Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
9. sayfa BirinciBirinci ... 789

Nedendir bu yüksek cc'li motor isteği.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vallahi hem şehir içi hem de şehir dışı (yolcusuz) mutlu edecek bir motosiklet serisi var aslında: Honda'nın 500cc serisi bu iş için biçilmiş kaftan. İstanbul şehirniçi + yılda 3-4 sefer İstanbul - Bodrum Turgutreis uzun yol yapıyorum, ikisinde de mutlu ediyor yani...
    Turgutreis D-Marin' e yılda 2-3 defa bende gider gelirim , 150 cc sukuter ile de gittim 650 cc vitesli ile de , açıkçası zamanınız çoksa 150 cc de yetiyor , 650 cc ise iki kişi ful çantalar yüklü biraz tempolu yani yolu boş gördükçe 160 km /s den sonra devir çok yükseliyor ve yormaya başlıyor , motor 195-200 e kadar çıkıyor akselerasyonda sorun yok ama hacmi nedeniyle uzun süre 9000 devirlerde sürmek istemiyorsunuz , mesela 1200 cc bir motor ise 200 ile giderken devir daha 6000 civarında kalıyor , 400 ila 650 arası yada Nc750 gibi motorlar şehir içide kullanılabilir ama hafif bir sukuterin pratikliğini asla veremezler , mesela ben Vstrom la çok kalabalık caddelerde park yeri seçerken yeri geliyor zorlanıyordum , ufak sukuteri ise heryere bırakabiliyorum..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Turgutreis D-Marin' e yılda 2-3 defa bende gider gelirim , 150 cc sukuter ile de gittim 650 cc vitesli ile de , açıkçası zamanınız çoksa 150 cc de yetiyor , 650 cc ise iki kişi ful çantalar yüklü biraz tempolu yani yolu boş gördükçe 160 km /s den sonra devir çok yükseliyor ve yormaya başlıyor , motor 195-200 e kadar çıkıyor akselerasyonda sorun yok ama hacmi nedeniyle uzun süre 9000 devirlerde sürmek istemiyorsunuz , mesela 1200 cc bir motor ise 200 ile giderken devir daha 6000 civarında kalıyor , 400 ila 650 arası yada Nc750 gibi motorlar şehir içide kullanılabilir ama hafif bir sukuterin pratikliğini asla veremezler , mesela ben Vstrom la çok kalabalık caddelerde park yeri seçerken yeri geliyor zorlanıyordum , ufak sukuteri ise heryere bırakabiliyorum..
    İstanbul gibi bir şehirde TEM de sık sık kullanıldığı için hafif scooter istemezdim ben. Sadece Turgutreis'te olsam kurtarır da İstanbul'da bence zor yani. Honda 500 serisi de bazı Çinli 250'liklerden bile hafif. (Yani full dolu 190kg ağır sayılmaz bence. NC de 220kg falandı, son 2021 serisi 214'e düşmüş...)

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbul gibi bir şehirde TEM de sık sık kullanıldığı için hafif scooter istemezdim ben. Sadece Turgutreis'te olsam kurtarır da İstanbul'da bence zor yani. Honda 500 serisi de bazı Çinli 250'liklerden bile hafif. (Yani full dolu 190kg ağır sayılmaz bence. NC de 220kg falandı, son 2021 serisi 214'e düşmüş...)
    Evet sürekli çevre yolunu kullanan için sukuter yetersiz gelebilir tabi çevre yoluna boşken denk gelirseniz , hele bu pandemi sürecinde İstanbul trafiği tam anlamıyla keşmekeşe döndü , dün gece 22 gibi FSM den geçtim 21 de yasak başlamasına rağmen Kavacık sapağından itibaren Levent e kadar dur kalk trafik vardı..

REKLAM ALANI
9. sayfa BirinciBirinci ... 789

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)