Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Marka Düşmanı Bir MT Üyesinin Anatomisi...

Motovento
    REKLAM ALANI
    M.e.t.i.n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XL Varadero 1000
    Yok yok bu büyük markalar mühendislerine okadar parayı boşuna veriyorlar...Adamlar bu işi bizim kadar bile bilmiyorlar yazık...
    Blacklove16 bunu beğendi.
    Motosiklet efendi işidir

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tek tek cevap yazamayacak kadar yaşlandım artık yahu yormayın beni...

amacım artık bıkkınlık veren bu üslub...
    Metehan şu forumda tanıdığım en eski sen varsın yada sen kaldın seninde bundan 5 yıl önceki halini hatırlıyorum burdaki pek çok arkadaş o kadar eski değildir kaç kere banlandın ben sayısını unuttum ama bak sen bile durulmuşsun diyiceğim bu arkadaşda zamanla durulur daha tatlı güzel bir dille yazar.. her şeyin ilacı zaman..

ilk sayfadaki tiger arkadaşımızında dediği gibi bazı markalar şakşakçılarının desteğiyle itibar görür bazı markalarda su yolunu bulur misali olması gereken yere gelir. hondada çok şişirilen pof poflanan bir marka kötümüdür asla ama normalden fazla şişirildiğide bir gerçek. sanırım çoğu insan ilk motor olması itibari ile yada daha iyisini görmediği için hondayı yerlere göklere sığdıramıyor buda yanlış.. honda iyi markadır ama abartmayada gerek yok her markanın eksileri olduğu gibi hondanında belli modellerinde eksiler sıkıntılar olabilir vardırda normaldir.. kul yapısıdır neticede..

sanırım bu forumda o kadar çok fazla çin motorlar ve sıkıntıları tartışıldıki normal basit bir avrupa yada japon motoru bile çok muhteşem bir şey olarak algılanmaya başlandı.. eğerki bu gün çinli motorlar yani o beğenilmeyen motorlar olmasa idi şunuda bilelimki bu gün bu kadar çok motorcu bu forumda yada dışarıda olmazdı vede bu kadar çok japon avrupa motorda satmazdı çinlilerin varlığı japonların satışınıda arttırmışdır neticede çinliler hep düşük hacimli motorlar ürettiği için motor kullanmayı öğrenenler genelde ya daha sıkıntısız yada hacim yükseltme amaçlı japon yada avrupa motorlarına terfi ediyorlar.. yani bu bir süreç..bir devir daim..

çinli motorların iyi bir yanı daha var henüz acemiyken insanlara sıkıntıları arızaları yüzünden biraz ellerine anahtar almayı birazda mecburen motordan aktarma organlarından anlamayı öğretiyor.. en azından sorunsuz avrupa yada japon bir motora terfi ettiklerinde olaki o bindikleri motorda herhangi bir sebebden arıza verirse o çinli motordan öğrendikleri bir kaç şey sayesinde sorunu çözebilir yada teşhisi doğru olarak yapabilirler..

Motosikleti
    yamaha r 6
    Alıntı wolky-ksk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    önce alın bir çin malı motoru kullanın bakalım
    Ondan sonra honda yada yamaha herneyse nasıl dua edersiniz nekadar kaliteliymiş gibi
    daha sıfır hatayla çalışan bi makine bulamadılar...
    Saygılar.
    valla ben bu arkadaşıma katılıyorum epey hararetli bi saohbet olmuş herkesin yorumunu okudum bende bi matkayı çok kötüledim hatta hala duruyor bmw alacakların dikkatine diye amaaçıklamasınıda yaptık az daha yuvam yıkılacaktı şu anda iyi motorları yokmu var ama allah göstermesin ne olursa olsun genel olarak diğer markalar dan çok daha iyi japonlar gene de kimseye kızmaya gerek yok çoğumuz motoruna karısı gibi bakıyor hatta ben gibi bazıları daha iyi bakıyo belki kötü bi anısı vardır...
    :bounce: Efendi olcaksn Efendilik herzaman iyi prim yapar bak Yüzüklern Efendisine nasıl gişe yaptı Olay yüzüktemi ? Hayır efendilikte:bounce:

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı 54RENA54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla ben bu arkadaşıma katılıyorum epey hararetli bi saohbet olmuş herkesin yorumunu okudum bende bi matkayı çok kötüledim hatta hala duruyor bmw alacakların dikkatine diye amaaçıklamasınıda yaptık az daha yuvam yıkılacaktı şu anda iyi motorları yokmu var ama allah göstermesin ne olursa olsun genel olarak diğer markalar dan çok daha iyi japonlar gene de kimseye kızmaya gerek yok çoğumuz motoruna karısı gibi bakıyor hatta ben gibi bazıları daha iyi bakıyo belki kötü bi anısı vardır...
    var tabi kardeş herşey acun0 beyin cbf 250 almasıyla başladı :D
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Motosikleti
    Yamaha xt 600
    Muhtelemen Kawasaki'nin yedek parça ve servis sorunu olmayıp honda'da olsaydı.Kawasaki er 5 8000tl cbf 5000 6000tl olurdu.Haliyle yorumlarda tam tersi olurdu.Abi cbf'nin parçası yok çok yakıyo beyaaa,Kawa iyide 8000tl verilmez falan filan.Ama bana kalırsa hondalar bu kadar ilgiyi ve övgüyü haketmiyorlar.Parçalar bolda fiyatlarıda baya yüksek.

tamyak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    Bende yazıyım bari içimde kalmasın

bu arkadaş yüzünden sym hd 200 den soğumuştum bir zamanlar...
    nasıl bir motorsa bu hd 200 , dylan la kıyasladılar .gilera runner la kıyasladılar..yamaha xmax la kıyasladılar hatta bunun ekürisi var vfr en son hızını alamayıp beverly 500 le kıyaslamıştı...hepsinde diğer motorlar aşırı derece de tu kaka , hd 200 ise kusursuz mükemmel di...Diğer motorlar hakkkında yazdıkları binmedikleri halde rahatsız edici yazılardı...
    Metehan arkadaşımız bizim gibi rahatsız olanların düşüncelerini açık bir şekilde paylaşmış tşk ederiz kendisine...
    Aşırı fanatik oldukları için ortak paydada buluşma imkanınız da yok malesef...

emre_tnl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mondiko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tabi canım. Acun beyin yaptığı yorumlar karalama değil benim yaptığım yorumlar karalama. Ben ne kendisine hakaret ettim nede karaladım. Kalbini kırdıysam da özür dilerim Acun bey'in.

Cbr 250r başlığında cbf 150'nin yağ yaktığını söylemesi ne kadar doğru bi durum sizce. Başlık açabilir "Honda'nın bitmek bilmeyen sorunları" Daha dikkat çeker. Dahya çok insanı kararından vazgeçirebilir. Amaç buysa eğer.
    Eğer cbf 150 nin yağ yaktığına şahit olmuşsa bunu neden yazamasın? honda eleştirilmez diye bişeymi var ? abimde suzuki bandit var oda yağ yaktığı için serviste.her honda veya her motor sıfır hatayla çalışıcak diye bişey yok.sonuçta insan yapımı mekanik bir alet. ben de bugün honda cbf 150 aldım gayet memnunum şimdilik , bir sorun çıkarırsa da sizinle paylaşmaktan mutluluk duyarım.iyi taraflarını da kötü taraflarını da duymak herkes açısından en iyisi.
    Kahya Motorumu Hazırla Çıkıyorum!

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı emre_tnl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer cbf 150 nin yağ yaktığına şahit olmuşsa bunu neden yazamasın? honda eleştirilmez diye bişeymi var ? abimde suzuki bandit var oda yağ yaktığı için serviste.her honda veya her motor sıfır hatayla çalışıcak diye bişey yok.sonuçta insan yapımı mekanik bir alet. ben de bugün honda cbf 150 aldım gayet memnunum şimdilik , bir sorun çıkarırsa da sizinle paylaşmaktan mutluluk duyarım.iyi taraflarını da kötü taraflarını da duymak herkes açısından en iyisi.
    CBF te yağ eksiltme sorunu var yağ yakma değil yağ yakan motorun egzozundan mavi duman çıkar. Eğer mavi duman görüyorsanız o motor için yağ yakıyor diyebilirsiniz. Yağ eksiltme sorunu ise cbf150 lerin devir göstergesi olmadığı için zorlanmasıyla bağdaştırılıyordu. Şimdi devir göstergeleri çıktı eğer ki yine de yağ eksiltme devam ederse o zaman bu sorun kronik deyip hondanın başının etini yeriz. Ama sorunlarda büyük oranda azalma görülüyorsa o zaman kullanıcı hatası yüzünden kaynaklandı diyebiliriz. Bekleyip görelim...

emre_tnl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kizilkurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBF te yağ eksiltme sorunu var yağ yakma değil yağ yakan motorun egzozundan mavi duman çıkar. Eğer mavi duman görüyorsanız o motor için yağ yakıyor diyebilirsiniz. Yağ eksiltme sorunu ise cbf150 lerin devir göstergesi olmadığı için zorlanmasıyla bağdaştırılıyordu. Şimdi devir göstergeleri çıktı eğer ki yine de yağ eksiltme devam ederse o zaman bu sorun kronik deyip hondanın başının etini yeriz. Ama sorunlarda büyük oranda azalma görülüyorsa o zaman kullanıcı hatası yüzünden kaynaklandı diyebiliriz. Bekleyip görelim...
    bende yeni aldım ,bekleyip görücez : ) daha 25 km yapabildim :D
    Kahya Motorumu Hazırla Çıkıyorum!

Motosikleti
    Runner St 200
    herkes istediği markayı över eksiklerini söyler o markayı kötüledi diyede konu açılmazki
    [B]2009 Ybr / 2011 Runner [/B]

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı emre_tnl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende yeni aldım ,bekleyip görücez : ) daha 25 km yapabildim :D
    ben 700 km yol yaptım 3 kez de motoru zorladım daha yağ eksilmesi adına birşey yok

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    Alıntı kizilkurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben 700 km yol yaptım 3 kez de motoru zorladım daha yağ eksilmesi adına birşey yok
    abi daha bir bismillah de daha 700 deyken yağ eksiltirse işin var demektir genelde 9-10 binden sonra başlıyor benim bildiğim yağ eksiltmeye ve azar azar
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Xciting250i,Accent Era 110 HP
    Haklısın Acun kardeş.Ama biraz insaflı olursan daha iyi olur.3 bin tl'si olan insana önerilecek en iyi motor CBF150'dir.Yiğidi öldür ama hakkını yeme.CBF250 konusunda haklısın.Ben de düz yolda 120'yi geçemiyordum.Titreşim ve rahatsız oturuş pozisyonu da cabası.Sahip olduğum ve en kısa sürede bir sürü zarar ederek sattığım , hondanın hilkat garibesi bir motorudur.

1.000 cc racing bir motorun ön rüzgarlığının 140 km'de eğilmesi kabul edilebilecek birşey değil.O efsane maxiscooter Burgman 400'ün de rüzgarlığı roantideyken dans ediyodu resmen.Uzun yolda biraz hız yapınca o rüzgarlığı çatlatan insanlar da var.Hem burgmanın 2008'den sonraki kasalarında varyatör sorunu var.Şehir içinde titreşimli bir motor.Titreşimden kurtulmak için uzamak lazım.Xmaxın kronik elektrik arızaları var.Daha geçenlerde bi xmax yolda giderken yanıp kül oldu.Haberlerde bütün Türkiye izledi.Daha bir çok modelin bir çok problemi var.Ama kullanıcıları toz kondurmuyo.Ben kendi motorumu övdüğüm zaman marka fanatikliği oluyo.Onların sorunlarından bahsedince çamur atma oluyo.Kavga gürültü bitmiyo.Suçlu biz oluyoruz.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    bazı arkadaşlar Hondayı eleştirmenin nesi kötü diye soruyor haklı olarak...

olayın özüne halen inilememiş...

aynı kişi SYM yide göklere çıkarıyor...memleketin taşından toprağından sym fışkırsın istiyor...anladınız mı...bu durumda rahatsız edici...

Hondayı eleştirdiği için bu konu açılmadı...benden daha fazla Hondadan şikayetci ve canı yanmış kimse olamaz herhalde...kanımı emdi namussuz Honda...

hiç bir marka ne göklere çıkarılsın ne yerin dibine sokulsun diyorum...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

tutku1982 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZXR 250 ninja
    tek tek cevap yazamayacak kadar yaşlandım artık yahu yormayın beni...

amacım artık bıkkınlık veren bu üslub...
    bu site yorum sitesi elbetde insanlar kullandıgı motorların artısını eksisini yazacaklar.mesala ben şuan kawa kullanıyorum servis agından hiç memnun degilim...
    MZ-251 MZ-301 YBR-125 DYLAN150 RS151 NİNJA250...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Xciting250i,Accent Era 110 HP

aynı kişi SYM yide göklere çıkarıyor...memleketin taşından toprağından sym fışkırsın istiyor...anladınız mı...bu durumda rahatsız edici...

Hondayı eleştirdiği için bu konu açılmadı...benden daha fazla Hondadan şikayetci ve canı yanmış kimse olamaz herhalde...kanımı emdi namussuz Honda...

Pardon sorması ayıp bu honda sizin kanınızı neden emdi.Belki daha önce paylaştınız ama belki benim gibi bilmeyenler vardır.Bi kere cbf150'ye motor yaptığınızı biliyorum.Onun haricinde başka masraflar da mı yaptınız?

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı tutku1982 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu site yorum sitesi elbetde insanlar kullandıgı motorların artısını eksisini yazacaklar.mesala ben şuan kawa kullanıyorum servis agından hiç memnun degilim...
    arkadaş kullanmadığı motorlarında eksilerini yazmasıyla menşur...

Alıntı AmonRA34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pardon sorması ayıp bu honda sizin kanınızı neden emdi.Belki daha önce paylaştınız ama belki benim gibi bilmeyenler vardır.Bi kere cbf150'ye motor yaptığınızı biliyorum.Onun haricinde başka masraflar da mı yaptınız?

valla hacı ne sen sor ne ben söyleyeyim...başımın belası bu cbf...kaç kez motor yaptırdığımı ben bile hatırlamıyorum...yağ eksilmesi ve zübap zırıltısını önleyemiyor servis..ilk günkü gibi performans beklerim çünkü motor sıfırlıyorum motorun şasisi 4.5 yaşında belki ama ciğeri sıfır nedeni anlaşılmaz bir şekilde sübaplardan zırıltı gelmekte...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

necatik35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda xrv 750 Africa Twin,Mondial cub

Yaa hacı nerden buldun böyle bir konu açmayı
    Birşeyler yazayım diyorum fakat bulamıyorum söyleyecek bir şey
    Motorcu için varmak değil,yolda olmak önemlidir Bizim buraların en meşhur motoru PANCAR dır
    Ne Motorcular Gördüm Üstünde Elbise Yok,Ne Elbiseler Gördüm İçinde Motorcu Yok.

Motosikleti
    cbf 250
    [QUOTE=AmonRA34;2329181]Haklısın Acun kardeş.Ama biraz insaflı olursan daha iyi olur.3 bin tl'si olan insana önerilecek en iyi motor CBF150'dir.Yiğidi öldür ama hakkını yeme.CBF250 konusunda haklısın.Ben de düz yolda 120'yi geçemiyordum.Titreşim ve rahatsız oturuş pozisyonu da cabası.Sahip olduğum ve en kısa sürede bir sürü zarar ederek sattığım , hondanın hilkat garibesi bir motorudur.

insafmı?

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Alıntı necatik35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaa hacı nerden buldun böyle bir konu açmayı
    Birşeyler yazayım diyorum fakat bulamıyorum söyleyecek bir şey

Necati abi sen de aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık misalisin. Bir yandan Mondial var bir yandan Motorların padişahı BMW. Tabi söyleyecek laf bulamazsın. Aslında işin özü sende gizli bir konuşsan neler yazan kimbilir güzel abim.
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)