Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Cross XV - 250 vs Cross XF - 250 (Motoran)

Motovento
    REKLAM ALANI
    serdar87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 Xtreme Max
    selam arkadaşlar...

Başlıkda görüğünüz motorlardan birini kullanan varmı, nasıl motor ?
    Bençe çok kaliteli ve güçlü gibi ?

Almayı düşünüyom

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Valla ben kullanmıyorum ama baktığım kadarıyla da 2 model arasındaki farkı tam anlayamadım. Motor güçleri farklı tamam ama neden 2 model yapmışlar?
    #sürenadam

vicuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey Gy150 Cross
    Fark biri 15 beygir Biri 19 Beygir

Motosikleti
    Mondial 150 Xtreme Max
    Alıntı vicuna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fark biri 15 beygir Biri 19 Beygir
    evet !!!

XF 250 = 6500 TL - 15 beygir / 132 Kg
    XV 250 = 4500 TL - 19 beygir / 117Kg

XF 250 bençe kilosu fazla olsa bile çok daha fazla güçlü olmalı...
    XV 250 kullanımı daha pratik diye düşünüyorum (kısa ve hafif olduğundan)...

ama kullanan varsa bilmek isterim.... mesela erkenden arıza falan çıkarıyormu veya motoruyla ilgili daha fazla bilgisi olan varmı... yakıt düketimi nasıl ????

gti_king - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250
    6500 TL büyük para, onun yerine bir japon mu kovalasanız diye düşünüyorum ama, siz bilirsiniz.

İkisi arasında seçim yapılacaksa 4500 TL olan XV daha mantıklı olur diye düşünüyorum, bir deneyin ikisini de almadan evvel.

Motosikleti
    Mondial 150 Xtreme Max
    Alıntı gti_king adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    6500 TL büyük para, onun yerine bir japon mu kovalasanız diye düşünüyorum ama, siz bilirsiniz.

İkisi arasında seçim yapılacaksa 4500 TL olan XV daha mantıklı olur diye düşünüyorum, bir deneyin ikisini de almadan evvel.
    evet haklısın biraz pahalı
    ama bir seçenek daha var ve ikisindende daha iyi

Hanway STR 250CB veya STR 250NC (250NC çok daha güçlü ama bizim buralarda şu an sade 250CB var)
    Motor aslında KUBA motoru.... ama anlamadım bunun ismi neden hanway olduğunu?
    ve su soğutmalı !!!!!!!!!!! ;)

http://www.hanwaymotor.com/product-e...20250CB-01.htm

gti_king - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250
    Siz neredesiniz? Yani Türkiye'de Kuba adıyla satılıyor bu motosiklet, yurtdışında mısınız?

35emre35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf250 L
    bir kuba kullanıcısı olarak str250 yide tavsiye ederim. seçeneklerinin arasında değerlendirirsin.

Motosikleti
    Mondial 150 Xtreme Max
    [/COLOR]
    Alıntı gti_king adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siz neredesiniz? Yani Türkiye'de Kuba adıyla satılıyor bu motosiklet, yurtdışında mısınız?
    yok ben doğma büyüme austrialıyım ama 2 sene önçe kesin dönüş yaptım, Nevşehirde kalıyorum

bir kuba kullanıcısı olarak str250 yide tavsiye ederim. seçeneklerinin arasında değerlendirirsin.
    emre kardeşim bizde seni bekliyorduk... sen str250 kullanıyorsan anlat motoru birzahmet !!!

STR 250NC' mi yoksa STR 250CB' mi kullanıyon ??
    Yakıt nasıl, 250cc motora göre fazla mı yoksa normal' mi yakıyor ??
    Kaç km oldu ??
    Hiç arıza çıkardımı ??
    Kaça aldın ??

Motoru kısadan anlatırsan sevinirim

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı 35emre35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hakikaten emre şu motordan bahseder misin? Performansını ve dayanıklılığını çok merak ediyorum. Yani bildiğimiz çinli gibi yersiz sorunlar yaşattı mı sana?
    #sürenadam

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Hakikaten emre şu motordan bahseder misin? Performansını ve dayanıklılığını çok merak ediyorum. Yani bildiğimiz çinli gibi yersiz sorunlar yaşattı mı sana?
    #sürenadam

35emre35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf250 L
    http://www.kubamotor.com/new2/tr/mod...z/cross/str250
    kuba malesef hava soğutmalı modelini getirmiş arkadaşlar. 6000km deyim, ve şuana kadar çok büyük bir sıkıntı yaşamadım. ben ve benim gibi kullanıcıların olduğu str250 forumunu takip ederseniz sorunlarımz, şikayetlerimiz, beğendiklerimiz vs. gibi herşeyi bulacağınıza eminim.
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...eni-model.html

http://www.kubamotor.com/new2/tr/mod...z/cross/str250
    kuba malesef hava soğutmalı modelini getirmiş arkadaşlar. 6000km deyim, ve şuana kadar çok büyük bir sıkıntı yaşamadım. ben ve benim gibi kullanıcıların olduğu str250 forumunu takip ederseniz sorunlarımz, şikayetlerimiz, beğendiklerimiz vs. gibi herşeyi bulacağınıza eminim.
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...eni-model.html
    Kuba sadece gövdesini getirmiş malesef, motoru kendileri("uydurmuşlar" tam anlamıyla bu tanım.)halletmeye çalışmışlar.
    Bu yaz başında elim tetikte(cüzdanda) hazır bekliyordum, keşke bu modeller o dönem gelse idi, yahut vardıda benmi atladım acaba?
    Hülasa kullanan olursa raporları okuruz artık, görünüş itibarı ile hoşlar.

Bu XF 250 kullanan bir arkadaş yokmu ? Motoran nasıl bir markadır ? Valla Cross almayı düşünüyorum şöyle hafta sonları dağ bayır gezmek için bide Allahın dağında motoranla kalırmıyım. Önceleri Kawasaki almayı düşünüyordumda pek cazip gelmedi fiyatta malüm ödeme koşulları Yamaha desen 14 bin gibi bişeyden bahsediyor. Yani haftasonları kullanmalık arada hafta içide olur bana sıkıntı yaşatırmı..... Valla elin oğlu cilop gibi motorlara biniyo yurt dışında burda deli gibi vergi alıyor devlet bide benzin fiyatları malum bişey yazıcam burayada elim yazmaya el vermiyor neyse asabım bozuldu Biri beni durdursun :D

selamın aleykum arkdaslar bence almayında bınmeyınde ben aldım ve rahatsızım motoranın nasıl bır teknıstenlerı varsa anlamadım ben aldım motorda sıkırtılar mevcut ve granajı kırık verdıler ve 1000 km den sonra vıtes cekesı yag kacırmaya basladı motorun bloc boyaları atmaya basladı sankı araba boyar gıbı bloc boyamıslar motor cok ısınıor cok hemdeeesımve cocugumla bınemıoruz motorun sıcaklından30 km yol gısıcektım 15 cı km sınde eksoz gerı donusum hortumu sıcaktan yandı patladı cok ısısndıgı ıcıcn ben sızlere tercıh etmıorum allah ıcıcnparanıza degıcek bı model alın yamaha gıbı kawasakı gıbı ıı gunner arkadaslar.......

Motosikleti
    Honda CRF
    antalyam nickli arkadaşım: sende XV modelimi,yoksa XF modelimi var ve kaça aldın.

Barkar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS RK200-R
    arkadaşlar biraz önce xf 250 gördüm durdum memnun olup olmadığını sordum. 19 beygir çok güçlü dedi BALENCER sayesinde hiç titremiyor dedi yanlız lastiğini hemen değiştirmiş. baktım 1800 km civarında idi ufak tefek arızalar oldu ama normal dedi siyah renklisini almış 6.600 tl dedi. ha bu arada hızı sordum 125 yapmış.

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    XF 250 Turuncudan bir arkadaşımız aldı.
    Gayet güzel bir motor. 2. ve 3. vites de çok atak. Egzosu değiştirdik resmen alev tükürüyor (Susturucusuda mevcut) :D
    Düz yolda şöle bir bineyim dedim. 80 km gördüm. Gerçi daha 100 km sıfır olduğundan fazla dokunmadım. Kısa bir gazlama oldu.
    Yanlız beton zeminde arka gezmeye başlıyor. Tekerin dişleri de çok hoşuma gitti. Genel olarak benim hoşuma gitti.
    Devir saati, vites göstergesi, Benzin, sayaç hepsi mevcut, bende yok :D Motor bu arada çok uzun lumuzin gibi, kuyrukda çok uzun ve giderken çok sallanıyor.
    Biz kısaltma yoluna gidip kestireceğiz. 7.000 TL verir miyim. yok vermem :D Şahsi fikrim, kimse alınmasın.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Motosikleti
    Honda CRF
    xf 250 bu motordan bende aldım ve memnunum.Özellikle benzininden,eger yanlış ölçmediysem daha önceki motorum tvs apachi kadar yakıyor,şu an motoru tekrar fulledim nekadar yaktığını tekrar ölçücem.Arka tekerin gezmesi sanıyorum arka lastiğin dişlerinin çok kalın olmasından kaynaklanıyor,zaten asfaltta arka lastik ses yapıyor(çamur lastiği olmasından dolayı).Ben motoru biraz pazarlık ve nakit ile 6 bin tl'ye aldım.

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Biz takas yoluyla aldık. RKS 150 verip üstüne para verdik.
    Tekerin gezme ve ses yapması lastik dişlisinin çok kalın ve uzun olmasından, arazide kullanmak lazım.
    Benim tekerlerin dişleri kısa olduğundan hep arazi hem asfalt kaptırıp gidebiliyorum. Arazide 4-4 lük olmaz ama idare ediyoruz. Sonuçta süpercrross'cu değiliz :D
    Her yeni motorda bir yerlerde gevşeklik olabiliyor. Kontrol etmek lazım. Servise fazla güvenmemek lazım.
    Bizim arkadaşın sol tarafta bulunan zincir germe kısmının koruması düştü. Somun sıkılı olmadığından düştü galiba. kontrol etmekte yarar var.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)