Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

bir motosikletin başından geçenler

Motovento
    REKLAM ALANI
    meLanchoLie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rus 350 Cc
    geçmiş oLsun ... Egitim sart dicem ben ... danger0 arkadasımızın imzasındaki yAzı cok dogru ...
    Akıl Ile Hız Ters Orantılıdır Biri Yuksekse Digeri Dusuktur.... Ama kime ne :D
    Naber:P

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    LesPaul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -Ducati Monster 696
    arkadaşım hiç vakit kaybetmeden tüketici mahkemesine başvur.
    üstelik bunun için bir masraf da yapmana gerek yok bildiğim kadarıyla.
    sadece sorununu dile getiren bir dilekçe yazıp tüketici mahkemesine veriyosun. o kadar!... avukat tutmana bile gerek yok. çünkü sen garanti belgesine göre zaten haklısın. o yüzden çok kısa bir sürede mahkeme sonuçlanır. büyük ihtimalle de senin motorun değiştirilir.

hyosung150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung ms150 / mondial 125agk / honda today 50
    öncelikle geçmiş olsun
    merak ediyorum acaba bu anlattıklarını fatura vb şeylerle kanıtlayabilirmisin arkadaşlar bu tip durumlarda faturanızı veya garanti evrağınızda yapılanları imzalatmanızı öneririm ve bu şekilte tüketici hakları ile ilgili gittiğiniz yerlerde daha çabuk ve kesin sonuç alabilirsiniz..

F650NNN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    f650gs
    bu motor çan çin çon malımı?

buraketli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motosikleti alamadı ancak 1.8 Passat Turbosu var

Çin Malı ?

Geçmiş olsun yoldaş.Bi kere Regal Raptor çin japon vs. malı değildir.Dikkatinizi çekerim.Hatta asyada degildir doğuş yeri.Bu motor America da TANK VİSİON adıyla üretilmektedir.Saygılarımla Kazasız Belasız Günler Dilerim

piyade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geçmiş olsun kardeşim hem de büyük geçmiş olsun

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Alıntı buraketli adlı üyeden alıntı
    Geçmiş olsun yoldaş.Bi kere Regal Raptor çin japon vs. malı değildir.Dikkatinizi çekerim.Hatta asyada degildir doğuş yeri.Bu motor America da TANK VİSİON adıyla üretilmektedir.Saygılarımla Kazasız Belasız Günler Dilerim
    Tabi Harley 833 Sportster bile Amerika'da üretilmezken Mondial ABD'de üretiliyor. Daha da ucuza geliyor hem de, maksat ayağımız alışsın
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

cuk_o - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Başakşehir 4.etap/2.kısım/ikitelli/İSTANBUL
    Motosikleti
    Regal Raptor DD250E-9 (RC "racing cruiser")
    Alıntı dadyw adlı üyeden alıntı
    öncelikle iyi akşamlar dadyw kullanıcıları ben AYKON MOTOR dan murat tunay abi bilgi verdigin için teşekür ederim.cuk_o isimli arkadaş olayları anlatırken hep kendi tarafından anlatmıştır.
    1-arkadaş motoro aldıgı günden bu güne kadar gerekli ilgi ve teknik sağlanmış
    2-motor sola yatırım vites ayakalrını kırdıktan sonra motor da sorunlar başlamıştır.ve kullanıcı hatası olan her şey ücrete tabi dir.
    3-motor üzerinde oynamalar yapmıştır.bu da garantiye girmemektedir
    4-ayrıca arkadaş yetkisiz servise bakım yaptırmış ve yağ tapasını yuvaya tam takılmamışdı.
    5-servise gelen tüm motorlara genel bakım yapıllır.
    6-arkadaş yağmurlu ve karlı havalar da motoru bakımsız ve düzensiz kullandığı için debriyaj teli paslanıp takılı kalması nedeniyle debriyaj balatasını yakmıştır.bu nedenle debriyaj kaçırmaktadır.
    sevgili murat bey ilginize teşekkür ederim

1- Gerekli ilgi ile bir sorun yaşadığımı zaten söylemedim
    2- motoru sola yatırdıktan sonra değil öncesinde 1. viteste kalmıştı ikinci kez o arızayı tekrar ettiğinde değiştirildi sol pag ayrıca pag ile ilgili olarakta kırılan yerin vitesle yakından bir bağlantısı olmadığını sadece ayağınızın üzerinde durduğu metal parça kaynak yerinden kopmuştur
    3-motor üzerinde yapılan oynamalar değil oynamadır sadece sis lambası taktım
    4-yetkisiz servise değil kendim motor yağını değiştirdim ve bunun üzerine ikikez tarafınızdan yağı değiştirildi ilk değiştirildiğinde farkedilmeyecek bir sorun değildir diş atlaması mağdemki diş kaçırma olayını ben yaptım ilk sefer yağ değişiminde neden bilgilendirilmedim bunda bir kasıtmı vardı, ikinci kez değiştirildiğinde farkedildi çünkü motor yağını neden değiştirdinizki ben değiştirmiştim daha önce dememdi şimdi size iki şık kalıyor ya bana bir kastınız var söylemiyorsunuz sorunu yada yağ tıpası tarafınızdan bilinçli olarak yanlış takıldı
    5-servise gelen motorun far ampulu değişeceksede sormadan motor yağınıda değiştiriyormusunuz ben oraya genel bakım için değil egzos ve fanı için bırakmıştım
    6-evet motoru teslim aldığım gün kar yağıyordu(24 ekim 2005)eve gelene kadarda paslandı debriyaj teli hak veriyorum bu konuda size bir gecede debriyaj teli paslanabiliyorsa bir kaç hafta kullandığımda bu arızaların çıkması çok doğalmış

açıklamalarınız için teşekkür ederim beni yeterince aydınlattınız umarım cevabımla bende sizleri aydınlatmışımdır....

saygılar.....
    etrafına bir baksana evrendeki herşey sana hizmet etmek için yaratılmış.........

crazy_devil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDIAL MCT 250
    Ben de geçen gün benzinciye gittim kurşunsuz aliyim diye adamlar yıkama yağlama yapmışlar + yağı değiştirmişler + vidaları sıkıvermişler + jant tellerinden gevşeyenleri sıkmışlar + bide cila çekmişler motora Alt tarafı bi benzinb alcaktım 10 YTL lik.Bak allahın işine,adamlar ne kadar merhametliymiş ki o kadar bakım yapmışlar.
    Adam sana far ve egzoz içingeliyor sen adamın motorun yağını da değiştiriyorsun.Senin bunu yapmaya hakkın olduğunu mu sanıyorsun.Müşteri sana ne yapman için verdiyse o motoru onu yapar teslim edersin.Ne malum senin kırmadığın yağ tıpasını.Sanki gözlerinle gördün kullanıcı hatasını olduğunu da yorum yapıyorsun.Hatayı madem yapıyorsunuz zeytin yağı gibi üste çıkamaya çalışmayın bir de.Tutarsın tutanağını gönderirsin fabrikaya değiştirirler.Sanki senin cebinden mi çıkacak yeni gelen motorun ya da yedek parçanın parası . Ya kardeşim illa birer motosiklet müşterisi olarak servise motorumuzu her verdiğimizde elinizden yazılı kağıt mı alalım.Sen hiç bir motorun garanti belgesini açıp okudunmu?!? Ne yazdığını hatırlatmak isterim:
    Malın garanti süresi içerisinde,gerek malzeme,gerek işçilik,gerekse montaj hatalarından dolayı arızalanması halinde,işçilik masrafı,değiştirilen parça bedeli ya da başka herhangi bir ad altında hiçbir ücret talep etmeksizin tamiri yapılacaktır.
    SAYGILAR...

delitay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    artık yok.....
    diğer arkadaşların da dediği gibi mutlaka iş emri açılmalı, şikayetler net ifade edilmeli ve eğer parça veya işçilik garanti kapsamına girmiyor ise mutlaka şikayet kısmı yanına garantiye girmeme sebebi yazdırılmalı, kaşeletilmeli, bir nüshası alınmalı ve dosyalanmalı. ilk arızalarında önemsemediğiniz bir sorunun son olmayabileceğini ve her ne olursa olsun yazılı evrak alınması gerektiğini unutmayın.

Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Onu yaptınız garanti dışı, bunu yaptınız garanti dışı. Garanti olayı sadece göz boyamak heralde..
    Onur Yollarda

desertnight - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRUVA TR 250-4
    Yetkili arkadaş cevaplar vermiş:
    arkadaş yağmurlu ve karlı havalar da motoru bakımsız ve düzensiz kullandığı için debriyaj teli paslanıp takılı kalması nedeniyle debriyaj balatasını yakmıştır.bu nedenle debriyaj kaçırmaktadır.

Hepsini anlarımda bunu anlamadım.
    ANLAYAN VARSA ANLATSIN
    [SIZE="2"][COLOR="Red"]ÇİN olsun JAPON olsun ama önce İNSAN olsun[/COLOR][/SIZE]

crazy_devil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDIAL MCT 250
    Ben anladım abi;olay şu ki;motorun selesine kuş sıçmış motor kuş gribi olmuş mantığıyla hareket edilmesi...

full_maniac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geçmiş olsun.bu servisler war ya off off. yani madem dayanamıyosun çalışmaya neden servis te çalışıyosun ,hemde insanların hayatını tehlikeye atıyosun.ben bu adamları anlamayacam.

Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Özürleri de kabahatlerinden büyük görüldüğü üzre
    Onur Yollarda

mastergenie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok geçmiş olsun.
    Fiyatlarına kanıpta Çin malı almamak için bir örnek: belki çoğunda büyük hatalar yok, ama yapılan hatalı montajlar, kalitesiz parçalar, tecrübesiz srevisler, vs. vs., hayatımız daha önemli bence...

Alıntı buraketli adlı üyeden alıntı
    bunu nerden çıkardın?
    Ben Çin malı biliyorum. Amerika'da Tank Vision adı altında satılıyor olmasın?

yavuzk2004 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cuk_o öncelikle çok geçmiş olsun. 130 giderken çok iyi kurtarmışsın, herkes öyle yapamaz.
    Ve şunu söylemek istiyorum arkadaşlar; ne olduğu belirsiz, kalitesiz 'dandik' mal almayın. 'ucuz' diye alıyorsunuz ve sonuç belli bi ton para gidiyor. hala toplu çin malı motor alım listeleri yapılıyor. arkadaşlar akıllanın biraz; sonra üzülen siz olacaksınız. bu regal-raptor ilk bu sitede yayınlandığı zaman herkes hayran oldu. neyine hayran oldu? o yanındaki iki tane alev desenine halbuki motorun kalitesiz olduğu görünüşünden belliydi. makyaja kanmayın arkadaşlar. biraz daha kendinizi ve bütçenizi zorlayın ve kaliteli motor alın. hayatınıza kalite sokun...

distinto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCT 250
    geçmiş olsun...
    Alıntı Prometheus adlı üyeden alıntı
    Tabi Harley 833 Sportster bile Amerika'da üretilmezken Mondial ABD'de üretiliyor. Daha da ucuza geliyor hem de, maksat ayağımız alışsın
    mondial nerden çıktı, sözü geçen motor regal raptor değilmi...?
    Zamana ait düşlerim... Gemi benim kaptan benim...

Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Ya Mondial için de aynını yazmışlardı da başlık karışmış pardon.
    Onur Yollarda

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Forumlar,görüntü,Fiyat!... Niyetliydim. DÜŞÜNMELİYİM!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler