Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Honda Türkiye nin Ayıbı

Motovento
    REKLAM ALANI
    K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ybr kalitesi tartışılmaz.....
    yani ramço.... '' birgün herkes ybr 125 alacak''

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yani ramço.... '' birgün herkes ybr 125 alacak''

aynen katılıyorum.....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

victorist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Tesisat değişince sorun bitti

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    elektirik demiştim sana.....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    Alıntı victorist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tesisat değişince sorun bitti
    hadi gözün aydın irfan abi sorunun geçmesine sevindim
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

cbf 150 yi en çok yerden yere vuran kişilerden biriyim. ama yinede ybr mi cbf 150 mi sorunusuna cbf 150 derim.

AccessTr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150-Honda Bali Ex 100
    Arkadaşlar Geçenlerde Honda cbf 150`im ile ilgili bazı gerçekleri söylemiştim! Konunun devamı ise şöyle! Ayıpp ki ne ayıp! Geçen söyledimmi bilmiyorum ama :D Motor şanzımanı dağıttı gibi bişi sesi kamyon sesi gibi oldu! tak tak tak tak tak tak sanki bişi yerinden çıkmış gibi! dedim krank parçalandı! eğer öyle olsa motor çalışmazdı her neyse! Motor 7 gündür honda mototal da! Motorun exeptizini yapıp fabrikaya bilrdirmişler! Fabrikanın insafına kaldık! Haber gelecek! Büyük bir ihtimalle Yenisi ile Değitirecekler! Tabi ben bu arada işimden olmak üzereyim! O ayrı bir dert! Motorun olmaması ayrı bir dert! Böyle salak gibi bekliyorum! Hondadan çok soğudum!
    All in one! Life!

AccessTr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150-Honda Bali Ex 100
    Alıntı canekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar motosikletleriniz garanti de değil mi?

şimdi tüketici kanunu bulup buraya yazamayacağım ama hemen hemen tüm garanti kağıtlarında yazar bu söyleyeceğim :

bir ürün ;

- aynı arızayı 2 den fazla
    - farklı arızaları 4 ten fazla (bunun belirli bir zaman süreci içerisinde olması gerekli yanılmıyorsam)

ve bunun bir kaç farklı kombinasyonu daha var, bunlar olduğu ve tamir edilemediği takdirde "maldan yararlanamama" gerekçesiyle ürünün varsa aynısıyla (ki var şuan) değiştirilmesi veya bedelinin kullanıcıya geri ödenmesi gerekir. Bu kanuni hakkınızdır, millet 100 bin tl lik arabasını değiştiriyor. 100 bin veren o araç için verdiği gibi siz de 4bin tl yi bu araç için verdiniz GARANTİ faturalı alınan her ürün için geçerlidir, fiyatına göre değişmez.

ancak dikkat edilmesi gereken durum servise gittiğinizde ilgili şikayetinizi aynı şekilde dile getirmeli ve servis formuna aynı şekilde yazdırtmalısınız. aynısı 2 defa tekrarlanıyor ve çözülemiyorsa "ayıplı mal" dır.

Bilginize.
    Ben 03/03/2011 tarihinde Honda Cbf 150 2011 Model aldım! O Tarihten bu yana 1- Ön disk değişti 2- Hem Ön Jant hem disk değişti 3. Gösterge Ampullerinin hepsi Değişti 4- Motordan ses geliyor şikayeti ile motorun silindir piston segman vb. bir kaç parça değişti 5- Tekrar ses geliyor şikayeti ile silindir kapağı ve bloğu değişti aradım Honda Tr yi 2 hafta sonra dönüş yaptılar! Bu garanti kapsamında yapılan arızalar motorun yürüründe bi sıkıntı teşkil etmediği için yani motor gidiyo diyolar! malesef olumsuz yanıt vermek durumundayız! Ancak motorunuzdan ses geliyor şikayetinin 2 kez tekrarlanması ve sorununuzun çözülememiş olması durumu ile motorunuzu daha önce götürdüğünüz servise götürerek tekrar bir analiz yapılıp sorunun kaynağının bulunması ve bize bildirilmesi durumunda size tekrar dönüş yapılacaktır denildi! Motoru servise götüreceğim gün motordan takur tukur lambur lumbur bir ses geldi seyir halinde iken! dedim motor indi aşağı 1. viteste tak tak tak tak taktak diyerekten götürdüm! 15 aralıktan bu yana bana hala ses gelecek! bilgi verilecek! Servis biz expertizimizi yaptık söz artık fabrikanın dedi! Garanti şartlarına göre bana 30-31 aralıkta aynı özelliklere sahip bir motor tahsis etmek zorundalar! ayrıca beni ne zaman arayıpta motorunuzu değiştiricez ya da yapıcaz diyecekler çok merak ediyorum! gerçi yapma gibi bi seçenek kalmadı! Garanti şartlarına göre değiştirmek ya da para iadesi yapmak zorundalar!
    All in one! Life!

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)