Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345614 ... SonuncuSonuncu

Macera Dolu Amerika :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    < iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    genelde böyle konularada pek yazan biri değilimdir ama ilginç bir konu olacağa benziyor
    en azımdan içimdeki ses böyle diyor bu seferlik

yazınıza gelince güzel birşeye benziyor tepeden hızlıca baktım desem yeridir. okumaya fırsatım olduğu zamanlar için bakılacaklar listesine ekledim şimdilik.

bu arada burgman tercihi güzel olmuş. eğer F almasaydım 400lük bir burgman bakıyordum ama son anda aklımı çeldiler işte nasıl olsa onuda alacaksın diye...

kazasız sürüşler..
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MK America - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    size özelden bir mesaj atacağım az sonra...
    Aldım ve yanıtladım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:51 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:48 ----------

Alıntı < iLk@yy > adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    genelde böyle konularada pek yazan biri değilimdir ama ilginç bir konu olacağa benziyor
    en azımdan içimdeki ses böyle diyor bu seferlik

yazınıza gelince güzel birşeye benziyor tepeden hızlıca baktım desem yeridir. okumaya fırsatım olduğu zamanlar için bakılacaklar listesine ekledim şimdilik.

bu arada burgman tercihi güzel olmuş. eğer F almasaydım 400lük bir burgman bakıyordum ama son anda aklımı çeldiler işte nasıl olsa onuda alacaksın diye...

kazasız sürüşler..
    Bu konularda yazmayı sevmeyen birisinin de ilgisini çekebilmek çok güzel bir duygu.

Okumaya zamanınız olmadığında yazıları sesli de dinleyebiliyorsunuz Hoşunuza gidebilir

Ben sıkı bir Burgman hayranıyım. Ama burada Golden Wing'lere bir kez daha hayran oldum. Bir süre sonra bir çılgınlık yapıp alabilirim

Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Alıntı pc-kopat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah allah yollara bak! d 100 karayolu yok. maltepe kartal arası keşmekeş yok. önüne atlayan kamyon şoförü, gıcıklık olsun diye canına kasteden dört tekerlekliler yok. süper vallahi. ben sadece yollara takıldım. işte burada gaz açılır
    Pek gaz açtırmıyorlar gerçekten :( Yani yapan var ama riski de yüksek

Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Washinton'dan tekrar merhaba,

Bugün blogun fotoğraf günü. Sizden hala fotoğraf alıyorum. Merak etmeyin, hepsine yer vermeye

çalışacağım. Ama bugün Amerika'dan Steve'in günü.

Bakın bakalım, hoşunuza gidecek mi?

http://blogs.voanews.com/turkish/selin/

http://blogs.voanews.com/turkish/sel...e-sevgi-budur/

Geçen haftanın resimlerini de görebilmek için:

http://blogs.voanews.com/turkish/sel...-fotograflari/

Yorumlarınız, öyküleriniz ve katkılarınıza kapım açık

Motosikletli Kız (Selin)

Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Bugün yoğun bir gün yaşıyorum. Ama birşeyi paylaşmak istedim. Güldürdüler beni çünkü

Yaşadığım eyalette, bir süredir 120 saniye (2 dakika) içerisinde kırmızıdan yeşile geçmeyen ışıkların olduğu yerlerde motosikletli, mopedli ya da bisikletlilerin ışığı yok sayarak geçiş yapabilmesini sağlayacak bir kanun tasarısı tartışılıyor.

İş çok komik. Blogda detaylı yazacağım ileride ama komik olan yanı şu: Başka eyaletlerde halihazırda geçerli olan bu kanun yüzünden ceza alan motosikletli sayısı çok yüksek. Çünkü bu ışıklarda counter/sayaç olmadığı için bazen motorcular yanılabiliyor. 2 dakika doldu sanıp ışığı geçiyorlar ama arkalarından resimleri çekiliyor. Ya da diyelim siz ışığa geldiğinizde zaten ışık kırmızı. E nerden bileceksiniz?

Şimdilik burada uygulanmadığı için gerçek uygulamayı gözümle görmedim. Bunlar duyduklarım. Ama bu sayaçların Türkiye'de, özellikle İstanbul'da neredeyse tüm ışıklarda olması güzel bir teknolojiymiş aslında. Burada ışıklar genelde daha uzun yanıyor ve süreyi bilmeyince bazen o bekleme anı insanı bezdiriyor... Ama 2 dakika sonra kırmızıda geçebilme olayı, bana sorarsanız, dünyanın neresinde olursa olsun kaotik bir durum yaratıyordur :p

Alın size İstanbullu motosikletçilerin (ve bilemiyorum ama muhtemel birçok başka şehirdekilerin) "değerini bilmesi" gereken bir trafik güzelliği: Sayaçlı trafik ışıkları

Bugün hayatın -buralıların deyimiyle- sunny side'ına (güzel yanına) bakalım, değil mi ama?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    2 dakika olayı ilginçmiş. Ya kırmızıda geçmek tamamen yasak olsun -ki bence mantıklı olanı, ya da dakika falan olmasın, yanıp sönen kırmızı ışık gibi önce durup yol kontrol edilip geçilsin. 2 Dakika sayamamanın haricinde, neden 2 dakika? 2 dakika bekleyince yol daha mı güvenli oluyor? Ben mantıklı bir yanını bulamadım.

Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 dakika olayı ilginçmiş. Ya kırmızıda geçmek tamamen yasak olsun -ki bence mantıklı olanı, ya da dakika falan olmasın, yanıp sönen kırmızı ışık gibi önce durup yol kontrol edilip geçilsin. 2 Dakika sayamamanın haricinde, neden 2 dakika? 2 dakika bekleyince yol daha mı güvenli oluyor? Ben mantıklı bir yanını bulamadım.
    Katılıyorum Mantığını anlamak için eyalet yönetiminin sitesinden detayları okumaya çalışacağım. Bir müsait zamanda.
    Ama zaten iki dakika bekleyen daha da bekler gibi geliyor bana

!Lk£® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    2dk dan sonra insan buharlaşmaya başlıyor ama biryerde bekle bekle biryere kadar 2 dk + nedir yahu
    Mondial 151RS ( 2009-2010) = 7.500Km
    Honda CBR 125R (2011,2016) = 27.000Km
    Yamaya YZF R25(2016, ∞) = 5550Km

Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Alıntı !Lk£® adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2dk dan sonra insan buharlaşmaya başlıyor ama biryerde bekle bekle biryere kadar 2 dk + nedir yahu
    Hele benim gibi sürekli korumalı mont ve dizliklerle motora binmeyi "daha doğru" sayanlardansanız

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı MK America adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hele benim gibi sürekli korumalı mont ve dizliklerle motora binmeyi "daha doğru" sayanlardansanız
    bu pozitif enerjiyi nereden buluyorsunuz... insan sıkılır be...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu pozitif enerjiyi nereden buluyorsunuz... insan sıkılır be...
    Doğuştan Bir de "iletişimci" olmaktan... Yıllardır hem de

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    doğuştan derken babanız reklamcı anneniz halkla ilişkilerciydi herhalde...

valla ben öyle kolay kolay iletişemiyorum herkeşle...

kolay gelsin ...sabır diliyorum sana..
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    doğuştan derken babanız reklamcı anneniz halkla ilişkilerciydi herhalde...

valla ben öyle kolay kolay iletişemiyorum herkeşle...

kolay gelsin ...sabır diliyorum sana..
    Hahahaha Hayır, orada iki cümle var: İnsanlığa olan tükenmez inancım ve yılmazlığım doğuştan

İletişimcilik de yıllardır sosyal kaygılı haber yapmaktan

Son olarak: Birilerinin benden farklı düşünmesi beni kızdırmaz pek, ondan herhalde biraz da bu sabır

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Bugün yoğun bir gün yaşıyorum. Ama birşeyi paylaşmak istedim. Güldürdüler beni çünkü

Yaşadığım eyalette, bir süredir 120 saniye (2 dakika) içerisinde kırmızıdan yeşile geçmeyen ışıkların olduğu yerlerde motosikletli, mopedli ya da bisikletlilerin ışığı yok sayarak geçiş yapabilmesini sağlayacak bir kanun tasarısı tartışılıyor.

İş çok komik. Blogda detaylı yazacağım ileride ama komik olan yanı şu: Başka eyaletlerde halihazırda geçerli olan bu kanun yüzünden ceza alan motosikletli sayısı çok yüksek. Çünkü bu ışıklarda counter/sayaç olmadığı için bazen motorcular yanılabiliyor. 2 dakika doldu sanıp ışığı geçiyorlar ama arkalarından resimleri çekiliyor. Ya da diyelim siz ışığa geldiğinizde zaten ışık kırmızı. E nerden bileceksiniz?

Şimdilik burada uygulanmadığı için gerçek uygulamayı gözümle görmedim. Bunlar duyduklarım. Ama bu sayaçların Türkiye'de, özellikle İstanbul'da neredeyse tüm ışıklarda olması güzel bir teknolojiymiş aslında. Burada ışıklar genelde daha uzun yanıyor ve süreyi bilmeyince bazen o bekleme anı insanı bezdiriyor... Ama 2 dakika sonra kırmızıda geçebilme olayı, bana sorarsanız, dünyanın neresinde olursa olsun kaotik bir durum yaratıyordur :p

Alın size İstanbullu motosikletçilerin (ve bilemiyorum ama muhtemel birçok başka şehirdekilerin) "değerini bilmesi" gereken bir trafik güzelliği: Sayaçlı trafik ışıkları

Bugün hayatın -buralıların deyimiyle- sunny side'ına (güzel yanına) bakalım, değil mi ama?
    Kirmizida geçmenin ne gibi bir mantiksal açiklamasi olacagini dogrusu merak ettim.
    Bu sayaçli trafik isiklarini ben Türkiye disinda hiçbir ülkede gormedim.
    Tabi ben gormedim diye yok demem saçma olur ama sayaç olmasinin bizim ulkemiz açisindan tek mantikli açiklamasi,bir bakan oglu ya da yakinin bu aletleri satiyor olmasi.
    Ha bu arada daha önce tanismadigimiz için size açiklamak durumundayim, ben de Türkiye'de yasamiyorum.
    Hani oturdugu yerden ahkam kesenlerden çok çekmisinizdir muhakkak bu nedenle açiklama geregi duydum.
    Amerika tuhaf yer.
    Kask takmanin zorunlu olmadigi eyaletler var.
    Kirmizida geçmenin mümkün oldugu eyaletler var.

"Hiçbir motorlu taşıt, sürücüsü yokken saatte 75 km'den fazla sürat yapamaz."
    diye kanunu olan bir ulkenin,motosiklet kültûrümüze ne gibi bir katki yapacagini dogrusu merak etmiyor degilim.

Gerçi bizim motosiklet dünyasina en büyük katki yine amerikadan geldi.
    Ama amerikanin bu isle bir ilgisi dogrudan yok.
    Sevgili Donald Duck Tanzanya'da yasiyor olsa bisey degismezdi.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Hiçbir motorlu taşıt, sürücüsü yokken saatte 75 km'den fazla sürat yapamaz."
    diye kanunu olan bir ulkenin,motosiklet kültûrümüze ne gibi bir katki yapacagini dogrusu merak etmiyor degilim.
    Aslında sizin vasıtanızla birşeyi tekrar vurgulamamda fayda var diye düşünüyorum. Saçma kanunları olan tek ülke Amerika değil emin olun

Ama bunun dışında benim "burada bir motosiklet kültürü var ve bunu Türk sürücülere aşılamam lazım" diye bir kaygı ve hedefim yok.

Burada bir "trafik kültürü", "kanuni düzen" ve "saygı kültürü" var. Bunlardan ilham alabilirsek ne ala.

Ben yıllarca haber editörlüğü yapmış bir televizyoncuyum. Bir dönem yaptığım sabah programının dışında kafamın takıldığı sosyal sorunlara yönelik özel birşey yapacak fırsatı bulamadım. Bu benim Türkiye'de geçirdiğim motorlu günlere, motoru adam gibi seven motorculara vefa borcum.
    Blogu bir macera günlüğü gibi görün lütfen. Birilerinin ahkam kestiği ya da ders verdiği bir yer olarak değil. O zaman daha keyifli gelecek.

Eğleniyoruz işte fena mı? Siz dahil herkesin katkısıyla sevimli bir paylaşım platformu kurarız belki, bu kadar kuşkucu olmayın

Motosikleti
    Honda
    Aslında sizin vasıtanızla birşeyi tekrar vurgulamamda fayda var diye düşünüyorum. Saçma kanunları olan tek ülke Amerika değil emin olun

Ama bunun dışında benim "burada bir motosiklet kültürü var ve bunu Türk sürücülere aşılamam lazım" diye bir kaygı ve hedefim yok.

Burada bir "trafik kültürü", "kanuni düzen" ve "saygı kültürü" var. Bunlardan ilham alabilirsek ne ala.

Ben yıllarca haber editörlüğü yapmış bir televizyoncuyum. Bir dönem yaptığım sabah programının dışında kafamın takıldığı sosyal sorunlara yönelik özel birşey yapacak fırsatı bulamadım. Bu benim Türkiye'de geçirdiğim motorlu günlere, motoru adam gibi seven motorculara vefa borcum.
    Blogu bir macera günlüğü gibi görün lütfen. Birilerinin ahkam kestiği ya da ders verdiği bir yer olarak değil. O zaman daha keyifli gelecek.

Eğleniyoruz işte fena mı? Siz dahil herkesin katkısıyla sevimli bir paylaşım platformu kurarız belki, bu kadar kuşkucu olmayın

Aaaa!!!
    Siz beni çok yanlis anladiniz.

Ben zaten o yazdiginiz kaygilari duymayin diye yazdim o metni.
    Yani siz içinizden geldigi gibi yazin,biz de keyifle okuyalim demek istiyorum.
    Mesaj kayginiz olmasin.
    Bu ülkede biseyleri degistirmek pek mûmkün degil maalesef.
    Isterseniz deneme amaçli,iki konu açalim.
    Birinci konu su olsun.
    "Emniyet seridini kullanan motosiklet surucusu cahil cuhelanin önde gidenidir"
    Ikinci konu da su olsun.
    "Cadde yerine kaldirimdan giden motosiklet sürücüleri terbiyesizdir"

Sonra oturup, yedigimiz kûfürleri sayalim.
    Bakin ortaya nasil bir istatistik çikacak?

O nedenle siz rahat olun.
    Mesaj kaygisi falan duymadan,içinizden geldigi gibi yazin.
    Unutmadan,
    Birakali uzun yillar oldu ama meslektasiz.

Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Aaaa!!!
    Siz beni çok yanlis anladiniz.

Ben zaten o yazdiginiz kaygilari duymayin diye yazdim o metni.
    Yani siz içinizden geldigi gibi yazin,biz de keyifle okuyalim demek istiyorum.
    Mesaj kayginiz olmasin.
    Bu ülkede biseyleri degistirmek pek mûmkün degil maalesef.
    Isterseniz deneme amaçli,iki konu açalim.
    Birinci konu su olsun.
    "Emniyet seridini kullanan motosiklet surucusu cahil cuhelanin önde gidenidir"
    Ikinci konu da su olsun.
    "Cadde yerine kaldirimdan giden motosiklet sürücüleri terbiyesizdir"

Sonra oturup, yedigimiz kûfürleri sayalim.
    Bakin ortaya nasil bir istatistik çikacak?

O nedenle siz rahat olun.
    Mesaj kaygisi falan duymadan,içinizden geldigi gibi yazin.
    Unutmadan,
    Birakali uzun yillar oldu ama meslektasiz.
    Yoo, ben sizi yanlış anlamadım Yorumunuzu kullanarak fırsattan istifade kendimi ifade ettim

Aman o başlıkları açmayalım Ama size katılıyorum. Fakat artık kameralarla emniyet şeridinin gözetleniyor olması zorla da olsa işe yarıyor değil mi?

Rahat rahat yazmayı, keyifle de seslendirmeyi sürdüreceğim

Meslektaş dayanışması için teşekkürler

Motosikleti
    Honda
    Yoo, ben sizi yanlış anlamadım Yorumunuzu kullanarak fırsattan istifade kendimi ifade ettim

Aman o başlıkları açmayalım Ama size katılıyorum. Fakat artık kameralarla emniyet şeridinin gözetleniyor olması zorla da olsa işe yarıyor değil mi?

Rahat rahat yazmayı, keyifle de seslendirmeyi sürdüreceğim

Meslektaş dayanışması için teşekkürler
    Okey.
    Ben alinganlik yaptiniz zannedip üzüldüm,gerçekten.

Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Okey.
    Ben alinganlik yaptiniz zannedip üzüldüm,gerçekten.
    I ıh... Çok zor alınırım, dert etmeyin.

Blogu da yalnız bırakmayın

Motosikleti
    Honda
    I ıh... Çok zor alınırım, dert etmeyin.

Blogu da yalnız bırakmayın
    Sizin orda gündüz degil mi?Cin gibi ayaktasiniz.
    Biz yatacaz.
    Kusura bakmayin.

Ustelik bitirmek için içimi yedigim bir kitap var.
    Daha basilmadi ve basilmadan yasaklandi ama biz yine de okuyoruz.
    Iletisim çagi böyle bisey.

90 sayfa kaldi.
    Sonra uyuyacagim.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345614 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler