Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motorcular biraz serseri galiba!

Motovento
    REKLAM ALANI
    KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    Alıntı n61l adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hem az yakar cok kacar

Muhakkak daha fazla anlayan vardir da, bu tip hesaplasmalar cok da sevilmeyen "keyif kaciran" konular, tipki corbadan sinek cikmasi gibi...

Tabi sokakta surekli kufreden ve bunu cok seven bi insan toplulugu filmlerdeki kufurleri bile "kahretsin"e cevirmek iki yuzlulugunu yasamak zorunda kaliyor ve boyle bir yasami-anlayisi uretmeye devam edebiliyorsa dogal olarak su anki gibi tartismalara da sirtini donebilecek tartisilan seydeki ozu gormezden gelebilecektir. Bunu kimseyi suclamak icin de soylemiyorum. Bu heralde bi kendini sakinma mekanizmasi olsa gerek.

Ve belki de bizim kutlu medeniyetimiz de neredeyse oldugu gibi bundan ibarettir (cok salladim ).
    amman gıcır keyfimiz kaçmasın, var hep suçu yıkacak uzaydan gelmiş politikacılar, motorcular, polisler.
    bizde günah yok

şiirimsi geldi yine aklıma

Muhtara sorarsanız
    Bizim serseri veli
    Marabaya sorarsanız
    İşini bilmemiş deli
    Köylüye sorarsanız
    Ekmeksiz garibin teki
    Çocuklara sorarsanız
    Yüce dağlar aslanı aslan motorcu
    Kimsesize sorarsanız
    Hükümet bilir onu
    Candarmaya sorarsanız
    Devletin dağlarda silah çatması
    Vurguncuya sorarsanız
    Yolkesici yağmacı
    Soyguncuya sorarsanız
    Devletin acizliği
    Sağcıya sorarsanız
    Sktiret pezevengi
    Solcuya sorarsanız
    "ferman padişahın dağlar bizimdir"
    Erzurum'da kol başıdır
    Erzincan'da deli daylak
    Pir sultan yoldaşıdır sivas'ta
    Bir "kılıcı kanlı" van'da
    Mardin'de bir
    Gözükanlı kaçakçı

Hümaniste sorarsanız
    Fransızca bilmeyen
    Montaigne'den anlamıyan
    Mitologya tragedya
    Hümanizma helenizma
    Hiçbirinden çakmayan
    Bir yörüktür motorcu
    Ne anlar rönesanstan
    Ne anlar restorasyondan
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    n61l - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    jawa 638
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    amman gıcır keyfimiz kaçmasın, var hep suçu yıkacak uzaydan gelmiş politikacılar, motorcular, polisler.
    bizde günah yok

şiirimsi geldi yine aklıma

Muhtara sorarsanız
    Bizim serseri veli
    Marabaya sorarsanız
    İşini bilmemiş deli
    Köylüye sorarsanız
    Ekmeksiz garibin teki
    Çocuklara sorarsanız
    Yüce dağlar aslanı aslan motorcu
    Kimsesize sorarsanız
    Hükümet bilir onu
    Candarmaya sorarsanız
    Devletin dağlarda silah çatması
    Vurguncuya sorarsanız
    Yolkesici yağmacı
    Soyguncuya sorarsanız
    Devletin acizliği
    Sağcıya sorarsanız
    Sktiret pezevengi
    Solcuya sorarsanız
    "ferman padişahın dağlar bizimdir"
    Erzurum'da kol başıdır
    Erzincan'da deli daylak
    Pir sultan yoldaşıdır sivas'ta
    Bir "kılıcı kanlı" van'da
    Mardin'de bir
    Gözükanlı kaçakçı

Hümaniste sorarsanız
    Fransızca bilmeyen
    Montaigne'den anlamıyan
    Mitologya tragedya
    Hümanizma helenizma
    Hiçbirinden çakmayan
    Bir yörüktür motorcu
    Ne anlar rönesanstan
    Ne anlar restorasyondan
    butun rep+++'lerim şair'e

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Konuyu açan arkadasa birkaç gündur gicik oldugum ve kendi kendime küstügüm için, kendisine degil konuya yorum yapiyorum.

Öncelikle tarif bulan eylemlerin adi serserilik degildir.
    Buna yasam tarzi denir.
    Daha önce de bahsetmistik.
    Kimisi koyun gibi sûrüye uyarak yasar ve her zaman yiyecek bir kaç demet ot bulur.
    Kimisi de kendi istedigi gibi yasar.
    bunun sonunda en lezzetli otlari bulmak da var, kurt tarafindan aksam yemegi olmak da.
    Tercih sizin.

Bu arada N61l'nin yazdiklarindan bisey anlamadim ama çok güzel geldi bana.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    xt 600
    lafım ortayadır

bizde dedik ki;
    bilindik yoldan yürümeyipte kendi bildiğini okuyosan
    tercih hürriyetini yere 24 santimetrekare basan bi makineden yana kullandıysan
    çokda "geleneksel manada" aklı başında adam değilsindir,
    yaşam tarzında takdir edilmeyen rağbet görmeyen türdendir
    ve büyüklerimiz buna serseri der

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Bazilari ortaya laf atiyor ama ortada kimse yok.
    Ben de geçerken denk geldim yoksa ben de yokum.

O sahsiyetin büyükleri biz duble paça pantalon giyerken de bize serseri diyorlardi.
    Sonra kendileri takimlari duble paça yaptirdilar en afillisinden.

Janjanli yanar dönerli parlak kumastan takim elbiseler giydik bize hiippne dediler.
    Simdi bakiyorum mafya filimlerinin en bas köse agir abisi olmuslar.

Gömlek yakasini ceket yakasinin üstüne çikarip gezdigimiz için bize ciks demislerdi.
    Sonra ayni sekilde agir abi pozlari verdiler.

Kisacasi;
    serseri dedigin bir nedir?
    Kime gôre?
    Neye göre?
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

remzi_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Ben fazla birsey yazmiyacagim....

Biz serseriyiz abi..

Burada bazi araclarda sunu okudum kackere...Kiclarinda yaziyordu..
    Geradeaus kann jeder? Düz herkes gidebilir...
    Ve altinda yan yatmis bir mator resmi...
    Ama yan yatipta herkez gidemez....

Biz bunu yapiyoruz... Serseriyiz...
    Hayatin icin bir saniyeni harca.
    Hayatini bir saniye icin harcama.

n61l - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    jawa 638
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuyu açan arkadasa birkaç gündur gicik oldugum ve kendi kendime küstügüm için, kendisine degil konuya yorum yapiyorum.

Öncelikle tarif bulan eylemlerin adi serserilik degildir.
    Buna yasam tarzi denir.
    Daha önce de bahsetmistik.
    Kimisi koyun gibi sûrüye uyarak yasar ve her zaman yiyecek bir kaç demet ot bulur.
    Kimisi de kendi istedigi gibi yasar.
    bunun sonunda en lezzetli otlari bulmak da var, kurt tarafindan aksam yemegi olmak da.
    Tercih sizin.

Bu arada N61l'nin yazdiklarindan bisey anlamadim ama çok güzel geldi bana.

Tesekkurler COQ ben de sizin yazdiklarinizi keyifle okuyorum.

o zaman konuyu biraz daha aciyorum:

bi "gercekler" var bir de "kabul edilebilir" olanlar. bizim hayatimizsa bu ikisi arasindaki bir danstan ibarettir cogunlukla. O nedenle paradokslar-iki yuzlulukler hayatimiz rutininin siradan unsurlaridir.

gercekleri belirlemek cogunlukla doganin isidir, kabul edilebilir olanlarsa sosyal kurumlarin-kulturun. kabul etmek lazim ki bi bu yazilimsal tarafini (kultur) bereketli bir sekilde uretebilen bir insan gurubu degiliz ornek vermek gerekirse 3500 yil onceki deseni hala halilarda kullandimizi soyleyebilirim. hani bunu pek anlayabilen birisi de degilim, arkadas sIkIlmaz misin her gun ayni yemegi yemekten? bu gun de yeni bi sey yapsan? di mi... o deseni-yemegi sarkiyi habire temcit pilavi gibi dondurmektense bun gun de yeni bi sey yapsan? yok olmuyo iste

Bir tarafta "gercekler" kendi sarkisi soylerken "kabul edilebilir" olan da ters istikamette kendi sarkisini soylemekte, dogal olarak "gercekle" "kabul edilebilir" arasindaki bu ayrilik aslinda bizim hikayemizin uzerinde yukseldigi temeldir. ve dolayisiyla biz bu tabanda parcali-celiskili bunyeler olarak ortaya cikmak ve parcaliligimiz-celiskilerimizi de sirtini-donme-iki yuzluluk sivasiyla butunlestirmek zorunda kaliyoruz.... bunu yapiyoruz cunku yasamak istiyoruz, cunku kendimizi parcalanmaktan sakinmak istiyoruz, ve bu debelenme yada dans bizim kendimizdir.

mesela bi motorcu hayal edelim. delikanliya gercegi diyor ki "kendinin ve olmayan kadininin kahramani ol!" bunu demesi normal cunku cogu kadin icin asik olurken "hayranlik" duyma onemli bir faktor olmali cunku benim tanidiklarimin da cogundan bu beklentiyi isittim. yani ornek delikanlilinin egilimi kahraman ve hayran olunasi bi sey olmak olabilir, ha bu pek cok sekilde yapilabilir her halde mesela iyi bir kariyer, her hangi bir sanatta yetenek, esprili olabilimek, sira disi extrem sporlarla ugrasmak, yada en basitinden her hangi bir seyde "iyi" olmakla... tehlikelere gogus gerebilmek, becerikli-atletik olmak bunlar da gayet bir erkegi daha tercih edilebilir yapabilen meziyetler, her biri hayatin icinde kazanilabilecek "kucuk kahramanliklar" motosiklet denen aracta tum ilkelliginden, istikrarsizligindan ve gucunden gelen nitelikleri dolayisiyla ornek delikanlinin butun kahramanca meziyetlerini sergilemesine olanak taniyabilecek harika bir platform haline gelebilir.

motosiklet ustunde bir kahramana donusmek icin bu kadar mukemel bir platformken ayni zaman da tum bu ozellikleri dolayisla "ayip" bir sey de. Sen bu "seytan arabasina" binerek o herkesin kose bucak kactigi seye de meydan okuyorsun OLUM, ve ustelik bunu bir meslek icabi yada zorunluluktan degil ZEVK icin yapiyorsun,(hangi akilli insan evladi boyle birsey yapar ki) insanlar arabalarinin evlerinin kaloriferlerine yapisim kedi gibi mirildarken sen degdigi yerde derini yakan sogukta (full de olsan o soguk bi yerden girer) belki de buz tutmus virajlarda gece karanliginda gazliyosun, hem korkusuz hem aciya dayaniklisin kafir!! bu bickinlik bu "delilik" bu meydan okuyan tavir elbet "kara atli" sovalyesini bekleyen hanimlarin da pek hosuna gidecektir (bir hayal yada gercek). nihayetinde bu gurup genclikleri nedeniyle "gerceklikten" daha fazla da etkilenmektedirler.

Ote tarafta 50'li yaslarda saclarini sariya boyatmis teyze ile kocasi vardir. Bunlarsa "kabul edilebilir" olanin temsilcileridir. Onlar "sagduyu"nun sesidir. Onlar buyukler olarak aslinda senin ne yapman ve ne yapmaman konusunda toplumsal benligin "agizlardir". Bu gorevi de istahla ifa ederler kucuklugunden beri. Kosma, terleme, terli terli su icme vs vs... Simdi senin motora binerek yedigin halt ise manyakligin onde gidenidir. eger onun bir yakiniysan seni her turlu kaybetmekten korkar yok eger yabanciysan da senin korkusuzlugundan basina buyruklugunan korkar. e cunku onun en cok ve kolayca yapabildigi sey ota *oka korkmaktir. senin de oyle olmani ister yabanci yada yakin ol. cunku hem ona benzemis olursun hem de korkan insan itaatkar olur.

iste bu "gercekle" "kabul edilebilir" olan arasindaki celiskinin ve parcalayici etkinin bir ornegidir. cunku biz her zaman "sosyal yasam destek unitelerine" bagli buyutuluruz, ve cogunlukla "kabul edileblir"ligin sesi tarafindan tedhis ediliriz. "akilli-uslu cocuk" kelimesi bile zihinsel bir ceviklige degil itaatkarliga gonderme yapar. iste neyse bir taraftan "gerceklik" cagirir bir taraftan "kabul gormus olan" biz de bu ikisi arasinda kivirip dururuz.

dogasi istikrarsiz bir alete biner ama bunu akilli-uslu yaptigimiza kendimizi ve cevremizdekileri inandirmak isteriz, icabinda Hak yolunda aci ceken metalciler oluruz, mini etek giyeriz ama onu habire cekistirerek hem kendimize hem de cevreye "hanim ve namuslu" biriyim demek ihtiyaci duyariz. yuzmek isteriz ama islanmaktan korkariz... neden biliyor musun hacim? cunku bizde ya iyi yada kotu insanlar vardir. "normal insan" yoktur hatta bu normal insan hic makbul bir sey de degildir. mesela yerli filmlerde karakterler ya tamamen iyi yada tamamen kotudur ortasi yoktur yani. hatta bu is oyle bir noktadadir ki bir aktor hayati boyunca ya iyi yada kotu karakterleri canlandirir. ve bizler bunu yasar ve bunu izlemeyi severiz. Bu yuzden de bu iki sey arasinda "iyi" ve "kotu" dans eder dururuz. Bu parcalanmis karakteleri de goz-ardi etme ve iki yuzluluk (kendine karsi da) macunuyla sivariz ki benlik olarak bir butun gibi bir arada durabilelim mutlu mesut yasayabilelim diye.

saygilarimla

Patlat Ferdi den bi Derbeder

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Fatiiiihhh!!!
    Bak şimdi afişe ederim seniiii....
    O Fotograf albümündeki tekere kalkmalar ne öyleeee
    Serseri adaaammmm
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    pek kıymetdar lakin hodbin arkadaşım
    yandaş bulmak adına özeleştiri tuzağını da kullanaraktan, zatı şahanemize sirseri yakıştırmasını reva görmemizi istemektesin. lakin pek naif ve de ehl-i vakar bir zat-ı möhterem olmamızdan mütevellit bu mevzuda yandaş olamayacağımızı belirtir, saygılarımızı arz ederiz.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yandaş bulmak adına özeleştiri tuzağını da kullanaraktan, zatı şahanemize sirseri yakıştırmasını reva görmemizi istemektesin. lakin pek naif ve de ehl-i vakar bir zat-ı möhterem olmamızdan mütevellit bu mevzuda yandaş olamayacağımızı belirtir, saygılarımızı arz ederiz.
    valla sana katılıp katılmama konusun da derin düşünceler(önce iyimi?? kötümü?? ne demek istediğini anlamak gibi) içindeyim dostum!!
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    Alıntı sametagir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben de herzaman heavy metalcilerin serseri güvensiz birer tip olduğunu düşünmüşümdür..

tüm yazıdan sadece bu cümleyi çekip almak doğru değil tabiki ama bu cümleyi size yakıştıramadım.

bu aynı motorsiklet sürücülerini serseri diye etiketlemek gibi ön yargıyla ortaya çıkan bir düşünce ve açıkçası bu tür ön yargılarla çatışmaktan bıktım usandım. fakat şimdi aynı şeyi trafikte kullandığım motorsikletin trafik haklarını(!) savunmak için kendi çapımda her gün yapıyorum. bu yüzden motorsiklet kullanıcısı birinden daha açık fikirli olmasını beklerdim.

heavymetal dinleyeme 8 yaşımda albüm kapaklarındaki grafikler/çizimler hoşuma gittiği için abimin iron maiden kasetlerini yürüterek başlamıştım ama aileden gelen bir ilgide vardı bu müziğe. babamın black sabbath plakları hala duruyor arşivde ama hiçbir zaman abim ben ve babam serseri olmadık. bunun dışında heavy metal dinlediğim kadar elektronik müzikte dinliyorum ve arkadaşlarım arasında bu yüzden oldukça yadırganmışımdır. demek istediğim şey toplumda insanların açık fikirli olması gerektiğidir. kamyon olsun, bisiklet olsun trafikte araç araçtır. metal olsun, elektronik olsun, klasik olsun muzik muziktir.

konuya geri dönecek olursak insanların motorsiklet kullanıcılarını serseri olarak görmesinin nedeni birazda toplumun neler ile nasıl yönlendirildiğine bağlı. amerika'dan ülkemize yılda kaç tane film ithal ediliyor? bazılarınız bunu bilmiyor olabilir yada doğru olup olmadığını sorgulayabilir ama amerika'da film endüstirsi ülkeye gelir sağlayan en büyük endüstridir. arkasından silah sanayii, nba gibi büyük kitleleri etkileyen ve peşinden sürükleyen endüstriler gelmektedir. (silah sanayii başı çekiyor olabilir şu an net olarak hatırlamıyorum).

eminimki burdaki herkes çocuk yaşlarda izlediği amerikan filmlerinde bir barda toplanan 12312 tane motorcuyu (rakama dikkat ) kavga ederken, içki içerken deyim yerindeyse "serserilik yaparken" izlemiştir. ben, zaten çoğunluğunun cahil olduğu ve okuma yazma oranının çok düşük olduğu toplumumuzda, (okuma yazar derken günlük olayları takip eden ve güncel konuları araştıran insanlardanda bahsediyorum) televizyondan (medyadan) çok rahat bir şekilde yönelndirildiğini düşünüyorum.

motorcuların hepsi serseridir ön yargısının altındada yukarda bahsettiğim etkenlerin olduğunu düşünüyorum ve ülkemizde halen insalar dinlediği müziklere göre etiketlenirken, bizim hakkımızı savunabilmemiz için kat etmemiz gereken daha çooooook uzun yolumuz var.
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

Motosikleti
    150 Zat
    tamam arabalarında bize saygısı yok ama... çoğu motorcununda arabalara hatta ve hatta geçen gün izmir göztepede motorumla seyir halindeyken neredeyse bana sürtünerek geçen Ninja lı ş........zin motorculara bile saygısı yok....

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı FlexMan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adımız çıkmış bir kere bugün atv haber i izliyorum motorlu maganda diyor haber başlığında.Şahinli bir apaçi magandalık yapmış olsa otomobilli maganda dermiydi?demezdi
    sen o herifi izledin mi peki o habere konu şahıs harbiden maganda ama
    demekki haberi yapan o şahsı önceden tanıyor ve maganda olduğunu biliyormuş
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Merabaaa
    GKN MOTORS

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    İtiraf ediyorum. Aranan " SERSERİ" benim...!!!
    Dün fabrika olarak belediye'ye ait bir orman park'da iftar yemeği verdik.
    Motorumu araç park alanında araçların arasına park ettim. Kask, mont ve eldiveni de iki araç yana arkadaşın arabasına koyduk. Ben kıyafetleri giyerken kızlı erkekli grubun konuşmasına kulak misafiri oldum. Kız motora bak. Güzel değil mi dedi. Başka bir kız serseri motoru dedi.
    1,90 boyunda 80-90 kg ağırlığında ki çocukta bu motoru herkes kullanamaz. Bunu süren hayvan gibi adamdır dedi. Herhalde yana taktığım çantaların verdiği görüntü ile çok ağır sandılar. Motorda kanuni Racer Yuhh dedim içimden. Dayanamadım halk kahramanı gibi kendimi meydana attım.

Kızlar beni görünce hafif gülümsemeye başladı.
    Bekledikleri gibi çıkmadım. 1.70 boy 85 kg boyuna değil. Enine uzun bir adam
    Çocuk abi bu motor ağır gelmiyor mu sana dedi. Bende sürebilir miyim diye sordu.

Bende aklı başında, Efendi, kurallara uyan, insan evladı herkes kullanabilir dedim.
    Sonra motoru çalıştırıp gençlerin önünde 360 derece arka tekeri yakarak döndüm.
    Peşinden de çıkışa kadar tek teker gittim. Aslında yapabilseydim hiçte fena olmazdı.
    Ama efendi adamım ya yapmadım ;)
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı Tolga Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İtiraf ediyorum. Aranan " SERSERİ" benim...!!!
    Dün fabrika olarak belediye'ye ait bir orman park'da iftar yemeği verdik.
    Motorumu araç park alanında araçların arasına park ettim. Kask, mont ve eldiveni de iki araç yana arkadaşın arabasına koyduk. Ben kıyafetleri giyerken kızlı erkekli grubun konuşmasına kulak misafiri oldum. Kız motora bak. Güzel değil mi dedi. Başka bir kız serseri motoru dedi.
    1,90 boyunda 80-90 kg ağırlığında ki çocukta bu motoru herkes kullanamaz. Bunu süren hayvan gibi adamdır dedi. Herhalde yana taktığım çantaların verdiği görüntü ile çok ağır sandılar. Motorda kanuni Racer Yuhh dedim içimden. Dayanamadım halk kahramanı gibi kendimi meydana attım.

Kızlar beni görünce hafif gülümsemeye başladı.
    Bekledikleri gibi çıkmadım. 1.70 boy 85 kg boyuna değil. Enine uzun bir adam
    Çocuk abi bu motor ağır gelmiyor mu sana dedi. Bende sürebilir miyim diye sordu.

Bende aklı başında, Efendi, kurallara uyan, insan evladı herkes kullanabilir dedim.
    Sonra motoru çalıştırıp gençlerin önünde 360 derece arka tekeri yakarak döndüm.
    Peşinden de çıkışa kadar tek teker gittim. Aslında yapabilseydim hiçte fena olmazdı.
    Ama efendi adamım ya yapmadım ;)
    hey yavrum hey racer 200 de ne teker yakar ha
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    kendi adıma söyleyeyim evet serserilik az biraz var
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hey yavrum hey racer 200 de ne teker yakar ha
    Maksat teker yakmaksa, Arkadan biri hafif kaldırınca yakıyor
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Motosikleti
    xt 600
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hodbin filan ayıboluyo ama birader

ehl-i vakar'ın alelade olmayan ameli umumda menfi hisler tezahür eder

Alıntı adamın birisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kisacasi;
    serseri dedigin bir nedir?
    Kime gôre?
    Neye göre?

baskın ve popüler olana göre.
    dengeli ve aklıbaşında olana göre.
    2000 model üzeri arabasında klimadan üşütmek dışında bir riski ahmakça bulan "akıllı" adama göre.

motosiklet işinin diğerlerini ilgilendiren boyutu tabiri cazise "hayat kadınına tecavüz" yaklaşımında gizli.

Alıntı n61l adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o zaman konuyu biraz daha aciyorum:
    .........
    serin gel azizim,
    toplum buna hazır değil
    ayriyeten acımasız eleştiriler bunlar, bizde insanlık zincirinin bir halkasıyız, var farkımız az çok amma bahsettiğin kadar ayrı düşmeyiz dünya ahalisiyle.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler