Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ıslak zemin

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda VTX 1300S
    Daha önce ıslak zzemin ve benim acemiliğim birlşeerek bana kaza olarak döndü. kaza yaptığım motorumun tekerlerini hemen değiştirdim sonra bir daha yaşamadım bu olayı ama her seferinde korkarak girdim ıslak zemine ve çok yavaşladım... şimdi yeni motorumlada aynı korkuyu yaşıyorum geçenlerde ıslak bir yolun üzerinden çok yavaş geçiyordum ki ön tekerim o anda çok az sapıttı birden kayma eğlimi gösterdi hemen virajı almayı bırakıp düz gittim topladım tekrar bu normalmi yoksa ben o kaza üzerine olanları hala atmamadım mı üstümden...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Qweasdnon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar XVS650
    Bence sen daha önce yaşadığından dolayı ıslak zeminde ister istemez panik yapıyorsun bu da sana sen farkında olmadan hata olarak geri dönüyor...Ama ne olursa olsun ıslak zemin görünce zaten çok yavaşlamak ve kontrollü olmak gerek..Mesela geçen bende yolda ıslak bir zeminden geçerken hızımı iyice düşürdüm iyi ki de düşürmüşüm,çünkü orada ki vatandaş artık yolu mu dükkanın önünü mü bilemiyorum resmen sabunlu suyla yıkamış...Geçerken iyi ki düşürmüşüm hızı dedim çünkü bildiğin buz gibi kayganlaşmıştı yol...

Motosikleti
    Honda VTX 1300S
    bende bunu düşünüyorum acaba hala etkisi varmı diye ama kasıtlı oolarak suda viraj alırken hız kesmiyorum frene basmı yorum hızımı iyice düşürüyorum yinede oluyor çeözemiyorum....

Motosikleti
    Dragstar XVS650
    Acaba amortisör araylarına mı baksan?Ya da lastik basınçlarına?

Motosikleti
    Honda VTX 1300S
    amortisörlerim çok sert lastiklerim biraz eski ama o kadar sorun yaşamam lazım yinede bu sezon sonu değiştrieceğim lastiklerimi metzeler düşünüyorum asfalttaki tutuşa değilde sudaki duruma bakacağım lastik alırken..

Motosikleti
    Dragstar XVS650
    Lastik basınçlarını da manuele göre bir kontrol et derim...Balansa baktır etkisi mutlaka vardır gibime geliyor ama emin değilim..Bir de senin motor oldukça ağırdır,acaba fazla mı yatırıyorsun ya da ön lastik kaydı demişsin sert mi kullanıyorsun gidonu?Belli başlı nedenler bu konuştuklarımız olsa gerek aklıma başka bir şey de gelmedi...

Motosikleti
    Honda VTX 1300S
    bende çözemedim belkide normal olan o zamanla alışırız daha 2000 km oldu bir 10000 göreyim bu makinada sonra..

Motosikleti
    CBR 600F
    vitesin düşük müydü yol şartına göre? ben genelde manevra kabiliyeti için düşük viteste kullanıyorum ancak ıslak zeminde mümkün olduğunca 1 vites yüksekte gidiyorum, öyle olunca zemine çok abanmıyo lastikler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)