Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motokrosun geçilmez şampiyonu Şakir Şenkalaycı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer

Milli motokrosçu Şakir Şenkalaycı, 15 yıldır üst üste şampiyon olan ve “şampiyonlar şampiyonu” unvanını elinde bulunduran tek Türk sporcu olarak yarışlara katılıyor.

İsmini kendisi gibi eski motokrosçu olan dedesinden alan Şakir Şenkalaycı, AA muhabirine, ilkokul 4. sınıfta motokros yarışlarına başladığını ve yarışmaktan üniversite öğrenimine fırsat bulamadığını söyledi.
    Dededen toruna motosiklet sporuyla uğraştıklarını ifade eden 31 yaşındaki Şenkalaycı, “Motorokros, benim ailevi mesleğim. 4 nesil motosikletçiyiz. Dedem, hem profesyonel sporcu hem de motosiklet tamircisiydi. Bana bu sporu dedem sevdirdi” dedi.

Herkesin bir idolü olduğunu belirten Şenkalaycı, şöyle konuştu:

“Benim bir idolüm yoktu. Hayranlıkla bakabileceğim hiç kimse olmadı. Deneme yanılma metoduyla bu işleri öğrendim. 15 yıldır Türkiye şampiyonuyum. Henüz bir rakibim çıkmadı. Balkan şampiyonluğu ve Avrupa 3'üncülüğü derecelerim var. Ayrıca, 2005 yılında 9 ayrı kategoriyi birinci tamamlayarak 'şampiyonlar şampiyonu' unvanını aldım.”

“Her şey yetenekte bitiyor”

Şenkalaycı, iyi bir motosikletçi olabilmek için her gün mutlaka sürüş tekniğinin yanında kondisyon çalışmasının da yapılması gerektiğini söyledi. Motor sporlarında başarıyı yakalamak isteyenlere başka bir işle uğraşmamaları tavsiyesinde bulunan Şenkalaycı, “Bu işi yapmak için ciddi antrenman yapman gerekir. İyi sponsorların olması lazım. Sadece motor sporlarıyla ilgilenmelisin. Ama yeteneğin yoksa bunların hiçbiri bir işe yaramaz. Her şey yetenekte bitiyor” diye konuştu.

“Dışarıda motosiklet kullanmak tehlikeli”

İnsanların trafikte birbirlerine saygılı davranmadıkları yorumunu yapan Şenkalaycı, “Bu nedenle dışarıda motosiklet yerine arabamı kullanmayı tercih ediyorum” dedi. Şenkalaycı, “Motor sporları, trafiğe kapalı alanda hakemlerin ve sağlık görevlilerin kontrolünde yapıldığı için son derece güvenli. Ancak dışarıda motosiklet kullanmak tehlike. İnsanın, insana saygısı kalmamış durumda. Bizim memlekette, motosiklet kullanıcıları da düzgün giyinmiyor. Hiç kimse kurallara uymadığından ciddi sakatlıklar yaşanıyor” değerlendirmesinde bulundu.

Profesyonel yarışçı olarak artık bir hedefinin kalmadığını anlatan Şenkalaycı, eğitmenlik yaparak genç sporcuları desteklediğini sözlerine ekledi.

Kaynak: Hürriyet, AA

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Çok mantıklı konuşmuş. Ayrıca başarılarından dolayı kendisini tebrik ediyorum. Çok başarılı bir kariyer
    #sürenadam

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    bu kadar senede bi kaç kişi yetiştirmediyse, bildiklerini sadece kendisi bilsin isteyen bencil denyolardan farkı yoktur benim için...eğer bunun için çaba veriyosa ne ala, ellerinden öperim...

başarılar...

transelo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda transalp / SH300i /cb125e
    azımsanacak başarılar değil ama dünya şampiyonu bu kadar uçmuyor arkadaş; bi dur.....sen, ben, bizim oğlan yarışıp duruyorsunuz bu ülke
    de bu ne hava...
    LİDYALI bunu beğendi.
    aman derim kardeşim alkol kötü bir artçıdır.....

Motosikleti
    Cbf150
    Bir dakarda yada uluslar arası büyük turnuvada başarı gösteremedikten sonra ..
    CANIM KIZIM HERŞEYİM

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    tamamen yetenek demesi, dışarda araba kullanıyorum demesi falan param var yapıyorum arkadaşa çıkıyor, tişörtünü giyeceğine gitsin bi yarışsın derece kapsın doğru düzgün gelsin bi de. kıskandığımdan değil de aga şampiyonsun 15 senedir biraz alçak gönüllü ol be, bildiklerini yeni nesillere aktar. rakibim yok ne la ahauha boksör sanki
    Güncel Motosiklet Haberleri ve Kültürü Blogu
    https://www.facebook.com/BoutiqueMoto

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Alıntı transelo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    azımsanacak başarılar değil ama dünya şampiyonu bu kadar uçmuyor arkadaş; bi dur.....sen, ben, bizim oğlan yarışıp duruyorsunuz bu ülke
    de bu ne hava...
    Supermoto Balkan şampiyonu ve Avrupa üçüncüsüdür kendisi.

http://tr.wikipedia.org/wiki/%C5%9Ea...enkalayc%C4%B1
    "Şenkalaycı 2002 yılında supermoto kategorisinde de yarışlara katılmaya başladı. 2002-2008 yılları arasında supermotoda tüm Türkiye şampiyonluklarını da kazanan Şakir Şenkalaycı, 2005 yılında 650-1300cc Balkan Supermoto Şampiyonu, 2006'da 250cc Balkan Supermoto ikincisi ve 250cc Supermoto Avrupa üçüncüsü olmuştur."

Alıntı papazkemal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir dakarda yada uluslar arası büyük turnuvada başarı gösteremedikten sonra ..
    2012 Dakar'da servis desteği olmadan yarışanlar kategorisinde 14 etaplık yarışın 10. etabında kendi sınıfında birinci, genel klasmanda 25. giderken kaza yaptı. Tamamlasaydı Dakar kupasıyla gelecekti.

Alıntı phradrel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamamen yetenek demesi, dışarda araba kullanıyorum demesi falan param var yapıyorum arkadaşa çıkıyor, tişörtünü giyeceğine gitsin bi yarışsın derece kapsın doğru düzgün gelsin bi de. kıskandığımdan değil de aga şampiyonsun 15 senedir biraz alçak gönüllü ol be, bildiklerini yeni nesillere aktar. rakibim yok ne la ahauha boksör sanki
    Her yer klavye delikanlısı! Adam 15 senedir parası var diye mi şampiyon peki? Bir sezonda 9 dalda nasıl şampiyon olunur haberin var mı? Bildiklerini yeni nesle de aktarıyor, iki ayrı yerde motokros pisti yaptırmaya uğraşıyor. Bir pist yaptırabilmek için nelerle uğraştığını, ne kadar özverili çalıştığını çok iyi biliyorum.

Meyve veren ağacı taşlayın ancak siz!

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    kütük her yerde kütüksün valla

motosiklet trafikte tehlikeli diyen adamı övmeyin ki övülecek bir başarı hala göremedik
    Güncel Motosiklet Haberleri ve Kültürü Blogu
    https://www.facebook.com/BoutiqueMoto

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler