Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Otomobillerin Sağ Arkasında Durmayın!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Alıntı ygk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaza yaptığımda bende çok sinirlenip hemen hemen aynı tepkileri vermiştim. Ama unutmamak lazım hiçkimse isteyerek kaza yapmaz. Adama o kadar küfür etmek yanlış. Birde burda tezahürat alıyor o küfürler. Adam geri vitese attığında sizin bunu farketmeniz mi geç sürdü yoksa mesafe mi kısaydı ? Sorunun her iki cevabındada sizdede hata olduğunu göreceksiniz. Evet büyük hatayı o yapmış, ancak kurallara göre
    1- Trafikte dikkat dağınıklığna yer yoktur
    2- Durmanız gereken yer aracın sağ tarafı değil, duraklamalarda şeritin tam ortası, seyir halinde şeritte sola yakın olmalıydı.
    1ci şartı sağlasayıdnız araç geri geri gelirken tık diye ön tekerinize çarpacak ve öyle duracaktı. büyük ihtimal dik durduğu için o aracın tamponu içe girecek ve sizin motorunuzda hiç hasar olmayacaktı.

Umarım yazdıklarımı yanlış anlamazsınız sadece bunlar kendi fikirlerim. Geçmiş olsun, en kötü kazanız böyle olsun ve Allah'ım başka kaza yazmasın.
    1- Dikkatim dağınık olsaydı ayağım ezilirdi. Adam geri vitese taktığı anda kornaya bastım, adam bana çarpınca motorun sağ yanına atladım, motoru devirmedim, arabanın altında kalmadım.
    2- Aracın sağ stop lambasının arkasında duruyordum. Farım da yanıyordu, kıyafetlerim reflektörlüydü, orta aynadan rahatlıkla görülebilirdim.
    3- Geri vitesim yok Adamın geri vitese attığını farketmemin en ufak bir etkisi yok, olamaz da.
    4- Adama küfretme sebebim duran motoruma çarpıp "iyi misin" diye bile sormadan suçu bana atan bir öküz olması, "senden bana ne benim de arabam çizildi" demesi. Bir gram insanlık görsem anında yumuşarım, sinirim çabuk geçer. 10 metre önceki kavşak yerine yol ortasından U dönüşü yapan bir taksiye çarpmıştım 4 sene evvel, adam koşarak yanıma geldi iyi miyim diye bakmaya, adama olayın heyecanıyla bağırdım ama tek kötü söz söylemedim.

Forumda daha önce yaptığım tüm kazalar, ucuz kurtulmalarım vs. yazıyor. Haksız olduğumda her zaman kabullenirim. Bu kazada 8/8 karşı taraf kusurlu.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Apache Rtr+Jl125C
    bu şartlarda durum değişiyor. Kusura bakmayın ben de öyle tam olayı anlamadan yazdım, tavsiye niteliğindeydi sadece. 4.cüde yazdığınız gibi bir kaza bende yapmıştım. Benimki çok daha kötü benim için çünkü ;

Adam önüme atlayınca sola doğru dönüyor sağa kaçmak yerine sola kaçtım. Korna sellektör ve motoru iyiden iyiye sola yatırma sonucu sağ arka ayaklığın adamın tamponunu sıyırması sonucu kazayı kurtardım; daha sonradan çok sola kaçtığım için toplayamadım. Yerde kum vardı. tekrar sağa kaldırmaya uğraşırken arkası attı. Panik yapmasam yine kurtarırdım heralde ama karşıdan da araba geliyor, altta kalmamak için ön tekeri kitleyince asfaltta buldum kendimi. Önümden u dönüşü yapan adam ise hiç sallamadı. Devam etti yoluna, Ben motoru kaldırdım ikinci kavşakta adamı yakaladım ve o geceyi karakolda geçirdim...

samet10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 400
    sağında da dursak solunda da dursak farketmez düz yolda giderken bile kendimizi farkettirmemiz gerekiyor. arkandan ben geliyorum dikkat et diye :(

motorsiklet çok güzel birşey fakat bizim için dikkatsiz sürücüler çok tehlikeli oluyo :(

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Daar Khutuck,

Şu an helvanı yemiyorsak ya da hastahane ziyaretinde değilsek bunun sebebi, senin motorunla beraber aracın arkasından kısmen de olsa kaçabilecek konumda durmuş olmandır.
    Örneklersek, onun seni görmediğinden yola çıkarak ortada veya solda olman bir şey değiştirmeyecek aksine canına zarar gelecekti.
    Çünkü ayna kontrolünü beceremeyen sürücünün yok sağı yok solu yok ortası pek farketmez.
    Senin ve motorunun sağlıklı olması, aslında üzüldüğün bu olayda kararlarının doğruya yakın olduğunu gösteriyor.
    Asıl olan şu, görünmez olduğumuz varsayıp, olası tüm riskleri bir santranç oyuncusu gibi değerlendirerek gerekli hamleleri yapmalıyız.
    Seninki pata bitmiş, bu sefer şanslısın.
    Kızgınlığın ise yaşadığın korkudan ve bu da gayet normal.
    Geçmiş olsun demiyeceğim, şanslısın ve ikramiyen cebinde dikkatli harca onu.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Otomobili park edecekse sağ sinyal verip kenara çekmesi yada Park ederke manevra yapacaksa(iki araç arasına paralel park gibi...) durmadan önce flaşörleri yakması gerekirdi. Her zaman trafikteki araçlarla ve yayalarla iletişim içersinde olmak gerekir.
    Geçmiş olsun...
    112ciyiz

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Alıntı İHTİYAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daar Khutuck,

Şu an helvanı yemiyorsak ya da hastahane ziyaretinde değilsek bunun sebebi, senin motorunla beraber aracın arkasından kısmen de olsa kaçabilecek konumda durmuş olmandır.
    Örneklersek, onun seni görmediğinden yola çıkarak ortada veya solda olman bir şey değiştirmeyecek aksine canına zarar gelecekti.
    Çünkü ayna kontrolünü beceremeyen sürücünün yok sağı yok solu yok ortası pek farketmez.
    Senin ve motorunun sağlıklı olması, aslında üzüldüğün bu olayda kararlarının doğruya yakın olduğunu gösteriyor.
    Asıl olan şu, görünmez olduğumuz varsayıp, olası tüm riskleri bir santranç oyuncusu gibi değerlendirerek gerekli hamleleri yapmalıyız.
    Seninki pata bitmiş, bu sefer şanslısın.
    Kızgınlığın ise yaşadığın korkudan ve bu da gayet normal.
    Geçmiş olsun demiyeceğim, şanslısın ve ikramiyen cebinde dikkatli harca onu.
    Teşekkürler abi.

4 senedir her dakika motora binmemin kattığı dikkat, tecrübe ve soğukkanlılık olmasa motorun sağına atlayıp ayağımı kurtaramayabilirdim. Bu sefer büyük oranda doğru refleksi gösterdiğimi düşünüyorum, umarım bir daha başıma böyle bir şey gelmez, gelirse de yine aynı refleksi gösterebilirim.

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    az önce arabayla giderken sağ şeritte ve bi 10 metre önümden bir pizzacı motoru gidiyordu, ara sokaktan bir araba kafasını uzattı, motorcuyu görmesine rağmen yola daldı direk, eleman frene asıldı, bende refleksle selektör yaptım naapıyon lan diye ve durdum motorcunun yanında, bişeyler söylediler sanırım birbirlerine, adam arabadan inseydi bende inip motorcuyla beraber dağıtıcaktım ama neyseki olmadı öle birşey.
    ayrıca bu sabahta bi coca cola kamyonu beni öldürmeye çalıştı ama beceremedi
    dünde bir teyze sağa bakıp sola bakmayı düşünemedi (yada intihar etmek istedi) ve önüme atladı
    felan filan. bitmez bizim motor maceraları
    arca94 bunu beğendi.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    arka sağında değil, arkasında durmamak lazım 3 kez bana da geri geri vurdular.. artık hep solunda şöförün camının yanında duruyorum..
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Geçmiş olsun kutucuk....
    Sen bayağı oldun artık... Bu kaçıncı badiren....
    Dolanma arabaların sağında solunda...

Saydığın küfürlü cümleyi öğelerine ayırmak imkansız....
    Hepsini bir solukta mı söyledin?....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Super Moderator Alper_tim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık araba var
     MT Site yönetimi uyarı mesajı.
    Uyarı Sebebi:  1.2.14. Sansürlenerek te olsa küfür, argo terim, maksadı aşan benzetme, sataşma, tartışma çıkarıcı söz, aşağılama vb. içerikler mesajlarınızda bulunamaz. Tehdit etmek, küfretmek, örf ve adetlere karşı, müstehcen, kaba, nefret dolu mesajlar ile din, dil, ırk ayrımına yönelik mesajlar yazmak, davranışlarda bulunmak yasaktır. MT forumlarının en belirgin özelliği kullanıcıların mesajlaşmalarında yakalanan belirgin düzeydir. Bu güzel çizgiyi korumak mutlaka kullanıcının görevidir
     Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
     Foruma üye olan herkes forum kurallarını kabul etmiş sayılır.
     Forum Kurallarını okumak için tıklayın..
     Şikayetleriniz için tıklayın
    motosiklet kullanmak şeytanla kumar oynamaya benzer ,hep sen kazanırsın ama o kazandığında oyun biter

Geçmiş olsun arkadaşım.

Demek adam sağ aynasını kullanmıyormuş, e o zaman sağ aynaya ihtiyacı da yok demektir. Aynayı kırıp eline vermek lazım, ama boşver sen en iyisini yapmışsın. Bu tip insanlarla
    münakaşaya girmek dahi gereksiz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Transalp
    Ararbayı geri vitese attın mı hemen elini de sağ koltuğa atıp arkana bakarak geri gidersin.Aynalara bakarak geri gidilmez.Ancak o öküz bu kuralı bilmediğinden bi de kendini haklı çıkarmış.

arca94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Geçmiş olsun.. Sen gene en iyisini yapmışsın boşver.. Sen gider orada adamı döversin haşat edersin.. Sonra yarın gelir 10 kişi toplar sıkıştırır seni döver.. Sonraki gün sen 20 kişi toplar onu haşat edersin.. Sürer de sürer..

Ama en azından gidip adamın arabanın tavanına bi yumruk atman en güzel ceza bence. İkinci elde büyük darbe.

Haa ayrıca neler var neler. 40-50 km hızla giderken ana yolda zınk diye durup arkadaşıyla muhabbet edenler.
    Arabalar geçtikten sonra motosikleti gördüğü halde motosikletin üzerine doğru koşarak karşıya geçmeye çalışan yayalar.
    Daha önce yolda giderken marketin önünde eşini indirdi bi araba. -Bi anda durup yine- İndirip devam etçek diye bekledim. Ben de sol arka tarafındayım. Bi anda geri vitese taktı bu seferde sağ arka aynaya bakarak park etmeye çalışıyor bende korna bağırış yaptım. İlk duyduğunda durdu neyse ki. Camdan sarktı arkasınadaki bana baktı. "Ne var lan? Ne korna öttürüyon?!" dedi. Solundan geçerken yavaşladım. "Yolda durup manevra yapıcaksan flaşörleri yakıcaksın.." dedim. Ve devam ettim.
    Aynadan bakınca böyle .öt gibi kalmış bi tip gördüm. Herhalde kavga çıkartacaığım düşünüyodu ama..
    x Fikirler, zorla ve şiddetle, top ve tüfekle asla öldürülemez! -Mustafa K. ATATÜRK-
    Acemi Motorcunun El Kitabı: -http://acemimotor.blogspot.com/-
    -arcadiril.blogspot.com-

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Öncelikle geçmiş olsun. ALLAH Beterinden korusun.
    Bu adamlar (mecazen adam) için şöyle düşünüyoprum, bunlar muhtemelen geçmişte şu kağnı arabalarına koşulan öküzlerdi, eğer reenkarnasyona inansaydım bunların kesinlikle o öküzlerin yeni hayatını yaşayan varlıklar olduklarını söylerdim. Bu arada öküzlere ayıp ettiğim için hepsinden özür dilerim.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    GÖZÜ PEK MOTORCULAR VARDIR, BİRDE YAŞLI MOTORCULAR...
    HEM GÖZÜ PEK HEMDE YAŞLI MOTORCU YOKTUR...

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    Alıntı bsabora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    böyle durumlarda peşrev cekilmez.Kavga edilir. sağ ayna sol ayna dikiz aynabakmamış olduğu belli..benimde başıma geldi adam durdu, durur durmaz geri hareket etti ön tekerimin üstüne cıktı.bende önce sprey sıkıp sonra keyfime göre dövdüm.
    hehehheee ne kaa güzel ne kaa güzel

Motosikleti
    CBR250R
    En iyisi biber gazı spreyi almak sanırım. Hıyarlarla sıkıntısız baş etmek için güzel bir yol gibi )
    Babama söylemeyin. O, benim motorum yok sanıyor.

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Alıntı motorsaykıl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En iyisi biber gazı spreyi almak sanırım. Hıyarlarla sıkıntısız baş etmek için güzel bir yol gibi )
    en iyisi nedir biliyor musun?

trafik durduğunda o otomobilin yanına gitmek.

adama ses çıkarmadan agzını oynatarak birşeyler söylemen.

adamın haliyle duyamaması.

sonra elle cam aç hareketi yaptıktan sonra cam bir milim açılınca (toto korkusundan 5 cmden fazla açamaz) o sıra cepte hazırlanan biber gazı ve üstüne tetiği sıkıştıracak şekilde bozuk parayı takıp aracın içine atmak.

sonrasında yavaş yavaş uzaklaşırken dikiz aynasından adamı takip etmek.

işte benim istediğim şey bu.
    Hakanİnan bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial 150 MR Vulture
    Geçmiş olsun. Maalesef bu gibi durumlarda hep bizim tetikte olmamız gerekiyor. Karşı tarafın yapacağı hataları bile düşünmemiz gerekiyor. Gün içinde bile 3-4 kez bu tarz bir tehlike atlatmadan eve gitmek mümkün olmuyor. Tekrar geçmiş olsun, uyarılarınız için teşekkürler.
    Saygılar.

Hakanİnan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Allah kerim :)
    Geçmiş olsun Böyle bi durum benim basıma gelse ne yaardım bilmiyorum ama koruma ile headshot yapabilrdm sanırım Ama her şeyden önce sakin olmak lazım İyi günler kazasız sürüşler..
    Nezaketi zayıflık sanma, suskun olduğuma aldanma. Dizüstünde durduğumuz içindir, sebebim olup ayağa kaldırma.

Motosikleti
    Triumph Street Triple
    Öncelikle geçmiş olsun, ucuz atlatmışsın, trafikte çok insanın başına gelmiştir bu, bırak motosikleti arabayla olsan bile gelir vururlar; o yüzden sağında d dursun solunda da dursan üstüne çıkıp zıplasanda değişen bir şey olmuyor. adam arkamda ne arıyon yaklaşımında bulunuyorsa zatendahja da yapacak bişi yoktur geçmiş olsun çok.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)