Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Cbr125 olanlar bir yardım ederse sevinirim?

Motovento
    REKLAM ALANI

merhabalar arkadaşlar mart ayında cbr125 ler gelecek aklımda bir kaç soru var 2011 serisi olan arkadaşlar yardım edebilir mi?
    1-Motorumuzun orta sehpası var mıdır?Yoksa yaptırılabilir mi?ayrıca kaça patlar sizce?
    2-Jikle mevcut mudur?Mevcutsa yarım jikle ile yola çıkılabilir mi? yoksa tamamen jiklenin kapanmasını mı bekleyeceğiz?
    3-Rodaj sırasnında kaç bin devirde vites atmalıyız?
    daha aklıma gelince ekleyeceğim soru olarka

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    orta sehpa yok
    otomatik jikle var
    rodajda motoru üst devirlerle kullanma.. gerekli bilgi kitapçığında yazıyor
    sonradan orta sehpa ekleneğini bilmiyorum

otomatik jikle olduğu için 3-4 dk bekleyip yol alabilir miyiz? birde hangi devirlerde kullanayım 3-4 gibi mi? merakım şmdi

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Alıntı rapidhacker5 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    otomatik jikle olduğu için 3-4 dk bekleyip yol alabilir miyiz? birde hangi devirlerde kullanayım 3-4 gibi mi? merakım şmdi
    3-4 dakika yola çıkmadan rölantide beklersen güzel olur.Kendini devirle sınırlama, motoru çok ısıtma yeter.Sık sık dinlendir rodaj döneminde motoru.Zaten motosikletini aldığında kullanım kitapçığında ne yapman gerektiği yazar.Orta sehpa eğer uygun yer varsa yapılır.
    ANGARAJ

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    motor devri normale düştüğü zaman yol almaya başlayabilirsin.. yani toplam 30sn-1dk falan sürer..
    devir konusuna gelince detaylı olarak 0-500 km de atıyorum 5,000 devir 500-1000 7,000 deviri geçme diye yazar..
    senin gözün devir saatinden çok motoru zorlamamakta olsun.. Motora bindiğin zaman mantığın ilk 1000 km hor kullanmamak ve sıkıştırmamak olsun
    rodaj motosikletin ileriki km lerinde hayati bir önem taşır

peki motoru hiç zorlamayacağım ileride bu maksimum süratimi etkiler mi?

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    peki motoru hiç zorlamayacağım ileride bu maksimum süratimi etkiler mi?
    fabrika verilerine göre son sürati 135 km olması lazım.. bu verileri yakalaman için rodaj önemli.. kitapçıkta tüm sorularının (rodaj) cevabı mevcut.. orada hız ve devir ilişkisi ile birlikte yazar

ben hiç yormayacağım motorumu sonra 1000 km den sonra 135 i görür mü yani rodajda 90 ının üstüne çıkmayacağım sağır olmasın bir de motor?

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben hiç yormayacağım motorumu sonra 1000 km den sonra 135 i görür mü yani rodajda 90 ının üstüne çıkmayacağım sağır olmasın bir de motor?
    Ben rodajını peygamber sabrıyla 6 bin deviri(80km) hiç geçmeden yaptım. 1000 yağ değişiminden sonra 300 km 100-110 u geçmedim. Sonra hafif hafif bastım. Son sürat düzde yavaş yavaş 120-125-130-135'e kadar çıktı.

Motor Uzun yol yaptıktan sonrada iyice açıldı. Ve şuan gerçekten çok az yakıyor. 2.6-2.9 lt arası.

Rodajda ilk 200-300 kmde acaba kaç yapıyormuş bu alet diye basan dangalaklar yüzünden 2. el motorlara sıcak bakmıyorum bu modellerde

Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben rodajını peygamber sabrıyla 6 bin deviri(80km) hiç geçmeden yaptım. 1000 yağ değişiminden sonra 300 km 100-110 u geçmedim. Sonra hafif hafif bastım. Son sürat düzde yavaş yavaş 120-125-130-135'e kadar çıktı.

Motor Uzun yol yaptıktan sonrada iyice açıldı. Ve şuan gerçekten çok az yakıyor. 2.6-2.9 lt arası.

Rodajda ilk 200-300 kmde acaba kaç yapıyormuş bu alet diye basan dangalaklar yüzünden 2. el motorlara sıcak bakmıyorum bu modellerde
    1-2-3-4 e geçerken kaçta attın devir olarak yani hep kaçta atardın çok iyi bakmışsın demekki

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    rampa yoksa 3-5 bin cıvarı.

rampa varken ? birde kaç km de yağlıyordunuz suyla yıkarken nasıl yapıyordunuz

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
     Bu Konu MT Site Yönetimi Tarafından Kapatılmıştır.
    Sebep:  Mevcut CBR 125 konusunda sorularınızı sorup daha önceki paylaşımlardan faydalanabilirsiniz!
     Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
     Foruma üye olan herkes forum kurallarını kabul etmiş sayılır.
     Forum Kurallarını okumak için tıklayın..
     Şikayetleriniz için tıklayın
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)