Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Aramızda motosiklet kredisi çeken oldumu

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    sa

öncelikle hemen konuya girmek istiyorum sımdı kafamda 7 bin tl kredi çekmeyi düşünüorum.
    20 taksit yapmayı planlıyorum yaklasık bin tl faizi gözden çıkardım
    400 400 ödeme planlıyorum

kafama takılan sorular

1. hangi bankalar daha az uğraştırıo ve faizleri az olanlar hangileridir.

2. 700 tl maaş la o kadar kredi çekmem mantıksız mı

3. acaba senele motor bulabılırmıyım

4.yada size 7 bin tl (bmw 650 F ) yerine 3.500 tl çekip bi cbf 250 almak daha mı mantıklı

sımdılık bu kadar bilinçli düşünemıorum bu aralar zor bı karar sizce ne yapmalıyım

değerli yorumlarınızı beklıorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MrSharp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 RTR / BMW e30 3.20i #35 S0430
    Ben çektim. 3.500 Çektim. 2 yıl 600 TL maaştan 450 kestiler kötü oluyor. Cbf 250 ile idare etmen daha mantıklı bence. Bankayı hatırlamıyorum şuanda.
    Sarp Ögütlü Ab_Rh(+) TVS Apache 150 RTR '2010' / Your selection of Ride Or Die ? Feel Me ! #35 S 0430 BMW e30 3.20i This is Life,Life is Bmw e30

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Dostum 7000 tl ye alcağın f650 ile uğraşmaktan kredi taksitlerini ödemeye fırsat bulamazsın emin ol bundan.. Bir kere hırpalandılarmı bir daha iflah olmuyorlar. Parçalar ateş pahası.İyi bir usta bulmak dahada zor.. Yakın zamanda başımızdan geçti ordan biliyorum... Fakat yinede alırda gerçekten iyi bir ustaya ihtiyacın olursa (hemde hesaplı) 30 yılını bu motorları tamir etmiş ve emekli oşmuş bir abimiz var ona yönlendirebilirim sizi.

Bu arada 700 tl ile 7000 tl kredi de zaten ulağa hiç mantıklı gelmiyor. Taksitleri düşü tutmak pahasına abartılı faizler ödemek durumunda kalırsınız..

Birde senet meslesi varki oda çok zor. Yeri geliyor nakit para ile adam akıllı birşey bulamıyoruz senetle bulmak neredeyse imkansız.Hani buldunuz diyelim ne kadar iyi birşey olur tartışılır.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı MrSharp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben çektim. 3.500 Çektim. 2 yıl 600 TL maaştan 450 kestiler kötü oluyor. Cbf 250 ile idare etmen daha mantıklı bence. Bankayı hatırlamıyorum şuanda.
    450 kestiler derken 450 tl faiz mi öylese iyidir 7 e de 800 cvarına gelıo ama kaç taksit yapmısstınız

mehmetay18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero Thriller
    Alıntı MrSharp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nasıl yani ? Bi yanlışlık var sanırım bu işte..
    3500 tl. kredi çekip 24x450 tl. mi ödedin ?
    bu rakam neredeyse 11bin tl. yapar
    Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum 7000 tl ye alcağın f650 ile uğraşmaktan kredi taksitlerini ödemeye fırsat bulamazsın emin ol bundan.. Bir kere hırpalandılarmı bir daha iflah olmuyorlar. Parçalar ateş pahası.İyi bir usta bulmak dahada zor.. Yakın zamanda başımızdan geçti ordan biliyorum... Fakat yinede alırda gerçekten iyi bir ustaya ihtiyacın olursa (hemde hesaplı) 30 yılını bu motorları tamir etmiş ve emekli oşmuş bir abimiz var ona yönlendirebilirim sizi.

Bu arada 700 tl ile 7000 tl kredi de zaten ulağa hiç mantıklı gelmiyor. Taksitleri düşü tutmak pahasına abartılı faizler ödemek durumunda kalırsınız..
    ne yalan sölım o paraya alınacak motordanda korkuyorum yani

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:47 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:45 ----------

yada orta yolu bulup 4.500 tl ye bi gt 250 r almak

Motosikleti
    cawa
    Alıntı TeaC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne yalan sölım o paraya alınacak motordanda korkuyorum yani
    Korkmanızda menfaatiniz açısından fayda var zaten..
    Cbf 250 herşeye yetebilecek nitelikte bir makine.. Fiyatıda gayet makul..
    150 cc ile dolaşiyorum 90 -110 arası 800 cc ile dolaşiyorum yine 90-110 arası 250 cc ile dolaşiyorum yine 90-110 arası yanı inan elinizin altında fazladan güç olması dışında bir fark yok.. Hatta 50 cc ile her pazar sahil turu yapıyorum inanki en keyiflisi o...

Bence kredi ile hiç uğraşma sakın beni yanlış anlama paran ne kadarsa ona göre motor al kardeşim eğer araç kredisi çekeceksen motoru kasko yaptırman lazım +faiz+dosya parası+bitmek bilmeyen taksit

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    ben şöyle yapmıştım

önce taksit veya kredi çeken arkadaşlarla konuşmuştum, taksit ödemekten benzin alacak para bulamadıklarını, tadının kaçtığını söylediler.
    ben de şunu yaptım;

1800 tl ye sıfır bir 125cc ( zealsın 125-6 - üstten egzantrikli, az titreşimli, arka ayaklık, alarm ve koruma demiri olduğu için bunu tercih ettim.)aldım, peşin olarak

hem ekonomikti, hem de sağlam çıktı. masrafım pek olmadı ve kendimi geliştirdim ve para biriktirdim. yeterli param olunca sattım.
    sonra hyosung gv250 aldım, 3500 tl ye. yaklaşık 1 yıl bindim. sadece yağ ve buji masrafım oldu. sonra para biriktirmeye devam ettim. ve sonra sattım.

5500 tl ye suzuki gs500 aldım. yaklaşık 3 yıl canımı dişime takıp sabrettim, okudum,inceledim. bu site bana çok şey kattı. sonra elime ciddi miktarda para geçti ve gs 500 ü sattım, yaklaşık 5-6 ay motorsuz kaldım ve gsr600 aldım. sonra evlendiğimden dolayı sattım. ama dışarıya borcum yoktu, ne yaparsam benimdi.

ama illa ki kredi çekip alacaksan "araç kredisi "alma sakın. aksi halde aracın ipoteklenir. satamazsın, üzerinde işlem yapamazsın.
    bunun yerine "tüketici kredisi" alırsan kafana göre takılırsın.

şimdi, ben senin yerinde olsam,

öncelikli tarzımı belirlerim
    sonra elimdeki nakite bakarım, sonra model araştırmasına girerim.

şimdi ben sana sorayım, elinde ne kadar nakit var?
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Korkmanızda menfaatiniz açısından fayda var zaten..
    Cbf 250 herşeye yetebilecek nitelikte bir makine.. Fiyatıda gayet makul..
    150 cc ile dolaşiyorum 90 -110 arası 800 cc ile dolaşiyorum yine 90-110 arası 250 cc ile dolaşiyorum yine 90-110 arası yanı inan elinizin altında fazladan güç olması dışında bir fark yok.. Hatta 50 cc ile her pazar sahil turu yapıyorum inanki en keyiflisi o...
    tabi mantiken sızın dedıgınız dogru ama sadece hız olarak değerlendirmemek lazım bi 600 cc lık makinayla 150 llık kıyaslanmaz sadece hızda deil tork beygir gücü galıplı göruntusu bnm en cok dikkat ettıgım sey

bu bnm ilk motorum olmıcak 250 lık motorumu yenı sattım yanı onun çekişi bile bana az geliodu tabi o bnm motor biraz hantaldı tek silindir 250 cc + 180 kilo olunca beygir gücüde az olunca haliyle çekişi de düşük oluodu

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:06 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:02 ----------

Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben şöyle yapmıştım

önce taksit veya kredi çeken arkadaşlarla konuşmuştum, taksit ödemekten benzin alacak para bulamadıklarını, tadının kaçtığını söylediler.
    ben de şunu yaptım;

1800 tl ye sıfır bir 125cc ( zealsın 125-6 - üstten egzantrikli, az titreşimli, arka ayaklık, alarm ve koruma demiri olduğu için bunu tercih ettim.)aldım, peşin olarak

hem ekonomikti, hem de sağlam çıktı. masrafım pek olmadı ve kendimi geliştirdim ve para biriktirdim. yeterli param olunca sattım.
    sonra hyosung gv250 aldım, 3500 tl ye. yaklaşık 1 yıl bindim. sadece yağ ve buji masrafım oldu. sonra para biriktirmeye devam ettim. ve sonra sattım.

5500 tl ye suzuki gs500 aldım. yaklaşık 3 yıl canımı dişime takıp sabrettim, okudum,inceledim. bu site bana çok şey kattı. sonra elime ciddi miktarda para geçti ve gs 500 ü sattım, yaklaşık 5-6 ay motorsuz kaldım ve gsr600 aldım. sonra evlendiğimden dolayı sattım. ama dışarıya borcum yoktu, ne yaparsam benimdi.

ama illa ki kredi çekip alacaksan "araç kredisi "alma sakın. aksi halde aracın ipoteklenir. satamazsın, üzerinde işlem yapamazsın.
    bunun yerine "tüketici kredisi" alırsan kafana göre takılırsın.

şimdi, ben senin yerinde olsam,

öncelikli tarzımı belirlerim
    sonra elimdeki nakite bakarım, sonra model araştırmasına girerim.

şimdi ben sana sorayım, elinde ne kadar nakit var?

çok güzel bi açıklama olmuş ellerine sağlık abi

ama elimde nakit 750 tl var

kredi kartı ayarlarsam eğer altın alıp satmayı dusunuorum altını taksite böldurup bozdurmayı dusunuorum.

hiç uygulayan oldu mu aramızda acaba ?

emocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kesinlikle o krediyi alma .

700 lira maaşla 400 400 20 ay ödemek demek intihar demek .
    hayatın kararır moralin bozulur . hiçbir sosyal hayatın kalmaz açık söyleyim.
    köle gibi 20 ay motor parası ödeyeceğim diye çalışır durursun . Motordan da soğursun .

Resmen depresyon nedeni .
    Hayatının hatası olur benden söylemesi . Sakın gaza gelip alma .

Motosikleti
    cawa
    [QUOTE=TeaC;2160138]tabi mantiken sızın dedıgınız dogru ama sadece hız olarak değerlendirmemek lazım bi 600 cc lık makinayla 150 llık kıyaslanmaz sadece hızda deil tork beygir gücü galıplı göruntusu bnm en cok dikkat ettıgım sey

bu bnm ilk motorum olmıcak 250 lık motorumu yenı sattım yanı onun çekişi bile bana az geliodu tabi o bnm motor biraz hantaldı tek silindir 250 cc + 180 kilo olunca beygir gücüde az olunca haliyle çekişi de düşük oluodu

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:06 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:02 ----------

Taiki fark var fakat size biraz olsun telkinde bulunmak anlamında basite indirgedim...
    Yinede kesenize ve zevkinize en uygununu mümkün olduğunca bütçenizi zorlamadan almanızda fayda var...Geçende bir kanuni bayisinde bobcat sordum sırf merakımdan .. Bana uygun geldi 2005 model sıfır (sanırım elde kalan mallar) 3300 gibi bir rakama veriyorlardı. Ayrıcada kredi işinide kendileri hallediyor. Scooter işini görürse bobcat gayet iyi bir seçenek olabilir. Kalitesi tartışılmaz bence pgo üretimi...Ayrıca birde deer 152 vardı aynı şartlarda oda r1 görünümlü scooter gibi benim hoşuma gitti faat 2 tane scooter ım var inanki olmasa bobcat e çok içim ısınmıştı..

On7_li - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2.el motosiklet için kredi vermiyorlar bu bir.
    İkincisi de arkaşlar da belirtmiş 700tl maaşının yarısını kredi taksidine verirsen nasıl gezeceksin, motorun bakımını nasıl yapacaksın.
    Ya ayağını yorgana göre uzat, ya da faizi (masrafı) yüksek olur ama vadeyi uzun tutarak taksit tutarları düşük bir kredi çek.
    Bankaları gez araştır, internetten incele. Bu aralar bankalar kredi vermek için birbirleriyle yarışıyor. Bayram kredisi vs...
    Motosiklet kredisi alamayacağın için mecburen ihtiyaç kredisi çekeceksin. Bu da gelirine göre belirlenecek. Kolay gelsin...
    [CENTER][B]Çarp tamponuma kır farımı, Bedenime zarar verebilirsin ama RUHUMA ASLA...[/B][/CENTER]
    [CENTER]:bounce:[/CENTER]

Altın işi ben yapmadım ama kafama yattı 10 tane cumhuriyet akşam yaklaşık net bilmiyorumda 4000 tl geçer bunu da taksitle ödersin kredi çekmekten çok avantajlı bu güzel bir alternatif

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    ben gezdim o bankaları motor için kasko istiyorlar kasko kapalı garaj istiyor vs vs ikinci ele vermeme olayı derken imkansız yani. benimde elimde 2.000 tl nakitim var artık bi tanıdıga 5000 tl ihtiyaç kredisi çektirip 24 aya böldürüp 250tl lik taksitlerle ödeyeceğim.çalıştıgım 2 işte sigortam yok 3. işimde günlük yatıyor ama ayda 400 tl kazancı oldugu için yine kredi vermiyorlar.diğer işlerdende 1000tl civarı kazanıyorum 1.500 tl yakın gelirim var ama yurdum bankaları ayda 250 tl ödeyemezsin diyor. hiç birşey yapamazsam her ay 500tl kenara atıp 10 ay sonra nakit parayla alıcam bişeyler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı inci24 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Altın işi ben yapmadım ama kafama yattı 10 tane cumhuriyet akşam yaklaşık net bilmiyorumda 4000 tl geçer bunu da taksitle ödersin kredi çekmekten çok avantajlı bu güzel bir alternatif
    tabiki orası öle yani her altın basınada 10 15 tl arası bı zarar oluyor sadece

istersen bekletırsın istersen bozdurursun yada motor sahibiyle anlasılıp hani ne kadara satılıyorsa o fiyata kabul eden illa ki olur dıye düşünüorum

forevermore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 (2013 Kırmızı)
    Taksit olayından oldum olası nefret ediyorum. İnsanın aldığı malın da hayrı kalmıyor yemin ederim... Bence hiç bulaşma beklemesi azmetmesi de güzeldir. Elinde toplu para olsun bütçene göre al zaman içerisinde arttırırsın
    Aptallık En Büyük Günahtır !

Kardeş altın alacaksan bekletme bence zaten şişecegi kadast şişti düğünlerde bitti zaten fazla rağbet görmüyor ama yinede sana tavsiyem borç yapmamanı isterim yada şöyle yap altını al taksitlerini öde bahara doğru şişiyor altın hemde birazcık karlı olursun

Forumdan Uzaklaştırıldı
    en uygun nasıl kredi çekilıosa öle yapıcaz demek ki altını arastırdımda onada kredi kartı % 9 faiz koyuyomus taksitte

MrSharp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 RTR / BMW e30 3.20i #35 S0430
    yok Şöyleymiş Babam 8 bin civarı çekmiş. 460 gibi bir rakam vermişler.
    Sarp Ögütlü Ab_Rh(+) TVS Apache 150 RTR '2010' / Your selection of Ride Or Die ? Feel Me ! #35 S 0430 BMW e30 3.20i This is Life,Life is Bmw e30

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)