Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: son beş yıl içinde yapılan duble yol uygulaması başarılımı

Katılımcı sayısı
95. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • çok başarılı

20 21.05%
  • başarılı

18 18.95%
  • başarısız

17 17.89%
  • çok başarısız

13 13.68%
  • iğrenç

27 28.42%
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

son 5 yılda yapılan yollar hakkında yorumlarınız neler yazıyı okumadan oy kullanmayın

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı muco55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel kardeşim iş siyasette değil...kimse bunun farkındada değil hükümet yol yapıyor bunu yalanlayacakta değiliz.. fakat petrolün türkiyeye giriş fiyatıda belli hükümet bilerekte vatandaştan para koparayım diye bu petrolu pahalıya alacakta değilörneğin türkiye ham petrolun %85bilmem kaç küsürünü libyadan alıyomuş son zamanlardaki sansasyonlar yüzünden petrol şirketleri tekrar zam yaptı bu tekrar takrar gene olacak tabi maalesef. ama yollarımız yapılıyor cidden ben memleketime en son gittiğimde resmen harika olmuştu karadeniz yollarıayrıca muhalefet geçinenler bilmem nerelere milyarlarca para verip ucube dikeceklerine yıllardır yolu olmayan oralara o taşı dikene kadar yol yapsalardı yaartı yol 3 yılda bozulur onuda anlıyorum çünkü 4 mevsimin rutubetin ve iklim,basınç değişimlerinin bol olduğu ve insanımızın devlet malına acımadan kullanması yuzundendir bu.(mardin ipek yolu örneğin.. tüm polis jandarma denetlemelerine rağmen tırlar yasak saatlerde ve yerlerde dolanıp resmen yolu mahvediyorlar aşırı yük almalarıda cabası...)açıkçası ülke olarak ve asfalt döküm falan filan sanayimiz yeterli gelişmediği içinde hollanda almaya ve dünyaca ünlü otoyollarıyla ün yapmış yerler (born,norveç)kadarda beklemiyorum yani allaha şükür çoğu ülkeden çok çok iyi ulaşım hatları ve yollarımız var eminim iyi derece ülkelerdenizdir bu konularda..

arkadaşım SEN ÖNCE RAKAMLARA BAK !!!

dünyadaki emtia fiyatlarından bi haber olduğun konuşmandan belli !!!

ben sana şu saniyedeki dünya emtia borsalarındaki rakamları söğledim

sende kalkmış bana libyadan bahsediyorsun.

bak benim hergün mutlaka baktığım ve dünya ekonomisini RAKAMSAL olarak anlatan, bana ertesi gün İMKB nin ne olacağını anlatan ve ayrıca altın, petrol fiyatlarını öğreten bir kaç link veriyim,

sende gelecekte takip edersin inşallah ta; benim verdiğim benzin fiyatına ''LİBYA da bilmem ne olmuş'' diye cevap vermezsin

dünya borsaları ve emtia fiyatları için

http://finance.yahoo.com/

http://markets.on.nytimes.com/resear....asp?src=busfn

buraları düzenli olarak takip et, öğren, ondan sonra çık karşıma ve rakamlarla konuş

saygılar FATİH li arkadaşım, kardeşim, abim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    serimotorcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Racer 200 S
    Alıntı AmonRA34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu balıkesir edremit yolunu da yapsalar iyi olcak.Kamyonun arkasında 50 tane araç konvoy oluyo.İşkence resmen.

Aynen öyle Ama artık yol yapım çalışmaları başladı. Çift yol olacak. Yoksa o yol ölüm
    Hayata Vizö'RR'deN Bakmak AyrıcalıktıR...

0 Rh (-)

petrolün varili 150 dolar iken benzinin litresi 3,80 TL

petrolün varili 98 dolar iken benzinin litresi 4,05 TL

bu neyi anlatıyor sana söğliyim ;

aradaki 52 dolar + ,025 TL devletin kasasına şakır şakır vergi olarak giriyor ve buda senelik milyar TL lik bir ek kaynak yaratıyor.

yapılan güzel şeyler elbet ortada, ancak kalitede ortada, rakamlarda

ve RAKAMLAR ACI VERİCİ,

saygılar.

serimotorcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Racer 200 S
    Şu belediyenin köstebek yuvası yaptığı şehir içi yollar hariç şehirlerarası yolları beğeniyorum.
    Şehir içinde motor kullanmaya tövbe edeceğim artık motoru yiyip bitiriyor çukurlar
    Hayata Vizö'RR'deN Bakmak AyrıcalıktıR...

0 Rh (-)

ufuktan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Zx10R
    ben imkb, libya , borsa falan anlamam ...

dünyadaki en pahalı benzin bizdemi arkadaş, diğer dünya ülkeleride bizim aldığımız yerden almıyor mu ??? haaaa demekki bizde hata var tekrar bakalım bizde 1 litre benzinin yüzde kaçı vergi ???.... bügün telefon faturam geldi tekrar baktım %50'si vergi .... vs vs vs .... bu kadar vergi toplamışlarda 3-5 kıytırık yol yapmışlar , siyaset konuşmuyoruz ama iş dönüp dolaşıp oraya gelecek... 3 günde bozulan yollar tekrar ihale ediliyor '' ihale durumlarına bakın da görün, niye bu yol inşaatları bitmiyor anlarız hep birlikte '' ... bu paralar istemesek de bizden çıkıyor zaten , sonuçta kimse şahsi servetiyle bu ülkeye hizmet etmiyor ... !!

muco55 Nickli arkadaşım

BANA RAKAMLARLA cevap verirmisn lütfen !!!

petrolün varili düşmüş ama litresi pahalılaşmış, aradaki tutarla neler yapılmış ve bu yapılan iş ne olarak geri dönmüş,

saygılar.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:28 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:26 ----------

Alıntı ufuktan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben imkb, libya , borsa falan anlamam ...

dünyadaki en pahalı benzin bizdemi arkadaş, diğer dünya ülkeleride bizim aldığımız yerden almıyor mu ??? haaaa demekki bizde hata var tekrar bakalım bizde 1 litre benzinin yüzde kaçı vergi ???.... bügün telefon faturam geldi tekrar baktım %50'si vergi .... vs vs vs .... bu kadar vergi toplamışlarda 3-5 kıytırık yol yapmışlar , siyaset konuşmuyoruz ama iş dönüp dolaşıp oraya gelecek... 3 günde bozulan yollar tekrar ihale ediliyor '' ihale durumlarına bakın da görün, niye bu yol inşaatları bitmiyor anlarız hep birlikte '' ... bu paralar istemesek de bizden çıkıyor zaten , sonuçta kimse şahsi servetiyle bu ülkeye hizmet etmiyor ... !!
    + 1

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    bizim yediğimizden âlası mı var yediğimiz burdan İran'a transit yol olur siz daha neden bahsediyorsunuzi
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Yolların iyi olduğunu savunanları algılamada gerçekten güçlük çekiyorum. Ya ben yanlış yollardan gidip geliyorum yada sizlerin farklı bir taktiği var. En çok yaptığım şehir içi yol Bostancı Kartal sahil yolu. Ve lanet olsun böyle sahil yoluna her taraf yarıklarla dolu yarığa girince başlıyorsun yalpalamaya ! Yine aynı yolda virajı dönerken, bakarak farkedemeyeceğin ama üzerinden geçtiğinde trambolindeymiş hissi veren tümsekler !
    E-5 ten Kadıköy Kartal yoluna gelecek olursak zaten tam bir iğrençlik laaakkkk! diye alçalan ve yükselen asvalt bir anda insanın algısını bozan şerit çizgileri (Özellikle altıntepe köprüsünde ). Kafam kadar çukurlar. Anadolu yakasında oturanlar minibüs yolunu bilir oranın rezaletliğini söylememe bile gerek yok motorla o yolu bir kere bitirdinmi bakıma sokmak gerekiyor o derece iğrenç.

Daha sayayım mı yoksa yeterli mi ?
    Motosikletli Kaplumbağa...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    hukümetinde hakkını yememek lazım yapılan bişey var fdakat malzeme çok kötü,müteahhitlerede fazla göz yummamak gerek müteahhitlere kalsa stabilize yolu otoban diye kakalarlar

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Alıntı touring_gibi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hukümetinde hakkını yememek lazım yapılan bişey var fdakat malzeme çok kötü,müteahhitlerede fazla göz yummamak gerek müteahhitlere kalsa stabilize yolu otoban diye kakalarlar
    İhaleyi alan firmalar belli. Müteahhitlerinden ne beklenirki
    Motosikletli Kaplumbağa...

Alıntı Tarkan1981 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    petrolün varili 150 dolar iken benzinin litresi 3,80 TL

petrolün varili 98 dolar iken benzinin litresi 4,05 TL

bu neyi anlatıyor sana söğliyim ;

aradaki 52 dolar + 0,25 TL devletin kasasına şakır şakır vergi olarak giriyor ve buda senelik milyar TL lik bir ek kaynak yaratıyor.

yapılan güzel şeyler elbet ortada, ancak kalitede ortada, rakamlarda

ve RAKAMLAR ACI VERİCİ,

saygılar.
    TL kısmında ki hata düzeltilmiştir

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    metrobüs yapılacak diye daraltılan yola ne demeli. hele avcıların orda öyle bi nokta varki en sağ şeritten bir arabanın geçmesi mucize.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

TutkuluAcemi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Devlet yol yapmamalı. Kesinlikle demiryolu yapmalı. Karayolu 2. plan olmalı. 10.yıl marşında ne diyor ''Demir ağlarla ördük ana yurdu dört baştan'' o sebeptendir ki karayolu ile insanlar tüketim toplumu olmaya 1 adım daha yaklaşıyor.
    Türkçe giderse, Türkiye gider!

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Başlığı ;

son 5 yılda yapılan yollar hakkında OLUMSUZ yorumlarınız neler

şeklinde düzeltmek konuya girişinizden itibaren yönlendirmeye çalıştığınız noktayı belli etmek açısından daha faydalı olacaktır.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

titanxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba STR 250cross + mondial xtreme supermoto
    yollar yapılıyor iyi güzel ama 1 yıl içinde aynı yola üçüncü kez asfalt dökülüyor.bu nasıl bi çelişki? her yerde cukurlar mucurlar sıfır araba aldık 1 yıl geçmeden her tarafından ses geliyor cukurlar yüzünden.ondan sonrada kalkmışlar biz yol yaptık senin görevin zaten bunlar.mecbur yapacaksın

900rr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pc ve motosiklet
    ama şimdiye kadar gelip geçenler bunlar kadar bile yapmadı.adil olun.lütfen.

Motosikleti
    2011CBR125R almalı :)
    Belediyeler bile yeni döktüğü asfaltı 2-3 yılda yeniden kazıyorlar
    Doğalgaz, elektrik, su, atık su boruları vs. vs. bırakın asfalt dökmeyin toprakta sürelim o zaman )
    [B]Düş peşindeysen, [U]DÜŞ PEŞİME[/U][/B] :bounce:

drsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

yollar hakkında

merhaba arkadaşlar, bu işin ustadı olarak yazıyorum. ilk yapılan duble yollarda hızlı olması için karayollarının makineleri bile yol yapılırken çalıştı. amaç kısa sürede duble yolları bitirmekti. tabi bu yollar yapılırken gerekli olan testleri yapmadan yol yaptıkları için duble yollar çöktü, çukurlar oluştu. ikinci ihalede devlet akıllandı. şu an yapılan yollarda gördüğünüz tümsekler veya çukurlar mevcut haddi 20 ton iken 40 tonla o yala çıkanlardandır. misala sağ şeritte kamyon teker izi olacak şekilde çökmüştür. ben daha iki teker kullanmadım o yollarda ama dört tekerde bu şeritten sol şeride geçmek istediğinizde arabanız yoldaki bu dişe girip çıktığı için sarsılır.herkese kolay gelsin...

Ali Sungur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor 125 cc
    Üç tarafı denizlerle çevrili ülkemizin denize sahili olan tüm yerleşim birimlerine feribot iskeleleri yapılmalıdır.Büyük bir yakıt tasarrufu olur.Trafik kazları azalır diye düşünüyorum.

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Ortak paydası motosiklet olan bir forumda bu kadar siyaset kokan bir konuyu şiddetle kınıyorum.

Konuya iktidara sıcak bakanlar "yollar mükemmel oluyor" cevabı verecek.
    Karşıt görüşte olanlar yerden yere vurmak için ellerinden geleni yapacaklardır.

Hiçkimse objektif olarak değerlendirme yapmayacak fanatik futbol taraftarı edası ile kavga edilip konu dışına çıkılacak havanda su dövülecek.

Benim bu konuya bakış açım çok daha farklı . Duble yolların yapımı ile benim gibi viraj aşığı olan sürücüler için sürülebilecek rotalar azalmaya başladı. Geçen yıl Antakyadan çıkıp Adıyamana kadar sürdüğümde dişe dokunur virajları olan bir tek yol kalmamıştı heryer ya duble yoldu yada yapılıyordu.
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)