Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Yine Bi Alım-Satım Sorunu..

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    RS 151
    peki ruhsat ve sigorta kağıtlarının bende olması bana ne gibi bi avantaj sağlar arkadaşlar ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Dallas senaryosu gibi satış olmuş. Kimin eli kimin motorunda belli değil.

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı ProkaryoT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki ruhsat ve sigorta kağıtlarının bende olması bana ne gibi bi avantaj sağlar arkadaşlar ?
    resmi olarak hiç bir fayda sağlamaz,sadece sorunsuz bir şekilde binebilirsin.

çalıntı ihbarı yapamazlar,yaparlar ve sende motoru devirsiz olarak satın aldığını beyan edersen, karşı taraf adli makamları yanıltmaktan ceza alır.
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    RS 151
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    resmi olarak hiç bir fayda sağlamaz,sadece sorunsuz bir şekilde binebilirsin.

çalıntı ihbarı yapamazlar,yaparlar ve sende motoru devirsiz olarak satın aldığını beyan edersen, karşı taraf adli makamları yanıltmaktan ceza alır.
    peki ruhsat bende iken ruhsat sahibi motoru başkasının üstüne verebilirmi satışını noter olayı yani

Noter satışı yapabilmek için ruhsatlar lazım, ruhsat elinde olmadan noter satışı yapılamıyor ve ayrıca motorun vergi ve trafik borcunun da olmaması lazım.
    Motoru almadan önce görüp inceleyip denemen lazımdı. Motoru almayı kabul edip, kaporasını da verdikten bir hafta sonra ben vazgeçtim dersen kaporan yanar.
    Etik olan ise, motoru aldığın kişiye geri kalan parayı verip ruhsat sahibinden de motorun noter satışını almaktır. Ya da motor içine sinmediyse motoru aldığın kişiye geri vermektir. Onlar arasında halletsin noter satışını.

Motosikleti
    RS 151
    https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/...ge=IVD_HSP_MTV
    bu sayfadan sorguladım cezası bulunmamaktadır diyo ama muayene yapılmamış galiba o burda gözükürmü bilmem.ya ben zaten ona dedim motorunu 1hafta kullandığım için 50tl almıcam senden diye.

Muayene süresi ruhsatta yazar, ruhsatlar sendeyse görebilirsin. Muayene nin yapılmamış olması noter satışını engellemez.
    Artık 1 hafta kullanmanın bedeli 50 lira mı olur 200 lira mı olur onu aranızda konuşacaksınız. Bence 50 liraya razı olur çünkü motor onun üzerine değil. Yok kardeşim ben 200 lirayı sende bırakmam gider ruhsat sahibinden motoru üzerime alırım desen işler karışır. Valla iki ucu boklu değnek olmuş.

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı ProkaryoT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki ruhsat bende iken ruhsat sahibi motoru başkasının üstüne verebilirmi satışını noter olayı yani
    yazmaya değer görmediğimden cevabımı silmiş bulunmaktayım

gereksiz bir konu
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    CBR600RR
    Arkadasım senın kaporan yanar, adamın motosıkletını gıt gerı ver veya kalan parayı ode motora bın. Hem nasıl verdıkı sana motorunun parasının tamamını almadan onuda anlams degılım.
    Sen 1 hafta bın sonra ben begenmedım de, olmaz her yonden yanlıs zaten hepı topu 750 tl ver 550 daha bın kardesım.
    Madem o kadar kotuydu motosıklet bır haftadır motosıklete neden bındın ?
    Kaybedicek birşeyin yoksa asla (arkana) bakma...:cat:

Motosikleti
    09YBR125, 08DYLAN
    orta yolu bulun 100 lira versin ver motoru. ne şiş yansın ne kebap. sonuçta istedigin gibi çıkmadı gibi bir durum söz konusu olmaz. eger herkes böyle yapsa neler olur neler. adam araba alıyor binlerce lira ödeyerek sonra bi şekilde bozuluyor bu adam aldıgı kişiye iademi edecek.

birde şu var diyelim ki sen paranın tamamını ödedin öyle teslim aldın o zamanda iade edebilirmiydin. igneyi kendimide çuvaldızı başkasına batırmak gerekir. al yüz liranı ver motoru. o adamda 650 ye başkasına satar. olan senin 100 liraya olur ama tecrübe satın almış olduguna sayarsın.

Motosikleti
    RS 151
    Alıntı hondam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadasım senın kaporan yanar, adamın motosıkletını gıt gerı ver veya kalan parayı ode motora bın. Hem nasıl verdıkı sana motorunun parasının tamamını almadan onuda anlams degılım.
    Sen 1 hafta bın sonra ben begenmedım de, olmaz her yonden yanlıs zaten hepı topu 750 tl ver 550 daha bın kardesım.
    Madem o kadar kotuydu motosıklet bır haftadır motosıklete neden bındın ?
    e 3 5 günde anca çözdüm motoru hep tepesinde değilimki..neyse ama ben şimdi parayı vermeden motoru geri vermıcem 200liraya motor koşturmuş olurum.

myhammer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xmax250
    ya kalan parayı ver yada 200 ze soguk su iç :D yukarda sormussun bi baskasının üzerine noter satısı yaparmı dıye yapar ruhsat sende olsada gider yeni ruhsat cıkarırı kaybettım der senver geri kalanı al üzerine sora send ebirini bulur öve ööve anlatır satarsın motoru olur biter

Motosikleti
    korna kaldı geriye
    dikkatli ol kardeş
    KaZaDaN SoNRa BiR TeK KoRNaSı KaLDuuuu....

serimotorcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Racer 200 S
    Alıntı kashmar54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    muayene sigorta tamamsa kimin üzerine olursa olsun bişe olmaz.
    polisin ruhsat sahibine bakmaz sigorta ve muayeneye bakıyo.

Sağolasın
    Hayata Vizö'RR'deN Bakmak AyrıcalıktıR...

0 Rh (-)

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)