Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Kaç MT Kullanıcısı Ehliyetsiz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    GT250rAlanya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4 Silindirden başkası YALAN
    Arkadaşlar Merhaba, Ben bunu foruma girdiğimden beri çok düşündüm, Acaba içimizde ehliyetsiz olarak Motorsiketl kullanan var mı ?
    Olmayan da var diyo mudur acaba?
    Benim Ehliyetim Yok fakat kursa yeni yazıldım. Allah izin verirse ilk sınavda alacağım. Sürüş Tecrübeme gelince 4-5 senedir Motorsiklet sürüyorum. Araba ile toplamda 15.000 km yapmışımdır. 1 kez çevirmeye,radara girmedim. Bundan övünmüyor, utanıyorum
    Benim gibi açık yüreklilikle söyleyecek arkadaşlar varsa bekliyorum.
    İsterseniz azarlayın, ama razıyım azarlanmaya, Bi çok insana bazı konularda fikir verdim kendimce. Bu ehliyet konusunda hiç ağzımı bile açmadım. Suçlu olduğum için.
    "Ve ben 24 yaşındayken kendimi Türkiye'nin bağımsızlığına armağan etmekten onur duyuyorum."
    Deniz Gezmiş 28 Şubat 1947 - 6 Mayıs 1972

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    pasa216 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya AS 100 2012 Kırmızı :)
    ben ehliyetsiz kullanıyorum motorumu.Marifet mi? hayır kesinlikle değil.Sadece ailevi sorunlardan dolayı ehliyet alamıyorum.Bir sorun da babamın ehliyet alırken Hem B hemde a2 almamı istemesi.bunun için de ekim 1 i beklemem gerek.oyuzden ehliyetsiz dolasıyorum.Ama yazın sehirde değiliz köyde olduğumuz için pek sorun olmuyor.Üni. kazandım bu sene kayıt yaptırırken ehliyete de kayıt oluruz inş.
    Tehlikeleri nasıl dibine kadar bertaraf edeceğini bilemiyorsan sakın motosiklete binme, çünkü o zaman bu işi beceremezsin demektir.

Motosikleti
    Yakında olacak
    benim motorumda yok ehliyetimde yok,ama arkadaşımın motoruyla ehliyetsiz epey gezmişimdir,bu ay sonunda motor alsam bile bir kaç ay ehliyetim olmayacak
    Göze Giren Şemsiye Açılmaz:cat:

Motosikleti
    Aman dikkatli sürelim arkadaşlar, ehliyetsiz kazada haklı bile olsak biz suçluyuz. Ehliyeti alınca da dikaktli sürelim ama di mi

5dk da 3 kişi olduk :D
    "Ve ben 24 yaşındayken kendimi Türkiye'nin bağımsızlığına armağan etmekten onur duyuyorum."

viyana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    transalp 650 & ybr125
    türkiye'de ehliyetli ya da ehliyetsiz arac sürmenin arasinda bir fark yok zaten. mesele yakalanmamak ve kaza yapmamak. yakalanmaktan korkmayan ya da cezasina razi olan herkes sürsün bence. ama eger ehliyet almak dogru bir egitim ve sinav sistemi ile mümkün olursa o zaman ehliyetsizlere düsman olurum.

kisacasi sürüs yetisi anlaminda türkiye sartlarinda ehliyetin zerre önemi yok.
    motorsiklet değil MOTOSİKLET.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    mondial 250 mct
    Ehliyetsiz olarak Ankara - İstanbul yoluna çıktık, 1,5 senedir trafikte motor kullanıyorum ve inşallah Eylül'de ehliyetime kavuşacağım.

Motosikleti
    Alıntı viyana adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    türkiye'de ehliyetli ya da ehliyetsiz arac sürmenin arasinda bir fark yok zaten. mesele yakalanmamak ve kaza yapmamak. yakalanmaktan korkmayan ya da cezasina razi olan herkes sürsün bence. ama eger ehliyet almak dogru bir egitim ve sinav sistemi ile mümkün olursa o zaman ehliyetsizlere düsman olurum.

kisacasi sürüs yetisi anlaminda türkiye sartlarinda ehliyetin zerre önemi yok.
    Çoğumuz ama çoğumuz, ehliyetsiz mutlaka sürmüşüzdür( Hala sürüyorum ) Ehliyetli yapılan bi kaza ile ehliyetsiz yapılan bi arasında da maddi açıdan çooook büyük farklar vardır diye düşünüyorum. 1 kazadan nerdeyse a2 sınıfı bi ehliyetin 2 katı bedeli ceza, masraf ödeniyor. çıkılan mahkemelerde cabası tabi ki.

Sizin bahsettiğiniz doğru eğitim sürücü kursalarında pek yok.
    Olsa da ben görmedim, her sene bi sürücü kursuna giderim ehliyet için,
    Ama hiç biri bana demedi ki
    GELMEK ZORUNDASIN, YOKSA BU ŞARTLARLA KURSİYER YAPIP EHLİYET ALMANIZA YARDIMCI OLMUYORUZ demedi.

Hep eğer isterseniz, çalışma saatleriniz uymazsa gelmeyebilirsiniz. Sınavlara gelirsiniz, direksiyona gidersiniz dediler.

CEM YILMAZ'ında dediği gibi EĞİTİM ŞART.

hattat_hasan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda ANF 125İ İnnova & honda sh 300i
    arkadaşlar bende ehliyetsiz sürdüm ama çok sakat bi durum Allah korusun birine çarpsan ve ölse o kişi cinayetle yargılanıyorsun ehliyetin olmadığı taktirde... bende uzun süre istanbulda sürdü ama ehliyet kursuna yazıldığım andan sonra kafam rahatladıı....
    keşke demeden almak lazımzaten şimdi iyice kolaylaştı aman üşenmeyin yazılın arkadaşlar...

schumi84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ehliyetsiz polise yakalanmak,
    ceza, park parası vs.vs. 750 tl den fazla bi fatura çıkartır...
    ver 350-400 tl kafan rahat etsin...
    sadece maddi yönden yaklaştım olaya, tabii bide kaza olayı var onu hiç karıştırmaya gerek yok sanırım. sadece motoru aldığım ilk gün, motoru anadolu yakasından avrupa yakasına getirdim ehliyetsiz, onun dışında ehliyetimi alana kadar 5 gün motor yattı kapının önünde...
    ne yalan söyliyim ehliyetsiz kullanacak kadar cesaretli değilim...

Motosikleti
    Alıntı schumi84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ehliyetsiz polise yakalanmak,
    ceza, park parası vs.vs. 750 tl den fazla bi fatura çıkartır...
    ver 350-400 tl kafan rahat etsin...
    sadece maddi yönden yaklaştım olaya, tabii bide kaza olayı var onu hiç karıştırmaya gerek yok sanırım. sadece motoru aldığım ilk gün, motoru anadolu yakasından avrupa yakasına getirdim ehliyetsiz, onun dışında ehliyetimi alana kadar 5 gün motor yattı kapının önünde...
    ne yalan söyliyim ehliyetsiz kullanacak kadar cesaretli değilim...
    ehliyetin 2 katına geliyor
    Siz en güzelini yapmışsınız. Sıra şimdi bizde.

X-Fi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 YBR 125 Kırmızı
    bu forumun birkaç yunus polis üyeside var sizi gözlerine kestirmişlerdir adımlarınızı dikkatli atın
    BiLdiğini BiLenin Arkasından Gidiniz. Bildiğini bilmeyeni uyarınız. Bilmediğini bilene öğretiniz. Bilmediğini bilmeyenden kaçınınız.

MrSharp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 RTR / BMW e30 3.20i #35 S0430
    Konu dışı ama Ehliyeti Kaça Alıyorsunuz yada Aldınız ?
    Sarp Ögütlü Ab_Rh(+) TVS Apache 150 RTR '2010' / Your selection of Ride Or Die ? Feel Me ! #35 S 0430 BMW e30 3.20i This is Life,Life is Bmw e30

FlexMan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Varadero
    ekim dönemine yazıldım direk a2

Motosikleti
    Stunt Apache RTR Artık Yok....
    2 sene kadar ehliyetsiz kullanmıştım
    Geçen sene a2 aldım bu ayki sınavdada b ehliyetimi alıcam
    [B]Bahadır Şenonar[/B] [COLOR="Red"]A rh(+)[/COLOR]
    [B]Sözcüklerin gücünü anlamadan insanların gücünü anlayamazsınız.[/B] :bounce:

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Çoğumuz ehliyesiz kullandık. 14 yaşlarımdan itibaren hergün moped tepesindeydim örneğin. Ehliyeti taa 21 yaşımda aldım.

