Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Artık sulama yüzünden ölmeyelim. Herkes okusun ve arasın lütfen.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Silverwing 600 - 2008
    Bilinçsiz ve anlamsız sulama yüzünden bu sene 9. motorcu arkadaşımızı kaybettik. Artık yeter. Geç kalmış bir organizasyon belki de. Bugün hepimiz İstanbul Büyük Şehir belediyesini ayrıca, park ve bahçeler müdürlüğünü(ki işi yapan bunlarmış aslında) arıyoruz. Ben çok detaylı bir şekilde Beyaz masa ile konuştum. Örnek gösterdim. Ataşehir çıkşı, Trio konutlarını geçip sola Palladium'a doğru dönerken sulama var. Her gün yol ıslanıyor. Orayı söyledim. Sizler de gördüğünüz sulama hatalarını bildirin ve eleştirin lütfen. 30 cm eninde çim yüzünden insanlar ölüyor haberiniz var mı deyin. Sulama yapan işçilerin kalifiye olmadıklarını, lanetdail sulama ile yoluda ıslattıklarını ve bunun ne tür kazaya yol açacağını bilmediklerini , uyarılmalırını söyledim. Buı şekilde yine 1 ay önce sahil yolunda 2 kişinin hayatını kaybettiğini söyledim.
    Lütfen üşenmeyip arayalım. Hem kaybettiğimiz motorcu arkadaşımız için, hem de bundan sonra , sulama sebebi ile ölmemek için.

Cem Hakan Hatunoğlu

işte telefonlar:

İstanbul Büyükşehir Belediyesi
    Kemalpaşa Mahallesi Şehzadebaşı Caddesi No.25 Fatih / İstanbul, 34134
    Başkanlık Santral Telefonları Saraçhane: (0212) 455 13 00
    Merter: (0212) 449 40 00

Park ve Bahçeler müdürlüğü:
    Ad Soyad: Mehmet İhsan Şimşek
    Görev:Müdür
    Birim Adıark ve Bahçeler Müdürlüğü
    Telefon: (0212) 312 62 00
    Santral: (0212) 312 62 00
    Faks: (0212) 380 22 38
    E-posta: ihsan.simsek@ibb.gov.tr

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    dionysos06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Avenger Street 150
    e-mail yazmışsınız. okuyan herkez direk oraya e-mail atarsa ve ta ki dikkat çekip düzeltilinceye kadar devam ederse e-mail atma olayı en azından vefat eden arkadaşımız için son vazifemizi yapmış olur ve daha sonra olabilecek kazalarında engellemiş oluruz...
    Bir garip yolcu...

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Belki çoğumuzun açmak istediği konuyu açarak start verdiğin için teşekkür ederim. Bu tür konuları açmak isteriz ama vazgeçeriz, çünkü arkasının gelmeyeceğini, herşeyin burada birkaç sayfadan sonra unutuluvereceğini biliriz.

Bu sefer öyle yapmayalım arkadaşlar. İlgili birimleri aramakla kalmayıp bunun ötesine geçmenin yollarını arayalım.

Sitede hukukçu dostlarımız var. Kendilerini göreve davet ediyorum. Bizlere önayak olmaya çağırıyorum. Bu işin hukuki prosedürü neyse onu yapalım. İlgili dava nasıl yapılacaksa açılsın ve bu lanet olası sulama yöntemi yurdumuzun her yerinde yasaklansın.

Dava açmanın masrafı, avukatlık ücretleri vs var diyebilirsiniz. Ben bu konuda üstüme düşeni yapmaya hazırım. Çoğumuzun yapacağı ufak katkılarla herşeyi çözebiliriz. Şu lanet olası uygulamalar yüzünden kaybettiğimiz herhangi bir arkadaşın arkasından ah vah yapmaktan ötesine geçelim artık.

emrello - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TA '07 (Anya)
    Ne gerekiyorsa yapalım...

Bence sadece aramak da yetmez, protesto edelim. Konvoy düzenleyelim, yolu kapatalım. Her türlü desteği vermeye hazırım.

İnsan hayatı bu kadar ucuz olmamalı.
    Ağır metal insanı...

dionysos06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Avenger Street 150
    Alıntı Levsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Belki çoğumuzun açmak istediği konuyu açarak start verdiğin için teşekkür ederim. Bu tür konuları açmak isteriz ama vazgeçeriz, çünkü arkasının gelmeyeceğini, herşeyin burada birkaç sayfadan sonra unutuluvereceğini biliriz.

Bu sefer öyle yapmayalım arkadaşlar. İlgili birimleri aramakla kalmayıp bunun ötesine geçmenin yollarını arayalım.

Sitede hukukçu dostlarımız var. Kendilerini göreve davet ediyorum. Bizlere önayak olmaya çağırıyorum. Bu işin hukuki prosedürü neyse onu yapalım. İlgili dava nasıl yapılacaksa açılsın ve bu lanet olası sulama yöntemi yurdumuzun her yerinde yasaklansın.

Dava açmanın masrafı, avukatlık ücretleri vs var diyebilirsiniz. Ben bu konuda üstüme düşeni yapmaya hazırım. Çoğumuzun yapacağı ufak katkılarla herşeyi çözebiliriz. Şu lanet olası uygulamalar yüzünden kaybettiğimiz herhangi bir arkadaşın arkasından ah vah yapmaktan ötesine geçelim artık.
    Aynen hocam bende destek veriyorum. Yeterki birşeyler yapılsın...
    Bir garip yolcu...

Sayın Beyefendi Mehmet İhsan Şimşek

İ.B.B Park ve Bahçeler müdürü

Sizmişsiniz.

Her sene onlarca motosiklet kullanıcısı arkadaşımız sizlerin çimleri değilde asfaltı dereye/göle çevirmeniz neticesinde ÖLÜYOR.

Bu ölümler sonucunda öksüz kalan eşikte-beşikteki bebekler, yüreği yanan ana babalar, dul kalan eşler SİZİN İHMALİNİZİN BEDELİNİ ÖDÜYOR.

bakın size bir internet link i atıyorum,

http://www.motosiklet.net/forum/onla...ganay-aye.html

linkteki tüm sayfaları tek tek okuyunuz LÜTFEN,

bu haberi okuyan ve sizin ihmalinizin cezasını kendi canı ile ölen arkadaşımızı tanıyan/tanımayan herkesin gözünden akan yaşlar sizlerin eseri !!!!!!!

ARTIK RAHAT KOLTUĞUNUZDAN KALKIP, SİZE BAĞLI ÇALIŞAN PERSONELLERİ DENETLEME ZAMANIDIR,

MURAT DOĞANAY ARKADAŞIMIZIN ÖLÜMÜNDEN SORUMLU OLAN 4 AYLIK BEBEĞİNİ İHMALLERİ NETİCESİNDE BABASIZ ÖKSÜZ BIRAKAN ; ASTI-AMİRİ-MÜDÜRÜ GECE YATINCA RAHAT UYUYABİLİYORMU ????????

KATİL KİM ???????

arkadaşlar yukarıda yazanları mail olarak ilgili şahsa yolladım, imla vs. bozuklukları varsa kusuruma bakmayın.

KOPYALA / YAPIŞTIR yaparak aynı veya düzeltilmiş şekilde mail atmakta yarar var.
    Saygılarımla .

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Ben yolladım Mailimi inşallah önlem alırlar artıkın
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Motosikleti
    Innova 125
    Allah hepsini gani gani rahmet eğlesin ne zaman motorcuları düşünecekler acaba daha kaç can gitmesi lazım harekete geçmeleri için?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:12 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:10 ----------

bu arada maili yollayalım arkadaşlar

motocycleboyreigns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    Alıntı cem_hakan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [SIZE="4"][B] Bilinçsiz ve anlamsız sulama yüzünden bu sene 9. motorcu arkadaşımızı kaybettik. Artık yeter. Geç kalmış bir organizasyon belki de. Bugün hepimiz İstanbul Büyük Şehir belediyesini ayrıca, park ve bahçeler müdürlüğünü(ki işi yapan bunlarmış aslında) arıyoruz. Ben çok detaylı bir şekilde Beyaz masa ile konuştum. Örnek gösterdim. Ataşehir çıkşı, Trio konutlarını geçip sola Palladium'a doğru dönerken sulama var. Her gün yol ıslanıyor. Orayı söyledim. Sizler de gördüğünüz sulama hatalarını bildirin ve eleştirin lütfen.
    Ne yazık ki herkes katılmadıkça faydasız.Senin bahsettiğin yerde en azından bir yıldır belirli saatlerde su birikintisi oluyor-ilk yolu yaptıklarında göl oluyordu resmen.İki kere mail attım;artık o yolu kullanmıyorum.
    Sizin gönderdiğiniz adrese ben de mail atacağım.Umarım bir halta yarar.
    Kolpa Adamları

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    arkadaşlar ben aşağıdaki yazıyı hazırlayıp e-mail olarak kendi adıma gönderdim. eksik yada yanlış bir şey varsa önerileriniz ile düzeltilerek diğer arkadaşlarında yollayabilmesi için bir örnek hazırlanabilir belki..

"Sayın Mehmet İhsan ŞİMŞEK,

Uzun zamandır rahatsızlık duyduğum ancak nereye başvuru yapmam gerektiğini bilmediğim için sürekli ertelediğim bir meseleyi bilginize sunmak isterim.

Geçtiğimiz cumartesi günü bir arkadaşımızı hatalı sulama yüzünden kayganlaşan zeminde meydana gelen bir trafik kazasında kaybettik. Islak zeminde aracının kontrolünü kaybeden arkadaşımız yol kenarındaki bariyerlere çarparak hayatını kaybetti.

http://www.gazete5.com/haber/murat-d...-201-33677.htm

Bu tür sulama hatalarının var olduğu mevkiileri sizlere bildirerek bu tür kazaların önlenebilmesi adına vatandaşlık görevimi yerine getirmek isterim.

Hergün iş yerinden eve dönüş güzergahım olan Kadıköy - Maltepe sahil yolunda, Suadiye sapağındaki çimlerin sulandığı bölgedeki bahçelik alandan taşan sular yola akmaktadır. Bahsettiğim bölge virajın tam ortası olduğu için araçların sürüş güvenliğini tehlikeye sokmaktadır Aynı şekilde yine Maltepe Süreyyapaşa mevkiinde sahil yolunda, iki yolun ortasındaki çimlik alan sulanırken sol şerite akan sular araçların araçların sürüş güvenliğini olumsuz yönde etkilemektedir. Akan sular araçların lastikleriyle taşındığı için geniş alanları etkilemektedir.

Bu tür trafik kazalarının tekrarlanmaması adına sulama alanlarında gerekli önlemlerin alınması arz ederim.

B... B......"
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

motocycleboyreigns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    Eklemeyi unuttum.Attığımız maillerde sorunun sadece yolun ıslanması ile alakalı olmadığını da belirtmemiz gerek.Zira yağmurda motor kullanıyoruz bir problem yok.Ancak toprak yıkandığı zaman taşan toprak,çakıl çamur vs. yola taşar;bunların sizi kaydırma ihtimali çok daha yüksektir.
    Bu sayfanın linkini de maillerimize ekleyelim;şikayetlerimiz,İstanbul'da ve istenirse başka şehirlerde,hangi mevkide yanlış sulamadan şikayetçiyiz burada belirtelim.
    Kolpa Adamları

emrello - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TA '07 (Anya)
    Arkadaşlar ben de aşağıdaki formatı kullandım, isteyen alıp kendi ismiyle gönderebilir:

Sayın İhsan Şimşek,

Geçen hafta Murat Doğanay arkadaşımızı size bağlı sulama ekiplerinin hatalı uygulaması sonucu kaybettik. Eşi dul, dört aylık bebeği babasız kaldı. Bunun ilk olmadığını sanırım siz de biliyorsunuz.

http://www.gazete5.com/haber/murat-d...-201-33677.htm

Artık bu haberleri okumak, bu tehlikeyi yaşamak istemiyoruz.

Bundan sonra motosiklet sürücüleri olarak hepimiz gerekli tepkiyi göstereceğiz. Ayrıca diğer insanları da bu sorumsuzlukla ilgili bilgilendireceğiz. İlgili tüm mercilere başvuracağız, tüm yasal yolları kullanacağız.

Bu işin başındaki kişi siz olduğunuzdan, bu duruma dikkatinizi tekrar çekmek istiyoruz.

Saygılarımla,
    Ağır metal insanı...

hattat_hasan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda ANF 125İ İnnova & honda sh 300i
    umarım tepkimiz işe yarar eğer kısa zamanda müdahale etmezlerse motosikletliler olarak toplu bir eylem yapmalı öyle daha çok ses getirir.. son kazadan fazla zaman geçmeden birşeyler yapıp sesimizi duyurmamız gerek... Aş sıcakken yenir derler ya onun için acele etmemiz gerek bence..

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Tarkan1981 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Sizmişsiniz.

Her sene onlarca motosiklet kullanıcısı arkadaşımız sizlerin çimleri değilde asfaltı dereye/göle çevirmeniz neticesinde ÖLÜYOR.

Bu ölümler sonucunda öksüz kalan eşikte-beşikteki bebekler, yüreği yanan ana babalar, dul kalan eşler SİZİN İHMALİNİZİN BEDELİNİ ÖDÜYOR.

bu haberi okuyan ve sizin ihmalinizin cezasını kendi canı ile ölen arkadaşımızı tanıyan/tanımayan herkesin gözünden akan yaşlar sizlerin eseri !!!!!!!

ARTIK RAHAT KOLTUĞUNUZDAN KALKIP, SİZE BAĞLI ÇALIŞAN PERSONELLERİ DENETLEME ZAMANIDIR,

MURAT DOĞANAY ARKADAŞIMIZIN ÖLÜMÜNDEN SORUMLU OLAN 4 AYLIK BEBEĞİNİ İHMALLERİ NETİCESİNDE BABASIZ ÖKSÜZ BIRAKAN ; ASTI-AMİRİ-MÜDÜRÜ GECE YATINCA RAHAT UYUYABİLİYORMU ????????

KATİL KİM ???????
    Arkadaşlar bu metin bence gayet güzel. Tamam resmi bir makama yazılmış bir dilekçe belki biraz daha ağdalı olabilirdi ama bence bu tam ayarında olmuş, en azından hissettiklerimiz okuyana hissettireceğini umuyorum. Ben şimdi yolladım, herkes gönderirse belki en azından bir kişinin kazasına engel olabilmek için bir şeyler yapmış oluruz.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    GÖZÜ PEK MOTORCULAR VARDIR, BİRDE YAŞLI MOTORCULAR...
    HEM GÖZÜ PEK HEMDE YAŞLI MOTORCU YOKTUR...

Motosikleti
    125 Zn
    arkadaşlar lütfen bilgi edinme ile başvurun. daha kesin cevaplar alırsınız.
    SONY psp 2004 (2 tane) , SONY Bravia 32v4210 lcd tv,SONY dz 260 home Theatre 5+1 ,SONY nw-003 mp3 player,Sony Trv Handycam ,Xbox 360 Jasper hep beraber mutluyuz huzurluyuz...SONY W350 Hd fotoğrak makinesi (aileye yeni eklendi alışmaya çalışıyor:P)

BerKToprak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HİLTİ
    Aramak yetmez gidip kafalarını kırmak lazım. geçen sene fıskiye yüzünden bende az daha ya sakat kalacaktım yada ölecektim Birden önüme cıkan ıslak asflatta aklıma gelen kelimeyi şehadet getirmek motorun arkası bi o yana bi buyana sallaya sallaya nasıl kurtardım bende anlamadım Motor bi devrilse bariyerle girecektim Cenabı allahın taktiri. Şans herzaman gülmeyebilir.
    Yolver gitsin .

arkadaşlarım abilerim aradaki cümle düşüklüğünü düzelterek tekrar mail attım. aceleyle yazmıştım kusuruma bakmayın.

Konu : YANLIŞ SULAMALARINIZ ÖLÜM GETİRİYOR !!!‏

Sizmişsiniz.

bu haberi okuyan herkes
    ve sizlerin ihmalinizin cezasını kendi canı ile ödeyen, rahmetli arkadaşımız-abimiz merhum Murat DOĞANAY ı tanıyan/tanımayan herkesin gözünden akan yaşlar sizlerin eseri !!!!!!!

Merhum MURAT DOĞANAY ARKADAŞIMIZIN-ABİMİZİN ÖLÜMÜNDEN SORUMLU OLAN ,
    4 AYLIK BEBEĞİNİ İHMALLERİ NETİCESİNDE BABASIZ ÖKSÜZ BIRAKAN ; ASTI-AMİRİ-MÜDÜRÜ GECE YATINCA RAHAT UYUYABİLİYORMU ????????

KATİL KİM ???????

Saygılarımla.
    Tarkan DEMİR
    0535 569 51 43

Motosikleti
    GSXR1000RR1
    ben yazdım yolladım, ve bu işin takipçisi olacağım.. murat abim canım, hakkını aramazsam eğer aihretde iki elin yakamda olsun...

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    arkadaşlar genel şikayet metni ile birlikte bu tür sulamalardan dolayı yolun ıslandığı mevkiileride eklersek daha isabetli olur diye düşünüyorum. cem hakan arkadaşımızın yaptığı gibi mevkii bildirip şikayette bulunursak, en azından belirttiğimiz mevkiilerde bir düzenleme yapılıp yapılmadığını takip edebiliriz.

buradaki bütün arkadaşlarımız aynı şeyi yaparsa en azından herkes kendi bulunduğu çevrede bir düzenleme yapılıp yapılmadığını takip edebilir.
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

StuArT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z750
    Herkesin duyarlı olması gerekn bi konu, geçen haftadan beri bi mail atıcak yer arıyordum özellikle maltepe sahil taraflarında yolları çok kötü suluyorlar.....

Burda arkdaşımızın irtibat bilgilerini vermesi çok iyi oldu ve sonunda belkide geçte olsa bir mail attım.

umarım belediye çalışanı bu insan duyarlı olur bu konuda ve birşeyler değişir.....

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)