Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Kaç MT Kullanıcısı Ehliyetsiz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    banarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 HS RACİNG MOTORS
    bende de ehliyet yok ALLAHA ŞÜKÜR BİR SORUNLA KARŞILAŞMADIM TABİ BUNLAR NASİP KISMET İŞİ
    59 HK 790 - KIRMIZI MONDİAL 150 HS TEKİRDAĞ - BANARLI YOLLARINDA ( 37500 )KM ALLAHIN İZNİYLE DAHA ÇOK GİDECEZ
    CASTROL SCOOTER 10 / 40 YAĞ - BUJİ NGK

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GT250rAlanya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4 Silindirden başkası YALAN
    Akşam olsun bak büyük abilerim gelsin, hepimizi dövecek vallaha. Fırça atacaklar
    "Ve ben 24 yaşındayken kendimi Türkiye'nin bağımsızlığına armağan etmekten onur duyuyorum."
    Deniz Gezmiş 28 Şubat 1947 - 6 Mayıs 1972

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Alıntı GT250rAlanya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Levsy abi merhaba, sitede en çok yazılarını okduğum yorumlarını beğendiğim abilerimden, arkadaşlardan birisin, Aklımda ben bu konuyu açtıktan sonra mutlaka bana fırça çeker dediğim insanlardan biriydin.
    Demek sende be abi, sende bindin ehliyetsiz :D
    Bakalım diğer düşündüklerim ne diyecek :D
    İltifatların için teşekkür ederim.

Konuya ehliyet kursuna yazıldığını söyleyerek girmen ve açık kalplilikle yaptığının iyi olmadığını hatta utandığını ifade etmen, insanların cevap veriş şeklini değiştirecektir haliyle.

"Ben ehliyetsiz kullanıyorum, böyle de devam edeceğim çünkü sorun olmuyor" vs deseydin, bak o zaman beni görürdün işte diğer herkes gibi.

Sınavda başarılar, o zamana kadar bilinçli bir ehliyetsiz olmaya devam et

Motosikleti
    Alıntı Levsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İltifatların için teşekkür ederim.

Konuya ehliyet kursuna yazıldığını söyleyerek girmen ve açık kalplilikle yaptığının iyi olmadığını hatta utandığını ifade etmen, insanların cevap veriş şeklini değiştirecektir haliyle.

"Ben ehliyetsiz kullanıyorum, böyle de devam edeceğim çünkü sorun olmuyor" vs deseydin, bak o zaman beni görürdün işte diğer herkes gibi.

Sınavda başarılar, o zamana kadar bilinçli bir ehliyetsiz olmaya devam et
    O zamana kadar bilinçli ve ehliyetsiz olmaya devam, ama ehliyettten sonra da ehliyetli bilinşsiz olmam :D Çok var o şekilde çevremde de :D

AMa doğru tahmin etmişim fırça atacağını, ne güzelde kedi gibi miyavlayarak damardan girmişim :D masum bi şekilde.
    "Ve ben 24 yaşındayken kendimi Türkiye'nin bağımsızlığına armağan etmekten onur duyuyorum."

viyana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    transalp 650 & ybr125
    türkiye'de ehliyetsiz arac kullanmanin sürüs kalitesine etkisi zaten yok. tek sorun cezasi.
    motorsiklet değil MOTOSİKLET.

y.infernal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VW Polo
    Yıllar önce araba, motor ehliyetim yoktu...

Arabayla gidiyorum yolda çevirme varmış kenara yanaşmam için el kol hareketi yaptı bende yanaştım. Tam bana yaklaşırken gazı kökledim aynadan bakıyorum polis silahını çıkardı ve diğer polis onu engelledi plakamı yazdı. Beni takip etselerdi Denizliden İzmire kadar kaçardım şans eseri peşime takılmadılar. Neyseki 600 TL ceza yemekten kurtuldum. Ama arkadan dur ihtiharına uymamak, yüksek sesle müzik dinlemek, çevreyi rahatsız etmekten 160 TL ceza gönderdi.

Motorla gidiyorum ehliyetsiz kaza yaptım ve bu bana pahalıya patladı çünkü insana çarpmıştım. Neyseki çarptığım kişi ölmedi ve çok kötü bir ceza ödedim.

Şuan yıllardan beri ehliyetim var araba ya da motorla her yere gidiyorum ne kaza yapıyorum ne polis ehliyetime bakıyor anlamadım gitti. Yanında ehliyet taşımak adamı her şeyden koruyor.

Ehliyetli olunca insan trafikte her gün bağırıp çağırıyor , kavga ediyor. Ehliyet olmayınca hiçbir şey yapamıyorsun..

Motosikleti
    Alıntı y.infernal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yıllar önce araba, motor ehliyetim yoktu...

Arabayla gidiyorum yolda çevirme varmış kenara yanaşmam için el kol hareketi yaptı bende yanaştım. Tam bana yaklaşırken gazı kökledim aynadan bakıyorum polis silahını çıkardı ve diğer polis onu engelledi plakamı yazdı. Beni takip etselerdi Denizliden İzmire kadar kaçardım şans eseri peşime takılmadılar. Neyseki 600 TL ceza yemekten kurtuldum. Ama arkadan dur ihtiharına uymamak, yüksek sesle müzik dinlemek, çevreyi rahatsız etmekten 160 TL ceza gönderdi.

Motorla gidiyorum ehliyetsiz kaza yaptım ve bu bana pahalıya patladı çünkü insana çarpmıştım. Neyseki çarptığım kişi ölmedi ve çok kötü bir ceza ödedim.

Şuan yıllardan beri ehliyetim var araba ya da motorla her yere gidiyorum ne kaza yapıyorum ne polis ehliyetime bakıyor anlamadım gitti. Yanında ehliyet taşımak adamı her şeyden koruyor.

Ehliyetli olunca insan trafikte her gün bağırıp çağırıyor , kavga ediyor. Ehliyet olmayınca hiçbir şey yapamıyorsun..
    Bu da bana ders olsun :D Bende bi kere dur ihtarına uymadım, ceza gelmiştir mutlaka plakaya. Allaha çok şükür kaza yapmadım( yaya veya araca çarparak)

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    arkadaşlar bende yaklaşık 1990 dan beri ehliyetsiz motor kullanıyordum ve en sonunda aldım 3 ay önce ve çok rahatmış polisten kaçmamak çok güzel bi duygu herkese tavsiye ederim bir defa motoru bağladılar 1999 da ama o zaman ceza yazmadılar da 16 yaşında olduğum için yırttık yani
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

y.infernal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VW Polo
    Bu da bana ders olsun :D Bende bi kere dur ihtarına uymadım, ceza gelmiştir mutlaka plakaya. Allaha çok şükür kaza yapmadım( yaya veya araca çarparak)
    Plakanı özelden gönder üstüne ceza varmı bakayım istersen ?

Motosikleti
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bende yaklaşık 1990 dan beri ehliyetsiz motor kullanıyordum ve en sonunda aldım 3 ay önce ve çok rahatmış polisten kaçmamak çok güzel bi duygu herkese tavsiye ederim bir defa motoru bağladılar 1999 da ama o zaman ceza yazmadılar da 16 yaşında olduğum için yırttık yani
    simdi bi matematik yapmak istiyorum. 1999 yilinda motor baglandi.16 yasindaydiniz. 1983 dogumlusunuZ
    VE ISIN EN ILGINC YANI 1990 dan beri motor kullaniyosunuz. Yani 7 yasinizdan beri motor kullaniyorsunuz.

ilginc gercekten. ben cesaret edemezdim o yasta

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    simdi bi matematik yapmak istiyorum. 1999 yilinda motor baglandi.16 yasindaydiniz. 1983 dogumlusunuZ
    VE ISIN EN ILGINC YANI 1990 dan beri motor kullaniyosunuz. Yani 7 yasinizdan beri motor kullaniyorsunuz.

ilginc gercekten. ben cesaret edemezdim o yasta
    evet aynen öyle motoru tekerleklerinin üstünde taşıya bilirsem kullanabileceği söyledi babam bende denedim ve taşıdım (pejo) du sonra japonyadan gemici amcam bu gün piyasada olan today olan tipte bi motor getirdi onunla bir yıl kadar gezdim fakat sadece hafta sonları sonra honda kinetix le falan derken 2000 de sıfır pejo aldım kendime gez babam gez yani
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    honda cgl 125
    off ehliyetsiz araç kullanmak her zaman zevklidir bnm için. :D helede araba varsa altımda yanlaya yanlaya kaçarım doğanla :D doğan 1.8 motor.180 hp :D motorumda honda cgl 125 geçen megan ile yetişemedi jandarma trafik. ama bilinçli kullanıcıyım.çok ehliyetli kişi tanıyorum ehliyetim var diye kuralları çiyneyen.biz korktumuz için kaskımızı takıyoruz.ışıklara uyuyoruz,sinyalimizi veriyoruz.arada tek teker gidiyoruz ama olsun.egzosumuzda abart olsun :D

Motosikleti
    Alıntı diikey11 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    off ehliyetsiz araç kullanmak her zaman zevklidir bnm için. :D helede araba varsa altımda yanlaya yanlaya kaçarım doğanla :D doğan 1.8 motor.180 hp :D motorumda honda cgl 125 geçen megan ile yetişemedi jandarma trafik. ama bilinçli kullanıcıyım.çok ehliyetli kişi tanıyorum ehliyetim var diye kuralları çiyneyen.biz korktumuz için kaskımızı takıyoruz.ışıklara uyuyoruz,sinyalimizi veriyoruz.arada tek teker gidiyoruz ama olsun.egzosumuzda abart olsun :D
    Şu anda hala faal olarak ehliyetsiz kullanıyorsun demek
    Dikkat et bigün farkında olmadan çevirmenin kucağına düşersen, o zaman cezadan başını alamazsın.

Ehliyet kursuna yazılmak bile az da olsa rahatlattı beni.

FlexMan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Varadero
    ben yazlıkta kullanıyordum kursa yazıldım ama ehliyetsiz bir türlü içime sindiremiyorum.Ehliyet gelsin kullanırız acelesi yok.

Motosikleti
    Alıntı FlexMan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben yazlıkta kullanıyordum kursa yazıldım ama ehliyetsiz bir türlü içime sindiremiyorum.Ehliyet gelsin kullanırız acelesi yok.
    güle güle kullan, kazasız belasız sürüşler nasip olur inşallah

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki KLE 500
    Bazen haberlerde izliyoruz, falanca kişi tartıştığı şahsı ruhsatsız tabanca ile öldürdü !!! acaba bu şahsın silah ruhsatı olsaydı o silah onu öldürmeyecekmiydi, yaşanılan bir kazada bakılıyor hemen ehliyetsiz sürücü vaaaayyy tamam işte suçlu bulundu , kazayı yapan insan, insanı öldüren yine insan, şimdi soruyorum, ehliyet kurslarından kurs görmüş birisi tam profesyonel sürücümüdür elbette değildir, bunlar zaman içinde tecrübeyle gelişen şeylerdir, siz yirmi senelik ehliyetsiz motor kullanın bir kaza anında suçlusunuzdur, çünki kanun sizi yetersiz görür..

Ben A2 ehliyeti için gittiğimde B sınıfı ehliyetim olduğunu söyledim, ne kadar araba kullandığımı sordular 285,000 km dedim bayamış dediler senin kursa bile gelmene gerek yok, direk sınava girersin dediler..

Oysa her motosiklet sürücüsü araba kullanabilir, ama her araba kullanan motoru kullanması biraz zor..!!!

MrSharp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 RTR / BMW e30 3.20i #35 S0430
    Siz baya ucuza alıyorsunuz ya. Marmariste Ben Aldım Herşeyiyle 800 TL ye Yakın bir para verdim A 2 ye. :( Şimdi Araba Ehliyeti alıcam. Ondada 1000 TL gibi bir Rakam Var :(( Ne yapıcam bilmiyorum ya...
    Sarp Ögütlü Ab_Rh(+) TVS Apache 150 RTR '2010' / Your selection of Ride Or Die ? Feel Me ! #35 S 0430 BMW e30 3.20i This is Life,Life is Bmw e30

Motosikleti
    Yakında olacak
    bizim burda ehliyeti 175 TL ye veriyorlar...şok şok şok ehliyet 175 tl diyede afiş asmışlar
    Göze Giren Şemsiye Açılmaz:cat:

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki KLE 500
    Alıntı adidas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bizim burda ehliyeti 175 TL ye veriyorlar...şok şok şok ehliyet 175 tl diyede afiş asmışlar
    O sadece kursun aldığı para... buna vergileri , harçları, sabıka kaydını, doktoru, ehliyet kart parası, maliye harcınıda bir ekleyiver bakalım... istanbulda çoğu kurs 150 tl alıyor...

Motosikleti
    Alıntı wanda adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bazen haberlerde izliyoruz, falanca kişi tartıştığı şahsı ruhsatsız tabanca ile öldürdü !!! acaba bu şahsın silah ruhsatı olsaydı o silah onu öldürmeyecekmiydi, yaşanılan bir kazada bakılıyor hemen ehliyetsiz sürücü vaaaayyy tamam işte suçlu bulundu , kazayı yapan insan, insanı öldüren yine insan, şimdi soruyorum, ehliyet kurslarından kurs görmüş birisi tam profesyonel sürücümüdür elbette değildir, bunlar zaman içinde tecrübeyle gelişen şeylerdir, siz yirmi senelik ehliyetsiz motor kullanın bir kaza anında suçlusunuzdur, çünki kanun sizi yetersiz görür..

Ben A2 ehliyeti için gittiğimde B sınıfı ehliyetim olduğunu söyledim, ne kadar araba kullandığımı sordular 285,000 km dedim bayamış dediler senin kursa bile gelmene gerek yok, direk sınava girersin dediler..

Oysa her motosiklet sürücüsü araba kullanabilir, ama her araba kullanan motoru kullanması biraz zor..!!!

Dediğiniz gibi araba kullanan bi insana al bu vites bu debriyaj bu da fren desek kalkması ile tere düşmesi en fazla 5 sn olur.
    Sürücü kursları bu eğitim konusunda çok yetersiz.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:17 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:14 ----------

Alıntı MrSharp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siz baya ucuza alıyorsunuz ya. Marmariste Ben Aldım Herşeyiyle 800 TL ye Yakın bir para verdim A 2 ye. :( Şimdi Araba Ehliyeti alıcam. Ondada 1000 TL gibi bir Rakam Var :(( Ne yapıcam bilmiyorum ya...
    eğer bulunduğun bölgede sürücü kursu az ise, başka seçenekleri yok düşüncesi ile yaklaşıp kökleyebildiğine köklüyolar. A2 ehliyet bedeli 2010 diye bi araştırma yaparsanız gerçek rakamları görürsünüz. üstüne birde kurs bedeli ekleyim işte 400-500 arası.
    Ama 800 tl ye burda B ehliyeti alırım.
    Onlara vurun demişler, öldürüp diriltip tekrar öldürmüşler, sürümden kazanmak için

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)