Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

BİR UTANÇ YAZISI ''Rica etsem Herkez Bakabilirmi'' Umarım Hatırlamışsınızdır !!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    arkadaş yazacak o kadar şey var ki ama üşeniyorum
    yanlız sadece şu "Sizi Allah'a havale ediyorum" geyiğine takıldım
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cihan bey

İlk konunuzu da okudum şuan açmış olduğunuz konuyuda
    öncelikle şunda anlaşalım yolda kalmış birine yardım etmekle sizin durumunuz çoook çok farklı. Yolda kalmış kişi gerçekten zor durumdadır ve yapacağı en iyi şey motosikletini iterek en yakındaki benzinliğe çekmek. Başka seçeneği var mı? Yok. Motosikletini olduğu yere bırakmak gibi bir şansı var mı? Bazen olsada genelde yok. Peki gitmesi gereken yere varabilmesi için özellikle şehir dışında yada otobanda başka bir vasıta kullanma olanağı var mı ? Yok yok yok!

Peki sizin sıkıntınız ne?
    ee şey benim ekipmanım yok yola çıkamıyorum. Yav mecburmusun 600f le işe gitmeye mekanlara gitmeye. Bin paşa paşa otobüsüne minibüsüne git. Emin ol o zaman zarfında 600f kullanırsan daha az para biriktirecek daha çok savuracaksın paranı.

Bizde zamanında motosiklet için ekipman için para biriktirdik belki sende biriktirmişsindir bilmiyorum ama ben sırf ekipman nedeniyle yamaha crypton yerine gittim agility 50 aldım ha şuan ah vah çekiyormuyum? Elbette ki hayır benim için önemli olan motosikletteki o keyifi almak zaten gerçek motosiklet kullanıcısınında amacı budur yoksa altımda son model motosiklet olsun kızlara onlara bunlara hava atayım değil. Yani olmazdı belki 2009 model ama olurdu 2007 model. Ancak korumaların tam olurdu kimseye ağız eğmek dilenmek zorunda kalmazdın paşa paşa binerdin

Seda sayanın bir lafı vardır: yaramı yaralama, paramı paralama, bacı allah aşkına ekmek ver!

Bu başlıkda ve önceki başlığında sana kıza herkesi destekliyor ve haklı buluyorum. Kısa sürede bedenine uygun kendi korumalarını alman dileğiyle

drsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende önce korumalar için paramı ayırdım sonra paramın yettiği motorlara baktım.

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Bu basligi acan adamin ben motorculuk ile yakindan uzaktan ilgisi olduguna dahi inanmiyorum. Yazdiklariminda sonuna kadar arkasindayim diger uyeler gibi. Oku ve bir seyler ogren diyorum artik.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu basligi acan adamin ben motorculuk ile yakindan uzaktan ilgisi olduguna dahi inanmiyorum. Yazdiklariminda sonuna kadar arkasindayim diger uyeler gibi. Oku ve bir seyler ogren diyorum artik.
    Ve diyorum ki böyle bir başlık açması bile kendisi hakkında endişe duymamıza neden oluyor....
    Çok genç bir arkadaş sanırım.... Bir anlık kızgınlık ve sinirle yapamayacağı şey yok....
    Altındaki makina dediği gibi 600f se gerçekten korkutucu...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

kingcüneyt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ---
    güzel dille açıklanarak arkadaşın yaptığı bu ortama göre abes olduğu söylenebilirmiydi onu düşünüyorum .. Allah kimseyi bu sitede birine açık verdirtmesin ilk mesajı atandan sonra devamı hız kesmeden geliyor defalarca şahit oldum buna ...Belki söylediği saçmaydı mantıksızdı ama niyeti öylemiydi onuda sanal ortamda anlamak pekde mümkün değil...Neyse bir kişi daha forumdan kaçtı belli başlı 10 üyenin yaptığı yorumlara göre yorum yapıyor millet..Kendi fikrini yazan yok..haa şimdi tam bunu yazıyodum bak sen şu işe aynı kelimeleri noktası noktasına düşünmüşüz sen yazmışın benden önce diyen tiplemelerde çok Ne kadar yazmaya meraklıyız heralde genlerimizden geliyor bu yazarlık..

bide şu var ben öğrenciyim hemde çalışıyorum alım satımlada uğraşıyorum paramıda biriktirmeyi severim Allahıma şükür pejo 206 arabamda var şahsi malım Anlayamadığım benım arabam var diye full depoylamı gezmelıyım şuan param yok arabaya benzin almıyorum abes olan ne onu anlamıyorum. Yani adam 600 F aldı diye 500 -1000 liralık kask mı takmak zorunda.??Veyada bütün paramı verdim hayalim olan motoru aldım tek kuruşum kalmadı 3-5 ay kendimi toparlyana kadar fazla kaskı olan verebilrimi demenin neresi kötü bunuda anlayamadım..Yaşım genç ondanmı anlayamıyorum acaba yoksa çokmu merhametliyim..
    Rx 115 Mavi (2004) Rx 135 King Yeşil (2002), Rx 135 King Yeşil-Siyah (2003) Ford Fiesta Flair Bordo (2000) Ford Fiesta Ghia Gri (2000) Peugeot 206 Xt Gümüş Gri (2005) Ybr Esd Siyah 125 (2012) Ford Fiesta (2006) Ford Fiesta (2009) Yamaha R6 (2013 ) Vınn Vınnn

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı kingcüneyt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel dille açıklanarak arkadaşın yaptığı bu ortama göre abes olduğu söylenebilirmiydi onu düşünüyorum .. Allah kimseyi bu sitede birine açık verdirtmesin ilk mesajı atandan sonra devamı hız kesmeden geliyor defalarca şahit oldum buna ...Belki söylediği saçmaydı mantıksızdı ama niyeti öylemiydi onuda sanal ortamda anlamak pekde mümkün değil...Neyse bir kişi daha forumdan kaçtı belli başlı 10 üyenin yaptığı yorumlara göre yorum yapıyor millet..Kendi fikrini yazan yok..haa şimdi tam bunu yazıyodum bak sen şu işe aynı kelimeleri noktası noktasına düşünmüşüz sen yazmışın benden önce diyen tiplemelerde çok Ne kadar yazmaya meraklıyız heralde genlerimizden geliyor bu yazarlık..

bide şu var ben öğrenciyim hemde çalışıyorum alım satımlada uğraşıyorum paramıda biriktirmeyi severim Allahıma şükür pejo 206 arabamda var şahsi malım Anlayamadığım benım arabam var diye full depoylamı gezmelıyım şuan param yok arabaya benzin almıyorum abes olan ne onu anlamıyorum. Yani adam 600 F aldı diye 500 -1000 liralık kask mı takmak zorunda.??Veyada bütün paramı verdim hayalim olan motoru aldım tek kuruşum kalmadı 3-5 ay kendimi toparlyana kadar fazla kaskı olan verebilrimi demenin neresi kötü bunuda anlayamadım..Yaşım genç ondanmı anlayamıyorum acaba yoksa çokmu merhametliyim..
    sen zaten depodaki benzinle kafadaki kaskı bit tutuyosan sana ne dedinrki verdiğin örneklerde tutarsızlık var madem öle memlun değilsin böle malca bi siteyiz biz herkez birbirini taklit ediyor sende git kardeş yalvarmıyoruz yani beğenmediysen bizi zorla beğendiricek değiliz ben burdan tanıdığım bir sürü arkadaşımla çok güzel günler geçiriyorum sen farklı görüyosan forumu senin yanlgın
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Konu hakkında bilgi sahibi değilim ama okuduğum kadarıyla Cihan ödünc ekipman istemiş...ne var bunda anlamadım...yani durumu müsait olmayabilir gıdı gıdına parası motora denk gelmiş olabilir vs...yani halden anlamak lazım...ayrıca yeni motoru hayırlı uğurlu olsun...

şu an cbf 600 alacak durumdayım (krediyle) ama bende geçici olarak bir motor arayışındayım...ve bana motorunu veren arkadaşım motorunu vermeden beni görmemişti...hatta verdiğinde bile beni görmedi...bir arkadaşıyla yolladı ...yani arkadaşlar konu anladığım gibiyse insanların hevesini kursağında bırakmayın veya hevesini kıracak şeyler yazmayın...şu kadara motor aldın bu kadarlık ekipmandan mı kaçıyon gibilerinden yazılar gerçekten hiç yakışmıyor BİZE..benim kaskım xl montda xl işe yarasa veririm...ama beden olarak uymaz gibi geliyor...konuda benim anlamadığım ne var...bir zor zamanınını paylaşmış arkadaş sadece...doğru anladım değil mi...

hem bu kasksız dizliksiz kullanıcıları LİNÇ eden arkadaşlarıda hiç anlamıyorum...yaz sıcağında bende bermuda şort sandaletle motor kullanıyorum...kim ne derse desin...apaçinin kralıyım veya kaskafalıyım...kimene dimi...nette fırça yiyerek bilinçlenen pek görmedim ben...ha siz kulak çekmeye bayılıyorsunuz belki ama...
    oz.07, jackonbir ve VIA bunu beğendiler.
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    Benelli trk 502 & tvs neo x3i
    öncelikle yeni aldıgın motosikletin hayırlı olsun. inşallah kazasız belasız sürmek nasip olur.

forum sakinlerinin göstermiş oldugu tepki kendini tam olarak ifade edememiş olmandan kaynaklanıyor. buradaki insanları çogu birbirini tanımıyor. tepkileride normal karşılamak gerekli. mantıklı olarak düşündügünde sende aynı sonuca ulaşırsın.

geçmişte 4 motosikletinin oldugunu belirtmişsin buradada bir çelikşili durum ortaya çıkıyor. belkide arkadaşların düşündügü gibi korumasız binmedin motosiklete son motosikletini satarken alıcıya hediye ettin.

söyledigim gibi kendini ifade edememenden kaynaklanan tepkiler almışsın.

motosikleti ne kadara aldın kaç model vs bunlarıda bilmiyoruz. belki çok cazip denk geldi ve bir daha o fiyata denk gelmez diye kaçırmamak için elindeki tüm parayı motosiklete yatırdın. eger böyleyse bunuda açıkca dile getirmen gerekirdi böylece tepki yerine yardım alırdın.

ayrıca açtıgın ilk topiktende devam edip duygularını dile getirebilirsin.
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

barbar74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125r
    herkes motor kullanbilir ama herkes motorcu olamaz...

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Saat akşam 10olmuş hala giydiriyonuzmu yazıktır daha vurmayın
    zeda3000 bunu beğendi.
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

ReiZzZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    adam ister koruma kullanır ister kullanmaz ister para verir ister vermez ödünç koruma istemiş veriyosan ver vermiyosan karışma belki sen korumayla öleceksin belki o korumasız hayatta kalacak garantisi var mı yok onun için her koyun kendi bacağından asılır...

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Arkadaşlar kimsenin gururunu incitmeyin.. Alay edilecek bir konu göremiyorum..
    Bu siteyi samimi gördüğü için küçük bir talebi olmuş.. İsteyen versin isteyen vermesin..
    Burada bu arkadaşı ti'ye alacak ne kaçırdım ben ,bilen varsa cevap yazabilir mi
    Tam35scream ve VIA bunu beğendiler.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı ReiZzZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adam ister koruma kullanır ister kullanmaz ister para verir ister vermez ödünç koruma istemiş veriyosan ver vermiyosan karışma belki sen korumayla öleceksin belki o korumasız hayatta kalacak garantisi var mı yok onun için her koyun kendi bacağından asılır...
    her koyun kendi bacagindan asilir.
    fakat bu kardesimiz koyun degil.
    Yani o kendini koyun zannediyor olabilir.
    Sanirim siz de onu koyun zannediyorsunuz.
    Ama degil.
    Bu nedenle bacagindan asilmasina müsaade etmemiz söz konusu olamaz.
    Belki sen korumayla öleceksin, o korumasiz hayatta kalacak diye bir sey de yok.
    Koruma yoksa ölecek.
    Bu hep böyle oldu.
    Bundan sonra da böyle olacak.
    Insaniz.
    Biyonik varliklar degiliz.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    arkadaş yeni motorun hayırlı olsun kazasız kullanımlar dilerim .
    belki seninle sohbet etmiş olabiliriz belki etmemişizdir,benimde kafama takılan 5.motosikletini almışsın ama hayla ödünç kask araman enteresan.belki kaybetmiş veya çaldırmışta olabilirsin tabiki ön yargılı olmamalıyız.
    20 sene önce bende çogu kez kasksız ve koruma ekipmansız motosiklet kullanmışımdır mevzu parasızlık degildi tamamen o zamanki şartlarla alakalı.
    aslında canının kıymetini bilen 100 mt dahi gidecek olsa korumalarını kullanmalı,sonradan pişman olup çok sevdiği motosikletine uzaktan bakmamalı.

aslında motosiklet'e parayı yatırıp ekipmanlarını alamamanın belki kendince sebebi belki vardır,belki'de önemsemişindir o an.
    yorum yapan arkadaşların kızdıgı ve kendince haklı oldukları konu o kadar paraya motosiklet alıyorsun ama ekipmanlarını almıyorsun mevzusu ,samimi arkadaşım dahi olsa bende o tarz yorumlar yapardım insanlara yorumları karşısında ağır ithamlarda bulunmaman lazımdı aslında.
    ama şu da var bizim milletimiz genelde açık yakaladığı zaman verir abayı,demezki tamam bir hata var ama ortada elimden gelirse yardım edeyim ve ya yorum yapmayayım,dostluk-kardeşlik bazen unutuluyor.
    ben tanıdığım veya tanımadığım çok insana yardım etmişimdir yapım bu değişmez ve kimseye ön yargı ile yanaşmam ,duruma göre illaki bir çıkar yol bulmaya çalışırım ve arkadaşlarıma'da bu yönde tavsiyede bulunurum uyarlar uymazlar kendi bilecekleri mevzu.
    Altındaki taşıta,üstündeki kıyafete göre değer vermem.

belki ihtiyacın yoktur belki vardır bilemem ama bir yardımım olursa ihtiyacın varsa özelden mesaj atabilirsin,sen yine'de fazla kızma yorum yapan arkadaşlara derim İnsan İnsana her zaman muhtaçtır Örnekler'le mevcut....
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

anil89tas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sıfırdan
    Bütün iş paylaşmayı bilmekte, yani yürekte.YÜREKÇE hocam sana duyduğum saygım bir kat daha arttı.iyiki forumdasın...Allah senin karşına her daim sen kadar güzel insanları çıkarsın.

Motosikleti
    SYM GT EVO 250 İ
    Cihan ne içtiyse bana da verin

oguzhan6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Forumdaki emanet motor isteyen arkadaşı herkes tanıyor burada. Hatta acayüp nickli arkadaş kendisini görmeden motorunu verdi bildiğim kadarı ile
    Fakat bu arkadaşı kimse ne görmüş ne duymuş. Kötü niyetlidir demiyorum, fakat günümüz şartlarında herkes birbirine bu şekilde yaklaşıyor. Bundan dolayı kimse vermedi kaskını montunu vs.
    Tepki gösterilmesinin nedeni ise 15.000 TL civarı olan bir motosiklet alıyorsun 1.000 TL korumana ayırmıyorsun. 15.000 TL para biriktirecek kadar bekleyebildiysen, bu sürenin 15te 1i kadarda bekleyebilirsin...

aynen katılıyorum. O başlığı gördüğümde ben de iki üç cümle karalayacaktım dedim boşver ama burada "sarı çizmeli mehmet ağa" durumu var. Hadi metehan abi motorkafanın dediği gibi forumda bilinen birisi. Neyse kardeş bence aradaki bu tatsızlığı bi kenara bırak dünya küçük. Hani demişsin ya elbet karşılaşırız diye yardım ederim diye , unutma sen de yolda kalsan Allah korusun başına bi hal gelse emin olabilirsin burdaki kalbinden çıkardıkların koşar yardımına. Son kuruşuna kadar.. Arada ufak tefek sürtüşme de olsa hepimiz kardeşiz sonuçta içerlenip kendini burdan izole etme derim. Sağlıcakla kal

Motosikleti
    Asya Pars 250
    Öncelikle herkese merhabalar. Gerek forum gerekse motosiklet konusunda daha yolun başındayım. Elimden geldiğince, fırsat buldukca yazılanları takip edip birşeyler öğrenmeye çalışıyorum. Bu nedenle sürçü lisan edersem şimdiden affola. Nacizane ben derim ki ; Doğru olmadığına inandığımız, saçma olduğunu düşündüğümüz, gereksiz bulduğumuz vb. durumlarda bir eleştiri yapacaksak - yapıyorsak bunu karşı tarafı rencide etmeden, onurunu kırmadan yapmanın daha sağlıklı olduğunu düşünüyorum. Bu nedenden dolayı sizlerden ricam lütfen daha dikkatlice kelimeleri seçmeniz, seçmemizdir. Saygılarımla...
    Yoknikmik bunu beğendi.
    [B]İnsanlar Nasıl Konuşulması Gerektiğinin Dersini Alırlar Ama En Büyük İlim, Nasıl Ve Ne Zaman Susulması Gerektiğini Bilmektir (Tolstoy)[/B]

BestMachine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb125e
    Mt bi aile ben bunu bilirim bundan ötesine inanmam burda değişik değişik insanlar var bazen aşşalayıcı tonda yazılar yazan oluyor ama 1-2 yada 10-20 kişinin yanlışı 5000-6000 kişinin yanlışı değildir sevgili cihan abim mt ailesine karşı olan sitemini bitir sana saygı duyuyorum kırgınlığınıda anlıyorum yada benim gibi dostlarla abilerle beraber anlıyoruz.. Mt'ye karşı darılma o gün iyiki o topic'i açmışsınız insanları tanımış olduk söz meclisten dışarı sağlıcakla...
    Agacım voltamız.. Hazır hep olmamız...

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)