Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
11. sayfa BirinciBirinci ... 91011121321 ... SonuncuSonuncu

Macera Dolu Amerika :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Şu 'otobanda arkadan itekleyen, selektör eden, makasa giren' lerin olmaması ne kadar büyük bi kayıp ya, böyle bir yolda, yolmu biter Belkide bu yüzden seviyorum ülkemin otobanlarını, her metresinde aksiyon var.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı MK America adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amerika'da "Motosiklet Güvenliği Bilinci Ayı". Bu nedenle dün Kongre civarında yüzden fazla Harley Davidson vardı. Camlarına "Motosikletlileri Görün" yazmış bazıları.
    O motosikletleri görün yazan adam İstanbul'da motosikletle bir tur atsa intihar eder

-eren- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Değişik bir sl 150
    Sık sık takip ediyorum bütün yazılarınızı okudum sanırım (şaka şaka dinledim)
    Benimde bir sorum olucak.
    Amerikada ağırlıklı olarak hangi tarzda motosiklet kullanılıyor?
    Bi belgeye falan dayanmasına gerek yok göz kararı kafi

Not: paylaştıysanız affola.

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O motosikletleri görün yazan adam İstanbul'da motosikletle bir tur atsa intihar eder
    yan yoldan gözünün içine bakarak yola çıkan 4teker sürücüsüne ne tepki verir acaba
    112ciyiz

MK America - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Alıntı alper150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    insanlan oralarda yaşıyor gerçekten biz ise burda uçuk vergiler pahalı benzin fiyatlarıyla km rede kaç kuruş yaktığımızın derdine düşmüşüz bunları görünce ah keşke bende amerikaya gidebilsem diye içimden geçirmiyorum değil hani inşallah birgün D:
    Son bir ayda Amerika'da da benzin fiyatları arttı. Yine mukayese olacak gibi değil tabii ama örnek vermek gerekirse ben geldiğimden beri bile (son 3 yıl içinde) 2 katına çıktı benzin. Ama hala Türkiye'ye oranı 3'te 1'in biraz üzerinde.
    Rahat geziyorlar tabii ama son günlerde alıştıkları ucuzluk olmadığından sızlanıyorlar

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:17 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:15 ----------

Alıntı Acil112 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yan yoldan gözünün içine bakarak yola çıkan 4teker sürücüsüne ne tepki verir acaba
    Polisi arıyorlar burada

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:21 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:17 ----------

Alıntı -eren- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sık sık takip ediyorum bütün yazılarınızı okudum sanırım (şaka şaka dinledim)
    Benimde bir sorum olucak.
    Amerikada ağırlıklı olarak hangi tarzda motosiklet kullanılıyor?
    Bi belgeye falan dayanmasına gerek yok göz kararı kafi

Not: paylaştıysanız affola.
    Şu ana kadarki gözlemlerim chopper olduğu yönünde. Ardından da en çok racing görüyorum. Ama oranlarsak racinglerin oranı düşük kalıyor. Tabii 3-5 eyalet görebildim daha. O yüzden geri kalan eyaletleri pek bilemiyorum. Ama bu konuda rakama ulaşmaya çalışıyorum ben. Bağlantıları iyi bir Amerikalı arkadaşımdan rica ettim. Yazı yazmak istiyorum bu konuda. O zaman daha da güzel bir yanıt olacak ;)

Bloga olan ilginiz çok memnun etti beni. Teşekkürler.

Selin

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:24 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:21 ----------

Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çoook katılıyorum

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    o cadde çok güzelmiş ya bizdeki otobanlara eşit sanırım
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Alıntı TanImsIz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu 'otobanda arkadan itekleyen, selektör eden, makasa giren' lerin olmaması ne kadar büyük bi kayıp ya, böyle bir yolda, yolmu biter Belkide bu yüzden seviyorum ülkemin otobanlarını, her metresinde aksiyon var.
    İçinde yaşarken alışıyor insan, doğru

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:54 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:52 ----------

Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o cadde çok güzelmiş ya bizdeki otobanlara eşit sanırım
    Neredeyse! Ama 50 metrede bir ışık var. Çıldırtıyor bazen
    O cadde "ulusal mall" olarak adlandırılıyor. Bir ucunda Amerikan Kongresi var diğer ucunda Washington'un ulusal anıtı. Ortada da 2 futbol sahası büyüklüğüne yakın bir çimlik alan. Akşamları öğrenciler, işten çıkanlar falan gelip beyzbol oynuyor, uçurtma uçuruyor, koşuyor ya da ufak çapta piknik yapıyor. Eğelnceli, bol manzaralı bir yer yani

Motosikleti
    Versys 650
    Alıntı alper150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    insanlan oralarda yaşıyor gerçekten biz ise burda uçuk vergiler pahalı benzin fiyatlarıyla km rede kaç kuruş yaktığımızın derdine düşmüşüz bunları görünce ah keşke bende amerikaya gidebilsem diye içimden geçirmiyorum değil hani inşallah birgün D:
    Amerikaya gidin tabi ama motosiklete binmek gibi bir hayaliniz varsa. onu Türkiyede halledip gelin

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İçinde yaşarken alışıyor insan, doğru

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:54 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:52 ----------

Neredeyse! Ama 50 metrede bir ışık var. Çıldırtıyor bazen
    O cadde "ulusal mall" olarak adlandırılıyor. Bir ucunda Amerikan Kongresi var diğer ucunda Washington'un ulusal anıtı. Ortada da 2 futbol sahası büyüklüğüne yakın bir çimlik alan. Akşamları öğrenciler, işten çıkanlar falan gelip beyzbol oynuyor, uçurtma uçuruyor, koşuyor ya da ufak çapta piknik yapıyor. Eğelnceli, bol manzaralı bir yer yani
    Çok güzel yerler ya Orda tın tın motor sürmek güzel olurdu
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Jubaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    MK america Washington da benzin fiyatlari ne alemde.

California da bizi soyup sogana cevirdilerde orayi merak ettim.

Evimin asagisinda mobil var 5.10 kusurlu biseydi bu gece baktigimda.

Benim motor aldigimda 10 dolara doluyordu simdi 15 dolarin biraz ustunde doluyor.
    We are many...

Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Alıntı Jubaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MK america Washington da benzin fiyatlari ne alemde.

California da bizi soyup sogana cevirdilerde orayi merak ettim.

Evimin asagisinda mobil var 5.10 kusurlu biseydi bu gece baktigimda.

Benim motor aldigimda 10 dolara doluyordu simdi 15 dolarin biraz ustunde doluyor.
    4.20'ler civarında burada. Ben de geldiğimden beri çok arttı. Tam 2 katı arttı son 3 yılda. Ama ben hala Türkiye'yle kıyasladığımdan şikayet etmemeye çalışıyorum İnsan çabuk alışıyor ama, arada sızlanmıyor değilim. Arabada farkı daha çok hissettim. Neyse ki motor dünyanın her yerinde hep daha hesaplı
    California'da bizim burada bindiğimizden daha uzun süre motora binebiliyorsunuzdur ama. Hava daha uygun. O kıskanılır işte

Motosikleti
    henüz yok:(
    çok merak ettim mk burgman usa da ne kadar
    by_edi

Jubaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    4.20'ler civarında burada. Ben de geldiğimden beri çok arttı. Tam 2 katı arttı son 3 yılda. Ama ben hala Türkiye'yle kıyasladığımdan şikayet etmemeye çalışıyorum İnsan çabuk alışıyor ama, arada sızlanmıyor değilim. Arabada farkı daha çok hissettim. Neyse ki motor dünyanın her yerinde hep daha hesaplı
    California'da bizim burada bindiğimizden daha uzun süre motora binebiliyorsunuzdur ama. Hava daha uygun. O kıskanılır işte
    Bende geldigimde en fazla 3 dolardi simdi aldi basini gitti.

Ben sizlaniyorum cunku 600RR masallah bi araba kadar yakiyor.
    15 dolara doluyor, 80-100 mil gidiyor.

Araba zaten hayatta almam daha 60 dolara 250 mil gidiyordu son arabam.

Hava konusunda haklisin, burda hava 10 derece oldu mu millet hava kotu diyip burun kiviriyo cani sIkIlIyo, sizin orda kar kiyamet bizim burda plajda sorf.
    We are many...

Selin hanım, MT forum'a hoşgeldiniz..

Blogunuzun misyon ve vizyonunu, konu başlığında belirtmişsiniz..

Samimi ve içten olduğunuz inancını, her zaman taşımayı dilerim..

Cevap bulmada zorlandığım bir hususu aydınlatırsanız memnun olurum..

- Israrla '' Yunanistan adaları '' ziyaret tavsiyesi neden?

- Beyaz saray ve motosikletleri görün!. Aynı karede tesadüf'müdür?

- Chopper'in kuyruğundaki amerikan bayrağının, blogunuzda sıklıkla

karşımıza çıkması ve silahlı amerikan destroyer görüntülerini kullanma

amacınız ne olabilir?

Sevgiyle kalın..
    [B][COLOR="Purple"] Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok..[/COLOR][/B][B][COLOR="RoyalBlue"][COLOR="Blue"]Ne elbiseler gördüm içinde insan yok[/COLOR]..[/COLOR][/B]

Öğrenciyim ben bu yüzden Burgman gibi motosikletlerde hep gözüm kalmıştır. Mâlum maddi imkanlar el vermiyor. İnşallah ileride düzgün bir meslek sahibi olurum da düzgün bir motosiklete kavuşurum.

Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Alıntı Star_Dust adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok merak ettim mk burgman usa da ne kadar

Kusura bakmayin. Yogunluktan ancak yazabiliyorum.

2011 model Suzuki Burgman 650'nin sıfırı 9.899 dolar.

400 CC olanı ise 7.499 dolar. Tabii bunlar "önerilen satış fiyatları". Bayiler bazen bu rakamların altına inen promosyonlar yapıyorlar.

motorlar, 100 kilometre bile yapsalar çok hızlı değer kaybediyor. O yüzden düşük mil'de (km'de) ikinci el almak kanımca hep en iyi seçenek. Mesela ben ilk motorumu 1000 km'nin altında aldım. Daha yağmur çamur bile görmediği öyle belliydi ki. Bir üniversite hocası işe gidip gelmek için almış. İşiyle evinin arası 4 km! Bir yıla yakın kullanıp sonra "bana göre değil bu heyecan" demiş. Sıfırdan ayırd edilemeyecek haldeydi. Garantisi bile devam ediyor hala!

İkinci ellere düştüğünüzde 2007-2008 400CC'leri 3 bin ile 4 bin dolar arasında hatta bazı eyaletlerde 2 bin 500 dolara kadar düşmüş halde bulabilirsiniz. 650 CC'ler aynı yıllar için 4000'den başlıyor. Km'leri 10bine yaklaştıkça daha da ucuzluyor. Türkiye'deki motorumu satmak için uzun süre ikinci el piyasasını takip ettiğimden şunu söyleyebilirim: Benzer km ve yıllarda Türkiye'de satıldıklarının yarı fiyatından daha ucuza bulunuyorlar genelde.

Fikir verir umarım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:43 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:33 ----------

Alıntı Şeyh Şamil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selin hanım, MT forum'a hoşgeldiniz..

Blogunuzun misyon ve vizyonunu, konu başlığında belirtmişsiniz..

Samimi ve içten olduğunuz inancını, her zaman taşımayı dilerim..

Cevap bulmada zorlandığım bir hususu aydınlatırsanız memnun olurum..

- Israrla '' Yunanistan adaları '' ziyaret tavsiyesi neden?

- Beyaz saray ve motosikletleri görün!. Aynı karede tesadüf'müdür?

- Chopper'in kuyruğundaki amerikan bayrağının, blogunuzda sıklıkla

karşımıza çıkması ve silahlı amerikan destroyer görüntülerini kullanma

amacınız ne olabilir?

Sevgiyle kalın..

Cevaplar cok basit. Kesin geçeceğim sınavı

- Bilmem. Yunanistan'a 2 güzel seyahat yaptım. Türkiye içinde İstanbul-İzmir dışında ve İstanbul içi ve çevresine gezilerim hariç çok "uzun" seyahat yapmadım. O yüzden Yunanistan seyahatimin benim için önemi büyük. Çok güzel anılar biriktirdim, süper balıklar yedim. Bilmem, isterim ki her motorcu böyle anılar yaşasın tutkuyla bağlı olduğu motorunun üstünde! BUrada da Boston seyahatim çok güzeldi. Onu da yazıyorum şimdi blogda...

-Tesadüf değil tabii Ayrıca Beyaz Saray değil aslında Kongre. Çok karıştırılıyor birbirine... İkisini birlikte görmenizin nedeni motorların hemen kongrenin önünde olması ve orada eylem yapmaları. Bilmem, Meclis önünde bu kadar motorcu görüp resmini koysa birileri ilgimi çeker.

-Burada Chopper fotoğrafı çekip de bir Amerikan bayrağına rastlamamak kolay değil. Çok seviyorlar bayrak taşımayı. Hem de Amerika'da olduğumuza dair güzel bir fotoğraf diye düşünmüştüm. Biz de Türkiye'de Yunus'larla Taksim'e "gaz açarken" takarız hep Türk bayrağını motorlarımıza...

Yani ben sizi anladım Blogda hiç düşündüğünüz gibi bir "alt mesaj" olmasa da ve bu cevapları yazmam dahi bana saçma gelse de sırf "nezaketle" ima ettiğiniz için yanıt verdim

Sağlıcakla kalın

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:47 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:43 ----------

Alıntı Jubaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende geldigimde en fazla 3 dolardi simdi aldi basini gitti.

Ben sizlaniyorum cunku 600RR masallah bi araba kadar yakiyor.
    15 dolara doluyor, 80-100 mil gidiyor.

Araba zaten hayatta almam daha 60 dolara 250 mil gidiyordu son arabam.

Hava konusunda haklisin, burda hava 10 derece oldu mu millet hava kotu diyip burun kiviriyo cani sIkIlIyo, sizin orda kar kiyamet bizim burda plajda sorf.
    10 dereceye burun kıvırmak ha!!! Şımarmış onlar Gelip günlerdir güneş yüzü görmeyen D.C.'de yaşasınlar bakalım!

cekokk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt-09 / Yamaha Fazer 6
    valla blogu inceledim içim bir hoş oldu atladım motoruma 10 dk gezdim geldi,m

Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Alıntı cekokk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla blogu inceledim içim bir hoş oldu atladım motoruma 10 dk gezdim geldi,m
    İşte amacım da bu Gezmeye teşvik ;)

Yarın hava 26 derece olacak ve bir haftadan uzun süren yağmur nihayet sona erecek! Kararsızım, nereye gideceğimi şaşırdım. Güzel bir "Doğa Parkı" var. Sanırım oraya "bırrrrrnnnn"layacağım ben de ;)

Güzel haftasonları herkese

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:42 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:40 ----------

Alıntı MuTLu. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öğrenciyim ben bu yüzden Burgman gibi motosikletlerde hep gözüm kalmıştır. Mâlum maddi imkanlar el vermiyor. İnşallah ileride düzgün bir meslek sahibi olurum da düzgün bir motosiklete kavuşurum.
    İnşallah, Mutlu!

cekokk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt-09 / Yamaha Fazer 6
    bende sabırsızlıkla pazar gününü bekliyorum

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    İstanbul Edirne yaptım, 1 saat önce geldim, Silivri sonrası sizin fotolar gibi bomboş ve düz yol ( gerçi çukurları saymayalım ) ABD yollarındaymış gibi hissettim bir an taki Edirne Gişelerinde KG ye yaklaşırken rus plakalı öküz mersedes sürücüsünün önüme kırmasına kadar, neyse bozmayalım morali, ağrıyan totom dışında harika bir yolculuktu
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

REKLAM ALANI
11. sayfa BirinciBirinci ... 91011121321 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler