Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

2009 Model 20 - 30 Bin KM arasındaki CBF / YBR Motosikletler??

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kymco Grand Vista 250/CBF 150
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    neyse bu kadar iddaalı konuşma..
    yine savaş çıkar bu topikte.. ben burada ybr cbf demiyorum..
    arkadaş 20-30 binde 2. el motor istiyor ne almamı önerirsiniz diyor.. 30 000 de bir cbf ten ekmek çıkmaz..
    ama ybr 25,000 de daha yeni kendini yollara atıyor
    iki motorada sahip olup kullanmadigin belli arkadasim dünya markasi (honda) bir markanin dünyada en cok satan sinifinda lider bir makinaya (cbf 150) atmadigin camur kalmadi nedir bu cbf düsmanligin kedi ciger hesabimi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    km olarak ybrler daha iyi gidiyorlar cbf tabiki kötü motor değil ancak ybr kadar motoru uzun ömürlü değil.Dayımda 2004 ybr var 98bin km de standart bakımları hariç hiç bir masraf yapmadı bende cbf150 kullanıyorum cbf ybr ye göre daha konforlu ve hacimli cbf tede sıkıştırılmazsa 150 cc olduğu unutulmazsa bakımları zamanında ve tam yapılırsa uzun yıllar sorunsuzca hizmet eder.

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    2008 model CBF150 sahibiyim (satılık değil). Tüm bakımları serviste yapıldı, motorum 30 bin kilometrede. Motoru hiçbir zaman aşırı zorlamadım. 30 bin kilometrelik motorumun sesi, gidişi, performansı sıfır kilometredeki halinden hiç farklı değil.

İnsan gibi kullanılmış CBF150'ye 30 binde rektefiye falan yapılmaz, "yapılması gerekir" diyen yanlış biliyordur.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı chemical adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    km olarak ybrler daha iyi gidiyorlar cbf tabiki kötü motor değil ancak ybr kadar motoru uzun ömürlü değil.Dayımda 2004 ybr var 98bin km de standart bakımları hariç hiç bir masraf yapmadı bende cbf150 kullanıyorum cbf ybr ye göre daha konforlu ve hacimli cbf tede sıkıştırılmazsa 150 cc olduğu unutulmazsa bakımları zamanında ve tam yapılırsa uzun yıllar sorunsuzca hizmet eder.
    ybr'nin motoruna mekanigine diyecek lafim yok ybr kendini kanitlamis bir motosiklet mesele o degil @Koray arkadasimizin söyledigi laf beni hayal kirikligina ugratti cbf adina degil tabiki onun adina hayal kirikligina ugradim cbf 150 gibi bir motor icin 20 binde motoru rektefiye istiyor demek ayiptir cin mali motosikletlerin bile 50 bin km.ömürleri varken

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    yani 20 binde rektefiye olmaz ha nası olur kurye motorudur sürekli sıkıştırılıyodur kimin kullandığı belli değildir bakımları aksatılıyodur yağsız kalıyodur ozaman rektefiye olur her motorda olur ybr cbf tvs farketmez.İnsan gibi kullanan uzun süre kullanır bu motoru

Aklıma gelmişken, Metehan abi vardı forumda. Reflektiye yapılmadan 68 bin km yapmıştı sanırım cbf ile. Her ikisi de güzel motosiklet Valla..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    koray doğru söylemiş ama dostum cbf ın motoru narindir ybr gibi hatalı kullanımi çok kaldırmaz başlar yağ eksiltmeye

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    siteden satılan tanınmış üyelerin motorunu almak bana göre daha mantıklı....en azından geçmişini biliyoruz
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Alıntı dürümdöner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    koray doğru söylemiş ama dostum cbf ın motoru narindir ybr gibi hatalı kullanımi çok kaldırmaz başlar yağ eksiltmeye
    Doğru söylüyorsun, narin ama kısa ömürlü değil. Yüksek devirlerde kullanıyorsan yağını iki kez kontrol edeceksin gerekirse ekleyeceksin.

Yanlış anlaşılmasın Metehan abi bile 2007 modelini 80000 de sattı iki kişilik biniyordu (affına sığınarak) ve 130 videoları vardır nette (böyle kullanırsanız rektifiye ister ki, o da keyfe keder 2 kez rektifiye yaptırdım diyordu)

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    cbf 150 usulünce, dingin,sıkıştırılmadan kullanılırsa 30-40 bin seviyelerinde bitmesi mümkün değil. İlk cbf 150 motorum şu an 3. sahibinde ve 40 bin km nin üzerinde ve motor kapağı daha açılmadı. Orj deb. balatası bile üzerinde. Cbf i ne yazık ki 30-40 binli seviyelerde bilinçsiz, motoru tanımayan kullanıcılar öldürüyor. O zamana kadar kullanmam satarım belki ama, şu an sahibi olduğum motoru ola ki senelerce satmazsam en az 70-80 bin km, belki daha da fazla motor sıfırlama işlemi yapmadan kullanabileceğimi düşünüyorum. Ybr nin motor ömrü daha uzun. Bu konuya bende katılıyorum. Fakat kasa ve şekil farkı, fiziki fark, kullanıcıları cbf alması konusunda cezb ediyor. Yoksa cbf in kasasına çok benzer bi kasayı yamaha yapsa, aynı ybr kalitesinde de bi motor koysa, bu gün cbf i satar ybr alırdım.

Motosikleti
    Benelli trk 502 & tvs neo x3i
    2009 model 20 bindeki ybr yi satmıştım verdigim fiyat 3050 lira.

antalyada ybr tutulan ve aranan bir modeldir. istanbulda yada diger şehirlerde benzer temizlikte ybr 2008-2009 model 2,5 ila 3 bin arasında bir fiyata rahatlıkla bulabilirsin.

bütçen kısıtlı oldugu için o bütçe ile cbf 150 ye girme derim. 2,5-3 arası çok temiz cbf150 bulmak zor. yinede ilanları takip et belki denk gelir ama temiz ve ucuz motoru anında alımsatımcılar kaparlar.
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

Aslında duruma göre en fazla 3.200'e falan çıkabilirim o fiyata bulabilirsem temiz bir şey. 2008 modeli pek gözüm yemiyor açıkçası. Biraz çıtayı yükseltip 2011 deneyeceğim. Ben alana kadar Haziran, Temmuz falan olur zaten.

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    mutlu kardeşim satmamış motoru...
    çok rahatsızlık verdikleri için ilandan kaldırılmış.. dün konuştum heberin olsun...

---------- Post added at 14:29 ---------- Previous post was at 14:18 ----------

Alıntı Zodium adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iki motorada sahip olup kullanmadigin belli arkadasim dünya markasi (honda) bir markanin dünyada en cok satan sinifinda lider bir makinaya (cbf 150) atmadigin camur kalmadi nedir bu cbf düsmanligin kedi ciger hesabimi
    Bak birader, biz burada cbf - ybr fanatikliği yapmıyoruz.Yazarken iki defa düşün bir defa yaz..Beni zaten bilen bilir tanıyan tanır..Topiklerden okuduklarımı değil ,tecrübelerimi aktarak bilgi isteyen insanlara bilgi veriyorum..Katılırsın veya katılmazsın bu seni ilgilendirir.Sana yukardan mı söylediler cbf 150 motorum olmadığını.. Oldu, cbf 150 m oldu..Harika bi çekişe sahip geniş rahat bir motor.Buraya kadar senin açından sorun yok değil mi.? Ama; bak burayı iyi dinle gözlerini aç tane tane oku.. Ama; 30,000 km de alacağın bir cbf, emin ol ybr den daha fazla yıpranmış ve mekaniği eskimiş olacaktır..Sadece söylediğim ve savunduğum bu.. Burada ben çamur atmıyorum.Burası forum sitesi insanlar istediklerini yazmakta özgürler, yanlız hakaret seviyesinde olursa bu yakışıkalmaz.Biraz kendini topla saygı sevgi çerçevesinde konuşalım.Hıı yok ben böyleyim dersen tabi bu farklı yerlere ve seviyelere ulaşır.

Valla dediğim gibi anca 3,4 ay sonra alabileceğim, arkadaş bana da sahibinden.com'dan geri dönüş yaptı. Ölücü çoktu herhalde.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    mutlu kardeşim satmamış motoru...
    çok rahatsızlık verdikleri için ilandan kaldırılmış.. dün konuştum heberin olsun...

---------- Post added at 14:29 ---------- Previous post was at 14:18 ----------

Bak birader, biz burada cbf - ybr fanatikliği yapmıyoruz.Yazarken iki defa düşün bir defa yaz..Beni zaten bilen bilir tanıyan tanır..Topiklerden okuduklarımı değil ,tecrübelerimi aktarak bilgi isteyen insanlara bilgi veriyorum..Katılırsın veya katılmazsın bu seni ilgilendirir.Sana yukardan mı söylediler cbf 150 motorum olmadığını.. Oldu, cbf 150 m oldu..Harika bi çekişe sahip geniş rahat bir motor.Buraya kadar senin açından sorun yok değil mi.? Ama; bak burayı iyi dinle gözlerini aç tane tane oku.. Ama; 30,000 km de alacağın bir cbf, emin ol ybr den daha fazla yıpranmış ve mekaniği eskimiş olacaktır..Sadece söylediğim ve savunduğum bu.. Burada ben çamur atmıyorum.Burası forum sitesi insanlar istediklerini yazmakta özgürler, yanlız hakaret seviyesinde olursa bu yakışıkalmaz.Biraz kendini topla saygı sevgi çerçevesinde konuşalım.Hıı yok ben böyleyim dersen tabi bu farklı yerlere ve seviyelere ulaşır.
    benimle böyle konusamazsin haddini bil seviyesizlik yapma git kendi mahallende istedigin gibi konus burasi ali babanin ciftligi degil.

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    benimle böyle konusamazsin haddini bil seviyesizlik yapma git kendi mahallende istedigin gibi konus burasi ali babanin ciftligi degil.
    işte bende sana onu diyorum kadın programına çevirme burayı

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    işte bende sana onu diyorum kadın programına çevirme burayı
    cevap verdikce batiyorsun forumu kirlettin kirletecegin kadar yöneticilerin senin gibileri barindirmamalari lazim aslinda..

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    cevap verdikce batiyorsun forumu kirlettin kirletecegin kadar yöneticilerin senin gibileri barindirmamalari lazim aslinda..
    tamam söz veriyorum bende cbf alacağım.. gerçekten ..
    ayrıca sana hakaret şeklinde konuşmamanı söylemiştim..
    bu konu kapanır ..

DarkSeleCT93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    geçen mondial 150 mc roadracer gördüm ybr,cbf nin yanında hepsinin üstüne oturdum kontrol ettim inanın mondial çok daha konforlu ve kaliteli geldi debriyaj manetinden tutunda selesine kadar uzun lafın kısası 150 mc lere bak dostum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    tamam söz veriyorum bende cbf alacağım.. gerçekten ..
    ayrıca sana hakaret şeklinde konuşmamanı söylemiştim..
    bu konu kapanır ..
    Alanyada olsan benim fazlalik 2011 model cbf'yi verirdim karsiliksiz olarak kullanirdin ve cbf düsmanligin biterdi ama sansina küs

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)