Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Artık sulama yüzünden ölmeyelim. Herkes okusun ve arasın lütfen.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    ZX6-R
    copy past yapıp yolladım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Luxor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    ben de gönderdim, umarım işe yarar...
    Seni çok seviyorum Babacığım.Sen her zaman benim kalbimde yaşayacaksın...

dionysos06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Avenger Street 150
    Arkadaşlar matbu şeklinde çevrenizdeki arkadaşlarınızada e-mail adresiyle birlikte verip yollamalarını rica ederseniz sevinirim. Ne kadar geniş kitleye ulaşıp e-mail atmasını sağlarsak daha etkili olacağına inanıyorum.
    Bir garip yolcu...

kempes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA SILVERWING400 2006
    Bende maili mi gönderdim aslında yazılacak o kadar kelime var ki bu insanlara yazık gencecik bir kardeşimiz bir hiç uğruna gitti,Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun..

Motosikleti
    Honda CBF 150 gümüş gri
    gönderdik arkadaşlar. umarım bir miktar düzelme olur. artık yeter kaybedilen canlar.allah rahmet eylesin vefat eden arkadaşımıza, kalanlara sabır versin demekten başka birşey gelmiyor elimizden maalesef.
    dogan

emrello - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TA '07 (Anya)
    Alıntı dohansen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gönderdik arkadaşlar. umarım bir miktar düzelme olur. artık yeter kaybedilen canlar.allah rahmet eylesin vefat eden arkadaşımıza, kalanlara sabır versin demekten başka birşey gelmiyor elimizden maalesef.
    dogan
    Yapacak bir şey daha var: Pazar günü 14:00'da Suadiye Oteli'nin önündeki konvoya katılmak.
    Ağır metal insanı...

Motosikleti
    Honda Silverwing 600 - 2008
    Alıntı Tarkan1981 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sayın Beyefendi Mehmet İhsan Şimşek

İ.B.B Park ve Bahçeler müdürü

Sizmişsiniz.

Her sene onlarca motosiklet kullanıcısı arkadaşımız sizlerin çimleri değilde asfaltı dereye/göle çevirmeniz neticesinde ÖLÜYOR.

Bu ölümler sonucunda öksüz kalan eşikte-beşikteki bebekler, yüreği yanan ana babalar, dul kalan eşler SİZİN İHMALİNİZİN BEDELİNİ ÖDÜYOR.

bakın size bir internet link i atıyorum,

http://www.motosiklet.net/forum/onla...ganay-aye.html

linkteki tüm sayfaları tek tek okuyunuz LÜTFEN,

bu haberi okuyan ve sizin ihmalinizin cezasını kendi canı ile ölen arkadaşımızı tanıyan/tanımayan herkesin gözünden akan yaşlar sizlerin eseri !!!!!!!

ARTIK RAHAT KOLTUĞUNUZDAN KALKIP, SİZE BAĞLI ÇALIŞAN PERSONELLERİ DENETLEME ZAMANIDIR,

MURAT DOĞANAY ARKADAŞIMIZIN ÖLÜMÜNDEN SORUMLU OLAN 4 AYLIK BEBEĞİNİ İHMALLERİ NETİCESİNDE BABASIZ ÖKSÜZ BIRAKAN ; ASTI-AMİRİ-MÜDÜRÜ GECE YATINCA RAHAT UYUYABİLİYORMU ????????

KATİL KİM ???????

arkadaşlar yukarıda yazanları mail olarak ilgili şahsa yolladım, imla vs. bozuklukları varsa kusuruma bakmayın.

KOPYALA / YAPIŞTIR yaparak aynı veya düzeltilmiş şekilde mail atmakta yarar var.
    Saygılarımla .
    Çok güzel yazmışsınız. Allah razı olsun. Hepimiz mail şeklinde atalım lütfen.

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    bende meil attım,bu işin peşini bırakmamalı arkadaşlar,elbet kendilerine çeki düzen vereceklerdir.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    bende yolladım mail............
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    SYM XS 125 K
    Bir zamanlar belediye üst geçitlere granit tarzı taş döşemişti.Resmen katliam yapacaktı kış ve yağmurlu havalarda.Hemen mail attım.Demekki benim gibi çok tepki aldılar yaklaşık 1-2 hafta içinde sökülüp yerine bu lastik döşemelerden takıldı.herkes mail atsın lütfen.Ben de aşağıdaki giibi bir şey yazdım umarım vicdanları bir nebze olsun sızlar....

Sn .Mehmet İhsan Şimşek
    Mavi marmarada 9 kişi ölünce kıyamet kopuyo da ölenler motorcu olunca
    önemi yok mu.Sizin çimleriniz ve onlara bakınca belediye çalışıyor
    diyecek insanların oylarından daha mı değersiz motorcunun canı.Tahmin
    ediyorum sizin de çocuğunuz ve ya çocuklarınız vardır.Onun veya
    onların böyle saçma sapan bir ihmal yüzünden öldüğünü düşünün ve öyle
    devam edin hayatınıza
    Diş Fırçam Bile Motorlu :cherry:

Motosikleti
    Honda Silverwing 600 - 2008
    Alıntı KAARİA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir zamanlar belediye üst geçitlere granit tarzı taş döşemişti.Resmen katliam yapacaktı kış ve yağmurlu havalarda.Hemen mail attım.Demekki benim gibi çok tepki aldılar yaklaşık 1-2 hafta içinde sökülüp yerine bu lastik döşemelerden takıldı.herkes mail atsın lütfen.Ben de aşağıdaki giibi bir şey yazdım umarım vicdanları bir nebze olsun sızlar....

Sn .Mehmet İhsan Şimşek
    devam edin hayatınıza
    Çok güzel yakalamışsın arkadaşım. Bende bunu mail atacağım tekrar.

GCervatoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Joyride / 2012
    Alıntı KAARİA adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Sn .Mehmet İhsan Şimşek
    devam edin hayatınıza
    Ben de kaldırımlara parkedilip okul öğrencilerinin trafikte tehlikeye girmemesi için mail atmıştım. 1 Ayda sorunu çözüp, reflektörlü babalar koyup, bir de geri bildirim mesajı atmışlardı.

Ben de bir mail attım bu "ÖLDÜREN FISKİYE" konusuyla ilgili. İlaveten bir çözüm önerisi olarak, fıskiye sisteminin iptalini, damla sulama tarzı bir sistemin uygulanmasını, Öte yandan da bunun belli bir zamanlama ve kontrol mekanizmasıyla desteklenip, yolun ıslanmasının önüne geçilebileceğini de belirttim.

ozzy73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda deuville
    yetkili kişiye gereken mesajı yolladım.
    inşallah bi işe yarar.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    gönderdim. baskan@ibb.gov.tr 'ye de gönderdim aynı zamanda...

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    başlığın aktif kalması açısından son durum şu şekilde;

mail atan bir çok kişi aşağıdaki cevabın aynını almıştır:

07.08.2010 tarihinde Kartal TEM Bağlantı Yolunda kaygan yolda motosikletinin kontrolünü kaybeden sürücü Murat DOĞANAY’ın ölümüne sebep olan kazayla ilgili olarak göndermiş olduğunuz mail yazısı tarafımızca da incelenmiştir. Yazınızda paylaştığınız üzüntülere bizlerde katılıyor yakınlarına başsağlığı ve sabırlar diliyoruz. Çünkü daha yeşil bir çevre oluşturmak amacıyla yaptığımız çalışmalarda zaman zaman dikkatsiz sürücüler, çalışma yapan ekip elemanlarının da ölümüne sebep olmakta ve aynı acıyı bizlerde yaşamaktayız.

