Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Babam A2 Ehliyeti ve Motor almamı istemiyor ne yapmalıyım?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBR 125 R ALACAK! ;)
    Merhabalar. Motorsiklet konusunda 3 aylık br deneyimim var ve daha bir senem var ehliyet için. Babam bunu hş karşılamıyor ve ehliyet almamı istemiyor. Ben ona anlatmaya çalıştım. Ama yinede hoş karşılamadı. İki tekerlekli aracı ne yapıcaksın güven olmaz falan filan dedi. Aslında kendiside şöför. Böyle yapmaması lazım sizce ne diyipte onu ikna etmeliyim?

Şimdiden teşekürler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    aile ni kolay kolay ikna edemezsin. kendimden ve bir cok arkadasımdan biliyorum...
    ki yine kendimden seni düşündükleri için; böyle birseye karsı cıktıklarını söyleyebilirim.
    Mesela ben kızkardeşime motor alacağım fakat bişey olmasından korktuğum için 3 aydır hala düşünüyorum alsam mı almasam mı?
    Kendi bildiğini yapacaksın zamanı gelince
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    2002 Aprilia Atlantic 500
    Babana trafik ceza yönetmeliğini göster!Bak baba ben ehliyet alsamda almasamda bunu kullanıcam,motoruda senin üzerine alıcam,sana gelicek ceza bu,bana gelicek ceza bu şeklinde açıklayıcı bir birifing ver inan o cezaları görünce ikna olacaktır.

Motosikleti
    CBR 125 R ALACAK! ;)
    Biliyorum hepsi beni düşündükleri için. Ancak kaç yaşına gelddim artık kendi ayaklarım üzerinde dururum. Ben yine kendi bildiğimi okuyacağım galiba böyle giderse. Sen kaç yaşında almıştın ehliyetini?

aparat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    öncelikle ailenin rızasını al derim...

gerçi kaşı çıkıyorlar ise biraz zor olur ama olur ....

sabret,ikna et diret ...amaaa ailenin rızasını al
    ...kağıttan gemilerle okyanusları geçemezssin...
    Drift Religion

valla benim hanım, valide,çocuklar falan hepsi araban var napcan motoru dediler sırf iki teker sevdası yüzünden çaktırmadan ehliyetimi aldım ancak motor işini nasıl yapcam bilmiyorum ama sen sen ol ana babayı üzme
    lezzet gider mesuliyet kalır

Motosikleti
    CBR 125 R ALACAK! ;)
    edecem zaten o olmadan olmaz ;) dediğiniz gibi bide yönetmeliği gösteririm tammdır bu iş. :D Ayrıca sabırda bnm göbek adım ;)

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    sabreden derviş,muradına ermiş...demişler...

rızasız bişey yapmamanı önermek boynumun borcudur...
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Babam A2 Ehliyeti ve Motor almamı istemiyor ne yapmalıyım?

Almamalısın
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosikleti
    BMW F 650GS
    Bencede almamalısın.

Motosikleti
    '08 Ducati Hypermotard 1100
    asıl iş motosikleti almak ehliyet kolay

önce bi şekilde ehliyetini al, düşünmek için önünde yeteri kadar zaman olacaktır.

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    sen boşver onlar senin ailen .. dünya bi yana aile bi yana .. babanın sözünü dinle motor sevdasını da içine at .. üzme babanı o seni düşünüyor

srknbdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki kle 500
    öncelikle ailenin gözüne soka soka korumalarını al
    bi gaza bassam googlede arasan bulamazsın

KBC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    bak kardeşim , aynı şeyi bende yaşadım. 17 yaşındayken ehliyete yazıldım motor almak istedim hemde kendi çalışıp kazandığım parayla sadece onlardan onay istedim. Kim bilir kaç defa heveslendirip hevesimi kırdılar o yaşlarda gerçekten çok koyuyo insana.
    ehliyeti bıraktım işide bıraktım motoruda alamadım sonra babam dalga geçer gibi gitti kendine bi motor aldı , traji komik bi durum sanki bana inat olsun der gibi kendine motor aldı . bu benim okadar zoruma gittiki anlatamam sana . 1 ay boyunca hiç biriyle konuşmadım tek kelime. aradan seneler geçti askere gittik geldik ciddi ve düzgün bir iş bulduk kazanmaya başladık .. işte o gün gelmişti hiç kimselere sormadan gittiim kredimi çektim aldım motorumu.. şimdi de o motoru sattım büyüğünü alacağım .

demek istediğim şu ki o yaşlarda evet çok istiyoruz heves ediyoruz ama kendini yaşıtlarının geneli ile kıyaslarsan istediğinin büyük bişey olduğunu anlarsın . kaçtane 17 yasındaki çocuğun motoru vardır ki ? mesela benim 16 yaşında ilk bisikletimoldu. babam ilk arabasını 50 küsür yaşlarında alabilmiş , yani güzel kardeşim acele etme bozma moralini zamanını bekle istediğini kendin gerçekleştirebileceğin yaşa geldiğinde nasıl istiyosan o şekilde yaparsın emin ol. Ailenide üzme değmez gerçekten.
    En iyi motorcu torununu motorunun arkasına alıp dolaştıracak kadar yaşayan motorcudur.
    Kötü motorcular bu günleri asla göremez.

Motosikleti
    Honda CBR 600 RR
    Alıntı KBC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bak kardeşim , aynı şeyi bende yaşadım. 17 yaşındayken ehliyete yazıldım motor almak istedim hemde kendi çalışıp kazandığım parayla sadece onlardan onay istedim. Kim bilir kaç defa heveslendirip hevesimi kırdılar o yaşlarda gerçekten çok koyuyo insana.
    ehliyeti bıraktım işide bıraktım motoruda alamadım sonra babam dalga geçer gibi gitti kendine bi motor aldı , traji komik bi durum sanki bana inat olsun der gibi kendine motor aldı . bu benim okadar zoruma gittiki anlatamam sana . 1 ay boyunca hiç biriyle konuşmadım tek kelime. aradan seneler geçti askere gittik geldik ciddi ve düzgün bir iş bulduk kazanmaya başladık .. işte o gün gelmişti hiç kimselere sormadan gittiim kredimi çektim aldım motorumu.. şimdi de o motoru sattım büyüğünü alacağım .

demek istediğim şu ki o yaşlarda evet çok istiyoruz heves ediyoruz ama kendini yaşıtlarının geneli ile kıyaslarsan istediğinin büyük bişey olduğunu anlarsın . kaçtane 17 yasındaki çocuğun motoru vardır ki ? mesela benim 16 yaşında ilk bisikletimoldu. babam ilk arabasını 50 küsür yaşlarında alabilmiş , yani güzel kardeşim acele etme bozma moralini zamanını bekle istediğini kendin gerçekleştirebileceğin yaşa geldiğinde nasıl istiyosan o şekilde yaparsın emin ol. Ailenide üzme değmez gerçekten.
    evet doğru diosundabuda 17 yaşında bi genç kanı kaynıo şimdi ben ılk motorumu 17 yaşında almıştım ailemden gizli epey bi sakladım ama nereye kadar daha sonra meydana çıktı çıkmasınada felaketti olay ama aldıktan sonra yapacakları bişi yoktu ama ben yinede aileden onay al derim
    1- Ucuza alan iki kere alir
    2- Calisiyorsa kurcalama
    3- Her zaman Gülümse ve tesekkür et.Hem maliyeti sıfır hem de değerine paha biçilmez.

regal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bmw650gs kawasaki er6 n
    babanın sözünden çıkma alamazsın diyorsa alma kardeş daha yaşında musait değil miş zaten sana neden gaz vereyim ki yaşın misait olduğuunda hiç olmazsa biraz daha olgunlaşmış olursun o zaman bi daha düşünürsün
    05428381357 mustafa minyas kahraman maraş merkez şimdiye kadar motor geçmişi +++ mobilet +mz 150cc++150cccelik coper +250cc regal rabtor+vf750c honda magna++er6 n++125cckymco++er5++şimidlik suziki bandit650s ve 150cckmt çelik sport

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    babanı dinle bence en azından birkaç yıl alma unutmuş gibi yap bana da alma alma dediler ben aldım ii para kazanıyordum kimse motor aldığımı anlamadı bile 2 yıl geçti aileme anlattım babam biraz kızdı sanki bana kendi öğretmedi kullanmayı sanki sülalede ben hariç kimsede yoktu motor herkezde vardı 90 lı yıllarda ehliyet sorulmadığı için babam dahil koca sülalede nerdeyse herkezde motor vardı rahmetli dedem dahil neyse sonra bi kaza akıllara zarar neyse aradan 8 yıl geçti daha yeni aldım artık koca adam oldum ehliyette aldım sende birkaç yıl sabret hem aileni hem kendini üzme askerliğini yaptıktan sonra seni anlayışla karşılayacaklardır
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

srknbdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki kle 500
    bi gaza bassam googlede arasan bulamazsın

overrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda wave 110i
    Şimdilik kafandan motoru at ve gidip derslerine çalış. Üniversiteyi kazanınca bi araba aldır ve üni. bitirene kadar trafik tecrübesi yaşa. Tüm bunları yaptıktan sonra güzel bi işe girip ilk maaşınla motor alırsın.

Alper41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500
    hayatim boyunca ailemden gizli ne is yaptiysam bi aksilik oldu , ailenin rizasi olmadan bu islere girme gozunu seveyim .
    Fikirlere Kurşun İşlemez .

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)