Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Türkiye nin Ayıbı

Motovento
    REKLAM ALANI
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı AccessTr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar malum benim motordada bi şıngırtı sesi var Hondayı aradım ilgilenen olmadı bende aldığım yer Mototala götürdüm ve durumu anlattım! Motorda 10-12 adet parça(Silindir, piston segman kam gergisi gibi oarçalar değişti ve sonuç yine hüsran ))) şimdi cuma günü silindir kapağıda değişecekmiş! işin güzel yanı motoru mart 3 2011 de aldım daha bir senesi dolmadan 4. garantiden parça değişimi olacak! kaldı 1 değişim ve sonra iade edicem :D Bu arada Konu hondadan açılmışken! Honda Türkiye 2011 CBF 150 Modelindeki tüm problemler için özür dilemiş Honda Türkiyeden ve Cbf 2011 motorların garantiye girmeyen parçalarını bile garanti kapsamında değiştiriyorlarmış! Honda Mototalın Ortağı ve Müdür Alaaddin abi söyledi! Ama ben bile kabul ettim 2011 CBF 150 ler sorunlu motorlar arkadaşlar! Zorda olsa kabul ettim!
    şu forumda senin gibi gerçekçi adam bir elin 5 parmağı kadar yok
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    victorist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yav sende ybr yokmuydu Victorist... neden cbf aldın cbf bozulmaz cbf yağ yakmaz cbf candır, kandır. yalan söyleme bozuk değildir o. ne de olsa o bir honda di mi ama
    Cbf in yanında Ybr 125 Esd duruyor şu an sattığım kişi arkadaşımdı oda yıllık izne çıktı şansa. Hala Cbf aldığıma pişman değilim benim gibi ince detaycı bir kişi Cbf ile Ybr arasında o kadar fark görüyoki burada yazsam olay olur ama hepsi bir gerçek

ama eğer merak ediyorsan özelden belirtebilirim

Motor_Derili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nmax 155 / Fazer8 / NC750X2018
    Ben hiç kullanmadım ama bildiğim kişiler CBF 150 ile ilgili bişey sorunca özelden görüşelim falan yapıyolar Bende düşünüyordum bir ara

@victorist
    Aman yanlış anlama arkadaşım beni. Konuyu açmıştım ama okumamıştım senin yazdığını benim mesajımı yazdıktan sonra gördüm. Sana atıf değil yani
    M otorcuyum ben, O na yürekten bağlıyım, T ek tekerde şahlanırken, O nun gidişine hastayım, R acing değil belki ama, EN GEÇ AKŞAMA YANINDAYIM

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    irfan a o kadar söyledim cbf alma diye... ömrüm yollarda geçti.. yıllarca kuryelik yap*tım.. çok motor kullandım ama cbf i tavsiye etmedim.. çünkü gerçekleri biliyordum.. irfan la yağ değişimi yap*tığımızda irfan hüsran a uğramıştı... sonra yolda kaldı sedat aldı getirdi kamyonetle.. sorunlar devam ediyor edecekte.... cbf gerçeği bu.... askerde olmasam konuyla daha yakın ilgilenirdim ama askerlik elimi kolumu abğlıyor....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cbf150,(bayan isimlerine inat) CaBBaR VT750 Shadow
    Sorunun devamında hala japonyaya mail yazmak istiyorsan
    fazla uzatmadan türkçe yaz bana yolla,
    japoncaya cevirip sana yollayayım,
    sende nereye istersen yolla ama sana gelen cevapta bu sefer japonca olacaktır çevirmek birşey degil ama bence ingilizce yazsan daha iyi olur
    dediğim gibi istersen japoncaya cevbiririz..
    sevgi ile....

Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    irfan a o kadar söyledim cbf alma diye... ömrüm yollarda geçti.. yıllarca kuryelik yap*tım.. çok motor kullandım ama cbf i tavsiye etmedim.. çünkü gerçekleri biliyordum.. irfan la yağ değişimi yap*tığımızda irfan hüsran a uğramıştı... sonra yolda kaldı sedat aldı getirdi kamyonetle.. sorunlar devam ediyor edecekte.... cbf gerçeği bu.... askerde olmasam konuyla daha yakın ilgilenirdim ama askerlik elimi kolumu abğlıyor....
    bu cbf 150 neden bu kadar soruna sahip.
    ybr 125 esd ile kıyaslayınca cbf 150 çok üstün gözüküyor. aynı model 2 motora bindiğimde anladığım farklar.

cbf 150 nin debriyaj yumuşacık. ybr 20 de km olmasına rağmen sert.

cbf 150 nin sürüşü çok daha rahat. ybr esd koltuk sert amartüsör sert

cbf 150 nin sesi daha az. ybr nin daha yüksek. ybr nin içinden eksantirik zincir sesi gelirken cbf den gelmiyor.( ybr 20 km de cbf 2100 km de)
    sende biliyorsunki ybr lerde bu eksantirik zincir şıkırtısı asla kesilmiyor. sesten başka zararı yok.

cbf nin kasası amartüsörü daha dirayetli duruyor. ybr zayıf duruyor. motor gücü olarakta ybr daha hafsiz .

ybr nin gözle görülen üstünlüğü orjinal yan ayak müşürü ve çalıştırma kolu. yeni ybr lerin km saatleri eski ybr ye görede çok kötü .eskiler race ibresi gibi altta duruyordu.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    beyler bu kağıt üstündeki tork farkını ybr ye göre sürerken bariz şekilde hissettiruoymu cbf?

İkisinide kullananlara soruyorum

kesinlikle farkediliyor. biri 1 vites çıkarken diğeri 2 vites çıkabiliyor.
    hele iki kişi çok farkediyor.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı acun0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kesinlikle farkediliyor. biri 1 vites çıkarken diğeri 2 vites çıkabiliyor.
    hele iki kişi çok farkediyor.
    sağol

Bu 125 cc olayı Avrupanın ehliyet saçmalığından başka bişey değil.

aynı pistonla arttır stroku 165 cc ye 175 cc ye ideal hacim bu bence

cbr_007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    benim kullanan arkadaslarım var CBF 150 yi motosikletten gayet memnunum diyorlardı

Motosikleti
    irfan sesi kesti.. daha 10 dakika önce konuştum kendisiyle... şimdide motorda tekleme sorunu başlamış.. yarin birkaç işlem yapacağım resim atarım...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Dün istanbul istinye'den maslak'a çıkan rampada aşağıdan kaptırmış geliyodum 67km hıza kadar çıktım,
    yokuşun bitimine yakın sağda bi tane CBF150 gördüm sürücüsü kaldırımın kenarına oturmuş belli ki motorda sorun var acıklı acıklı bekliyordu
    Benzini bitse geri sahile inerdi heralde. Yokuşta bağıran motorumun egzoz sesini dinlete dinlete geçtim yanından
    Demiştir uyduruk çin malları bile bayılmıyo bu yokuşta ben kaldım yolda.

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sürücüsü kaldırımın kenarına oturmuş belli ki motorda sorun var acıklı acıklı bekliyordu
    Birini bekliyor olamaz, değil mi ?
    Ya da durup sorun olup olmadığını sorabilirdin. Bir motosikletsever kardeşine yardımın dokunurdu belki...
    EN YAKIN YOL,BİLDİĞİN YOLDUR.

canekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC700x
    arkadaşlar motosikletleriniz garanti de değil mi?

şimdi tüketici kanunu bulup buraya yazamayacağım ama hemen hemen tüm garanti kağıtlarında yazar bu söyleyeceğim :

bir ürün ;

- aynı arızayı 2 den fazla
    - farklı arızaları 4 ten fazla (bunun belirli bir zaman süreci içerisinde olması gerekli yanılmıyorsam)

ve bunun bir kaç farklı kombinasyonu daha var, bunlar olduğu ve tamir edilemediği takdirde "maldan yararlanamama" gerekçesiyle ürünün varsa aynısıyla (ki var şuan) değiştirilmesi veya bedelinin kullanıcıya geri ödenmesi gerekir. Bu kanuni hakkınızdır, millet 100 bin tl lik arabasını değiştiriyor. 100 bin veren o araç için verdiği gibi siz de 4bin tl yi bu araç için verdiniz GARANTİ faturalı alınan her ürün için geçerlidir, fiyatına göre değişmez.

ancak dikkat edilmesi gereken durum servise gittiğinizde ilgili şikayetinizi aynı şekilde dile getirmeli ve servis formuna aynı şekilde yazdırtmalısınız. aynısı 2 defa tekrarlanıyor ve çözülemiyorsa "ayıplı mal" dır.

Bilginize.

victorist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    irfan sesi kesti.. daha 10 dakika önce konuştum kendisiyle... şimdide motorda tekleme sorunu başlamış.. yarin birkaç işlem yapacağım resim atarım...
    Saitede belirtilen tekleme değil benimkisi şükür o yok bende elektrik tesisatı değiştikden sonra güzel havada depoda benzin azalıp kırmızı işaretin üzerinde ibre gelince yine boğularak stop etti depo kapağı aç salla depoyu yine çalışmadı sonra 5 dakka bekliyince çalıştı

aklımdan pislik var diye geçiyor ama yarın bakalım senle olmazsa yine geçerim servise

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı guven61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birini bekliyor olamaz, değil mi ?
    Ya da durup sorun olup olmadığını sorabilirdin. Bir motosikletsever kardeşine yardımın dokunurdu belki...
    Motorumun debriyaj kolunda sorun vardi dur-kalk'lar sorunluylu, o yuzden durup hal hatir soramadim.
    hem durulacak yer degil transit bi yol cevrede hic yerlesim yeri yok. motorunda sorun olmayan durmaz. birini bekleyecek olan duzluge cikar da bekler

dj_karizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda DyLan
    Ne Japon Nede Çin.. iLLaki İtalyan !
    Hükmün Varsa Yargıla Paşam.

Motosikleti
    irfan durum nedir....

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı acun0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu cbf 150 neden bu kadar soruna sahip.
    ybr 125 esd ile kıyaslayınca cbf 150 çok üstün gözüküyor. aynı model 2 motora bindiğimde anladığım farklar.

cbf 150 nin debriyaj yumuşacık. ybr 20 de km olmasına rağmen sert.

cbf 150 nin sürüşü çok daha rahat. ybr esd koltuk sert amartüsör sert

cbf 150 nin sesi daha az. ybr nin daha yüksek. ybr nin içinden eksantirik zincir sesi gelirken cbf den gelmiyor.( ybr 20 km de cbf 2100 km de)
    sende biliyorsunki ybr lerde bu eksantirik zincir şıkırtısı asla kesilmiyor. sesten başka zararı yok.

cbf nin kasası amartüsörü daha dirayetli duruyor. ybr zayıf duruyor. motor gücü olarakta ybr daha hafsiz .

ybr nin gözle görülen üstünlüğü orjinal yan ayak müşürü ve çalıştırma kolu. yeni ybr lerin km saatleri eski ybr ye görede çok kötü .eskiler race ibresi gibi altta duruyordu.
    çok güzel anlatmışsın kardeş... ama ybr cbf den daha kaliteli dayanıklı ve sorunsuz olduğunu söylememişsin.. neyse sıkıntı yapma ben söyledim

Motosikleti
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok güzel anlatmışsın kardeş... ama ybr cbf den daha kaliteli dayanıklı ve sorunsuz olduğunu söylememişsin.. neyse sıkıntı yapma ben söyledim
    ybr kalitesi tartışılmaz.....

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)