Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Başımıza gelene bakın !! :(

Motovento
    REKLAM ALANI
    ntticaret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benimkinde icra müdürlüğü yazıyodu oraya gittim, seninkini bilmiyorum açıkçası ama yazan yere git yarın muhakkak, dava sayısı çok olunca memlekette seninkine orası bakıyordur sanırım. benimki şöyle olmuş ama benim motoru sattığım kişi başka bi araca çarpmış, adam arabasını kaskodan yaptırmış kaskoda parasını benden yani motorun sahibinden alabilmek için icraya vermiş, senin sattığın adam farklı bi kaza yaptıysa hani yaralama falan durum değişebilir uzayabilir yani, ama yazan yere git sor.
    Biber muhakkak yakar; ya girerken ya çıkarken...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı MuTLu. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkür ederim. Yarın da izinliydim, mahvoldu iznim, her neyse canımızı sıkan şu olay kalksın başka bir şey istemem zaten.

Not: Hocam noterden kağıdı aldıktan sonra nereye gideceğiz dilekçe ile? Sen icra müdürlüğüne gittim demişsin ama bize gelen kağıtta Kadıköy 3. sulh hukuk mahkemesi yazıyor? Buraya mı gideceğiz?
    dostum yukarıda ki işlemlere ilaveten savcılığa bu şahıstan aile huzurumuzu bozduğundan dolayı şikayetçi ol.
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum yukarıda ki işlemlere ilaveten savcılığa bu şahıstan aile huzurumuzu bozduğundan dolayı şikayetçi ol.
    Teşekkür ederim, kesinlikle davacı olacağız.. Gerçekten de huzurumuzu bozdu..

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Motorlu araçların Noter satışı ile bir başka şahsa devir edilmesi ile işlem tamam olmuyor arkadaşlar.
    Aracı satan kişi mutlaka gerek Trafik şube müdürlüğü gerek se Vergi dairesine giderek aracı bir başka kişiye devir ettiğini bildirmek zorunda aksi halde satın alan kişi gereken işlemleri yapmadığı müddetçe her türlü olumsuzluklara satan dahildir ve mesul tutulur.
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    ne adamlar var şu güzel ülkede bence her türlü hukuk mücadelesi ver gerekirse dava aç ki başkasını üzerine böyle işler bırakmaya çalışan kişilere örnek olsun
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı Özer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorlu araçların Noter satışı ile bir başka şahsa devir edilmesi ile işlem tamam olmuyor arkadaşlar.
    Aracı satan kişi mutlaka gerek Trafik şube müdürlüğü gerek se Vergi dairesine giderek aracı bir başka kişiye devir ettiğini bildirmek zorunda aksi halde satın alan kişi gereken işlemleri yapmadığı müddetçe her türlü olumsuzluklara satan dahildir ve mesul tutulur.
    saçma gelebilir ama durum aynen böyle arkadaşlar,daha önceden noter satışı ile verdiğiniz araçları,e devletten kontrol edin,tescil tarihi sizin satışı yaptığınız tarihten sonraysa sorun yok.aksi takdirde sorumluluk hala sizin üzerinizde
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Tescil tarihi de ne hocam anlamadım? Annem burda sinirlerimi oynatıyor gidip öldüresim var o adi herifi. Diyor o suç bize binecek, şöyle, böyle.. Ne yapacağız şimdi biz?

dostum 3.sulh hukuk mahkemesinden geldiyse dilekçeni tabiki sulh hukuk mahkemesine vereceksin
    senin vereceğin dilekçeye cevap dilekçesi deniyor. Sana gelen dava dilekçesinde cevap süresinin kaç gün olduğu yazılıdır. Yazmıyorsa cevap süren 10 gündür. 10 gün içinde davaya cevap dilekçeni mahkemeye sun kanıtlarınla beraber. Eğer noterden evrakını alamazsan cevap dilekçende aracını ne zaman sattığını falan belirtirsen ve mahkemeden noterden bu evrakların teminini talep edersen mahkeme noterden evrakları getirtir. Noterden satış yaptıysan merak etme size herhangi birşey olmaz. Hatta benim tavsiyem git bi avukat bul. Avukatla mahkemenin takdir edeceği ücret üzerinden anlaş. Başka bi para verme. Nasıl olsa davayı kazanacak bir iki celse sonra. Hem sen uğraşmamış olursun hemde avukat kazanır. Karşı tarafta avukat ücretini ödemek zorunda kalır.

Edit: Bu 10 gün konusunda tamda emin deilim şimdi. Hatırladığım kadarıyla 10 gündü. Belki mahkemeden mahkemeye deişiklik gösteriyor olabilir. 5 günde olabilir. Sen zaman kaybetme. En kısa zamanda ver dilekçeni.

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Satışını yaptıysanız elinizde satış sözleşmesi olması gerekir.
    O sözleşme elinizdemi?
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Alıntı Özer adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ben İcra Müdürüyüm. Açıkçası hukukun içinde olmama rağmen böyle bir şeyi ilk defa duyuyorum.
    Zaten noter satışıyla mülkiyet el deiştirmiş oluyor. Noter satşından sonra alan kişinin aracı üzerine almak için 30 gün süresi var. 30 gün içinde üzerine almazsa cezası var aracı satın alan kişiye.
    Vergi dairesine veya trafiğe bi bildirimde bulunulması gerektiğine dair bir şeyi hiç duymadım şimdiye kadar ama araştırmak lazım tabi.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:23 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:56 ----------

Sulh hukuk mahkemesine sordum
    davaya cevap dilekçesini ilk duruşmaya kadar verebiliyormuşsunuz. Öyle söylediler.
    Biraz araştırma daha yaptım. Noter satışı yapılan araçlarla ilgili Vergi dairesine yada trafik şubesine bir bildirim yapılması gerektiğine dair bir bilgiye rastlamadım ama sen genede vergi dairesi ve trafik şubesine imkanın varsa bir sor derim.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    eskiden satış yapılınca russat lar noterde kalmıyor alıcı gidip trafik şubesine değiştiriyordu... eğer değiştirmezse o şekil kullanıyor ve motor trafikte satan kişinin üstünde gözüküyordu..... bu konuda benzer bir kaç olay başıma geldi... en son açtığım bir konudada bundan bahsetmiştim.... forum üyelerimizden kaan a hyosung gt 250r satmama rağmen bir gün polis tarafından götürülmem....hatta konu linki şu...http://www.motosiklet.net/forum/moto...s-dogrusu.html

bu arada yeni sistemde noter direk russatı aldığından sorun olmuyordu ama bende oldu.... üstelik kaanda 3 ay motorun vergisini yatırmadı çünkü motor benim adımdan noter satışı yapıldıktan 3 ay sonra çıktı..
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

kalidor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir an önce satışı yaptığın notere git ve satış yaptığına dair belge iste. Mahkemede bunu gösteririsin. Karşı taraf ruhsat çıkarmadıysa bu onu bağlar. Sen noterden satışını yapmışsın, senden çıkmış mesuliyet.Mahkemeye dilekçe vermen gerekiyorsa da; noterden aldığın satış sözleşmesi fotokopisini dilekçeye eklersin. Ayriyeten artık tüm satış işlemleri noterde bitiyor. Satıcı olarak senin trafiğe ya da vergi dairesine aracını sattığına dair bilgi vermen gibi bir saçmalık söz konusu değil.

Alıntı kalidor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir an önce satışı yaptığın notere git ve satış yaptığına dair belge iste. Mahkemede bunu gösteririsin. Karşı taraf ruhsat çıkarmadıysa bu onu bağlar. Sen noterden satışını yapmışsın, senden çıkmış mesuliyet.Mahkemeye dilekçe vermen gerekiyorsa da; noterden aldığın satış sözleşmesi fotokopisini dilekçeye eklersin. Ayriyeten artık tüm satış işlemleri noterde bitiyor. Satıcı olarak senin trafiğe ya da vergi dairesine aracını sattığına dair bilgi vermen gibi bir saçmalık söz konusu değil.
    Dostum bilmeden cevap verip adamı yanıltmayın.
    Arkadaş motorunu 2010 yılının 4. ayında satmış. Ancak tüm işlemlerin noterde bitirilmesiyle ilgili uygulama 5. ayda çıkan bir düzenleme. Yani bu arkadaş motoru sattığında tüm işlemler noter tarafından yerine getirilmiyordu. Buda düzenlemeye ilişkin olan kısım...

31.12.2009 tarih ve 27449 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu’nun 20. maddesinin (d) ve (e) bentlerini değiştiren 5942 sayılı Kanun’un birinci maddesi gereğince , tescil edilmiş araçların her çeşit satış ve devirleri 01.05.2010 tarihinden itibaren , satış veya devri yapılacak araçtan dolayı motorlu taşıtlar vergisi, gecikme faizi, gecikme zammı, vergi cezası ve trafik idari para cezası borcu bulunmadığının tespit edilmesi ve taşıt üzerinde satış ve/veya devri kısıtlayıcı herhangi bir tedbir veya kayıt bulunmaması halinde, araç sahibi adına düzenlenmiş araç tescil belgesi veya trafik tescil kayıtları esas alınarak noterler tarafından elektronik ortamda yapılmaya başlanacaktır.

Arkadaşlar içimi rahatlattınız sağolun. Bugün kopyasını aldık noterden dilekçe yazdık ve o satış sözleşmesi kopyası ile gittik dilekçemizi de verdik hallettik ! Hakim'de onayladı sanırım. Kalem müdürü müdür ne.. Oraya falan gittik herşeyi hallettik. İnşallah sorun çıkmaz, şimdi annemin trafiğe mi gitmesi lazım? Kadıncağız perişan oldu bu sıcakta yav.

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    Alıntı MuTLu. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Arkadaşlar 2010 Nisan'da biz mondial 150 zat aracı haysiyetsizin birine sattık ve gerekli paranın bir miktarını vermedi.. Herneyse, biz noterden kesinlikle satışını yaptık. Sonra bu .. herif yeni ruhsat çıkarmayıp annemin ruhsatını kullanmış, trafik sigrotası falan yok! Sonra işte bu adam kaza yapmış ticari araca çarpmış ve annem davalı! Sanırım annemin üzerine olan ruhsatı kullandığından dolayı bize de dava açılmış ve 1.700 TL + işçilik + ticari taksinin bedeli, masrafları bir ton şey.. Arkadaşlar ne yapabiliriz biz? Yani noter'den kesinlikle satış yaptık ama 1 yıl geçince aradan kağıtları yırttım attım. Noter'den kopyasını almamız mümkün mü acaba? Yani alakamız yok olayla adam annemin üstüne olan ruhsatla kaza yaptı sanırım. Ama bu bir şey değiştirmez herhalde, noter'den satışı yaptık adam yeni ruhsat çıkarmamış demek ki?
    sen satışını yapmışsın ki 2010 da arkadaşaların deikleri gibi zaten geçiçi ruhsat kağıdı veriyorlar. o arkadaşın ruhsatı değiştirmemiş olması diye bir durum söz konusu değil.. varsayalım ki trafik devir işlemlerinin olmadığı dönemlere gidelim o dönemlerde de araç satış belgesi sadece vardı burda da notere tarihi söylersen yevmiye numarasından bulacaktır. bulmakla da yükümlü.. bir tarih aralığı verirsen bulması kolaylaşır..
    bir de şu durum var: satış yaptık derken karşı tarafa aracımı benim adıma başka birisine satabilir vekaleti verdiysen bu durumda aracın ruhsat sahibi sen olursunb ki bu durumda davacı senden ruhsat sahibi olduğun için herşeyi alır..

noter kağıtları göndermemiş trafiğe demekki.. trafikte halen aski sahibi olduğuna göre.. ben olsam notere dava açarım
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

Alıntı KaPTaNHaSaN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen satışını yapmışsın ki 2010 da arkadaşaların deikleri gibi zaten geçiçi ruhsat kağıdı veriyorlar. o arkadaşın ruhsatı değiştirmemiş olması diye bir durum söz konusu değil.. varsayalım ki trafik devir işlemlerinin olmadığı dönemlere gidelim o dönemlerde de araç satış belgesi sadece vardı burda da notere tarihi söylersen yevmiye numarasından bulacaktır. bulmakla da yükümlü.. bir tarih aralığı verirsen bulması kolaylaşır..
    bir de şu durum var: satış yaptık derken karşı tarafa aracımı benim adıma başka birisine satabilir vekaleti verdiysen bu durumda aracın ruhsat sahibi sen olursunb ki bu durumda davacı senden ruhsat sahibi olduğun için herşeyi alır..

noter kağıtları göndermemiş trafiğe demekki.. trafikte halen aski sahibi olduğuna göre.. ben olsam notere dava açarım

dostum eskiden noterin trafiğe gönderme gibi bi durum yoktu. şu andada belki göndermiyor olabilir. Online sistem var artık heryerde. Ordan trafiğin ekranına düşüyor olabilir bilgiler. Tam bilmiyorum. Yani notere dava açmak falan sana birşey kazandırmaz. Ettiğin masrafla kalırsın. Oyle herşeye dava açtığında kabul edilecek diye birşey yok.

Sen dilekçeni verdiysen mahkeme kalemine tamamdır. Hakim havale etmiş. Bunun anlamı dilekçenin verildiği tarihi belgelemektir. Kalem personeli aldığı dilekçeyi koyar dosyana. İlk duruşma günü artık annenle duruşmaya gidip takip edin. İlk duruşmada sizin durum belli olur sanırım. Olmazsada gerekirse hakimle görüşürsünüz duruşmadan sonra bekleyip. Yanlız saygı sınırlarını aşmamaya hakimle usluplu konuşmaya özen gösterin. Hakimler bu konulara çok önem verirler

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    Alıntı energie06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum eskiden noterin trafiğe gönderme gibi bi durum yoktu. şu andada belki göndermiyor olabilir. Online sistem var artık heryerde. Ordan trafiğin ekranına düşüyor olabilir bilgiler. Tam bilmiyorum. Yani notere dava açmak falan sana birşey kazandırmaz. Ettiğin masrafla kalırsın. Oyle herşeye dava açtığında kabul edilecek diye birşey yok.

Sen dilekçeni verdiysen mahkeme kalemine tamamdır. Hakim havale etmiş. Bunun anlamı dilekçenin verildiği tarihi belgelemektir. Kalem personeli aldığı dilekçeyi koyar dosyana. İlk duruşma günü artık annenle duruşmaya gidip takip edin. İlk duruşmada sizin durum belli olur sanırım. Olmazsada gerekirse hakimle görüşürsünüz duruşmadan sonra bekleyip. Yanlız saygı sınırlarını aşmamaya hakimle usluplu konuşmaya özen gösterin. Hakimler bu konulara çok önem verirler
    online sistem olduğuna göre trafikte ruhsat kayıtları yeni sahibine geçmiş iken , ruhsatta sahibinin ismi adresi bilgileri yazan sayfa noter tarafından alıkonulup geçiçi tescil belgesi verilen bir aaraçta eski sahibine dair hiçbir evrak bulunmaz ki?
    bu durumda evine gelen haciz ihabrı ile mahkemeler de koşuşturduğum süreleri de düşünürsem bunlar hakkında noteri sorumlu tutmak en doğla hakkımdır.. ben davamı notere açarım o da tahüttlü gönderdiği evraklarımı ortaya çıkarabiliyprsa sıradakine geçerim..
    neden dava açamıyacakmışım ki anlamayadım. vatandaş neden bu kadar korkmuş ....
    .. olaya birde şöyle bakalım istersen sen alacaklı tarafsın noterin ptt nin veya trafiğin işgüzarlığı , görevini yappmaması yüzünden yanlış kişiye dava açmışsın devlete ödediğin onca harcı geri alabilecekmisin? e peki senin günahın ne?
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı KaPTaNHaSaN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    online sistem olduğuna göre trafikte ruhsat kayıtları yeni sahibine geçmiş iken , ruhsatta sahibinin ismi adresi bilgileri yazan sayfa noter tarafından alıkonulup geçiçi tescil belgesi verilen bir aaraçta eski sahibine dair hiçbir evrak bulunmaz ki?
    bu durumda evine gelen haciz ihabrı ile mahkemeler de koşuşturduğum süreleri de düşünürsem bunlar hakkında noteri sorumlu tutmak en doğla hakkımdır.. ben davamı notere açarım o da tahüttlü gönderdiği evraklarımı ortaya çıkarabiliyprsa sıradakine geçerim..
    neden dava açamıyacakmışım ki anlamayadım. vatandaş neden bu kadar korkmuş ....
    .. olaya birde şöyle bakalım istersen sen alacaklı tarafsın noterin ptt nin veya trafiğin işgüzarlığı , görevini yappmaması yüzünden yanlış kişiye dava açmışsın devlete ödediğin onca harcı geri alabilecekmisin? e peki senin günahın ne?
    Önceki mesajları okursanız, yeni sisteme geçiş tarihini ve arkadaşın işlem yaptığı tarihte böyle bir şey olmadığını görürsünüz.

Motosikleti
    Artık Yok...
    arkadaşlar ben memur çocuğuyum yaşım olmuş 35 liler civarı babamdan hayatta öğrendiğim en önemli şey varsa oda hiç bir zaman ödediğin faturanın koçanını bile atma bir gün karşına ödemedin diye çıkabilir. bu yüzden küçüklüğümden beri alışkanlık edinmişimdir bütün dekontlar noter kağıtları tastikleri v.b her şeyi bir zarfın içinde toplarım allah göstermesin yarın öbürgün karşımıza ne çıkıcağı belli olmaz.. burası türkiye..

arkadaşımada çok geçmiş olsun bu tür bir olay hepimizin başına her an gelebilir..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben memur çocuğuyum yaşım olmuş 35 liler civarı babamdan hayatta öğrendiğim en önemli şey varsa oda hiç bir zaman ödediğin faturanın koçanını bile atma bir gün karşına ödemedin diye çıkabilir. bu yüzden küçüklüğümden beri alışkanlık edinmişimdir bütün dekontlar noter kağıtları tastikleri v.b her şeyi bir zarfın içinde toplarım allah göstermesin yarın öbürgün karşımıza ne çıkıcağı belli olmaz.. burası türkiye..

arkadaşımada çok geçmiş olsun bu tür bir olay hepimizin başına her an gelebilir..
    Ben de tam tersini yaparım. Garanti için gerekli faturalar bile lazım olduğunda aldığım yerden kopyasını isterim

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)