. "Benden daha yavaş pilotlar şu anda Moto GP'de zirvede bulunuyor" kısmı biraz fazla iddialı olmuş, ancak iyi bir takım ve sponsorla Kenan MotoGP'de istikrarlı bir şekilde ilk beşe girebilecek bir sporcu.

Motosikleti
    var bi şeyler
    Kenan'ı supersport'a çıktığı 2006 sezonundan beri takip ediyorum. Hayat görüşü ve tercihleri hakkında az çok fikir sahibiyiz. Çevremden eleştiri almama rağmen asla "bu bizden değildir, başarısız olsun" şeklinde düşünmedim. Bilakis dişe dişe mücadele verirken ben de tv başında hop oturdum hop kalktım. "Türk sporcusudur, bayrağımızı dalgalandırır, marşımızı çaldırır" dedim. Yeri geldi röpörtaj da yaptım kendisiyle. Kendisini eleştireceğim zaman da odağa hayat tercihlerini değil, sportif alanda yaptıklarını ve/veya yap(a)madıklarını göz önüne aldım. Yine asla "bu adam hokumetçi, buradan güzel vururum" demedim. Size de tavsiyem kendisini överken/eleştirirken hayat tercihlerini değil sportif icraatlarını göz önüne almanız. Tabii yarışlarını seyrediyorsanız.
    Güzel Şale bunu beğendi.

Sırf bu yazıyı yazmak için üye oldum,

Soruyorum nerede ülkemizin ileri zenginleri ? nerede ülkemin ileri düzey holding sahipleri ? isim yapmış zirveye oynayan vergi rekortmenleri ? nerede bu insanlar neden ülkemin evlatlarına sahip çıkmıyorlar neden hep ceplerini dolduruyorlar ? anlam veremiyorum herkes kendi cebini düşünür olmuş sorsalar ekonomimiz dünyada ilk 10 da derler yalan arkadaş.

Motosikleti
    var bi şeyler
    Bu konuyla ilgili bilgim var, üstüne de Kenan'la yapılan bir röpörtajı okudum bu sabah http://www.crash.net/world+superspor...oglu_-_qa.html

Kenan'ı 2008 Superbike sezonu için eleştirmek doğru değil. Carlos Checa ve diğer takım arkadaşı Kiyonari de 1000'lik motorlardaki tecrübelerine rağmen ancak birer ikişer yarış kazanabildiler. 2008'den beri 5-6 sezondur CBR1000RR kullanan hiçbir pilot şampiyona genel klasmanında ilk üçe giremedi. 4 yıldır falan da sadece Rea (o da senede 1 veya 2 tane) yarış kazanabildi. Moto2'ye dönersek. Kenan moto2'ye geçer geçmez başarılı oldu. Daha ilk yarışında yarışın yarısından fazlasını lider götüren ve ilk 5'e girebilen nadir pilotlardan oldu. Ancak 2011'de şaside değişiklikler oldu ve takım ufak ve bütçesi çok az olduğundan Kenan'ın istediği hiçbir değişikliği yapamadılar. Yine 2011 sezonundan ötürü Kenan'ı eleştirmek çok da doğru değil. Kenan hakettiği fırsatı ne Superbike ne de Moto2'de bulabildi. Belki yüklü bir sponsor desteği olsa 2011'de iyi bir takımla Moto2 şampiyonu olabilirdi. Şimdi çok farklı yerlerde görüyor olurduk Kenan'ı.

B@Ş@R@N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ ER-5
    Benden ufak olmasına rağmen çok sevdiğim ve gıpta ettiğim bir insan Allah gönlüne göre versin. Âmâ Türkiye'nin kanayan yarası bu en basiti THY Real Madrid den Barselona'ya sponsor olucuna Kenan a destek olsa çok daha iyi olmaz mı ?

@Shrieker
    "Benden daha yavaş pilotlar şu anda Moto GP'de zirvede bulunuyor", şunlar kim biliyorsan yazabilir misin?

Moto GP pilotlarına baktım, Crutchlow hariç Kenan'la yolları bile kesişmemiş. Crutchlow da 12., 7., devam eden sezonda da 4. sırada, zirvede bulunduğu ne kadar söylenebilir bilemedim.
    busel bunu beğendi.

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Alıntı Shrieker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kenan'ı supersport'a çıktığı 2006 sezonundan beri takip ediyorum. Hayat görüşü ve tercihleri hakkında az çok fikir sahibiyiz. Çevremden eleştiri almama rağmen asla "bu bizden değildir, başarısız olsun" şeklinde düşünmedim. Bilakis dişe dişe mücadele verirken ben de tv başında hop oturdum hop kalktım. "Türk sporcusudur, bayrağımızı dalgalandırır, marşımızı çaldırır" dedim. Yeri geldi röpörtaj da yaptım kendisiyle. Kendisini eleştireceğim zaman da odağa hayat tercihlerini değil, sportif alanda yaptıklarını ve/veya yap(a)madıklarını göz önüne aldım. Yine asla "bu adam hokumetçi, buradan güzel vururum" demedim. Size de tavsiyem kendisini överken/eleştirirken hayat tercihlerini değil sportif icraatlarını göz önüne almanız. Tabii yarışlarını seyrediyorsanız.
    Elbette bizler birer motosiklet sevdalisi olarak dunya gorusunden bagimsiz sevdik Kenani ama sermaye hic oyle dusunmedi. Ornegin bir BEKO markasini tum avrupada yerel liglerdeki futbol maclarinda bile reklam olarak gorduk. Halbuki cokmu zordu Kenanin motorunda ayni markayi gormek. Son 10 yilda BEKO nun dunya capindaki reklam butcesinin toplam 1 milyar dolaria astigi soyleniyor. Moto GP tum dunyada seyredilen ve reklam vermek icin , sponsor olmak icin mukemmel bir alan .Heleki pistte yarisan Turk bayragi tasiyan Kenan ise.
    Güzel Şale bunu beğendi.
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Sezon basi 15milyon iyi para.
    Türkiye'de bu parayi reklam için harcayacak firmalar var elbette ama bunun bir karsiligi var.
    Motospor alaninda bu paranin karsiligi alinabilecek bir reklam ne Kenan'in ne de Rossi'nin basarabilecegi bir sey.
    Türk firmalari için söylüyorum.

moto Gp nin kötü takımlarında yarışabilirim. yarış abi kötüsünde yarış. yarış ta sen de herkes te bir rahatlasın. kenanı GP de görüp huzur bulsun herkes te sen de. yıllardır aynı muhabbet bıktık artık . sponsor olsa , şöyle olsa böyle olsa yıllardır bu muhabbet. ya da yarışma abi GP de. supersport şampiyonluğu da harika. bu kadar oldu de. gene herkes sever seni arada bir siyasi saçmalamalar yapmazsan gene sevilirsin. ama artık yakınmayı da bırak. söylediklerinde haklılık payı var ama kendine bir sor. niye sponsor bulamıyorum, niye şöyle niye böyle diye. biraz da kendine bak. haaa daha fazla bir şey başarmana da gerek yok. bu halinlede efsane oldun. bununla yetin tadını çıkar. ama daha da sponsor du bilmemneydi deme gözünü seveyim
    Syanur bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler