Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

Kamuda ki lüks motorsikletler

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2011cbf150 ve mr150 vulture.
    kime prestij sağlayacaz anlamadım.motosikletli polis,suçlunun ensesinden yakaladığında motorundan çıkan muazzam gürültüyle suçluya mı sağlayacaz prestiji.?yoksa elalemin ürettiği motorlarla elaleme mi prestij sağlayacaz.kış geldiğinde sobası yanmadığından üşüyen okuldaki çocuklarımıza mı prestij sağlayacaz.KİME HA! kime.?
    yaktığı benzin otomobilden farksız.tamiri ve yedek parçası otomobilden daha da pahalı.öte yandan biz cbf150 lerle arabaların arasından geçerken aynadan baktığımızda o PRESTİJLİ polislerimiz ya trafiğin açılmasını bekliyorlar ya da önündeki aracı fırçalayıp yol vermesini sağlamaya çalışıyorlar.SAYGILARIMLA.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Arkadaşlar boşuna hırpalamayın biribirinizi.
    Sizin bu konuştuklarınız kapalı kapılar ardında 2 tane dangalak tarafından konuşulmuştur muhtemelen.
    Birilerinin işine böyle gelmiş demekki.
    Yoksa birisi çıkıp demiştir mutlaka ''Ne gerek var bu motorlara?'' diye..
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    tvs apache rtr150 gri (2011)
    muğla marmarmaris çiftlik bölgesinde 2 bmw 1200 gs motorlu jandarma ekibi gördüm geçenlerde garibime gitmekle beraber aslında hoşuma da gitti.

harun1077 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SUPER8// Yamaha XJ6N'e Kasııyor.
    Alıntı mayaz34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kime prestij sağlayacaz anlamadım.motosikletli polis,suçlunun ensesinden yakaladığında motorundan çıkan muazzam gürültüyle suçluya mı sağlayacaz prestiji.?yoksa elalemin ürettiği motorlarla elaleme mi prestij sağlayacaz.kış geldiğinde sobası yanmadığından üşüyen okuldaki çocuklarımıza mı prestij sağlayacaz.KİME HA! kime.?
    yaktığı benzin otomobilden farksız.tamiri ve yedek parçası otomobilden daha da pahalı.öte yandan biz cbf150 lerle arabaların arasından geçerken aynadan baktığımızda o PRESTİJLİ polislerimiz ya trafiğin açılmasını bekliyorlar ya da önündeki aracı fırçalayıp yol vermesini sağlamaya çalışıyorlar.SAYGILARIMLA.
    +1 bende size katılıyorum

Motosikleti
    125CC
    Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin gibi bilgi sahibi bir arkadaşımın böyle bir kıstasta bulunması biraz tuhafıma gitti.

Konuya dönecek olursak, verdiğin örnek hakkında hiç bi fikrim yok.
    hocam yanlış düşünmüyoruz ?
    yani biraz mantık yürütünce polislere kalkıpta mercedes e350 yada volvo s80 vermek mantıksız olurdu.
    ama asayişlerin büyük çoğunluğunda transit connect var. transit connectler kamuya dağıtıldığında ww cady daha çıkmamıştı. bu aracın rakipleri ; kango, partner, doblo idi. az olarak doblo, çoğunlukta connect alındı.
    aynı şekilde trafik polislerine de megane dağıttılar. bu araç sınıfında çok seri bir araçtır ayrıca kemiklerinde çelik kullanılıyor. yani takla attığında tavan yamuk yumuk olsa bile o çelik kırılmadığı sürece içe girmiyor, camları kırılmıyor.

ayrıca tüm kamu da da lüx araç yokki. bazı asaiyşlerin altında cygnus 125 var. üzerine 2 kişi oturduklarına aşırı komik bir tablo çıkıyor. 2 tane babayiğit polise motor monte etmişler gibi ilerliyorlar.
    ben bizde 125 cc varsa onlarda 250 cc olması gerek kanaatindeyim. gerek trafik gerekse asayiş. trafik yoğunlukla trafik canavarlarını ve kaçan suçluları kovalar. ama asayiş kaçan değil saptanan suçluları kovalar. bu durumda onların araçları ekipmanları iyi olmalı ki toplumu düzene sokabilsinler.

hp meselesindede, motorun ürettiği güç otomobille eşit olsa bile motorun performansı daha iyi olacaktır. çünkü 200 beygirin üstündeki arabalar audi tt, mercedes e350, bmw 760i gibi arabalar. ama 1200 cc özellikle ss olan motorların geneli 200 beygir civarındadır.motorla arabayı kıyaslamak ile arabayla tırı kıyaslamak arasında çok fazla fark yok. beygir gücüne bakılacak olursa volvonun 750 beygirlik tırlarından dağıtırlardı polise

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zabita ile polisi bir birine karsitirmayin oncelikle. Zabita silah bile tasimiyor ve kamu duzeninden ve can ve mal guvencesinden sorumlu degildir. O zaman devlet Bale ve Opera larinin kamu araclarinida konuya dahil edelim isterseniz. Malum kugu golunu koruyorlar.

Insanlar resmen yorum yapmak icin sidik yarisinda ,

Ama eviniz yandiginda itfaye araci bozuldugundan gec gelse, motor ile kaza yaptiginizda sizi alan ambulansin yolda akusu bitse yada zorla arabanizi calan hirsizin pesinden kosan polisin motoru yolda yatak sarsa, bu ne bicim devlet daha adam gibi tecizati yok diye fircayi basarsiniz.

bu kadar kiskanclik neden , buyrun o zaman alin dandik motorlari ve ayni zorlu gorevi siz yapin yapabiliyor iseniz. Uc kurus maasa , ite , kopuga mafya ya teroriste hedef tahtasi olun.

Turkiye Millet meclisinin her bir koltugu kirmizya boyali geyik derisinden kaplandi kimsenin sesi cikmadi sanki suni deri olsa bir sey degisecekmis gibi.

Basbakan her 2 senede bir makam araci degistirdi kimsenin sesi cikmadi

Partiler secim icin devlet hazinesinden tonlarca para alip bunu 2 gun sonra cop olacak afis ve brosurlere yatirinca kimse tik demiyor

Ama ulkesi icin her gun sehit edilen mehmeticigin ve polisin altindaki motor icin birden "Ne gereksiz harcamaymis az ile yetinsinler demek" icin hepimizin sesi cikiyor

Kodese tikmaktan yada pisi pisisine mezara sokmatan ne askerimiz kaldi ne de polisimiz. Son kalanlara sahip cikacagimiza yaptigimiz elestiriye bakin hele.pes yani....
    öncelikle şunu belirteyim ki tayyibin yada başka bir devlet kurumunda olan yolsuzluk ve haksızlıklara sessiz kaldığımızı nereden çıkarıyorsun

Hadi diyelim onlara ses çıkarmadık buna ses çıkarıyoruz bu neden rahatsız ediyor seni. Sonuçta yarın bi gün tayyibin arabasına ses çıkarsak ee polisler bile altında bilmem ne marka motosikletle turluyo başbakana yakışır mı dersin yada polisin motosikletini eleştirmedin bunu mu eleştriyorsun dersin. Sence bu doğru bir davranış mı??

Kimse polis cbf 150 ye binsin demiyor ama son model motosiklet almanında anlamı yok. İş gören yolda bırakmayacak sağlam bir motosiklet gayet yeterli olur. İnsanlar doktor bulamazken okullarda kışın soğukdan donan öğrenciler varken gelir dağılımı bu kadar düzensizken gidipde son model motosikleti gereksiz yere polisin altına vermenin alemi yok

Diğer bir konuda şu kıskançlık meselesi kim yüzlerce km yapmış kazalı bir polis motorunu kıskanır allah aşkına yapmayın

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mayaz34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Size katildigimi belirttim ama siz ne demek istedigimi iyi analiz edememissiniz.
    Hersey kotu diye iyi olan seyleri de ortalama hale getirmek cahillikten baska bisey olmaz. Dedim ya, asgari ucret 600 lira, ama polis 1200 gs'e biniyor. Buradaki ayip polisin BMW kullanmasi degil, asgari ucretin 600 lira olmasidir. Okullarda cocuklar soguktan üsüyor, hadi onlara komur almak icin polisler BMW'ye binmesinki edilen tasarrufla komur alinsin. Hayir kardesim, polis BMW'ye binsin, okullarin hepsinede dogalgaz dosensin, dogalgaz olmuyorsa likit yakit sistemi kurulsun, ayip olan polisin BMW'si degil okulun komursuz kalmasi da degil hala komurle isiniyor olmasidir.
    Eczacilarin kar payini dusurduler, eczacilar ayaklandi, anlasmadilar bi sure devletle, neymis cok para kazaniyorlarmis. Bu ulkede geliri 2000 liranin uzerinde kazanan cok para kazaniyor oluyor. Neden alismisiz cunki kit kanaat gecinmeye, aza kanaat etmeye. Uyanin artik, az ile yetinmeyin, heryerde herseyin en iyisi herkesin hakki. İyi bir egitim, iyi bir is, iyi bir maas, iyi bir sagli hizmeti, iyi bir polis, iyi bir doktor.
    Doktor son teknoloji cihazlari kullansin iyi maas alsin, polis en iyi motoru arabayi kullansin, 3 kurusa canini tehlikeye atmasin (size gore polisin maasida fazladir ya neyse)
    Hala inanmakta zorluk cekiyorum nasil anlayamiyorsunuz, neden iyi olan seyler bizlere cok geliyor, asiri geliyor. Niye hep azla yetinmek zorunda hissediyoruz kendimizi.
    Polise BMW fazla, niye okullarda komur yok. Okulun niye hala komurlu oldugunla degilde polisin motoruyla ilgileniyoruz.

Motosikleti
    cygnus rs
    Hani bir atasözü vardır ' kedi ulaşamadığı ciğere mındar dermiş' ya aynı o vaziyet gözüküyor burda

polis teşkilatındaki büyük motor mevzusu yönetici kadroların gösteriş ve işgüzarlığından başka birşey değil kısaca vitrin olayı. maalesef ülkemizde özelllikle kamu kurumlarında bir işin layıkıyla yapılmasından çok üst makama yalakalık gösteriş had safhada. mesela askerde yanaşık düzen. yukarda arkadaş belirtmiş, 24 saat ful çalışan arabalar en dandikleri, günde hepsi en fazla 2 saat çalışan motorlar en lüksü.
    lezzet gider mesuliyet kalır

yaşar35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco xcıtıng 500
    Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Polislerin görev yerleri sürekli değişebileceği gibi.
    Gerektiğinde asfalt, gerektiginde zorlu arazi koşullarına uyum sağlayabilecek bi motosiklet kullanmaları gerektiğini düşünüyorum.
    Hal böyle oluncada : 1200 GS, VARADERO, TRANSALT gibi motorlar ön plana çıkıyor.

Polislerin böyle cüsseli motorlarla trafikte cebelleşmeleride hoşlarına gitmiyordur muhtemelen..
    Üstelik artçılı olarak.
    Yani bahsettiğiniz gibi daha ufak hacimli bi motorla daha rahat edeceklerdir.
    Fakat Yol faktörü göz önünde alındığında büyük motorların onlar için daha uygun olduğu gerçeği ortaya çıkıyor..

Ayrıca polislere neden bu kadar pahalı motorlar veriliyor demekle, Bir savaş uçağı pilotuna neden bu kadar pahalı Jet veriliyor demek aynı mantık olur sanırım.
    sinan kardeşime aynen katılıyorum

Muhalefet , Muhalif olmak guzeldır saygı barındırdıgı takdırde.Yanlız burada gordugum sahısların bırbırlerını anlamamadıgı , tartısmaların kısısellestıgı ve konuların baska bır yere kaydıgıdır.
    Hemen hemen her baslıkta karsılastıgım şu kedi ciger iliskisini kurmayı bırakmamız lazım.devrelerı zorlamayıp tum yuku atıyoruz atasozlerıne , degımlere...
    Deyimler,atasözleri ve nicesi cümlelerimizin süsüdür.Süsleyecek bir cümleniz yoksa konusacakta birşeyiniz yoktur demektir.

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    arac trafiğine kapalı alan da zabıtların yanında duran atv dikkatımı cektı . polaris marka 800 cc en lüks olan asfalt turıng tarzı cantalı falan yaklaştım yanlarına ama trafiğe kapalı cadde olduğu için zor yürüyoruz kalabalık oldukça yoğun dedım halat varmı yanınızda oğlum kaldırım kenarına düştü bu kadar müsrif olunmaz arkadaşım eğer o aletler lazımsa lazımsa orman işletmelerınde lazım bız burda adım atamıyoruz ne yapacaksınız bu aletlerle dıye ama kendım konuştum kendım dınledım .

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Alıntı safakk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle şunu belirteyim ki tayyibin yada başka bir devlet kurumunda olan yolsuzluk ve haksızlıklara sessiz kaldığımızı nereden çıkarıyorsun

Hadi diyelim onlara ses çıkarmadık buna ses çıkarıyoruz bu neden rahatsız ediyor seni. Sonuçta yarın bi gün tayyibin arabasına ses çıkarsak ee polisler bile altında bilmem ne marka motosikletle turluyo başbakana yakışır mı dersin yada polisin motosikletini eleştirmedin bunu mu eleştriyorsun dersin. Sence bu doğru bir davranış mı??

Kimse polis cbf 150 ye binsin demiyor ama son model motosiklet almanında anlamı yok. İş gören yolda bırakmayacak sağlam bir motosiklet gayet yeterli olur. İnsanlar doktor bulamazken okullarda kışın soğukdan donan öğrenciler varken gelir dağılımı bu kadar düzensizken gidipde son model motosikleti gereksiz yere polisin altına vermenin alemi yok

Diğer bir konuda şu kıskançlık meselesi kim yüzlerce km yapmış kazalı bir polis motorunu kıskanır allah aşkına yapmayın
    Bak dostum yazdiklarimi okumamisin , ben dediklerim gozden kacmis belli ???

Eger bu araclar bir fiil gorev yapacak askere yada polise alanacak ise helal olsun. Ama basbakana yada valiye yada her ne bakani ise basit bir arac yeter de artar bile. Basbakan benim icim hirsiz pesindemi kosuyor, yada gogusunu teroristlere sipermi ediyor??? Tabiki hayirrrr.....

Su anda millet meclisine alinan hic bir araci tasvip etmiyorum. Basbakanlik korumalari Escalada jeep e biniyor. Iyice sacmaladilar artik. Bakanlarin gorevi masa basinda, is zirhli araca gelincede , inanin bana anadolu bile zirhlandirabilirsiniz, bunun icin ultra luks araca gerek yok. Yada bir arac alinir en az 5 sene binilir. 2 sene de bir arac degistirilmez..... Basbakan Obama modasini takip ediyor, Obama ne alir ise hemen aynisindan siparis ediyor.

Turkiyede su anda Tum bakanlar ve ust duzeyler makam araclarini yerli makam aracina cevirsin, artan para ile Tum Turk asker ve polisine celik yelek alabiliyoruz. Bu kadar basit bir hesap sanirim yeterlidir.

Benim icin gorevin tehlike ve onemi var. Surekli namlunun ucunda politikacilari gosteiyorlar ama olan bizim asker ve polisimize oluyor. Madem esit bir ulkedeyiz bir bakan bu ulkenin asker yada polisinden daha kiymetli olamaz. Daha sinir gorevindeki askere celik yelek ve adam gibi migfer veremiyen bir devletin bakani 2 sene de bir makam araci degistiremez.

Kucuk bir dip not is goren yolda birakmayacak bir motor diyor isen cevap yine BMW malesef.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

drsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    valla ben bu yöneticilerin lüks merakına karşıyım. tamam başbakan ve cunhurbaşkanı lüks arabalara binsin ama geriye kalanlar biraz normal arabalara binsin. her milletvekiline süper lüks meredes verilmesin. hepsinin altına fluence verilmeliki. örnek olsun.
    eğer ki yöneticelerimizin yolsuzluk yaptığından eminseniz kanıtınız varsa elinizdekileri mahkemeye veriniz. insanların boşuna günahlarını almayın. bu konularda konuşmak değil icraat gerekli

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı drsteel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eğer ki yöneticelerimizin yolsuzluk yaptığından eminseniz kanıtınız varsa elinizdekileri mahkemeye veriniz. insanların boşuna günahlarını almayın. bu konularda konuşmak değil icraat gerekli
    Güldürmeyin beni
    Sanki bakkal rıza efendiden bahsediyoruz.

Isterseniz bi deneyin bakalım..
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

serimotorcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Racer 200 S
    Arkadaşlar polisleri hic kaskla gezerken gören oldu mu ????? Ben göremedim de
    Hayata Vizö'RR'deN Bakmak AyrıcalıktıR...

0 Rh (-)

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    Alıntı serimotorcu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar polisleri hic kaskla gezerken gören oldu mu ????? Ben göremedim de
    ben gördüm , şahidim takanlar var ,
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı drsteel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla ben bu yöneticilerin lüks merakına karşıyım. tamam başbakan ve cunhurbaşkanı lüks arabalara binsin ama geriye kalanlar biraz normal arabalara binsin. her milletvekiline süper lüks meredes verilmesin. hepsinin altına fluence verilmeliki. örnek olsun.
    Mahkemeye vermek mi?
    Protesto edenler hala içerde,Allah göstermeye bir de mahkemeye vermeye kalksan,neler olur dûsünmek bile istemiyorum.
    Ha bir de mahkemeye verecegin adam,mahkemenin baskani oldu,kimi kime sikayet edeceksin?
    Aman diyeyim,zihninizi böyle tehlikeli düsüncelerden arindirin.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cbf150,(bayan isimlerine inat) CaBBaR VT750 Shadow
    Başbakan millet aç gezerken dördüncü uçağı alıyor
    polisin nesi eksik

Motosikleti
    kymco agility city 200i
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mahkemeye vermek mi?
    Protesto edenler hala içerde,Allah göstermeye bir de mahkemeye vermeye kalksan,neler olur dûsünmek bile istemiyorum.
    Ha bir de mahkemeye verecegin adam,mahkemenin baskani oldu,kimi kime sikayet edeceksin?
    Aman diyeyim,zihninizi böyle tehlikeli düsüncelerden arindirin.
    probability:bounce:

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)