Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

cbf 150 ile uzun geziler

Motovento
    REKLAM ALANI
    doguuu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    arkadaşlar herkese selam ve saygılar;
    ben pek yakında hava durumuna bağlı olarak motorumla İstanbul' dan
    Hatay' a yolculuk yapmayı planlıyorum.'' ŞUBAT 2011 YARISINDA''
    Yol ortalama 1200 km kadar ve en uzun şimdiye kadar Bozöyük' e gittim orası da 300 km idi giderken pek acele etmedim 4 saat kadar sürdü, dönerken 3 saat küsur çünkü basabas döndüm.
    Bu konuda fikir ve görüşlerinizi paylaşıp bana ne yapmam ve yanıma ne almam gerektiği konusunda yardımcı olursanız çok sevinirim..

şimdiden teşekkürler;

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    cbf150
    Çok elzem değilse gitme dedikten sonra alabildiğin kadar malzeme al yanına derim.

Hani kırınca ısınan torbalar var ya onlar da iyi olur. Ama risk çok, biliyorsun zaten.
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Ybr ile dünya turu yapan varsa cbf 150 ile de 1200 km yapılabilir. Bir arkadaşım cbf 150 ile istanbul ankara yaptı. Ama şubatın ikinci yarısı çok soğuk olacaktır. Ne kadar kalın giyinirsen giyin donacaksın, kar ve buz da kaza ihtimalini yükseltecek. En erken nisanda yola çıkmanı tavsiye ederim.

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    CBF150'yle İstanbul-Bilecik-Ayvalık-Çeşme-Denizli-Burdur-Antalya-Marmaris-Ayvalık-İstanbul yaptım, 2800km tuttu, motorla ilgili hiçbir sıkıntı yaşamadım.

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    cbf 150 ile istanbul'dan çıkıp,buraya adana'ya ve buradan da,hataya gidip oradan da istanbul'a dönen arkadaşımız var.tamam onun geldiği mevsim bu yaz dı ama yine de gidilmez değil.hava ve yol şartlarını göz önüne alarak,ona göre hazırlıklarınızı yaparsanız neden olmasın.
    yanınıza:
    1-evvela çok sıkı giyinmenizi (ama bu giysiler motor üstünde hareketlerinizi engellemesin)ve mutlaka yağmurluk almanızı,
    2- olası tamir için birkaç alet edevat,
    3-lastiğiniz tubless ise patlak onarıcı sprey,iç lastikli ise,tamir takımı ve küçük pompa,
    4-ortalama 100 km.veya dikkatinizin dağıldığını hissettiğiniz anda 15 dk.mutlaka mola,
    5-kesinlikle acele etmemek,
    6-yolculukta karşılaşabileceğiniz çeşitli durumlar için,ağrı kesici,ishal ilacı gibi ilaçlar,
    7-mümkün olduğu kadar merkezlerden yakıt almanızı öneririm.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Kardeşim sahilden devam et denizden ayrılma.. eğer içeriden gidersen çook üşürsün.deniz kenarından gidersen hem daha çok yer görmüş olursun hemde bir sıkıntı olduğu zaman sahil kesimlerinde halletmek daha kolay olur..

Sen hiç şreflikoçhisarın soğunu, konya ovasının ayazını yedinmi?
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

Motosikleti
    ck 125 pulsar
    böyle bir gezi yapılır motorun yagını değiştir japon buji tak hiç sıkıntı çektirmez yol boyunca fakat karasal iklimin sogugu hiç istanbul soğuğuna benzemez çok üşürsün bu yolculuk için sana alt üst çorap birde eldiven içi termal içlik lazım üstünede sağlam sogugu önleyen yagmurluk giyebilirsin çok soguk oldugunda tabi bunlar hareketi kısıtlar ama en tehlikeli kısmı ise buzlanma olacak motorla kayak keyfini tadabilirsin yağmur da ve karda hissedeceğin sogukluk çok üst düzeylere çıkacak bunun için içlik ısıtıcı yaptı bir abimiz satıyor onlardan alabilirsin sana en çok o yardımcı olabilir ama fırsatın varsa iki üç ay sonra yap derim böyle bir geziyi yapılır ama nasıl biter sen tahmin et

yigido_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 2009
    Alıntı htmetin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim sahilden devam et denizden ayrılma.. eğer içeriden gidersen çook üşürsün.deniz kenarından gidersen hem daha çok yer görmüş olursun hemde bir sıkıntı olduğu zaman sahil kesimlerinde halletmek daha kolay olur..

Sen hiç şreflikoçhisarın soğunu, konya ovasının ayazını yedinmi?
    aynen katılıyorum bir svaslı olarak denizden ayrılmamanı şiddetle tavsiye ederim

jönysf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Biz iki kafadar geçen sene adana, silifke, konya. Konya, pozantı, adana. Düzergahı farklı seçtik gidişdede dönüştede farklı yerler görelim diye. Benim altımda tvs apaci 150 vardı. egemen arkadaşımızdada cbf 150 vardı. ve çok keyifli bir gezi olmuştu toplamda 2 gün içinde 1000 km yol yapmıştık.

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    gideceğin güzergahtaki şehirlerde konaklayabileceğin yerlerin adreslerini ve telefon numaralarını yanına al.

güzergah haritasını ailene ve varsa yol üzerindeki akraba/arkadaşlarına bildir.

kıyafetlerinin iklim koşullarına uygun olduğunu tahmin ediyorum. kıyafetlerin ne kadar iyi olursa olsun mutlaka ama mutlaka yanına yağmurluk al (alt, üst takım olsun) ve en kolay erişebileceğin yerde taşı

bir arkadaşın dediğin gibi kırılınca ısı veren torbalardan al.

lastik spreyi olmazsa olmaz.

bunun dışında cbf150'ler yağ eksiltiyor diye biliyorum böyle bir seyahatte yanına motor yağı alman gerekir mi bir bilene danış.

mola vermek için yorulmayı bekleme ve uzun molaların dışında, benzin almak için durduğunda en az bi 15dk mola verip bir şeyler iç. redbull gibi enerji veren içeceklerden uzak durmanı öneririm. bunların enerji verip yorgunluğu azalttığı doğrudur ama acısı ertesi gün çıkar.
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    slm kardeş motor yönünden korkmana gerek yok yağını değiştir devam et ben yazın benim motorla 2 kişi 1320 kmlik yol yaptım tık demedi 2 kişi diyorum dikkatinizi çekerim birde çadır erzak giysileri saymıyorum sen tek gideceğin için hiç sorun olmaz tek sorun sende kendin o soğuklarla baş edersen tamamdır bazı arkadaşlar sahilden git demiş onlara katılıyorum belki mesafe olarak uzun sürebilir ama sağlıklı şekilde varırsın
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

Motosikleti
    honda cbf 150
    ben de şimdiye kadar Bursa-Ağva-Esenyurt-Bilecik gibi uzun yollar yaptım tek sorunla karşılaşmış değilim.
    zatn motora güvenim de ondan kaynaklanıyor

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:43 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:37 ----------

Alıntı yigido_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen katılıyorum bir svaslı olarak denizden ayrılmamanı şiddetle tavsiye ederim
    yani ben Hatay' a gidiyorum Beykoz' dan Pendik' e değil nasıl bir mantıktır sahilden 60 km ile Hatay' a kadar git demek ya da ben sizi tam olarak anlayamamış olabilirm

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:51 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:43 ----------

Alıntı overcloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gideceğin güzergahtaki şehirlerde konaklayabileceğin yerlerin adreslerini ve telefon numaralarını yanına al.

güzergah haritasını ailene ve varsa yol üzerindeki akraba/arkadaşlarına bildir.

kıyafetlerinin iklim koşullarına uygun olduğunu tahmin ediyorum. kıyafetlerin ne kadar iyi olursa olsun mutlaka ama mutlaka yanına yağmurluk al (alt, üst takım olsun) ve en kolay erişebileceğin yerde taşı

bir arkadaşın dediğin gibi kırılınca ısı veren torbalardan al.

lastik spreyi olmazsa olmaz.

bunun dışında cbf150'ler yağ eksiltiyor diye biliyorum böyle bir seyahatte yanına motor yağı alman gerekir mi bir bilene danış.

mola vermek için yorulmayı bekleme ve uzun molaların dışında, benzin almak için durduğunda en az bi 15dk mola verip bir şeyler iç. redbull gibi enerji veren içeceklerden uzak durmanı öneririm. bunların enerji verip yorgunluğu azalttığı doğrudur ama acısı ertesi gün çıkar.
    koruma ve ekipman konusunda daha önceden de yol yaptığım için tam olarak neler giyeceğimi az çok kestirebiliyorum.
    bu kırılınca ısı veren torbaları da ilk defa duyuyorum tam olarak nedir bunlar baktım google dan ama mantıklı bi sonuç göremedim liink fln gönderebilirseniz bana sevinirim
    ilk yardım çantam, lastikler dubleks olduğu için onun takımını aldım, bir de ayak pompası alıyorum yanıma, yarım lt motor yağı taşıyacağım aslında lazım olmaz 1000 km için ama ihtimal vermek lazım tabi, 1 lt de yedek benzin taşıyacağım,
    benzin ibresi son kırmızıyı gösterdiğinde 180 km yaptım yedeğe düşmeden hala da bitmemişti ama ben zorlamadan aldım benzin

Motosikleti
    Stunt Apache RTR Artık Yok....
    gelirsin hiç sorun olmaz ama mutlaka deri diz örtüsü ve gidon örtüsü allman gerekir yoksa soğuktan donarsın
    [B]Bahadır Şenonar[/B] [COLOR="Red"]A rh(+)[/COLOR]
    [B]Sözcüklerin gücünü anlamadan insanların gücünü anlayamazsınız.[/B] :bounce:

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    Alıntı doguuu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben de şimdiye kadar Bursa-Ağva-Esenyurt-Bilecik gibi uzun yollar yaptım tek sorunla karşılaşmış değilim.
    zatn motora güvenim de ondan kaynaklanıyor

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:43 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:37 ----------

yani ben Hatay' a gidiyorum Beykoz' dan Pendik' e değil nasıl bir mantıktır sahilden 60 km ile Hatay' a kadar git demek ya da ben sizi tam olarak anlayamamış olabilirm

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:51 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:43 ----------

koruma ve ekipman konusunda daha önceden de yol yaptığım için tam olarak neler giyeceğimi az çok kestirebiliyorum.
    bu kırılınca ısı veren torbaları da ilk defa duyuyorum tam olarak nedir bunlar baktım google dan ama mantıklı bi sonuç göremedim liink fln gönderebilirseniz bana sevinirim
    ilk yardım çantam, lastikler dubleks olduğu için onun takımını aldım, bir de ayak pompası alıyorum yanıma, yarım lt motor yağı taşıyacağım aslında lazım olmaz 1000 km için ama ihtimal vermek lazım tabi, 1 lt de yedek benzin taşıyacağım,
    benzin ibresi son kırmızıyı gösterdiğinde 180 km yaptım yedeğe düşmeden hala da bitmemişti ama ben zorlamadan aldım benzin
    vücud ısıtıcı:
    http://www.motoek.com/BIOISI-VUCUT-I...T,PR-2272.html
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

sezginkalkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw R1200GS Adv - 2015
    yapılamayacak gezi değil.motosikletin dayanıklılığı konusunda şüphem yok. ama bence zamanlaman yanlış..inan ben daha geçen hafta eskişehir-kütahya yaptım..toplamda git*gel 120 km ama dondumm resmen..bütün ekipmanlarım olmasına rağmen..
    Sezgin KALKAN
    A RH+
    0554 776 76 64

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dostum ben 10gün öncesine kadar windy s le 3günde bir 210 km yol yaptım hemde gece 23de yada sabaha karşı 4te çıktım yola, ve bu mesafeyi tek marşla tamamladım. Kışlık mont-korumalı pantolon, altına gömlek-kazak giydim. Kıyafetler Yağmuru hiç geçirmiyordu defalarca yağmurda gittim ama 2buçuk saat sonra gideceğim yere vardığım için sorun olmuyordu, o kadar mesafede yağmurluk senin için iyi olur.
    Yola erken saatte çık, geceye fazla yol bırakma.
    112ciyiz

Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı Acil112 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum ben 10gün öncesine kadar windy s le 3günde bir 210 km yol yaptım hemde gece 23de yada sabaha karşı 4te çıktım yola, ve bu mesafeyi tek marşla tamamladım. Kışlık mont-korumalı pantolon, altına gömlek-kazak giydim. Kıyafetler Yağmuru hiç geçirmiyordu defalarca yağmurda gittim ama 2buçuk saat sonra gideceğim yere vardığım için sorun olmuyordu, o kadar mesafede yağmurluk senin için iyi olur.
    Yola erken saatte çık, geceye fazla yol bırakma.
    zaten sabah şafaktan önce çıkıp bilindik ve asıl yolu geçmeyi düşünüyorum sonrası da Allah Kerim

Motosikleti
    honda cbf 150
    http://www.facebook.com/photo.php?pi...15125788554005

---------- Mesaj ekleme zamanı: 06:20 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 04:31 ----------

buraya foto nasıl ekliyoruz acaba ben denedim kendimce ama olmadı herhalde

remzi_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Yorumlari biraz okudum..
    Gidilir falan yazanlar olmus...
    Tabiki gidilir isteyince...

Ama benim sana tavsiyem...
    Subat ayinda GITME
    Hayatin icin bir saniyeni harca.
    Hayatini bir saniye icin harcama.

Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı remzi_39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yorumlari biraz okudum..
    Gidilir falan yazanlar olmus...
    Tabiki gidilir isteyince...

Ama benim sana tavsiyem...
    Subat ayinda GITME
    hocam üşüme sıkıntısı yönünü değil hava koşullarını ve yol durumunu değerlendirerek gitme kararını alıyorum hem değişiklik olacak hem bi güzellik yapacam kendime işte

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler