Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bu Bana Ders Olsun

Motovento
    REKLAM ALANI
    Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Motosikletim ASYA Tay 200 ve Mart ayında aldım.Aldığımdan düne kadar bırakın ön kaldırma, lastik yakmayı hızlı kalkışlar yapmaya bile kıyamadım ta ki düne kadar Dün gece sürerken çakıl taşları olan biryere girdim ve patinaj çeke çeke kaldırayım dedim.Aklı sıra taş fırlatacağım Kırk yılın başında apaçhiliğim tuttu ve bu buna bir soruna patladı.Sorunum ise motoru patinaj çeke çeke kaldırırken debriyajın çok üstte kavramasından dolayı elimi çektim ve stop etti.Ardından yola devam ettiğimde baktım ki motorun arkasından sürtünme sesi geliyor ve bu ses düzenli bir şekilde değilde arada sırada yoğunlaşıyor yada hiç olmuyor.Sürtünme sesi geldiğinde ayaklıklarda hatta ellerimde bile sürtündüğünü hissediyorum hafif titreşimden dolayı.Bazen sürtünme sesi daha tok geliyor.Tesadüfmü yoksa benim hatam mı anlamadım ve size danışmak istiyorum.Sizce nereden gelebilir?

Şimdiden teşekkür ederim.Hepinize kazasız belasız sürüşler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2011 Triumph Tiger 800
    Alıntı Soykan67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletim ASYA Tay 200 ve Mart ayında aldım.Aldığımdan düne kadar bırakın ön kaldırma, lastik yakmayı hızlı kalkışlar yapmaya bile kıyamadım ta ki düne kadar Dün gece sürerken çakıl taşları olan biryere girdim ve patinaj çeke çeke kaldırayım dedim.Aklı sıra taş fırlatacağım Kırk yılın başında apaçhiliğim tuttu ve bu buna bir soruna patladı.Sorunum ise motoru patinaj çeke çeke kaldırırken debriyajın çok üstte kavramasından dolayı elimi çektim ve stop etti.Ardından yola devam ettiğimde baktım ki motorun arkasından sürtünme sesi geliyor ve bu ses düzenli bir şekilde değilde arada sırada yoğunlaşıyor yada hiç olmuyor.Sürtünme sesi geldiğinde ayaklıklarda hatta ellerimde bile sürtündüğünü hissediyorum hafif titreşimden dolayı.Bazen sürtünme sesi daha tok geliyor.Tesadüfmü yoksa benim hatam mı anlamadım ve size danışmak istiyorum.Sizce nereden gelebilir?

Şimdiden teşekkür ederim.Hepinize kazasız belasız sürüşler.
    Müdür sanırım bahsettiğin sesi biliyorum, zincirden gelebilir o ses, bi zinciri yağla, olmadı zincire bi bak değişmesi gerekebilir ne zaman değiştirdin bilemiyorum tabi.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    tekerin şaseye sürtüyor olabilir mi?
    göbek mili yalama olmuş olabilir / mi?
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Motosikleti
    BMW R1100GS
    Sanırsam zincirden olaiblir çünkü zincirin sağ tarafında hiç yağ kalmıyor bir yerlere sürtüyor olabilir.

Yarım saat orasını burasını inceledim görünürdü hiçbiryer birbirine sürtünmüyor.
    Göbek mili vs. olabilir hiç şaşırmam fakat motosikletim daha 3500 km'de

motor çalışır durumdayken ses gelmeye başladığında bir tornavida yı ses gelebileceğini düşündüğün yere dokundur ve arka kısmından dinle eğer ses motordan geliyorsa bu şekilde anlayabilirisn

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    bizim o tarafa atla gel bakalım beraber
    ANGARAJ

Motosikleti
    BMW R1100GS
    Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bizim o tarafa atla gel bakalım beraber
    Teşekkürler Yunus ama rahatsızlık vermiyeyim şimdi.Cuma günü Cengiz Usta'ya götüreceğim zaten de cumaya kadar bir sorun çıkarmı ki diye sormak istedim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)