Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
19. sayfa BirinciBirinci ... 9171819202129 ... SonuncuSonuncu

Macera Dolu Amerika :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    gorkemuls - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hysong GV 250
    Alıntı MK America adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Carpool/HOV şeritleri motorcular için cennet gerçekten. Burada 3 kişiden az yolcunun bulunduğu arabayla bu şeritlere giremezken, tek başınıza motorla dalıp rahat ve hızlı yol alabiliyorsunuz. Siz de tatmışsınız. O çok büyük keyif. Akşamları yolun belli bir kısmını HOV'den gidiyorum

Beyaz Burgman çok istemiştim. Gönlüme göre oldu gerçekten. Teşekkürler ;)
    HOV seritlere motorlularin girebildigini gercekten bilmiyordum. Ama cezasinin nekadar oldugunu biliyorum :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MK America - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Alıntı gorkemuls adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    HOV seritlere motorlularin girebildigini gercekten bilmiyordum. Ama cezasinin nekadar oldugunu biliyorum :D
    Virginia'da HOV 3, Motorcycles OK yazar hep HOV'lerde. O yüzden özellikle uzakta oturanlar motosikleti tercih edebiliyor. Çok mantıklı oluyor. Ben yakında oturuyorum ofise ama keyfi için seviyorum motoru ;) Doğru, cezalar çoook yüksek arabada 3 kişi değilseniz!

---------- Post added at 13:37 ---------- Previous post was at 13:33 ----------

Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ohooo, amerika da çok sıkıcıymış canım. rüya ülke kocaman bir yalan yani öyle mi?
    aksiyon, entrika, korku, heyecan, aşk burada hoca
    Hahahaha.. Burada en büyük heyecan korkudan sürekli hız göstergesine bakmak oluyor. O kadar çok radar yapıyorlar ki! Türkiye gibi olamaz hiçbir ülkenin heyecanı, ona katılıyorum!
    Motosikletli Kız'ın Amerika Maceraları: http://blogs.voanews.com/turkish/selin/
    Twitter: @Selininmacerasi Facebook: Selin Süer

NecatMurat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BENELLI TNT 250 2016
    Gerçi arabayla giderken de formül bulmuştum carpool'a girmek için cansız manken almıştım CRAIGLIST'TEN onu giydiriyodum sonra yanıma oturtuyodum ,seatbelt'i de taktımmıydı bütün CARPOOL'lar benimdi )

buda hatırımda kalan diğer anılarımdan )

ama hiçbirşey motorla tattığım sürüş zevkine eşdeğer değil, motor gibisi yok özellikle amerikada ...

Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Arkadaşlar,

Washington'da havalar hayli soğudu. Erken kış sendromu resmen Motorum garajda, ben arabada, ayrı gayrı... Çok keyifli değil yani... Ama yazdan kalma sıcak bir gezi anısıyla kendime geldim bu hafta... Size de aynını dilerim.

Kendimden ( ) ALINTI:

"Yunanistan’a motosikletimle gitme kararını almamda siz etkili oldunuz. Evet, evet siz! Bu sayfayı şu anda okuyan siz motosikletçiler verdirttiniz bu kararı bana! Forumlarda okuya okuya, o güzel fotoğraflara baka baka duramaz oldum yerimde. Ben de Avrupa’ya motorla açılışı Yunanistan’dan yapayım dedim. Atladım gittim. O geziyi yıllardır anıyorum, her canım sıkıldığında fotoğraflarına bakıyorum ve ölene dek unutmayacağımı biliyorum.

Ama bugün söz “Sizin Köşeniz”de. Bloğa katkılarını esirgemeyen, motosiklet muhabbetleriyle tanıdığım, uzaklardan, Türkiye’den bir arkadaş, Emre Karataş da izleri silinmeyecek bir gezi yapanlardan motorla. Fotoğraflarını paylaştığında “Bunu okuyucular da mutlaka görmeli” dedim. Sonunda sıra Emre’nin İtalya gezisine de geldi. Ben birkaç soru sordum, o da içtenlikle yanıtladı. Bolca fotoğraf eşliğinde… A tabii bir de “içten” videoları eşliğinde…"

Bu hafta bolca motosiklet, bolca İtalya bolca gezi fotoğrafı var İlham olur, gezdirir adamı bu anılar ;)

http://blogs.voanews.com/turkish/selin/

Hani buralarda derler ya "Enjoy" diye... "Tadını çıkarın" arkadaşlar...

Washington'dan, Motosikletli Kız'dan sevgiler...

ferrari_gani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4 ruhlu karakaçan enduro&touring&race GETZZZ
    her zamanki gibi soluksuz okudum. uzun yol yazılarını okudukça daha da bi hoşuma gidiyo. kim bilir belki bir gün...
    dünyada her erkeğe 4 kadın düşüyor. benim hakkımı her kim yiyosa haram zıkkım olsun elinde patlasın

Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Alıntı ferrari_gani adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    her zamanki gibi soluksuz okudum. uzun yol yazılarını okudukça daha da bi hoşuma gidiyo. kim bilir belki bir gün...
    Yunanistan'a gitmeden önce Motosiklet.net'te okuduğum gezi yazılarını çok takip etmiştim. İnsana gerçekten ilham veriyor. O yüzden bir seyahata karar vermenin en iyi yolunun, bir başkasının seyahatini dinlemek olduğunu düşünüyorum bazen Beğenmenize sevindim ;)

Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    MOTORUMUZU KIŞA NASIL HAZIRLARIZ?

İçinizde büyük bir çoğunluğun kışları da -kar yağmadıkça- motosiketle binmeyi sürdürdüğünü biliyorum. Çok da iyi yapıyor ve "kış depresyonunu" atmanın iyi bir yolunu buluyorsunuz. Motosikletli Kız, yani ben ise, sıcaklık 10 derecenin altına indi mi, kışlık ekipmanla da olsa binemiyorum pek motora... Benim gibi kışın çok soğuk günlerinde motorlarından ayrı kalanlar için bir video hazırladım. Birçoğu bildiğiniz ama belki zaman zaman atladığınız, yapmayı ihmal ettiğiniz adımlara dair. Konu mankenim 2007 model Burgman 650'm...

Videonun girizgahı malum adreste : http://blogs.voanews.com/turkish/selin/

Sadece buradan izleyeyim, şu Motosikletli Kız'ın sayfasına bir nezaket ziyareti yapmayayım diyenler için ise (!) burada

Umarım faydalı olur...

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    hocam 2 hafta amerika'ya gidip hemencik eee ööö diye amerikan aksanı kapanlar da mı yalan?

iyi video olmuş.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

siyahatmaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM HD 200 EVO
    Üsküdar'dan selamlar. Benim ablam Petaluma'da CA. Birbirinize uzaksınız yoksa tanışmanızı isterdim. Eniştemde eski kırık motorculardan 4-5 tane motoru var, ancak rahatsızlığından artık dolayı binemiyor. Gurbet başka bi şey. Allah yar ve yardımcınız olsun.
    Yollar size, sizler Allah'a emanet.....

Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam 2 hafta amerika'ya gidip hemencik eee ööö diye amerikan aksanı kapanlar da mı yalan?

iyi video olmuş.
    ) Yalan onlar... Hoşlarına gidiyor öyle yapmak ;)

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Ellerine sağlık Selin.
    Faydalı bilgiler.
    EN YAKIN YOL,BİLDİĞİN YOLDUR.

Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Alıntı siyahatmaca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üsküdar'dan selamlar. Benim ablam Petaluma'da CA. Birbirinize uzaksınız yoksa tanışmanızı isterdim. Eniştemde eski kırık motorculardan 4-5 tane motoru var, ancak rahatsızlığından artık dolayı binemiyor. Gurbet başka bi şey. Allah yar ve yardımcınız olsun.
    Merhaba,
    Belki California'ya yolum düştüğünde görüşürüz, neden olmasın... Enişteniz de bizdenmiş hem Çok teşekkür ederim. Amin!

---------- Post added at 12:27 ---------- Previous post was at 12:12 ----------

Alıntı guven61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ellerine sağlık Selin.
    Faydalı bilgiler.
    Teşekkürler ;) Bloga desteğiniz için de... ;)

Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Tekrar merhaba,

Washington'da bu hafta sıcaklı 10 dereceler ve az üstünde seyredecek. Benim gibi sıcak hava motorcuları için belki kısa motosiklet turları anlamına gelebilir bu Heyecanlıyım )

Kısa süre sonra sayfada "reflektörler" ve "trafikte görünürlük" üzerine bir yazı hazırlayacağım. Amerika'dan bazı motosiketli arkadaşlarım güzel fotoğraflar verdiler. Fakat sizin de özellikle "reflektör tape/bant/şerit" ile donattığınız motorlarınız varsa fotoğraflarını yazıya eklemek isterim. Böylece Amerikalılar da sizinkileri görebilir

Bana reflektörlü motor fotoğraflarınızı göndermek isterseniz adresim motosikletlikiz@gmail.com

Facebook'ta bulmak isterseniz Selin Süer... Fotoğrafımdan tanırsınız zaten ;)

Haber bekliyorum sizden... Güzel bir sesli-videolu-sazlı sözlü yazı olacak ;)

Motosikletli Kız (Selin)

Motosikleti
    Suzuki Burgman 650

Bu hafta Motosikletli Kız'da hayli ilginizi çekeceğine inandığım bir güvenlik sistemini konu ediyorum. "Motosikletin çalınması" kabusuna çözüm olabilecek bir sistem!

Yorumlarınızı merak ediyorum... Tabii katkılarınızı da...

Yazıdan alıntı yapmadan olmaz

ALINTI:

"Biz, yani benim gibi 80 kuşağı olanlar en azından, çocukken aksiyon/bilim kurgu karışımı filmlerde bir aracın uydudan saniye saniye takip edildiğini gördüğümüzde “Yok canım” derdik. “Yok artık!” Ama çok geçmedi ve nidamız yüzümüze çarpılırcasına bu “kurgu” ürünleri hayatımıza girdi, üstelik öyle ahım şahım pahalı teknolojiler olmaktan da kısa sürede çıktı bu ürünler.

Google’ın Google Earth’le sunduğu “Bakalım California’nın şu kıyısındaki bu plaj neye benziyormuş” benzeri “bilinse de olur, bilinmese de kayıp değildir” tarzı şahsi meraklarımızı giderme tutkumuz, giderek “Biri Bizi Gözetliyor” tarzı daha geniş bir şemanın parçası olmamıza kadar ulaştı. Öyle ki artık RidersEye gibi hizmetler sayesinde motosikletimizin o an nerede olduğunu ya da ne yöne doğru ilerlediğini sanki babamızın uydusunu kullanırmış gibi rahatça görebilir hale geldik"

Yazı malum adreste:

Buz kesen Washington'dan sevgiler ;)

Motosikletli Kız (Selin)

Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Bu haftasonu Amerika'da Noel tatili... Dolayısıyla zaman zaman İstanbul trafiğini andırır görüntülere sahne olan başkent Washington'un trafiği de, sokakları da sakin olacak. Böyle zamanlar biz Türkler için büyük nimet... Herkes ailesi, akrabasının yanına gitmişken şehir burada kimsesi olmayan bizlere kalıyor! ) İyi mi kötü mü bilmiyorum ))

Haftasonu Washington sokaklarının tadını çıkarmaya çalışacağım... Sizlerden de özellikle Türkiye'nin İzmir gibi, Antalya, Mersin gibi sıcak iklimlerinde yaşayanların bolca gezip düşman çatlatacağına eminim. Gezi fotoğraflarınıza VOA'deki motosiklet bloğumuzun kapısının hep açık olduğunu unutmayın!

Motosikletli Kız'dan sevgiler... ;)

Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Motosikletinizde ya da üzerinizde herhangi bir reflektör kullanıyor musunuz? Motosikletli Kız'ı motoruna yeni uyguladığı reflektörleriyle ve garaj testi videosu ile görmek ister misiniz? Bazı Amerikalı motorcu arkadaşların da fotoğraflarıyla katkıda bulundukları son görüntülü yazı (Bir başka deyişle Youtuba'a eklediğim video ;) ) ilişikte

Başlığı da "Beni Hiç Böyle Görmediniz!"

Tatil rehavetindeki Washington'dan sevgiler...

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    TRT spikeri edasında kusursuz ve net bir anlatımınız var...gayet başarılı ...

sesinide duymuş oldum ve fan kitlenize ince ince süzülmekten kendimi alıkoyamıyorum efemm...

dergahınıza tekkenize usulca girip üye aidatı ödemeden cemaatınızdan biri olmanın verdiği dayanılmaz huzurun gölgesinde gülümserim kainata...

vi ar dı emkey amerika...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    Kardeşim teşekkürler ......
    Büyük aşklar yolculuklarla başlar ama önce güvenlik....

siyahatmaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM HD 200 EVO
    Videonuzu seyrettim, teşekkürler. İnsanlara yardım etme isteğinizi çok takdir ediyorum..
    Eklemek istediğim özellikle bisiklet mağazalarında satılan yada internetten yurtdışından çok daha ucuza getirtebileceğiniz ışıklı ledler çok harika. Değişik programlama seçenekleri ile özellikle tabii ki gece sizin çok uzaktan dahi dikkat çekici olarak görünmenizi hatta resmi araç, polis dahi sanma avantajlarına kavuşturuyor. Bunları özellikle arkada plaka veya arka çantanıza, önde ise rüzgarlık üstüne rahatlıkla takabilirsiniz.

Yollar size, sizler Allah'a emanet.....

Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    TRT spikeri edasında kusursuz ve net bir anlatımınız var...gayet başarılı ...

sesinide duymuş oldum ve fan kitlenize ince ince süzülmekten kendimi alıkoyamıyorum efemm...

dergahınıza tekkenize usulca girip üye aidatı ödemeden cemaatınızdan biri olmanın verdiği dayanılmaz huzurun gölgesinde gülümserim kainata...

vi ar dı emkey amerika...
    )) Şu yazdıklarınız gayet kötü başlamış olan günümü aydınlattı! Uzaktan da olsa içimi ısıtmanız duygulandırdı bile hatta beni... Fan kitlemde yeriniz hazır. Usulca cemaate süzülebilirsiniz pekala ;)

Çok teşekkürler...

---------- Post added at 13:41 ---------- Previous post was at 13:33 ----------

Alıntı siyahatmaca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Videonuzu seyrettim, teşekkürler. İnsanlara yardım etme isteğinizi çok takdir ediyorum..
    Eklemek istediğim özellikle bisiklet mağazalarında satılan yada internetten yurtdışından çok daha ucuza getirtebileceğiniz ışıklı ledler çok harika. Değişik programlama seçenekleri ile özellikle tabii ki gece sizin çok uzaktan dahi dikkat çekici olarak görünmenizi hatta resmi araç, polis dahi sanma avantajlarına kavuşturuyor. Bunları özellikle arkada plaka veya arka çantanıza, önde ise rüzgarlık üstüne rahatlıkla takabilirsiniz.

http://b1112.hizliresim.com/s/u/1cy0b.jpg
    Çok haklısınız. Bu LED'leri de bir başka videoya ayırmıştım Çünkü çok güzel LED'ler buldum. Satın alıp onların testini de eklemek istedim. İyi ki vurguladınız. Hem çok ucuzlar hem de hayat kurtarıcı... Teşekkürler ;)

REKLAM ALANI
19. sayfa BirinciBirinci ... 9171819202129 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler