Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motora graffiti..?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motorumun grenajlarına sade biçimde graffiti atabilir miyim? Sizce bende yetenek var mıdır?

Şaka bi yana grenajlara özel graffiti spreyleriyle bi çalışma yapsam grenajlara bi zararı olur mu?
    Ayakkabılar da işe yarıyor. Boya akmıyor ama plastik üstünde ki durumunu bilemedim?

Amacım apaçi tarzı birşey değil. Sade şık birşey yapcam. Kan grubumu falan yazcam.
    Birde kaskın arkasına yapmayı düşünüyorum. Ama zararı olur mu?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    -eren- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Değişik bir sl 150
    Airbrush aletleri ve boyalarıyla yaparsanız daha sağlıklı olur.

onlar çok masraflı olur maalesef.

Motosikleti
    Değişik bir sl 150
    Mecvut boyanın üzerine spreyle atacaksanız yüzeyi hazırlamanız hepsinden önemlidir.
    Boyayı motorunuza uygulamadan önce bi grenaj parçasına veya oyuncak bir plastik arabaya deneyin.
    Boyayı yaptıktan sonra 2-3 gün kurumaya bırakın. sonrasında benzin ve tiner dökerek deneyin.Sağlam yapılan bi boya olup olmadığı ozaman anlaşılır.
    Boyamadan önce ise yüzeyi saf alkolle ve tüy bırakmıycak bir bezle temizleyiniz.
    Ve bi alternatif olarak sticker da düşünülebilir.

offshoot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Roadstar 250cc
    graffty yapman için kafandaki şekli belirle ve onu daha öncesinden herhangi bir yere kara kalemle çiz kesinlikle..spreyinin başlığı ince uç olsun plastiğe çizerken aynı nokta üzerinde durma ve yakından sıkma spreyi çünkü yakından sıkarsan fazla boya birikir ve akar...

Alıntı -eren- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mecvut boyanın üzerine spreyle atacaksanız yüzeyi hazırlamanız hepsinden önemlidir.
    Boyayı motorunuza uygulamadan önce bi grenaj parçasına veya oyuncak bir plastik arabaya deneyin.
    Boyayı yaptıktan sonra 2-3 gün kurumaya bırakın. sonrasında benzin ve tiner dökerek deneyin.Sağlam yapılan bi boya olup olmadığı ozaman anlaşılır.
    Boyamadan önce ise yüzeyi saf alkolle ve tüy bırakmıycak bir bezle temizleyiniz.
    Ve bi alternatif olarak sticker da düşünülebilir.
    Uzun bi uğraş olcak, dediğiniz gibi ilk önce deniyecem.
    Yalnız alkolle temizlemeden önce zımpara yapmak gerekli mi?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:53 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:48 ----------

Alıntı offshoot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    graffty yapman için kafandaki şekli belirle ve onu daha öncesinden herhangi bir yere kara kalemle çiz kesinlikle..spreyinin başlığı ince uç olsun plastiğe çizerken aynı nokta üzerinde durma ve yakından sıkma spreyi çünkü yakından sıkarsan fazla boya birikir ve akar...
    Kara kalemle şekli çizip bi reklamcıda şablon oluşturcam. Ondan sonra boyama işlemine geçicem. Bu boyayı daha fazla basınçla püskürtcek bi alete koyup yapsam faydası olur mu? Yoksa spreyin kendi basıncı yeter mi?

Motosikleti
    Değişik bir sl 150
    Ben 2 gündür motorumun şasesini boyuyorum.
    Önce iyi bi temizlik>2 Kat astar>Zımpara>2 Kat boya şeklinde yaptım.Arkasındanda vernik atmayı düşünüyorum.
    Siz mevcut boyanın üzerine yapcaksınız sanırım,o yüzden boyanın tutunup tutunmayacağı hakkında birşey söyleyemem.

http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...aj-boyama.html
    bu konudada hala tartışılmaktadır umarım yardımcı olur.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)