Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Kamuda ki lüks motorsikletler

Motovento
    REKLAM ALANI
    Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Sevgili Dostlar,

Kamu motosiklet kültürü en eski ve köklü olan guruptur. Toplumda ticari , ulaşım veya hobi amaçlı motosiklet kullanımı yaygınlaşmadan çok daha önce kamuda motosiklet yaygın olarak kullanılmaktaydı . Bu nedenle kamunun motosiklet seçimlerinde hata yapacağını düşünmeniz çok doğru değil . Neredeyse tüm mesaisini motosiklet üzerinde geçirmek zorunda kalan kamu personelinin emniyetli , kaliteli ve konforlu araçlar kullanmasını yadırgamamalıyız aksine bununtersi olan durumları eleştirmek ve koşulları daha kötü olan çalışanların durumu hakkında şikayet etmek çok daha doğru olacaktır.

Sevgilerimle
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Suçun olagan hale geldigi bir toplumda böyle düsünülüyor ister istemez ama yanlis.
    Polisin gôrevi suçlu yakalamak degil,suçu önlemektir.
    Bunu yapabilmek için de en iyi donanima sahip olmalari gerekir ki suç isleme niyeti olani caydirabilsinler.
    Basit bir örnek vereyim.
    Vazgeçtim kendiniz bulun.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

sessizsakin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    benelli tnt25
    kıssadan hisse komşuda pişer bize de düşer... de olabilir belki...

Trafikte r 1200 gs ile bir çok alternatifi arasında ciddi bir fark olmayacaktır diye düşünüyorum. enduro diye sadece DL650 kullanmış biri olarak böyle bir yorum yapmam çok doğru olmasa da...

yine de, görevi gereği güçlü, sağlam ve güvenilir durması gereken kişiler polisler. bana da polise bir motosiklet yakıştır desen r1200gs en ideali...

he bizim polisimiz ne kadar hakeder o da ayrı konu ...
    !?

glock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    devlet memuruna çok görmemek lazım, onlarda yıllarca hurda kırık dökük arabalarda devriye gezdi. kamu hizmeti yapan taksilerde keşke mercedes-bmw olsaydı eğer herkes lüks arabaya binerdi özenmek gibi bir sorun olmazdı bu kadar lüks tüketim saltanatta olmaz herkes eşit olurdu.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    '78 Honda XL50, T1, '68 Simson Schwalbe, '91 Honda
    Burada pek bilinmeyen şey o polis motorlarının kaskosuz olduğu ve kaza durumunda motosiklet masraflarının maaştan kesildiğidir.

Bu sebeple polislerimiz çok itidalli kullanır.

Maazallah bir şey olsa 60 küsür binliralık motosikleti adam ömrü billah ödemek durumunda kalacaktır.

Bununla ilgili olarak bir ilde 6ay-1 sene gibi bir dönem için pilot deneme yapıldı ve tüm teşkilat vasıtaları kaskolandı.

Aynı dönemde suçlu yakalanması ve buna bağlı suç oranında %40'a yakın düşüş oldu.

Slmlr
    Brkn

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı Carl Gustav adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burada pek bilinmeyen şey o polis motorlarının kaskosuz olduğu ve kaza durumunda motosiklet masraflarının maaştan kesildiğidir.

Bu sebeple polislerimiz çok itidalli kullanır.

Maazallah bir şey olsa 60 küsür binliralık motosikleti adam ömrü billah ödemek durumunda kalacaktır.

Bununla ilgili olarak bir ilde 6ay-1 sene gibi bir dönem için pilot deneme yapıldı ve tüm teşkilat vasıtaları kaskolandı.

Aynı dönemde suçlu yakalanması ve buna bağlı suç oranında %40'a yakın düşüş oldu.

Slmlr
    Brkn
    Yani sôzün özü sunu mu demek istiyorsun?
    Olayin caydiricilik unsuru tamam ama polis bir takim duygusal sebeplerden dolayi,bu vasitalari gerektigi gibi kullanamiyor, kisacasi isin suçlu yakalama kisminda tam verim alinamiyor.
    bu mudur?
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

harun1077 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SUPER8// Yamaha XJ6N'e Kasııyor.
    Dün Antalyada Dokuma tarafında arkdaşın dükkana uğradıydım.cadde üzeri, Kaldırıdımdan gelen Polis motoru Gördüm Şu BMW lerden Adam birden kaldırımdan yola indi ve tak diye altı vurdu.2 kişilerdi icim gitti bi anda acayip hor kullanıyolar daha öncede bu tarz olaylar görmüştüm.

sarıdev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    Okuduğum yorumlardan şöyle bir özet çıkardım;Polisimiz zor şartlarda çalışıyor,suçluları yakalamak için teknolojinin son nimetlerinden faydalanmalılar ayrıca yurt dışından gelen turist vs polisin altında böyle motorsikletleri görünce ülkemizin itibarı artacak hımm.Daha da özeti ne biliyomusunuz kalite düşük olduğunda eleştirmek lazım yüksek kaliteyi eleştirmek
    Akilzsizlar hirsizlarin en zararlilaridir: Zamaninizi ve nesenizi çalarlar.

hibe de neymiş? kim kime karşılıksız mal veriyormuş?

krd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Polislerin en iyi motosiklet ve araçları kullanmaları gerektiğini düşünüyorum. Koskoca Türkiye devletinin polisi kamu güvenliğinden sorumlu bir memur yok bmw ye ne gerek varmış yok 600 lük yetermiş böyle saçma bir hesap yapılırmı??? bu zihniyete göre devlet pahalı motorları satsın sahibinden com da 2.el kovalasın artan parayla da ekipman alsın benzin alsın!

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kel başa şimşir tarak bazı polisler motosiklet kullanmasınıda bilmiyor bmw şakır şakır subap vuruyor vitesi küçültmüyor düşük devir yüksek viteste motorun anasını ağlatıyor

Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı McWarnaly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ama suclulari yakalamak icin guclu aletlere ihtiyac var.Almanya da bircok porsche polis arabasi var.Internette okumustum italyan polisleride birkac ferrari kulaniyorlarmis.
    ah şu internet

bırakın avrupadakı ulkelerle kıyaslamayı.herseyi hallettık avrupanın kamuya tahsis ettigi luks araclarımı tartısacagız.bir gazete haberinde kıyaslama yapılmıstı.kamu aracları konusunda bırcok ulkenın onunde hatta rekora kosuyoruz.ıhtıyac gore tuketım dogrudur.bılmem kac lıralık A markası varken ve aynı ozellık ve donanımda %50fazla vererek neden B markasını alasınız.Eger B'yi ben tercih edersem bu ozel tuketımdır.Devletın amacı gorevı bu degıldır.Hibe diye bmw ile baska durumlar varsa bılemem.birde...gene siyasi bir yöne kayıcak.bu motorların olması suc oranının artmasını engellıyormu?gercekten enduroları arazıde goren varmı?yada motosıkletın tehlıke ıle ozdeslestıgı ulkemızde bu aracların olumlu bır katkıları oluyormu?cevre jandarma karakolunda motorıze jandarmalarla konusmalarımızın cogunda soylenen cogu zaman benzını ceplerınden tamamladıkları,en ufak bır hasarda maaşlarında kesıntı oldugunu ve asfalt dısında bır yerdede kullanmadıklarını soyluyorlar.hatta gecen hafta bırı kaza gecırmıs motoruna park halınde carpmıslar masrafı kendı karsılamıs..benım memuruma aclık sınırında yasamaya zorla sonrada kazaya karıstıgında alsın basına derdi.birde şöyle bir düşünce var.yurtdasım asgarı ucretlı hayatını adayarak bır ıhtımal sahıp olabılecegı bır motor varken tek soyleyebılecegı .ben sahip olamıyorum benım memurum kullansın.ben surunuyorum devletın surunmesın gıbı.halbukı devlet senden 1 belkı 10 bmw parası aldı.tercıhlerını ,benlıgını duzgun kullanabılmıs olsaydın.motoru once sen kullaıyor bunuda tartısmıyor olurduk.

huska - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    Kaymak gibi yollar olsun polislerimizin altında reyzing olsun acık heycanlı olsun

harun1077 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SUPER8// Yamaha XJ6N'e Kasııyor.
    Adam akıllı asafalt dökmezler, profesyonel olmayan yunuslara bmw verirler.antalyada düşen yunus çok gördüm.Bizim ülke gereksiz yere para harcamayı çok seviyor. Bizim verdiimiz verigilerle asfaltların kaymak gibi kaldirımlar yürüyen kaldırım olurdu. Birde şu Antalya-Denizli kara yolunu kullanmaktan nefret ediyorum.yol yeni yapılmasına rağmen kaç kere çalışmalar sürüyor.bitmezde

Motosikleti
    Hayat[H]onda
    Alıntı greyhorse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hibe de neymiş? kim kime karşılıksız mal veriyormuş?
    Otomobil yada motosiklet üretici firmalar kamuya hibe ederler ve bu durumu vergi indiriminde kullanırlar...:D
    Yani adı hibe....Karşılığında vergiden kaçıyor

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı Ahmet N. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Otomobil yada motosiklet üretici firmalar kamuya hibe ederler ve bu durumu vergi indiriminde kullanırlar...:D
    Eğer bahsettiğiniz gibiyse, pekte hibe sayılmıyor aslında.

Pardon.
    Mesaji düzeltmişsiniz.
    Son eklemenizi ben görmedim.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    eğer o motorları kullananlar hakkıyla görevini yapıyorsa helal olsun ama değişik işlerde kullanıyorsa yazıklar olsun... kask takmayıp hava atmak vs
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    Honda Shadow 750
    E biride kask hibe etse madem oyle..

djan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250r
    "Uluslararası ilişkilerde ülkelerin forsu için kullandıkları teçizatlar önemlidir fakat bu felsefe devlet temsilcileri için geçerlidir. Yani bu lüks Taksim' de beş parasız gezen turisti etkilemek için yapılacak bir harcama kalemi olmamalıdır. Göz göre göre bu kadar israf pes doğrusu. Kamu maliyesi dediğimiz alan devlet harcamalarını en etkin biçimde kullanmaya yarar.
    Süleyman Demirel'in de dediği gibi : Türkiye' de benzin vardı da Nazmiye' yle biz mi içtik ?
    Çoğunluğun yaptığı şey daima yanlıştır.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)