Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Yaşanabilir bir dünya için destek!!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    Alıntı emrello adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ortada bir rahatsızlık varsa tabii ki karşı çıkacak köylüler. Nesi tuhaf geldi anlamadım!

Rüzgar enerjisi harika bir fikir ama bahçeme türbin kurulmasını istemem! Sığır mı oldum şimdi?

(bu arada tribün denmiş haberde, "türbin" olacak)

Birilerinin bizim yerimize karar vermesine o kadar alışmışız ki, en ufak itirazda kraldan çok kralcı oluyoruz. Bana da bu tuhaf geliyor!
    burdaki rahatsızlık türbinlerinlerin köylülerin yaşam alanlarına kurulacak olmasıymış. köylüler buna itiraz ediyorlarmış. haliyle köyü ordan taşımak yerine rüzgarı türbinlerin olduğu yere taşımak lazım çünkü.

ben bunları kimin örgütlediğini düşünüyorum sadece. çünkü haber bülteninde izlerken köylülerden bazıları "faşizme hayır" gibi sloganlar atıyordu. "faşizm" ne, rüzgar türbini ne, bunlar birbirine neyle bağlanır? bu sloganı atan bu soruların cevabını biliyorsa ben de bu dünyada boşa yaşıyorum demektir...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    emrello - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TA '07 (Anya)
    Alıntı aya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    burdaki rahatsızlık türbinlerinlerin köylülerin yaşam alanlarına kurulacak olmasıymış. köylüler buna itiraz ediyorlarmış. haliyle köyü ordan taşımak yerine rüzgarı türbinlerin olduğu yere taşımak lazım çünkü.

ben bunları kimin örgütlediğini düşünüyorum sadece. çünkü haber bülteninde izlerken köylülerden bazıları "faşizme hayır" gibi sloganlar atıyordu. "faşizm" ne, rüzgar türbini ne, bunlar birbirine neyle bağlanır? bu sloganı atan bu soruların cevabını biliyorsa ben de bu dünyada boşa yaşıyorum demektir...
    Tespitinde haklısın. Maalesef ülkemizdeki örgütlü protestoları ya bir taraf üstleniyor, ya öbürü...

Aslında bu da eğitim yetersizliğinden kaynaklanan bir durum.

Bir konuda rahatsızlık varsa, bu rahatsızlığa daha duyarlı olan siyasi görüş protestoları üstleniyor. Bu da yetmezmiş gibi, karşı siyasi görüş de protestonun karşısında pozisyon alıyor. Halkın mağduriyetini kimsenin önemsediği yok, olay s.dik yarışına dönüyor ve sonuç alınamıyor.

Çevre kirliliği hepimizi öldürüyor; siyasi görüşüne bakmıyor. Bu konuda bilinçlenmeli ve protestoda bulunacaksak bunun "amaç odaklı" olmasına dikkat etmeliyiz. Yoksa olay çığrından çıkıyor ve farklı amaçlara alet edilebiliyor.
    Ağır metal insanı...

emrello - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TA '07 (Anya)
    Yalova Çevre Platformu, girin ve görün:

http://www.yacep.org/haber/

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:48 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:42 ----------

"Gelişmiş ülkeler kömürlü termik santral teknolojisini terk ediyor. Oysa Türkiye, mevcut 15 termik santralin üzerine 47 tane daha eklemeye niyetli. Birileri "kömürlü termik santral evinizin içindeki soba gibidir" dese de, ben kömürün külünde radyasyon, baca gazında zehir olduğu biliyorum. Deniz canlılarının %98'nin yok olacağını, Yalova'da balık tutulamayacağını, seralarda çiçek yetiştirilemeyeceğini kanser ve astım oranlarında büyük artış görüleceğini, zehirli gazların Yalova üzerine çökeceğini, deniz sıcaklığının ortalama 2 derece artacağını biliyorum. Ben Yalova'da termik santral istemiyorum. Ben, ulu önder Atatürk'ün tek bir ağacın kesilmemesi için köşkünün temelini yürüttüğü ve o tarihten sonra "Yürüyen Köşk" ile anılan Yalova'nın artık termik santraliyle anılmasını istemiyorum. Vadettiği hiçbirşeyi karşılamayan bu kirli ve ölümcül teknolojiyi istemiyorum." diyorsanız,

http://www.yacep.org/e-imza.php
    Ağır metal insanı...

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)