Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

arkadaşlar yeni motor alacağım acil tavsiye?

Motovento
    REKLAM ALANI
    gorkemuls - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hysong GV 250
    Merhaba arkadaşlar;

Eğer QM 250 düşünürsen şuanda kendi motorumu satıyorum, daha doğrusu babam yazlıkta kullansın diye almıştık. O bisikletini bırakmadığı için satmaya karar verdik. Zaten yazlıkta binildi 3 ay, 2009 mayıs trafğe çıkışlıdır. Motor şuanda İstanbul'da garajda duruyor. İstediğiniz zaman gelip görme şansınız vardır. Fiyatta indirim olur, forumdan insanlardan birine gitmesini isterim. Çünkü gerçekten çok temiz, kullanılmadı desem yeridir.. Fiyatta indirim olur diyince sanki dandik motor satıyomuş gibi olmasın..

motor budur.. inceleyin isterseniz; http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...31563166/detay

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cruiser : Fabrikadan çıktığı gibi kullanılan temel değişiklik yapılmayan .

Chopper : Direksyonu egsozu çamurlukları v.b. gibi parçaları sahibinin zevkine göre modifiye edilmiş veya tamamen değiştirilmiş.

Custom : Tamamı ile elde yapılmış.
    Hocam chopper ile custom tanimlamasini sizin ifadenize gore yer degistirmesi gerekiyor.

Ama yine de aslinda yanlis.

Bu chopper diye adlandirilan motosikletlerin asil adi cruiser.
    Bir çok marka, ulkelere gore degismekle beraber cruiser tipi motosikletleri için custom basligini kullaniyor.
    Halbuki custom, belli bir amaç için ozel degistirilmis (bakin uretilmis demiyorum) motosikletlere verilen ad.
    En guzel ornek polis motosikletleridir.
    En çok BMW ve Honda motosikletler goruyoruz polisler için.
    Bu firmalar istenilen modellerinde, polisin kullanim amacina uygun degisiklikler yapiyorlar.
    Bu motosikletlere custom deniliyor.

Bu nedenle cruiser motosikletlere custom demek yanlis.
    Ya da eksik.
    Chopper ise, bilinen bir cruiser motosikleti,o ekolun kurallarina uygun olarak, bastan asagi degistirme,farkli bir motosiklet yapma isi.
    Tam bildigim bir konu degil, o yuzden ahkam kesmeyeyim ama ana yapisinin içerisinde bile bir çok ekol barindiran bir mevzu chopper.
    Ha derseniz ki, Turkiye'de cruiser desen kaç kisi anlar?
    O da baska bir konu.
    Bizim memlekete chopper diye geçmis.
    Sittin sene duzelmez.
    Ancak, bir cruiser ile bir chopper yanyana gelirse, o zaman sorulur bu soru.
    Bu chopper ise benimki ne diye.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    şuanda seçim aşamasında (kararsız)
    yorumları okumadm öneren oldu mu bılmıorum yanlız kanuni tiger 250 al derim pişman olmassın.

tiger 250 yi yazan olmadı da o benim ilk baktığım motorlardandı bence ramzey qm den de caracaldan da iyi ama maalesef fiatı benim için yüksek :/

Tiger benzini aslan sütü gibi içer, artçı konforu yoktur vb. kullanıcı bir arkadaşın ağzından.

peki teknik olarak ne düşünüyorsunuz yani ramzey qm ve kanuni caracal motorlarda arıza çıkma oranı falan sağlamlık açısından yani?

Motosikleti
    keeway land cruiser
    Alper41 arkadaşım bilgin olmayan şeye neden yazıyorsun?keeway'in motoru yamaha virago motoru.herşeyde olduğu gibi çin üretimli macar patentli ce güvenlik sertifikalı tek motordur bu grup içerisinde.bunu araştırıp bulabilirsin heryerde.bilmiyorsanda forumda bi dolan keeway ile ilgili o sana yardımcı olacaktır.yada en olmadı sitesinin linkini atayım sana.şuan türkiye distribitörü tekay motordur yani harley'i türkiyeye getiren motor.

Motosikleti
    Hysong GV 250
    Merhaba arkadaşlar;

Eğer QM 250 düşünürsen şuanda kendi motorumu satıyorum, daha doğrusu babam yazlıkta kullansın diye almıştık. O bisikletini bırakmadığı için satmaya karar verdik. Zaten yazlıkta binildi 3 ay, 2009 mayıs trafğe çıkışlıdır. Motor şuanda İstanbul'da garajda duruyor. İstediğiniz zaman gelip görme şansınız vardır. Fiyatta indirim olur, forumdan insanlardan birine gitmesini isterim. Çünkü gerçekten çok temiz, kullanılmadı desem yeridir.. Fiyatta indirim olur diyince sanki dandik motor satıyomuş gibi olmasın..

motor budur.. inceleyin isterseniz; http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...31563166/detay

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:11 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:09 ----------

Motor gerçekten sağlam, daha bir tek yerine anahtar değmemiştir. Sadece yağı değiştirilirken, değmiştir.. İstediğiniz motorcuya gösterebilirsiniz..

Motosikleti
    Jinlun_250_Elegance
    Yaklaşık 2 sene piyasayı araştırdım ve ondan sonra aldım motorumu...Bir çok markayı denedim, karşılaştırdım. Deneyimlerimden sana aktaracaklarımı istersen kulak arkası yapar, umursamazsın...

Her şeyden önce ehliyeti nasılsa alırız gibi bir düşünceyi doğru bulmuyorum çünkü Allah korusun bir düşme esnasında, motor altından kayıp başka bir arabaya değse bile başın çok büyük beladadır demektir... Üstelik koruma temin etmek motoru almaktan çok daha önemliymiş... Eğitimi herkes gibi ben de umursamadım eğitimci olmama rağmen... Alır almaz motorun üstünde öğrenelim dedik 20 günde 3 kere yeri öptüm ve her defasında canım daha çok yandı...Ayakta ödem hatırası bıraktı bana motorum...
    Neyse teknik detaya gelicek olursak ben sadece görüntüsüne vurulduğum için Jinlun aldım... Çok kaslı bir Çinli...Deri çanta ve ön camla daha kalıplı görünüyor... İnsanlar sırayla gelip resim çektiriyorlar motorla.. Baya albenisi var. Yetkili servisi olmasa da bir çok mondial parçası uyum sağlıyor.

Keeway oldukça sağlam ve köklü bir firma parça sıkıntısı pek olmuyor... 150 cc likler biraz cılız görünüyor ama 250 cc ler v tipi motoruyla gerçekten hoş duruyor. Üstelik 250 cclerde vibrasyon oldukça düşük...

Ramzeyler heryerinden ucuz işçilik akıyor desem umarım kullananlar bana kızmaz... Motor kısmında bulunmayan krom kaplamalar bu görüşümün oluşmasındaki en büyük etken... Fakat garanti ve servis konusunda çok iyiler...Crıiser modellerin arasında en kısası Ramzey bu arada...Mesela Jinlun'dan tam 14 cm kısa kendisi... Sadece 250 cc motor seçeneği bulunuyor...

Caracal hem görüntüsüyle hem servisiyle hemde sağlamlığıyla oldukça iyi... Bana çekici gelen tarafı mototrunun ne 150 cc ne de 250 cc olması... Tam ortası 200 cc... Yakıt olarak da çok iyiymiş Caracallar... Çift taraflı egzos harika olmuş... Görüntüsü de oldukça tok bir makina... Siyah rengini çok beğenmiştim...

Bunların dışında gerrçekten kalite ve performans arıyorsan kesinlikle Regal Raptor'a bakmalısın... Hem görüntüsüyle hem de motoruyla üstelik servisleriyle seni utandırmayacak bir markadır fakat fiyat olarak diğerlerinden azcık pahalı olabilir...

Yine düşünürsen Çelik marka motorlarda 150 ve 250cc seçenekleriyle ihtiyacını karşılayabilir... Jinlun'la Her özelliği aynıdır.

Nacizane görüşlerimdir... Katılan olur ya da olmaz ama Regal başlıca tercih olmalıdır... Şimdiden hayırlı olması dileğiyle kazasız sürüşler dilerim...

ya regalin daha iyi olduğu konusunda herkes hemfikir ama benim alabileceğim fiyat aralığı 3-4 milyar bu miktarda en uygun ramzey qm ile kanuni caracal ancak ödeme şeklinden ve çok az daha ucuz olduğundan ramzeyde karar kılmış gibiyim ben aklımdaki soru işaretlerini yukarıda yazdım ztn daha ehliyetim yok onu alırım kurslarına kaçırmam gereken ekipmanların hepsini temin ederim ama ders verilen motor bile etkiliyormuş yazılanlardan anladığım kadarıyla hem bunu hem ekipmanları nereden temin edeceğimi hem motorun ilk deneyimim olmasından dolayı bana uyup uymaması hakim olabilecekmiyim düzgün kullanabilcekmiyim endişeleri falan ?

Motosikleti
    Hysong GV 250
    Şimdi Ramzey'ci değilim ama şu motorların hepsi aynı. Çin'de aynı fabrikada üretilip türkiyeye Lifan motor ithal ediyor.

Salcano 250
    Skygo 250
    Yuki 250
    Ramzey 250
    Truva 250

Teknik aksam ve özellikleri birebir aynıdır.. Hiç bir farkı yoktur. Sadece tek farkı üzerilerinde bulunan etiketler. Artık bunları ayırmayın.!!

Ayrıca şunu solemeliyim ki, hepsinin aynı olması çok iyi bir şey. Hiç bir şekilde parça vs sıkıntısı yaşamazsınız. Çin motoru falan derler ama bence motor farkının yanı sıra sürüc farkı çok etkili. Çin malı olupta 50.000'de çok arkadaşımın motoru var. Bence motora diil sürücüye bakmak gerek..

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...31563166/detay

Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Alıntı unforgiven85 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Neyse teknik detaya gelicek olursak ben sadece görüntüsüne vurulduğum için Jinlun aldım... Çok kaslı bir Çinli...Deri çanta ve ön camla daha kalıplı görünüyor... İnsanlar sırayla gelip resim çektiriyorlar motorla.. Baya albenisi var. Yetkili servisi olmasa da bir çok mondial parçası uyum sağlıyor.

Caracal hem görüntüsüyle hem servisiyle hemde sağlamlığıyla oldukça iyi... Bana çekici gelen tarafı mototrunun ne 150 cc ne de 250 cc olması... Tam ortası 200 cc... Yakıt olarak da çok iyiymiş Caracallar... Çift taraflı egzos harika olmuş... Görüntüsü de oldukça tok bir makina... Siyah rengini çok beğenmiştim...

Ya merak ettiğim şey Jinlun veya Caracal'ın sıfırını bulabilir miyiz..

Veya siz nasıl aldınız ?

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)