Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: kalite de 90/90 18 ırc lastik

Katılımcı sayısı
48. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • düşük kalite

8 16.67%
  • orta kalite

31 64.58%
  • iyi kalite

9 18.75%
2. sayfa BirinciBirinci 12

ırc lastik

Motovento
    REKLAM ALANI
    asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o paraya alınabilecek en kaliteli lastiği almışsınız, kokusuna çok bakmayın
    kullandıkça geçer en fazla 70-80km sürdükten sonra koku falan kalmıyor.
    20" Jant katlanabilir bisikletimde CST lastikler var, arkadan kaydırıp
    dönüyorum, fren kolunu bıraktığım anda öyle bi tutuş varki anında yola giriyor.
    Sözde çocuk bisikleti lastiği ama mükemmel yol tutuyor.
    Lastiğin sırt desenide kesintisiz olduğundan kullanırken yormuyor da.
    Motorumdaki lastikler de CST.

Sanıyorum Cheng Shin Tire ile Maxxis aynı bünyede firmalar.

Maxxis otomobil için de lastik üretiyor.

Otomobil için kauçuk lastik üretiyorlar ama benim scooter gibi küçük motorların üstünde gelen CST'ler hep nylon.

Bisiklet hafif bir araç olduğu için bu lastik fazlası ile işimizi görecektir.

2 lastik için 20 TL birşey değil hakkaten.

Bisikletim 14 yıllık olduğu için artık lastikleri değişme zamanı gelmişti (dişler sağlam da yanaklar çatladı)
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mertyagci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Dink-R 150
    Bende 90/90-18 irc lastik aldım Keeway Supershadowuma takacağım,daha taktıramadım maalesef.Önceki lastiğim shenko tires 3.00-18 boyutlarında bir lastikdi tabi malum çok eskidi yol tutuşu sıfır.Bende irc aldım sizce jantımla uyum sağlar mı?

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    uzun süre kullandım aga...sert lastikdir...uzun süre dişlerine bir zeval gelmez...hamuru kalındır yani...servislerin tercihi değildir...nedeni uzun süre gitmesi...yani servisler hemen biten lastiği takmak ister...bir alt kademe modeli bınsundur...aman dikkat...aynı IRC firması pırellıyıde getirir...kendi malını 60 dan satar pırellıyı 55 den ne alakaysa...fabrikası Düzcede galiba ANLAS firması...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

fatihyapici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1150 GS / Scarabeo 200ie
    http://www.rialli.com/urunler/.....is-lastik/

bu lastik hakkında bilgisi olan var mı?
    ayrıca yorumlarınızı da bekliyorum...

kendi sitelerinide buldum UN-9817 olarak sayfanın ortalarında teknik bilgileri ile birlikte var.

http://en.unilli-tyre.com.tw/Tyre.aspx?c=84

bu arada bu lastiği CBF 150 ye takmayı düşünüyorum...

yucika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26 "56 model
    IRC lastikleri Japon lisansı ile Türkiyede Anlas (anadolu lastik sanayi) firması tarafından üretiliyor. Benim gibi klasik motosiklet kullananların vazgeçilmez lastiğidir. Fiyatına göre performansı fena değildir. Çok uzun ömürlü ve sert hamurlu bir lastiktir. Benim motosikletim fazla sürat yapmadığı için sorun olmuyor. Islak zemindeki performansı hakkında bişey söyliyemem çünkü yağmurda asla motora binmiyorum
    aşağıdaki linkten üreticisi hakkında bilgi alabilirsiniz:

aşağıdaki link

tavsiye

ırc de çalışan arkadaşım var hiçte tavsiye etmiyor çok erken aşınması ve yol tutuş problemi olduğunu söylüyor. bence başka markaları düşün

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:48 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:46 ----------

erken aşınıyor hiç tavsiye etmem karışımı kötü galiba

atiturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şuan BMW R 1150 GS önce R 1150 R vardı
    bu lastigi bende merak ediyorudum.
    @Zaferkarizma, izlenimlerini ilerleyen zamanda paylasirsan sevinirim.

airhead - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R80
    Düşük bütçeyle alınacak en iyi lastiktir kanımca.Herkes ister motoruna Metzeler,michelin takmayı.ne yapalım,ya cst ya ırc.

SoD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Alıntı airhead adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Düşük bütçeyle alınacak en iyi lastiktir kanımca.Herkes ister motoruna Metzeler,michelin takmayı.ne yapalım,ya cst ya ırc.
    Valla ben Keeway SL150 kullanıyorum ve çin malı lastiklerine pek güvenmediğimden Metzeler takdırmıştım. Islak performansı çok kötüydü kuruda ise epey bir ısındıktan sonra verimli olabiliyordu. Şimdi tavsiyeler üstüne ve araştırdığımda fiyat performans olarak uygun olduğunu düşünüp denemeye karar verdim, takım olarak IRC ile yeniledim. Henüz çok kesin birşey söyleyemem ama yoldaki tutuşu metzelerden özellikle ıslakta daha iyi geldi bana. Kuruda henüz yeni olduklarından fazla zorlamak yemedi ama iyi görünüyor ...

Ayrıca kuryelerin fikri bence oldukça önemli zira tatlısu motorcusu değiller 365gün karlı hava dahil motor tepesindeler... Çoğumuzun 10 yılda deviremediği km yi 1 yılda deviriyorlar, haliyle hangi lastiğin daha verimli olduğu konusunda (250cc ye kadar motorlarda en azından) çok deneyimliler ve konuştuğum bir çok kurye yıllardır IRC den başka lastik kullanmadım kullanmamda hiç korkma virajda vs diye konuştu....

Gelelim beni rahatsız eden diğer konuya: Türkiyemizin üreticisini elin çinlisinden dahi küçük veya denk görmeyin lütfen, biraz kendi vatanımıza sahip çıkalım. Türkiyemiz de çok kaliteli üretim yapan bir çok firma var ve bir çok zaman onların ürettiği ürünleri ihraç edip sonra yeniden ithal edip yabancı sanrısı ile kullanıp, bak gavur ne iyi yapmış diyoruz... ne yazık ... Buna güzel örneklerden biri her tür araç için filtre üreten ASAŞ var; Alman Bosh filtreleri Türkiye de üretiyorlar almanyaya yolluyorlar, sonra bosh onları geri yollayıp bize satıyor. Oysa birebir aynı filtre Asaş ın kendi markası ile zaten var piyasada ama Bosch yazınca 2 katı para verip alıyoruz Asaş yazınca Türk malı diye küçümseyip çok yazık ki yüzüne bakmıyoruz ... Bu yüzden üstünde Türk Malı yazıyor diye kuşkulara düşmeden önce üreteni ve geçmişini bir inceleyip öncelikli tercihimizi kendi ulusumuzun üretiminden yana kullanalım bence...

Farukxtm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R
    benim motorda ırc var arka lastik ırc marka ıslak zeminde yatmaya gelmiyor kıc atıyor ama kuru zeminde gayet iyi hakkını veriyor bu lastigi kötülemeye ne gerek var parası olan gider en iyisini takar parası olmayan orta seviye takar bu kadar basit

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)