Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

cbf 150 ile uzun geziler

Motovento
    REKLAM ALANI
    halepli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha cygnus l
    istanbuldan antakyeye kaça patladı hemşerim benzini gişesi felan toplam:santa

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    < iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    Alıntı remzi_39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yorumlari biraz okudum..
    Gidilir falan yazanlar olmus...
    Tabiki gidilir isteyince...

Ama benim sana tavsiyem...
    Subat ayinda GITME
    bak bu yorum sana çok değerli birinden gelmiştir ona göre derim
    kendisi yazın almanyadan buraya kadar tam ekipman gelmesine rağmen kötü bir yolculuk geçirdiğinden ne demek olduğunu iyi biliyor o yolun

ama sen zaten yolu gitmişsin umarım zorlukla karşılaşmazsın başka
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

GÜNTEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 & BMW F 650 GS
    bir arkadaş bir yerde yazmıştı, ''uzun yola çıkmak için motorunun ne olduğu değil yüreğinin nasıl olduğu önemli'' olay budur, tebrik ederim. Yolculuk yapanın ALLAH herzaman yanındadır.
    Eğri cetvelden doğru çizgi çıkmaz.

halepli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha cygnus l
    konuyu hortlayım dedim bende çıkmayı düşünürüm yazın belki istanbul kilis arası 1200 km de tabi ailem izin verirse
    MT-İSTANBUL Dikkatli sür, insanın yedek parçası yoktur....ÖNCE GÜVENLİK

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    kolay gelsin. bence de gitme. iç anadoluyu bırak istanbulun az dışında bile felaket soğuk ve rüzgar olabiliyor.kendi yaptığın gezilerden de bilirsin zaten.

yine de gideceksen uzun yol için aklıma gelenler;

- gizli buzlanmaya dikkat et.kupkuru yolda araçlar lastik izi bırakıyorsa gizli buzlanma vardır.genelde açık ve önce kuruyan yamaç gibi yerlerde olur. irc nin kış lastiği var cbf gibi motorlar için bir araştır bence.(ben kullanmadım bilmiyorum )

-o mevsimde belki saatlerce yağmur altında süreceksin elektrik aksamını kontrol ettir.
    -yedek anahtar al.

- gaz teli debriyaj teli ampul vs gibi parçalar bulundur.

-ampul patlatması durumunda güzel aydınlatan motorun önüne takılacak bibr fener al.

-rotanı yap ve mümkün olduğu kadar acil durumda köy kasaba benzinlik gibi insanı bol yerleri not al.

-yolculuğu hava karardığında şehiriçi bir yerde olacak şekilde denk getir.
    - mümkün olan yerlerde deponu fulle.
    -yüklerken motoru ağırlık dağılımını ve çantanın kullanışlılığını iyi belirle.

-yeri geldi mi dinlen ama doğuya gittikçe hava erken karardığı için çok vakit kaybetme.enerjini enteresan bir yol veya
    fotoğraf karesi için harcarsan baya vakit kaybı olur.

-düz yollar o motorla çok sıkıcı ve yorucu olacak. radyo vs gibi birşey alabilirsin yanına. tehlikeli diyorlar ama sıkılınca
    daha da dikkati dağılıyor insanın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:13 ----------

hortlamış konuya yazmışım bunca şeyi :S

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    CBF ile 3200 km yol gittim rizeye kadar gittim geldim, ege turu yaptım 2800 km yol yaptım ( iki kişi ), 3 günde 1800 km yol yaptım motor rahat gider de sen gidebilirmisin :D motordan yana sıkıntın olmaz sen kendine guveniyormusun :D yer yer cok soguk olcaktır yagmur yagcaktır bir suru il ilklim bölge geciceksin!... dikkate al bence
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

Süvarİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TvS_ApAChE
    yanına ne alırsan al soğuğa çare olmayacak. ancak ısıtmalı ( rezistanslı) kıyafetler hariç. birde yollar buzlu karlı olacak kendi kendine isyan etme durumuna geleceksin. demedi deme
    ..::Gülmek bir mükafattır, ağlayan gözlerin gördüğü::..

..::Mağlubiyet; kimine göre galibiyetden bir adım öte::..

_w_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Breton 125
    Geçende bretonla 100 km/h ile 15 km gittim. Ve sonra ön lastikten şırıltı gelmeye başladı. Vidaları gevşedi, bunların çözümü yok mudur yaw :-(

espri kutusu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gsr600 gitti :'( er6n geldi :D
    hocam bencede bu havalarda çıkmaman bence daha mantıklı. ben 40 gün önce, hani bulgaristan edirne sınırının karla kapalı olduğu zaman, ben benim cbf le edirneye gittim, 1 gün kız arkadaşımın yanında konaklayıp geri geldim istanbula, gidiş 240km - geliş 235km felandı. full yağmurlu havada gittim ve geldim, inan edirneye gaz kapatmadan 100km hızla sabit gittim, inan motordan indiğimde 40dk ellerimi kullanamadım. anahtarı kontaktan bile çıkaramadım. ellerim o derece de donmuştu. gelişte üzerimi daha sıkı giyinmeme rağmen(2kazak,normak kışlık montum,motosiklet montum ve yağmurluk, altımada termal içlik,2tane kot ve yağmurluk giymeme rağmen)gidişe nispeten biraz daha az üşüdüm ama yukarda bir büyüğümün belirttiği gibi hareket edemiyosun. ben abartısız 10dk kadar uğraştım binmek için. ben cefasını çektim, bence sende çekme, biraz daha bekle istersen, eğer acil değilse tabii gidişin... neyse eğer gidersende yolun açık olsun... güle güle git, tekerin düz bazsın...
    yeni ufuklara yeni motorla devam... ;)

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler