Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

motorcular biraz serseri galiba!

Motovento
    REKLAM ALANI
    KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    serseri:
    1.sorumsuz davranan, başıboş gezen
    2.hal ve davranışları ile toplum adabının dışında yaşayan kimse, başıboş kimse, kabadayı, hayta, holigan
    2.tutarsız, beğenilmeyen davranışları olan kimse

hep duyduk;

"bu serseri etiketinden kurtulalım"
    "adımızı serseriye çıkartıyolar"
    "camianın adını lekeliyolar"
    "biz serseri değiliz"

sen efendi ben efendi
    nerede bu serseri motorcular

kendimi ve diğer site üyelerini tenzih ediyorum, hep istisnayız zaten, bu serseri motorcular dış mihrakların oyunu

onu beşi bilmem, motorcuların hatrı sayılır kısmı hatrı sayılır derecede serserilik ihtiva ediyor.

hakaret yada yerme değil,
    iki teker felsefesi, özgürlük, sürat, risk, tehlike, serserilik.
    içiçe, kolkola.
    işin gerçeği bu!

site üyelerininde konu hakkında samimi beyanlarını okumak isterim.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    FlexMan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Varadero
    adımız çıkmış bir kere bugün atv haber i izliyorum motorlu maganda diyor haber başlığında.Şahinli bir apaçi magandalık yapmış olsa otomobilli maganda dermiydi?demezdi

http://

Yaşasın özgürlük !.. Eşit işe eşit ücret !..
    [B][COLOR="Purple"] Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok..[/COLOR][/B][B][COLOR="RoyalBlue"][COLOR="Blue"]Ne elbiseler gördüm içinde insan yok[/COLOR]..[/COLOR][/B]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Tiger250
    ben o serserilerden değilim

Motosikleti
    xt 600
    Alıntı FlexMan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adımız çıkmış bir kere bugün atv haber i izliyorum motorlu maganda diyor haber başlığında.Şahinli bir apaçi magandalık yapmış olsa otomobilli maganda dermiydi?demezdi
    bunu diyorum işte mübarek, adımız çıkmış filan diyoruz da
    ateş olmayan yerden duman çıkmaz

Alıntı Şeyh Şamil adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Yaşasın özgürlük !.. Eşit işe eşit ücret !..
    iyiymiş

Alıntı qsTah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben o serserilerden değilim
    bende değilim canım

kimse çıksın ortaya arkadaş

huceyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    buyur fatih abi beni çağırmışsın.
    çevre yolunda 170 yapmışım diye mi bu kadar hakaret
    Orgazma Dudak Büktürür

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    ben de herzaman heavy metalcilerin serseri güvensiz birer tip olduğunu düşünmüşümdür..
    ticari taksiciler istisnasız... uzak durulmalı
    minibüsçüler istisnasız...yanına bile yaklaşılmamalı
    rap çiler de öyle aslında... yada başka bir ifadeyle birarada kullanılan herhangi bir grup..
    benim böyle düşünmem tabiki benim şahsi fikrimdir..ama doğru ama yanlış bu benim gerçeğim...
    aslında konu daha çok sorumsuzluk tarafından ele alınmalı diye düşünüyorum.madem konumuz motorcular onlardan bahsedelim..sofuoğluda bekar olmasına rağmen istisnalar kaideyi bozmaz düşüncesindeyim.ve sofuoğlunun da normal hayatında yollarda serseriye bak dedirtecek şekilde davrandığını hiç düşünmüyorum.
    neden bekar dedim??bence sözü geçen serseri diye isimlendirilmemize sebep olan motorcu denmeyen insanlar da bekardır diye düşünüyorum.arada yine istisnalar olur belki ama kaideyi bozmaz..
    evli olan evinde çoluk çocuğu eşi bekleyen adam bir nebze canının kıymetini bilir bir nebze yaş olarak ilerlemiş ve daha mantıklı düşünmeye başlamıştır.gençliği???orası zaten konunun içinde...
    yeni yetme olan birde motosiklet denen aleti yeni gören ve neler yapabileceğini bilmeden alakasız şeyler bekleyenler de düşüncesizler sınıfına girenler değilmidir??yolda 2 kız görünce altındaki çinçan çonu sanki harley gibi göstermeye çalışan düşüncesiz değilmidir??
    yada zengin aile çocuğu olupta eline verilen milyarlık oyuncağı başkalarının hiiiç ulaşamayacağı bişey gibi gören düşüncesiz değilmidir..değerlendirmeleri yaparken altındaki makinaya göre sınıflandıran düşüncesiz değilmidir??
    buradaki bazı arkadaşların elindeki makinalar çinli diye onları sen ne anlarsın motordan der gibi konuşan ciddiye almayanlar nedir??
    goldwing e binip fren balatası nerededir bilmeyen,avans nedir hiç duymamış olanmıdır motorcu?yoksa imkanları dahilinde bir çinliyle yolculuk yapan ama yolda kaldığında geçerken goldwing i görüp tamir eden midir motorcu???

uzun lafın kısası her yerde olduğu gibi bizim camia dada bahsettiğin insanlar vardır..bu forumda da bazen yazılan cevaplara baktığında aha da buda onlardan dersin rahatlıkla...
    bu işin bir okulu yoktur belki.bu işin okulu hayattır,ailedir,aile terbiyesidir..bu işin düzgün motorcu olmanın yolu akıllı olmaktır.düşünceli, sorumlu olmaktır..bu işin sırrı Allah korkusudur....
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

Motosikleti
    xt 600
    Alıntı huceyn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    buyur fatih abi beni çağırmışsın.
    çevre yolunda 170 yapmışım diye mi bu kadar hakaret
    yok, tekerde yaptın diye

huceyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok, tekerde yaptın diye
    milletin ağzı torba değil ki üstadım...şahsen ben sütten çıkmış ak kaşığım...
    Orgazma Dudak Büktürür

alosyi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    klx250
    burada yazarken kimse serseri değildir ,
    motora binince kimileri kendini kaybediyor okadar galiba
    ama istisnalar kaideyi bozmaz birkaç kişiden dolayı camiaya mal edilemez
    kaldıki araba kullananlarda daha fazla kendini kaybedenler var

Motosikleti
    xt 600
    Alıntı sametagir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben de herzaman heavy metalcilerin serseri güvensiz birer tip olduğunu düşünmüşümdür..
    rap çiler de öyle aslında... yada başka bir ifadeyle birarada kullanılan herhangi bir grup..
    benim böyle düşünmem tabiki benim şahsi fikrimdir..ama doğru ama yanlış bu benim gerçeğim...
    aslında konu daha çok sorumsuzluk tarafından ele alınmalı diye düşünüyorum.madem konumuz motorcular onlardan bahsedelim..sofuoğluda bekar olmasına rağmen istisnalar kaideyi bozmaz düşüncesindeyim.ve sofuoğlunun da normal hayatında yollarda serseriye bak dedirtecek şekilde davrandığını hiç düşünmüyorum.
    neden bekar dedim??bence sözü geçen serseri diye isimlendirilmemize sebep olan motorcu denmeyen insanlar da bekardır diye düşünüyorum.arada yine istisnalar olur belki ama kaideyi bozmaz..
    evli olan evinde çoluk çocuğu eşi bekleyen adam bir nebze canının kıymetini bilir bir nebze yaş olarak ilerlemiş ve daha mantıklı düşünmeye başlamıştır.gençliği???orası zaten konunun içinde...
    yeni yetme olan birde motosiklet denen aleti yeni gören ve neler yapabileceğini bilmeden alakasız şeyler bekleyenler de düşüncesizler sınıfına girenler değilmidir??yolda 2 kız görünce altındaki çinçan çonu sanki harley gibi göstermeye çalışan düşüncesiz değilmidir??
    yada zengin aile çocuğu olupta eline verilen milyarlık oyuncağı başkalarının hiiiç ulaşamayacağı bişey gibi gören düşüncesiz değilmidir..değerlendirmeleri yaparken altındaki makinaya göre sınıflandıran düşüncesiz değilmidir??
    buradaki bazı arkadaşların elindeki makinalar çinli diye onları sen ne anlarsın motordan der gibi konuşan ciddiye almayanlar nedir??
    goldwing e binip fren balatası nerededir bilmeyen,avans nedir hiç duymamış olanmıdır motorcu?yoksa imkanları dahilinde bir çinliyle yolculuk yapan ama yolda kaldığında geçerken goldwing i görüp tamir eden midir motorcu???

uzun lafın kısası her yerde olduğu gibi bizim camia dada bahsettiğin insanlar vardır..bu forumda da bazen yazılan cevaplara baktığında aha da buda onlardan dersin rahatlıkla...
    bu işin bir okulu yoktur belki.bu işin okulu hayattır,ailedir,aile terbiyesidir..bu işin düzgün motorcu olmanın yolu akıllı olmaktır.düşünceli, sorumlu olmaktır..bu işin sırrı Allah korkusudur....
    aga bende bekarım, harcadın bi kalemde

genelleme yaptım, sen ben o, hep istisnayız zaten dediğim gibi.

ama motorculuğun özündede bir tutam serserilik yok değil. tabii burda serseriliğin tanımını iyi yapmak lazım. çeşit çeşit serseri var.

Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aga bende bekarım, harcadın bi kalemde

genelleme yaptım, sen ben o, hep istisnayız zaten dediğim gibi.

ama motorculuğun özündede bir tutam serserilik yok değil. tabii burda serseriliğin tanımını iyi yapmak lazım. çeşit çeşit serseri var.

Kuvvetmira kardeşime katılıyorum.. Bu sitede bahsettiği türden

kişi veya kişiler !... Yoktur..

[B][COLOR="Purple"] Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok..[/COLOR][/B][B][COLOR="RoyalBlue"][COLOR="Blue"]Ne elbiseler gördüm içinde insan yok[/COLOR]..[/COLOR][/B]

Motosikleti
    hocam istisnalardan bahsettim değilmi???sen de ben de topu böyledir dedikmi??demedik...bekarlıkla beraber yaş da vardı orada???bekarsın tamam ama 18-20 yaşındada değilsin artık...yaş ilerledikçe eskisi gibi şeyler yapabileceğini düşünüyormusun???bence hayır..yada 18lik gençler gibi 2 kız görünce tek tekere kalkabileceğini düşünüyormusun?? bence yine hayır..demekki sen çok genç olupda evli olanlardan daha doğru davranıyorsun....
    bu arada ne zaman başgöz edicez seni...angaraya gelip göbek atmayalı yıllaaar oldu

~~NEO~~ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ
    Dört teker üzerinde gezen kalabalığa inat iki tekerle gezen azınlıktayız diye serseri damgası yiyorsak, varsın serseri desinler...

Dört tekerci manyakların arasında normal olacağıma iki teker üzerinde serseri olmayı tercih ederim...

Motosikleti
    Alıntı Şeyh Şamil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kuvvetmira kardeşime katılıyorum.. Bu sitede bahsettiği türden

kişi veya kişiler !... Yoktur..

eminmisin dostum..geçenlerde biri vardı..çanağının ilk değdiği motor 1000 lik miş..150-200 + yapmış.abartılacak bişey yokmuş.. kullanabiliyormuş işte..filan..buna benzer yazılarla malesef olduğu ortaya çıkıyor bazen...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:05 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı Dün 23:55 ----------

Fatih bu sana hediyem..yarım elma gönül alma!!!

BİR EŞİ OLMALI İNSANIN...
    Bir eşi olmalı insanın
    Rüzgar onun kokusunu getirmeli,
    Yağmur O'nun sesini.
    Akşam...... onu görecek diye, ...pırpır etmeli yüreği,
    Ayakları birbirine dolaşmalı heyecandan, eve dönerken,
    Cennetten köşe almışçasına
    Sevdiği, sakındığı, bakmaya kıyamadığı...
    Her bir hücresinden aşkın fışkırdığı,
    Çölde okyanusu yaşadığı bir eşi olmalı insanın!!!
    Ben seni ölene dek seveceğim boş laf!!!
    Ben seni sevdikçe ölmeyeceğim...
    Can Yücel

Motosikleti
    xt 600
    Alıntı ~~NEO~~ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dört teker üzerinde gezen kalabalığa inat iki tekerle gezen azınlıktayız diye serseri damgası yiyorsak, varsın serseri desinler...

Dört tekerci manyakların arasında normal olacağıma iki teker üzerinde serseri olmayı tercih ederim...
    hah! şunu deyin abicim

eminmisin ? dostum..geçenlerde biri vardı..çanağının ilk değdiği motor 1000 lik miş..150-200 + yapmış.abartılacak bişey yokmuş.. kullanabiliyormuş işte..filan..buna benzer yazılarla malesef olduğu ortaya çıkıyor bazen...

'' uzun lafın kısası her yerde olduğu gibi bizim camia dada bahsettiğin insanlar vardır..bu forumda da bazen yazılan cevaplara baktığında aha da buda onlardan dersin rahatlıkla...
    bu işin bir okulu yoktur belki.bu işin okulu hayattır,ailedir,aile terbiyesidir..bu işin düzgün motorcu olmanın yolu akıllı olmaktır.düşünceli, sorumlu olmaktır..bu işin sırrı Allah korkusudur.... ''
    Tabiki emin değilim, Samet hocam..

Emin olmamakla birlikte, zaman zaman gerilen atmosferin , biraz yumuşaması

amacı ile konuya espiri ile girdim.. Bu hamur daha çok su kaldırır...

Yukarıdaki yazının 2.nci bölümüne harfiyen katılıyorum...

mezit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e
    herzaman kurununda yanında yaşda yanar...motosiklet ayrı bi katogari nie otolar için denmiyo..
    kişisel neyimiz varki iletimiz olsun...

İlk cümleniz ile son cümlenizi birleştirerek cevap vermek isitorum:

Heavy metalciler de Allah' tan korkar, aile terbiyesi alırlar, akıllıdırlar, hayat okulundan mezun olanları vardır. Çünkü heavy metalin çıkış noktası işçi sınıfıdır. Ezilen sömürülen zümredir. Başka topraklardan doğmuştur Anadolu' yla ilgisi yoktur diyebilirsiniz ki haklısınız ama müzik evrenseldir. Dinin kendini değil din simsarlarını hedef alırlar. Çok küçük bir örnekle açıklamak gerekirse, dinlemeyen ama çoğu kişinin adını duyduğu bir grup olan Iron Maiden' dan bir şarkı sözü; "Life down , its just a strange illusion" aşağı yukarı Türkçe' si; "şu an ki hayatımız bir ilüzyondan ibret" bu da bize kur' an- ı kerim' de ayetlerle bildirilen en temel bilgilerden biri değil midir.

O sebeple genellemelerinizi bilgileriniz dahilinde yaparsanız, sanırım çok daha faydalı bilgiler vermiş olursunuz. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak herkes için zararlıdır.

NOT: Heavy metalciler satanisttir veya dinsizdir zırvalarına girmek isteyenler olursa, öncelikle çok kapsamlı araştırma yapmalarını tavsiye ederim, zira isteyenler olduğu takdirde tam tersi olduğuna dair oldukça donanımlı olan arşivimle açıklama yapabilirim.

Bu arada mesleğinizi merak ettim, sakıncası yoksa söyleyebilir misiniz.

kashmar54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hocam serserilerden bahsettin ve teker yapanların resmini koydun.
    bu denklemden yola cıkarak teker yapanlar serseridir diyerek üstüme alınmalımıyım acaba.
    (tabi şehir içinde teker yapmaya karşıyız yani)
    "Son gün olmasın dostum, çelengim top arabam;
    Alıp beni götürsün tam dört inanmış adam!”

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler