Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

600 ile başlanılmaz diyenlere

Motovento
    REKLAM ALANI
    Birkannn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alana almış ölene ölmüş denir ağlanır herkez ektiğini biçer adam zaten demiş kötü bir şey yazmayın diye...
    Eleştiri kabul etmiyo oda kendindeki eksikliği böle tatmin etmeye çalışıyo bizim yaparsın dememizle ailene acırım hepimizin anası hepimizin babasıdır onlar üzülür senini yaptığın cahilliye
    Milli mücadelelere şahsî hırs değil, milli ideal, milli onur sebep olmuştur.
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Hann_Ist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09.TRACER
    Evet Arkadaşlar Almanya´da nasil A sinifi(MOTORSIKLET)alindiginda,kullanilmasi icin konulan sartlar hakkinda bilgi vermek istedim.
    1)18-Yasinda A ve B sinifi alinabilir.Bir cok diger ülkeler´de oldugu gibi.
    2)2 yil 25Kw=34 Ps (Max) gücdeki motor kullanabilirsiniz.cc şarti aranmaz. (gerci bu da tartisilir 2 sene motora binme ondan sonra git 1000cc al.Legal´dir.)
    sInIrlandirma 18´den 25 yasina kadardir(MAX 2 yildir).Mesela 26 yasinda Ehliyet aldiginizida yine aciktir.Sinirsiz güc hacim kullanabilirsin.(Bence bu da sacma)
    Kisacasi cc şarti yoktur fakat 600cc-1000cc ye de binebilirsiniz fakat Mekanik veya elektronik olarak Max 34 ps e düşürülmeli.Sadece yetkili servisin verdigi belge gecerlidir.Tüv´de onaylitacaksiniz. Bu belgeyi yaninizda tasimaniz gerekir.

Motosikleti
    Kawasaki Z 750
    ben 250 lik ile başladım bu işe. bence olması gereken bu.
    eğer şu an altımda olan makine ile başlasaydım samimi söylüyorum sana çoktan patlardım.

4 silindirle başlanmaz arkadaşım avrupada kabul edilmiş standartlardan haberin var mı? daha çok uzun yıllar yaşayacaksın adımları bu kadar hızlı atlamaya gerek yok diye düşünüyorum.

ama herzaman son hızı en azından 120 km/s olan bi motosiklete binilmesi taraftarıyım. neden diyeceksiniz hemen anlatayım. türkiyede motosikletlere saygı yok. 70-80 km/s seyir hızında giderken önünüzdeki bir aracı (örnek uzun bir kamyon) çabuk geçmelisiniz bu yüzden hızınızı bi süreliğine de olsa 100-120 km/s e bir an önce çıkarmalısınız.

maddi durumun iyi ise büyük motosikletle de başlarsın ,tamamen iş duygusallıkta.
    maddi durumun "eh" şartlarında ise ufak motosiklet alırsın ;bir büyük için para biriktirisin .
    Sıra ile maddiyatın elverdikçe büyütürsün ...
    böle de olunca ahkam kesersin "merdinvenleri sırayla çıkıyorum diye "
    Avutursun kendini -akıl verirsin bir de .....
    konunun özeti tamamen maddiyat ...
    başka hiç bir mevzu değil....

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Ilk ben yazmistim bayagida sert cikisinda admin silmis benim yazimi kavga cikmasin diye

Senelerimi verdim su merete. Egitiminden modellerine.

Ama Jubaa nin dedigi cok mantikli geldi. Birakin binsin , akilli adam nufusuna katki dir bunlar.

O yuzden tek sunu diyecem....

Yuru be Kocum kim tutar seni 600 degil 1000, oda yetmez 2000cc al. Kokle gazi dibinde kadar, Duvara duvara vur motoru!!!!!!!
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

bu adam fazla yaşamaz bazen kızıyorum kendi kendime niye üzülüyorsun ki ölenlere diye
    adam laftan anlamıyor hakkını veriyordu.

aggressive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tgb X-Motion 250
    böyle konular açanlara adminlerin teşvik vermesi gerek

konu aldı yürüdü tıklanma o biçim
    2006BWS100-2007CBF150-2010CBF150-2007FZ6SFAZER-2006CBF600-2012CBF150-2012AGİLİTYCİTY125-2005CBF600-2006Z750S-2008GSXR600-2014CRF250L-2014JOYMAX 250-2013İNAZUMA250-2018S3 250-2014TGBX-MOTİON250

Jubaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yav yazmayin adam laftan anlasa zaten boyle bi konu acmaz buraya gelip.
    Simdi sirf buraya yazdik diye motorunu mu saticak.

Birakin olurse olsun, ayrica gidip baskasina patlasa ne kadar hasar vericek Allah askina.
    Kac motor kazasinda arabadaki oldu?
    300 le arabaya girmis burda motor arabada tik yoktu
    motorcununda parcalarini topladilar motorla kazada
    motorcudan baska kimse olmez kolay kolay dert etmeyin o yuzden birakin binsin adam.

Yuru be kocum senden akillisi senden hizlisi yok peygamber olucak adamsin bas basabildigin kadar sen zekisin sana bisey olmaz hem zaten basmazsan gitmiyor kontrol sende.
    We are many...

Motosikleti
    Kawa ZX636
    Konuyu açan arkadaş;
    Görkem'in verdiği videoları seyret ve motorunu hakkıyla kullanıp kullanmadığını bir daha düşün.Benimde en büyük hatam oldu zamanında; ilk motor öğreniyorken(racing kullanmadan önceleri) 2-3 ufak kaza geçirdim dedim ki tecrübe oldu öğrendik , tamam eski hataları yapmadım ama tam öğrendiğimi zannederken başka bir hata ile tekrar kaza yaptım.Hata derken de nedir ; trafikte başka insanların hata yapabileceğini düşünmemek.Neyse ogün bugündür hiçbir zaman motora hakim olduğumu düşünmedim 150lik motora bindim , ondan sonra 500lük , ondan sonra 600lük motor. 500lük motoru sevdiğim için değil sırf hazırlık yapmak için aldım üst ccye.Şimdi düşünüyorumda ilk 600lük alsaymışım ölürdüm herhalde.Şükür racingle hiç kazamda olmadı ama olmayacağı anlamınada gelmez.

Motora hakim olup olmadığını sadece kaza esnasındaki hareketinle anlarsın , o kadar çok kaza çeşidi olur ki tecrübeli olmana rağmen kaza yaparsın.
    Görkem'in verdiği ilk videodaki şans değil elbette , adamın soğukkanlı oluşuna şaşırmadın mı ? Hakimiyet bu olsa gerek.Şahsen ben o durumda motoru kurtaramazdım , saniyelik bir olay ve adrenalin yükselir , ölüm korkusu sarar , olay zaten 2 snlik 1snyesini düşünmekle geçiriyorsun 1sndede napıcağıma karar veremezdim ve ölür giderdim.

O yüzden bildiğini sanmak aptallıktır , sen sen ol mütevazi düşün.

Motosikleti
    Ninja ZX-6R '08
    Ya böyle Ali Ağaoğlu mantığı ile (ben yaptım olacak) hareket eden zihniyet niye gelipte konu açarki onu anlamış değilim. Sanırım söylendiği gibi hit meselesi fln fln ...

Hızlı gidiyorsun anladığım kadarıyla inşallah Azrailden hızlı gidiyorsundurda yakalayamıyordur seni.

Saygılar.
    ZX-6R '08 Blue

burakutucu88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vtx 1300
    Teoride ss ' e karşıyım. Kullanıcılarını ve heveslilerini de ikiye ayırıyorum. Bir kısmı gerçekten motorcu olanlar ve yaşam biçimi ve ulaşım aracı olarak kullananlar. Murat ( aye ) ya da geççen gün kayettiğimiz Onur Bayraktar için kim kötü motorcuydu diyebilir. Belirli bir yaş , tecrübe ve eğitimin üzerinde insanlar ama şu anda arkalarından sadece rahmet dileyebiliyoruz.
    Diğer grup ise burada da onlarca konu açan 17-18 yaşındaki arkadaşlar. Yanlarına kendi yaş grubumdan 30 yaş civarı kendi arkadaşlarımı da koyabilirim. İstisnaları tenzih etmekle birlikte, içlerinde en ufak bir motor aşkı yok, sadece kızlara nasıl hava atarım durumu. 30 yaşında en yakın arkadaşlarıma bunun sandıkları kadar kolay olmadığını anlatamaz iken 18 yaşında kardeşlerimize buradan ne anlatırsak boş sanki...Motor almak isteyen ve benden ailelerine karşı destek bekleyen tanıdıklarıma sadece ss den uzak durun diyorum. Motora başlayacağım ve hayalim Transalp diyen birini gördünüz mü hiç. keşke...
    En usta sürücüler dahi hata yapar, asfalta düştünmü asfalt sana hangi motordan düştüğünü sormaz ama alınacak motor paramızın yettiği en güçlü motor değil, tecrübemiz oranında hatamızı tölere edebilecek motor olmalıdır.
    Ben artık ailemin ve çevremdeki insanların bak motor kazasında bilmem kim ölmüş demelerinden çok bunaldım.Ölürseniz üzülürüz, 1 gün sonra emin olun unuturuz. Ama sevdiklerinizi göz göre göre arkada bırakmaya kimsenin hakkı yok...
    Together we stand divided we fall...

vedatarpacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki burgman an400
    Alıntı KuweytLi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hala aynı şeylerden bahsediyorsunuz elinin ayarı olmuyan kendini bilmez gaza gelen bi tipe ne verirsen patlar. yok gazı açık unutmaymış yok frene basamamaymış. bunları yapacak kafa yoksa zaten motora binmesin.
    olan olmuş almışsın artık. ALLAH kaza vermesin. ama çok dikkatli ol. ve gereksiz atraksiyonlara girme.

notum eksik olmasın yanlış yapmışsın.

merak ettim kaç yaşındasın ve evlimisin? çocuğun var mı? bakmak zorunda olduğun kişi veya kişiler var mı?

Motosikleti
    şuan motor yok..peugeot 407 cup. land rover
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ilk ben yazmistim bayagida sert cikisinda admin silmis benim yazimi kavga cikmasin diye

Senelerimi verdim su merete. Egitiminden modellerine.

Ama Jubaa nin dedigi cok mantikli geldi. Birakin binsin , akilli adam nufusuna katki dir bunlar.

O yuzden tek sunu diyecem....

Yuru be Kocum kim tutar seni 600 degil 1000, oda yetmez 2000cc al. Kokle gazi dibinde kadar, Duvara duvara vur motoru!!!!!!!
    helal işte buu..alakasız msj diye ceza yicem yineeee

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    şu konuyu da aynı eleman açmıştı:
    tıklayınız

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili kardeşim,

Bu satırları yazan ağabeyin derki ,

Neden 600cc ile başlanmaz sorusunun cevabını arıyorsan cevabı aslında hemen yanıbaşında.

Şimdi git ve öncelikle sevgili annenin - babanın ellerinden öp . Ardından sor bakalım sen ilk yaşına girerken neden evdeki sivri köşeli sehpaları kaldırdılar , kesici delici olan şeyleri kapalı yerlere kaldırdılar. Neden sana daha ilk adımını attığın anda süper şekilde koşmanı sağlayacak bir nike veya adidas almak yerine patik giydirip yürüteç yada örümcek denen o sekiz tekerlekli zımbırtının içine oturttular. Çünki zarar görmeni istemiyorlardı , önce adım atmanı sonra bunu diğer adımların izlemesi sağlamak için seninle ilgilendiler ve bir gün geldiki artık sağa sola çarpmadan koşmaya başladın işte o zaman seni parka götürüp enerjini orada harcamanı sağladılar.

Şimdi burada sana yol gösterecek aile büyüklerin yok , bilmiyorum belki hiç hayatlarında motora bile binmediler 250cc ile 600 veya 1000 arasındaki farkı bilmiyorlar. Ama bizler , yani motora küçük cc ile başlanmalı diyen motor üzerinde yüzbinlerce km yapmış ve hala hayatta olmayı başarmış ağabeylerin aradaki farkı çok çok iyi biliyoruz.

Halamı ısrar ediyorsun o 600cc ye hakim olduğunda , hadi git çalıştır motorunu , tak 1. vitese çevir gazı devir 10.000 dd ye gelsin . Hadi bırak DEBRİYAJI ve gazıda sonuna kadar aç , ne duruyorsun hadi açsana .......

Delirdiğimi düşünüyorsun değilmi , hayır delirmiş falan değilim bu forumda şu anda hayatta olan veya buradan göçüp gitmiş pekçok ağabeyin bunu yapabiliyorlardı ve hala 600 cc ye hakim olabildiklerini düşünmüyorlardı ...

BENCE SENDE BU MAKİNAYA NE KADAR HAKİM OLABİLDİĞİNİ TEKRAR SORGULAMALISIN.

Sevgiler.
    Abicim mükemmel yazmışsın
    Yazdıkların beni gerçekten çok duygulandırdı
    [B][COLOR="DarkRed"]wWw.Motosiklet.Net[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Blue"]Bağımlılık Yaratır[/COLOR][/B]:P

Motosikleti
    Yamaha mt-03
    Arkadaşlar bu senenin başında Yamaha MT-03 ile motor kullanmaya başladım. Bilen bilir tek silindir 600 cc lik bir makinadır super sport olmamasına rağmen fene gitmeyen bir makinadır. kullanmaya başladıktan 2 ay sonra Çanakkale'ye 4 Ay sonra da Marmaris'e seyahatler yaptım. Bu seyahatlarde yanımda benden çok daha tecrübeli abilerim kardeşlerim oldu. Her seferinde bu adamlar neden basmıyor dedim. Şimdi aklım başıma gelmiş vaziyette. Ben 35 yaşında, bir çocuklu bir adam olmama rağmen bu 600 cc lik makinayla başlayarak hata yapmışım diyorum.Çünkü elinin altında ok gibi fırlayabilen bir alet varken maalesef aklı başında kocaman adam denilecek insanlar bile kendine hakim olamıyor. Ben bu hatayı yaptım şimdilik kazasız belasız sıyırdım ama siz siz olun bence böyle şeyler yapmayın. Bu kadar insan küçükle başlanır diye ısrar ediyorsa, bazı ülkelerde bununla ilgili kanunlar çıkıyorsa mutlaka bir nedeni vardır. Öldürmeyen allah uçak düştüğünde de öldürmüyor ama hiçbirimiz düşeceğini bildiğimiz uçağa binmeyiz dimi?

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Seni bir şeyden mahrum bırakan yok, ne halt yersen ye. İyi niyetle, insanların sağlığını düşünerek yardım etmeye çalışanlara laf edeceksen de aferin, bir yerde patlarsan foruma gelip "ühühü sadece 170'le gidiyordum şerefsiz belediye yerleri sulamış düştüm bi bacak bende bi bacak yolda kaldı" konusu açma sakın, çok pis dalga geçerim.

Güzelim Türkiye yollarında 250 R cc Hyo almaya bile korkuyorum
    [B][COLOR="DarkRed"]wWw.Motosiklet.Net[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Blue"]Bağımlılık Yaratır[/COLOR][/B]:P

necatik35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda xrv 750 Africa Twin,Mondial cub
    Herif reyting rekoru kırdı be.Kafa yapıyor hepimizle
    Motorcu için varmak değil,yolda olmak önemlidir Bizim buraların en meşhur motoru PANCAR dır
    Ne Motorcular Gördüm Üstünde Elbise Yok,Ne Elbiseler Gördüm İçinde Motorcu Yok.

starblazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yoktur
    Yalnız başınada ölebilirsin , başkalarını gaza getirme .
    Git kendi başına öl. Burada kötü haber duymak vah vah demek rahmet okumak için yeterince
    olay duyuyoruz .

EnDuRoCu_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ovvv çok kötü bi konu açmışsın kardeş hemde MT'ye vay haline İki dakikada toprağa gömmüşler seni

Kendine güveniyorsa bir insan ve çok çok dikkatli ise kullanabilir,Motosiklet tehlikeli değildir üzerindeki kullanıcı tehlikelidir,Haa tehlike var diyorsanız 3 ps'lik motorda'da tehlike vardır.
    altı''AT''mış

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)