O zaman caddeler bomboştu, şimdikinin belki 10'da biri kadar araç vardı sokaklarda. Yaya sayısı da azdı, insanlar şimdiki gibi kaldırımlarda birbirine çarpmıyor, yol ortalarında cirit atmıyorlardı.

Şimdi ise durum gerçekten çoook ama çok farklı ve riskli

Motosikleti
    Yakında olacak
    yayalara özel kaldırım yapmışlar burda yürüyün diye bizimkiler kaldırıma alışamamış yolda yürüyor,
    Göze Giren Şemsiye Açılmaz:cat:

Motosikleti
    Alıntı MrSharp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konu dışı ama Ehliyeti Kaça Alıyorsunuz yada Aldınız ?
    Sürücü kursları 150-250 arası değişiyor. toplamda en son sorduğumda 420 demişlerdi kurs ücreti 200 tl den.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:37 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:32 ----------

Alıntı Levsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çoğumuz ehliyesiz kullandık. 14 yaşlarımdan itibaren hergün moped tepesindeydim örneğin. Ehliyeti taa 21 yaşımda aldım.

O zaman caddeler bomboştu, şimdikinin belki 10'da biri kadar araç vardı sokaklarda. Yaya sayısı da azdı, insanlar şimdiki gibi kaldırımlarda birbirine çarpmıyor, yol ortalarında cirit atmıyorlardı.

Şimdi ise durum gerçekten çoook ama çok farklı ve riskli

Levsy abi merhaba, sitede en çok yazılarını okduğum yorumlarını beğendiğim abilerimden, arkadaşlardan birisin, Aklımda ben bu konuyu açtıktan sonra mutlaka bana fırça çeker dediğim insanlardan biriydin.
    Demek sende be abi, sende bindin ehliyetsiz :D
    Bakalım diğer düşündüklerim ne diyecek :D

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:39 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:37 ----------

Alıntı X-Fi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu forumun birkaç yunus polis üyeside var sizi gözlerine kestirmişlerdir adımlarınızı dikkatli atın
    Vallaha kardeşim ben alanyadayım, eğer benim için taaa buralara gelceklerse vallaha seve seve ceza yerim
    bu kadar işin peşine düşeceklerse bütün cezaları öderim.

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    valla açık konuşmak gerekirse bende ilk motorumu haziran sonunda aldım ve ehliyetimide daha bu hafta aldım, 1-1.5 ay 2.000 km ehliyetsiz gezdim. Ama artık rahatım

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ASYA AS 100 - 8
    10 dakika önce İzmir Evka - 2'den şehirin göbeği olan Karşıyaka'ya gittim ne bir Trafik Polisi ne de bir Devriye Polisi'ne rastlamadım.

Kurallara uyduktan sonra problem yok bence.

Motosikleti
    Alıntı c3nk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla açık konuşmak gerekirse bende ilk motorumu haziran sonunda aldım ve ehliyetimide daha bu hafta aldım, 1-1.5 ay 2.000 km ehliyetsiz gezdim. Ama artık rahatım
    GÜle güle kullan, Allah kaza bela vermesin.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:53 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:51 ----------

Alıntı bRkq35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10 dakika önce İzmir Evka - 2'den şehirin göbeği olan Karşıyaka'ya gittim ne bir Trafik Polisi ne de bir Devriye Polisi'ne rastlamadım.

Kurallara uyduktan sonra problem yok bence.
    Dediğin gibi kurallara uyduktan sonra olduğun bölgede radar nerde bildikten sonra sorun olmuyor.
    Ben şehirler arası yol yaptığım halde çevrilmemiştim bi sefer :D araba ile de motorlada aynı yolu gittim, ama hiç çevrilmedim. Ama artık ehliyetsiz kullanmaya paydos, alıyorum çünkü

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)