Kazadan sonra bilirkişi tarafından kaza sebebine ilişkin kesin bir tespit yapılmamış ve yazımız tarihi itibariyle de adli bir soruşturma konusu edilmemiş olmasına rağmen gerek basında bu konuda çıkan yazılar ve gerekse mail yazınız üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü, İstanbul’da yeni yeşil alanlar oluşturma çalışmaları kapsamında E-5, TEM Otoyolları güzergahlarında ve bunların bağlantı yollarındaki yol güzergahlarında, bunlarla bağlantılı kavşaklarda yeni yeşil alanlar oluşturmuştur. Bu çalışmalarla hem İstanbul’da kişi başına düşen yeşil alan miktarı arttırılmış, hem de şehrimizin görsel güzelliği zenginleştirilmiştir. Oluşturulan bu yeşil alanların büyük bir çoğunluğunda, özellikle de kavşaklarda Otomatik Sulama Sistemi bulunmaktadır. Otomatik Sulama Sistemlerinin olmadığı alanlar ise Tankerlerle sulanmaktadır.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü sorumluluğunda bulunan mevcut yeşil alanların bakımı ve sulama çalışmalarını 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu hükümleri uyarınca ihale etmektedir. Bakım ve sulama işleri yapılan bu ihale işi kapsamında müteahhit firma ve ona bağlı olarak çalışan taşeron firmalar tarafından yürütülmektedir.

Bakım çalışmaları içerisinde özellikle yaz aylarında sulama çalışması önemli bir yer tutmaktadır. Şehrimizin kıt kaynaklarını kullanarak oluşturulmuş bulunan bu yeşil alanların canlılığını sürdürmeleri bu dönemde yapılan sulamanın başarılı olmasına bağlıdır. İşte bu dönemde yol güzergahlarında yapılan sulamalarda kazalara meydan verilmemesi açısından sulama döneminin başlangıcında çalışmaları sürdüren firmaların temsilcilerine ve kontrol teşkilatlarına alınması gereken tedbirlerle ilgili gerekli uyarı ve genelgeler gönderilmiştir. Yol güzergahlarında yapılan sulamalarda sulama alanında sürücülerinde görebileceği şekilde “Yeşil Alan Sulaması”, “Dikkat Kaygan Zemin” yazılı uyarı tabelaları bulunmaktadır. Yine sulama alanında (otomatik yada tankerle sulamanın her ikisinde de) sahada görevli elemanlar bulunmakta, olabilecek herhangi bir olumsuzluğa anında müdahele etmektedirler.

Yapılan bu uyarılara ve genelgelere rağmen müdürlük içerisinde başlatmış olduğumuz soruşturma sonucunda müteahhit ve taşeron firmaların kusurlu çalışmalarından kaynaklanan bir hatanın tespit edilmesi halinde ilgililer hakkında İdaremizde de gerekli işlemlerin yapılacağının bilinmesi hususunu;

Bilgilerinize arz/rica ederim.

M. İhsan ŞİMŞEK
    Park ve Bahçeler Müdürü
    ben ise şöyle bir cevap yazdım çünki kendilerinin belirttiği gibi sulama yapılan yerlerde, en azından benim yaşadığım çevrede, uyarı levhası yer almıyor.

Sayın Mehmet İhsan ŞİMŞEK,

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Fakat bu yaşadığımız ilk olay değil, buna benzer olaylarda 9 arkadaşımızı kaybettik. Otomatik sulama olan bölgelerde, en azından yaşadığım ve hergün işe gidip gelirken kullanmakta olduğum güzergahtan bahsedecek olursam şunu söyleyebilirim ki, Caddebostan'dan başlayıp Tuzla'ya kadar uzanan sahil yolundaki otomatik fıskiyelerin çalıştığı alanlarda sulama yapıldığıyla ilgili hiçbir uyarı levhası yer almamaktadır. Dün gece yarısı saat 01:30'da Küçükyalı sahilyolunda aynı şekilde sulama yapılıyordu ve yine sol şeritte taşmalar meydana gelmişti. Sizinde belirttiğiniz gibi kısıtlı kaynaklar ile şehrimizi güzelleştirmek adına yapılan bu uygulamada suyun israf edilmesinin yanında insanların hayatını tehlikeye atılmasına ve can kaybına neden oluyorsa bazı şeylerin sorgulanması için geç kalınmış demektir.

Sizlerden gerekli önlemlerin bir an önce alınmasını arz ederim.

Saygılarımla,

B... B.........
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı overcloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    başlığın aktif kalması açısından son durum şu şekilde;

mail atan bir çok kişi aşağıdaki cevabın aynını almıştır:
    Evet aynı cevap bana da geldi.
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Evet banada geldi cevap ama beni kesmedi....

Yazıda uyarı levhası diyorlar, 1998 yılında bu yana İstanbulda araç kullanıyorum ama henüz bir defa sulama ile ilgili bir tane tabela görmedim gören var mı?

Vazgeçtim sulamadan kazdıkları yere bir şey koysalar o da yeter.....

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    GÖZÜ PEK MOTORCULAR VARDIR, BİRDE YAŞLI MOTORCULAR...
    HEM GÖZÜ PEK HEMDE YAŞLI MOTORCU YOKTUR...

dionysos06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Avenger Street 150
    Aynı yanıtı hepimize göndermişler sanırım... Sulama çalışmaları esnasında levha ve görevli olduğunu belirtmiş... Levhayı bilemiycem görmediğim için ama görevli orda olsa yol göle dönmüş gözü körmü müdahale etmiyor dimi? Artı taşeron firma diyor... Taşeron firmada dahi olsa hiç mi kontrol eden yok bunları, yaptıkları işi amaca uygun yapıyorlar mı yapmıyorlar mı diye? du bakalım mahkeme kararı nasıl sonuçlanacak..
    Bir garip yolcu...

Motosikleti
    SYM GTS 250İ EVO
    Alıntı Tarkan1981 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sayın Beyefendi Mehmet İhsan Şimşek

İ.B.B Park ve Bahçeler müdürü

Sizmişsiniz.

Her sene onlarca motosiklet kullanıcısı arkadaşımız sizlerin çimleri değilde asfaltı dereye/göle çevirmeniz neticesinde ÖLÜYOR.

Bu ölümler sonucunda öksüz kalan eşikte-beşikteki bebekler, yüreği yanan ana babalar, dul kalan eşler SİZİN İHMALİNİZİN BEDELİNİ ÖDÜYOR.

bakın size bir internet link i atıyorum,

http://www.motosiklet.net/forum/onla...ganay-aye.html

linkteki tüm sayfaları tek tek okuyunuz LÜTFEN,

bu haberi okuyan ve sizin ihmalinizin cezasını kendi canı ile ölen arkadaşımızı tanıyan/tanımayan herkesin gözünden akan yaşlar sizlerin eseri !!!!!!!

ARTIK RAHAT KOLTUĞUNUZDAN KALKIP, SİZE BAĞLI ÇALIŞAN PERSONELLERİ DENETLEME ZAMANIDIR,

MURAT DOĞANAY ARKADAŞIMIZIN ÖLÜMÜNDEN SORUMLU OLAN 4 AYLIK BEBEĞİNİ İHMALLERİ NETİCESİNDE BABASIZ ÖKSÜZ BIRAKAN ; ASTI-AMİRİ-MÜDÜRÜ GECE YATINCA RAHAT UYUYABİLİYORMU ????????

KATİL KİM ???????

arkadaşlar yukarıda yazanları mail olarak ilgili şahsa yolladım, imla vs. bozuklukları varsa kusuruma bakmayın.

KOPYALA / YAPIŞTIR yaparak aynı veya düzeltilmiş şekilde mail atmakta yarar var.
    Saygılarımla .
    KOPYALA YAPIŞTIR yolladım bu maili herkes yollarsa sesimiz daha gür çıkar duyarlı olan tüm arkadaşlara teşekkürler
    Kadin olsun , kitap olsun cildine aldanmayip içindekilere bakilmalidir.:queen::queen::queen:

Motosikleti
    SYM XS 125 K
    Yazının özü bizim(belediye) haricimizde herkes sorumlu suçlu.Neymiş ihale ile vermiş onlar yapıyor.Belediyenin denetleme gibi sorumluluğu yok mu acaba? Yok kardeşim bunların anlıyacağı yok.
    Şu örneği vereyim.Malum Hızlı tren seferleri ilk başladığı zaman, onlarca kişi ölmüş, trenin gerekenden hızlı gittiği iddaası gündeme gelmiş ve bakan böyle bir şeyin olmadığını ifade etmişti.Ne tesadüfse olaydan sonra tren hızı düşürülmüştü.böyle bir bakan başka ülkelerde olsa istifa eder, Japonyada olsa harakiri yapar.Biz de güler geçer.Türkiye ve insan hayatı işte
    Diş Fırçam Bile Motorlu :cherry:

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)