Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Bir motorcunun kaza sonrası yaşadığı korkunç olaylar.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motorcu arkadaşımız kaza anında ve sonrasında büyük acılar yaşamış.

Yaşadıklarını güzel ve yerinde cümleler kurarak ifade etmiş..

En kısa zamanda eski sağlığına kavuşmasını dilerim.

Haydarpaşa doktorlarından; arabada motorda alınmaz artık..
    [B][COLOR="Purple"] Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok..[/COLOR][/B][B][COLOR="RoyalBlue"][COLOR="Blue"]Ne elbiseler gördüm içinde insan yok[/COLOR]..[/COLOR][/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Baştan sona her satırını tüylerin ürpererek okudum.
    Kaza anında ve kaza sonrasında yaşananlar, günlerce süren trajik hastane macerası, daha çok uğraşacağınız adli süreç ve sağlık sorunları..
    İnsan resmen isyan ediyor, söyleyecek söz bulamıyorum, nasıl bir ülkede yaşıyoruz ya da nasıl insan(!) bunlar???
    Çok büyük geçmiş olsun, umarım bir an önce sağlığına kavuşup bir daha böyle bir olay yaşamazsın ve yargı mücadeleni kazanarak en azından çektiğin bunca şeyin biraz da olsa telafisi olur.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    çok geçmiş olsun... şaka gibi...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı morrigan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun, benzer olayı ben de yaşadım matkaptı beklemelerde su şişesiydi ıvır zıvır... Ama personel sorularıma cevap veriyordu allahtan..

Düşünmeden edemiyorum... Murat için Kartal araştırmada kırmızı odaya hiç bir şekilde sokmadılar. Bir doktor ara sıra elleri cebinde girip çıkıyordu. Ona sorduk nasıl diye, biraz umursamaz şekilde verdiği cevap: "Ooo ne o öyle ya, kol kopuk iç organlar gitmiş naptı bu adam nasıl bu hale geldi fena valla" dedi ve tekrar ellerini cebine sokup salına salına gitti. İçeride ne yaptılar ne ettiler hiç bir şey bilmiyorum, o an donup kalmaktan başka bir şey yapamıyor insan... En son bir kadın çıkıyor ve hastayı kaybettik ama zaten buraya gelmeden kalbi bir kere durmuştu yapacağımız bir şey yoktu diyor ve gidiyor...
    Bilmiyorum belki de ölümünde onların da payı var, hiç bir zamanda bilemeyeceğim...

Adli tıp raporuna sonradan baktığımda görüyorum ki, öldüğü yer kısmında 6 seçenek var ( ambulans, hastane, ev,iş yeri, diğer) ve işaretlenen kısım "diğer" yani olay yerinde öldüğü gösteriliyor ama yaşıyordu. Kurumların birbirlerine sorumluluk yüklememesi için yapılan hoş bir jest gibi...
    Ambulansların istenilen hastaneye götürme zorunlulukları olmalı, Özel hastanelerde bir sorun yaşadığım zaman hasta hakları temsilcisine gidiyorum ondan sonra ortalık karışıyor, devlette hiç bir değerimiz yok maalesef :( Bir insanı kimyası fiziği iyi diye doktor yaparsa bu sistem daha çok acılar çekeceğiz. İnsanlara yardım edeceğim, hayalim bu diyen insanlar olamıyor ama fizik kimya matematiğe asılıp zengin olurum diyenler doktor oluyor. ABD deki doktor dizilerini izliyorum, özellikle acil servis olanlarını adamlar zevkle ve hayat kurtarmak için yapıyor bu işi, bizimkilerse zengin olmak için, doktorlar dizimiz vardı bir iki kere izledim aşk sarmalları, ülke ne halde :(

Canınızı sıkabilir umarım okumazsınız yazdıklarımı...Çok düşündüm Murat kurtarılabilirdi, erken müdahale olabilirdi, kurtarılmaya çalışılabilirdi, tedavi için vücudu 3 e ayrılıp iyileştirilen hasta var yurtdışında.. Hayatımız çok ucuz ödediğimiz vergilerin hakkını hiç birimiz alamıyoruz...
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Motosikleti
    Keeway Supershadow 250
    çok geçmiş olsun kardeşim. böyle şey olmaz ya nası insanlık bu allah hepsinin belasını versin.

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    gerçekler acıdır , acıtır ama gerçektir , gerçekte doğruda bir tanedir.

yurdum gerçeği işte , hemen hemen herkesin yaşadığı yaşayabileceği cinnet geçirten devlet kapıları , işin içine insan hayatı girince en adi suç bile utanıyor.

ancak insanlarımızda ruh olmadığından acımıyor , göz yumuyor ve bu çılgın terör lanet olası prosedürler devam ediyor , insanlarımız ölüyor , sakat kalıyor...

artık insanlarımızın içinde ne saygı ne sevgi kalmamış , iyiden iyiye daha kötüye gidiyor.

allah hepimizin sonunu hayr etsin.
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

Motosikleti
    yok ki :(
    kanım dondu okurken yer yer de gülümsedim esprili bir kişilik o kadar olaya rağmen. maalesef ülkemizde her şey para ile yapılıyor. fersah fersah alınan vergiler birilerinin cebini dolduruyor bizler de böyle "hizmet" alıyoruz devletimizin hastanesinden parasını ödediğimiz doktordan hakiminden vs. adelet için özgürlük için... üstüne bir bardak soğuk su için...
    geçmiş olsun..

melcor09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Yamaha Tenere 660
    arkadasım coook coook gecmis olsun uzuldum yazdıklarını okurken hem sana hemde bu devlete

arkadaslar esim sigortacı kusadası ergo sigorta acentesi bana yıllardır saglık sigortası yaptırıyor yatarak tedavi olan ucuzundan, allaha sukur kullandırmadı yuce allahım bugune kadar ama her motosiklet kullanan arkadas yaptırmalı 250 - 300 lira civarı fiyatları yaptırmak isteyen arkadaslar motosiklet kullanıyorum diye belirtsinler. yasagore fiyat farkları olabiliyormus ben 28 yasındayım bu sene prim 265 lira cıktı herkeze iyi gunler allah kimseye boyle gunler yasatmasıni

arkadasım tekrar cok gecmis olsun sanada umarım hicbirsey kalmadan iyilesir mahkemede de o surucunun cezası guzelce verilir!
    hayalbuysa HAYABUSA derlerdi inanmazdımmmmm!!!

efsars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz8,hayabusa, ybr125 07,08
    kardeş çok geçmiş olsun bende kazamda hastaneye gittim ama doktorlar süperdi seni o kadar uğraştıran insanlar utansın .. beni 3 günde aldılar ameliyata 3 ayda sekeleyerek yürümeye başladım :D

Burak_34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa
    Allah sonumuzu hayır etsin.. Canım memleketim benim!

Çok geçmiş olsun arkadaşım..
    Gitmek istediğinde gitmezsen geç kalmış olursun...

Motosikleti
    SYM XS 125 K
    Valla korku filmi gibi olmuş.Testere aklıma geldi.Devlet sağlık sisteminde boşluklar bıraktığından özelde de kamuda da benzer sorunlar yaşanmakta.sen acilden para alınmayacak diyosun televizyonda ama pratikte öyle olmuyor.çünkü dedikleri cümlelerin yasada bir karşılıları yok, olsaydı bunlar kimsenin başına gelmezdi.Televizyonda ahlakla ilgili bir konuşmada konuşmacı almanlar türklerden daha mı ahlaklı sadece yasalar ve uygulamalar düzeni sağlıyor demişti, gerçekten de doğruydu cümlesi....biraz farklı bir boyutundan baktım ama bütün yollar roma
    Diş Fırçam Bile Motorlu :cherry:

QM50 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Home Made Kastino Qm 50 Chopper
    Geçmiş olsun Dostum inşallah en kıs sürede iyileşirsin yanlız şu doktorları dövesim geldi insanlar bu kadarmı vicdansız olurya yerinde olsam iyileşince şu sakatsın diyen herifi bi güzel döverim sonrada Saktsın işte vuramıoz derim Çok geçmiş olsun
    Home Made Kastino Qm 50 Mini Chopper

Enver Bey'e acil şifa diliyorum...
    Bilinçsiz vatandaş ve polis ayrı bir konu ama hastane/doktor konusunda ben de iki laf etmeden duramayacağım. TÜ Edirne Tıp Fakültesi Hastanesi... İnsanlığını kaybetmemiş olanları tenzih ederim (ayrı tutarım) ama doktorların çoğundan köpek muamelesi bile göremiyorsunuz. (Ben hayvanlara kötü davranan veterinere rastlamadım.) Canınızın ne kadar yandığı, acilen müdahale edilmezse ölecek olmanız ve hatta ölmeniz tamamen önemsiz küçük şeyler onlar için. "Yoğun bakım" denilen şeyin adına da aldanmayın, kimsenin hastayla yoğun şekilde ilgilendiği filan yok. Gerekli aleti, serumu vb. bağlayıp kaderine terkediyorlar; güçlüysen hayatta kalıyorsun. Eniştem bir şekilde sağ çıktı, anneminse cenazesini aldık. Solunum zorluğu çeken, bilinci kapalı annem, "müşahade odası"nda 15 saatten fazla can çekişti ve bu süre zarfında birkaç kez boğazındaki balgamların hastabakıcı tarafından temizlenmesinden başka hiçbir müdahalede bulunulmadı, "yoğun bakım"a alındığında artık kurtulma şansı kalmamıştı... :'( Allah kimseyi hastanelere muhtaç etmesin...

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    arkadaş BİR SAĞLIK PERSONELİ olarak her yeri düzelttim diyen sağlık bakanına sesleniyorum nasıl düzetlmedir lan bu hani hiç kimse ayırd edilmeden tedavi edilecekti
    arkadaş BİR SAĞLIK PERSONELİ olarak çok büyük bir utanç içindeyim malesef % 90 ı hastaneye temizlikçi bile olamayacak gerizekalılar sırf ülkenin eğitim sisteminin çarpıklığından doktor hemşire ve bilimum sağlık personeli oluyor
    arkadaş BİR SAĞLIK PERSONELİ olarak hastalara kötü davranan şerefsizlere tepki gösterdiğim için cezalandırıldığım için kendimden nefret ediyorum
    ben hastalara kötü muamele yapan adi şerefsiz meslektaşlarımdan nefret ettiğim kadar hiçbir şeyden nefret etmiyorum ve hep inşallah başınıza gelir diye beddua ediyorum
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Motosikleti
    YAMAHA fz6fazer 2007 - SACHS- cbf150
    Bir solukta okudum, cok üzücü gercekten.
    Burasi Türkiye iste, yarin birgün allah korusun bizimde basimiza gelse ayni seyleri bizde yasiyacagiz. Insan hayatinin hic bir degeri olmayan, insanlarin birbirine saygisi ,sevgisi olmayan bir müslüman memleketinde, (hangisi farkliysa) ömrümüzün tükenmesi icler acisi.
    Bazi seyleri duyunca keske burda dogmasaydim diyor, isyan ettiriyorlar insanlari.
    http://difm :cat:

Motosikleti
    cbf150
    Enver çok geçmiş olsun, maalesef durum böyle.

Senin yazıyı okurken bu memlekette niçin motosiklet kullanılmaması gerektiğini anladım.

Hastane ve diğerlerine değinmiyorum bile.

Canımızı yolda mı bulduk biz?

Adam arkadan çarpsın, üstüne inkar etsin, ....

Çektiğin acılar bir yana, bunlar da adama çok koyar.

İnş. bir an önce iyileşirsin, bende cbf150 var ama Allah nasip ederse bir dahakine cross motor alacağım.

Yok bu trafikde motosiklet kullanılmaz.

Adam gece vakti tenha olsa idi şu anda seni ölüme terk etmişti.
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

hello_moto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Arkadaşım geçmiş olsun.

Allah yardımcın olsun. En kısa zamanda iyileşmeni dilerim.

Düzen, hastaneler vs hakkında konuşulacak çok şey var.

Ama somut olan senin hayatta olman, iyileşme yolunda olman.

Allah başka kaza vermesin.

mczaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    henüz yok.
    Bu Ülkede yaşamak istemiyorum arkadaş seviyorum ülkemi ama böyle Vatandaşları görünce aynı ülkenin vatandaşı olmaktansa elin ecnebisini vatandaş edinirim kusra kalmayın.
    3.18 tl olan benzinin 2 tl'si vergi

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    ÇARPAN KISIYE BURDAN BUYUK SAYGILARI, KUFURLERIMİ DAha gonderecek cok sey var
    ama yerı degıl, flım gıbı bır kaza olmus buyuk gecmıs olsun,
    Bu Tarz kısılırı scaina R 420 ıle otobanda onune katacan suruyecen

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaş BİR SAĞLIK PERSONELİ olarak her yeri düzelttim diyen sağlık bakanına sesleniyorum nasıl düzetlmedir lan bu hani hiç kimse ayırd edilmeden tedavi edilecekti
    arkadaş BİR SAĞLIK PERSONELİ olarak çok büyük bir utanç içindeyim malesef % 90 ı hastaneye temizlikçi bile olamayacak gerizekalılar sırf ülkenin eğitim sisteminin çarpıklığından doktor hemşire ve bilimum sağlık personeli oluyor
    arkadaş BİR SAĞLIK PERSONELİ olarak hastalara kötü davranan şerefsizlere tepki gösterdiğim için cezalandırıldığım için kendimden nefret ediyorum
    ben hastalara kötü muamele yapan adi şerefsiz meslektaşlarımdan nefret ettiğim kadar hiçbir şeyden nefret etmiyorum ve hep inşallah başınıza gelir diye beddua ediyorum
    evet dostum seni tebrik ediyorum.aynı meslekte olmana rağmen at gözlüğüyle değilde objektif olarak bakıp konuşabildiğin için..
    tebrik ediyorum aynı meslektesin diye her ne kadar az da olsa doğrunun yanında alayına gider diye körükörüne yanlışlarıda savunmadığın için..
    tebrikler doğruyu yanlışı ayırd edebildiğin ve ekmek yediğin mesleğin bile yanlışlarını yanlışlıklarını açıkyüreklilikle söyleyebildiğin için...

bu arada enver kardeşimize de geçmiş olsun ,Allah acilen şifalar versin diyorum.ama belirtmeden edemeyeceğim ben olsam( Allah korusun) o kadar dayanıklı,metanetli davranamazdım.dayanamazdım ....
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)