Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

yolda kaldığınızda uyguladınız pratik çözümler

Motovento
    REKLAM ALANI
    işçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    rks 150 titanic
    arkadaşlar herkese selam

yolda kaldığınızda uyguladınız pratik çözümler varmı yada böyle bir hikayeden bizlerin ders alacağı durumlar biz türklerin müthiş pratik zekalarının olduğuna zaten eminim ne tür motosikletle nasıl sorunlarla karşılatınız? ve nasıl çözdünüz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Bir keresinde sol şeritte giderken vites pedalı ve bağlı bulunduğu sol peg komple yerinden kopup aşağı düşmüştü..Civatası çıkmış yerinden..
    Yolda bir kurye çevirmiştim, adam saolsun 2 dk. da civata verip halletmişti sorunumu

Ante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Büyüyünce alacağım.
    Bir keresinde Erzincan çıkışında tüm yolu yeni asfaltlamışlardı. Ziftten kaçmak için yolun bir bölümünde şose'den gittim. Sonra asfalta çıkmak istediğimde yumuşak zift ve kumdan oluşan geçiş noktasında çakılıp kaldım. Biraz zorlayınca da öyle bir hale geldiki motoru yerinden kıpırdatamıyordum artık.

Yoldan geçen bir allahın kuluda yardım edeyim demedi. Hatta bu durumdan kurtulduktan sonra zift için mazotla motoru yıkattığım yerde birileri yanaştı yanıma sohbet ettik biraz. "Motorla'da baya uğraşıyordunuz yolda" deyince, "ulan madem gördün durup bir el atayım niye demedin" dememek için zor tuttum kendimi

Neyse. Bu durumdan kurtulmak için motoru zorlayarak yan yatırdım. Çukuru taşla doldurup tekrar motoru kaldırdım. Bu şekilde kurtuldum. Bu benim uzun yollarda düştüğüm en sıkıntılı durumdu.

Ainesi iştir insanın, lafına bakılmaz!
    Yine de yaşıyor insan, merak yüzünden. Yeni bir şeyler bekleyip duruyor...

Motosikleti
    DRZ400 SM
    Valla çok yaygın bir bilgi ama belki bilmeyen vardır: Benzin biterse motoru yatırıp kaldırmak çare olabiliyor. Deponun sağ yanında kalan son benzin damlaları sol tarafa geçiyor.

Beni iki defa kurtardı: Birinde Kadıköy'de, birinde Boğaz Köprüsü'nün girişindeki otobüs durağı hizasında. Motoru yatırabildiğim kadar sola yatırdım... Daha doğrusu motorun yatabildiği kadar yatırdım çünkü bir şeyler sürttü yere.

Kadıköy'de çok yakında benzinlik vardı, son damlalar oraya kadar götürdü beni. İkinci vakada köprüyü geçip Zincirlikuyu sapağının ortasına kadar ilerleyebildim. Google Earth'ten baktım, dört kilometrelik mesafeymiş. Shell'e kadarki son 400 metredeyse "itele babam itele" tekniğini kullandım. Geç oldu, hem de güç oldu ama yolda kalmaktan iyidir.
    [B]J şimdi asker[/B]

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yoldan geçen kuryeler, genelllikler çözümler sğolsun o arkadaşlar üretiyorlar.
    GÖZÜ PEK MOTORCULAR VARDIR, BİRDE YAŞLI MOTORCULAR...
    HEM GÖZÜ PEK HEMDE YAŞLI MOTORCU YOKTUR...

Ölü taklidi yapmak bir çare olabilir o zaman dururlar kesin

Motosikleti
    Sym Gts 250i Evo
    Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:42 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:38 ----------

Geçmiş olsun hocam.. Bir sorum olacaktı(acemiyim). Motor diyelim yan yattı(resimdeki gibi= tek başıma kaldırabilir miyim sizce? Cılız bişeyim Motoru bazen ileri geri yaparken bile çok zorlanıyorum(hyosung gt 650). Ama benim sarı kızı çimene bir yere yatırarak fotoğraf çekilmek istiyorum Tek başıma altından kalkabilir miyim merak ettim?

Motosikleti
    honda CBF150
    Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster

unsaloc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pegaso650-Cbf150-KLE500-F650GS
    Alıntı mcyassin adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:42 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:38 ----------

Geçmiş olsun hocam.. Bir sorum olacaktı(acemiyim). Motor diyelim yan yattı(resimdeki gibi= tek başıma kaldırabilir miyim sizce? Cılız bişeyim Motoru bazen ileri geri yaparken bile çok zorlanıyorum(hyosung gt 650). Ama benim sarı kızı çimene bir yere yatırarak fotoğraf çekilmek istiyorum Tek başıma altından kalkabilir miyim merak ettim?
    http://www.motosiklet.net/forum/dona...ik-motoru.html
    Sizin altınızda bez varken , bizim altımızda MZ vardı

"Tecrube, limitlerini bilmektir"

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şehir trafiğinde virajı alırken benzinim bitti.
    Mecburen yolun ortasında durup,depoyu yedeğe aldım ve yoluma devam ettim.

sergiowanni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-5
    şehir içinde kalmıştım bir keresinde tanıdık bir kamyonetçi abi vardı,aradım ustaya götürdük..bi keresinde de ışıkta stop etti,tamircinin çırağı geldi..''bunu al götür yap yine ışığın oraya koy'' dedim.işe yetişmem lazımdı..gece saat 11 de filan iş dönüşü dolmustan indim motoru aldım..anahtarı da paspasın altına koymustu(scooter motor paspası) zaten çalınsada umrumda olmazdı herhalde artık.o kadar bıkmıştım yani..

transelo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda transalp / SH300i /cb125e
    çok yakın zamanda, bir kaç gün önce, debriyaj teli ortadan koptu, dikkat iki ucundanda değil, ortadan...
    başınıza gelirse sakın paniğe kapılmayın; yumuşak ve hisli bir kullanım becerebiliyorsanız, çok rahat şile istanbul arası mesafeyi gelelebiliiyorsunuz ve tabii istanbul trafiğinde servise de gidebiliyorsunuz.
    tabii ben bunu şanzımanı çok yumuşak ve gücü düşük bir motosikletle yaptım (cbf150).

biraz ayağınızla iteleyip yada yokuş aşağı hareketlendirdiğiniz motorunuzun vitesine yüklenip 1 e geçiriyorsunuz, sonrası gazı açıp kapayarak bu aradada vitesi hafifçe göstererek hangi noktada geçtiğini iyi algılayarak, hoplamadan zıplamadan , gacırdatmadan ve şanzımanı yolda bırakmadan gayet güzel bir yolculuk yapabiliyorsunuz...
    kazasız belasız ve arızasız sürüşler arkadaşlar...
    aman derim kardeşim alkol kötü bir artçıdır.....

Birkannn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mcyassin adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Verilen linkte yazıyla anlatılmış biraz anlamayabilirsin...
    Uzman tvye gir bak orda gösteriyolar 2 3 şekilde
    Bende denemiştim faydasını görüyorsun
    Milli mücadelelere şahsî hırs değil, milli ideal, milli onur sebep olmuştur.
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    bi arkadaşla gezicez bekliyorum gelsin diye neyse yaklaşmış bana doğru 2 km kala zincir dişlilerden çıkmış aradı beni gittim baktım yüzü gözü yağ içinde zinciri takamamış dedim şimdi beni dinle bi adamı cevirdim yoldan adam ve ben motora oturduk arka tarafına dogru,şimdi zinciri tak dedim dişliye rahat oturdu sonra az ileri zincir takıldı

mahoretti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    o şimdi YAYA...
    Scotter ile şehir içi trafiğinde soldan sağ şeride geçiyorum. Arkamdan belediye otobüsü geliyor. TAK.... Gaz teli koptu. Sağ şeride dualar okuyarak tın tın geçebildim. Bu arada ellerimlede arkadaki otobüse hareketler yaptım ama ne yaptım ben de bilmiyorum. Sağ salim sağa çekince ustamı aradım. Yükledik kamyonete.
    DİKKAT..! İleri derecede Cruıser bağımlısı, plastikle yaklaşmayın. Kriz anında yeterli dozda kromaj gösterilmelidir

Motosikleti
    Sym Gts 250i Evo
    Admin çok güzel değinmiş konuya..Size ve kendisine teşekkür ederim..

Motosikleti
    onda bunda şundadır , şunda bunda HONDADIR
    motorda çok az benzin varmış neredeyse yok kadar , tahtalake mahallesinden heykele indim 100-200 mt kadar sonra düzlüğe inince motor teklemeye başladı eyvah dedim şapa oturduk , trafikte o kadar yoğunki hemen sağa çektim , bi sağa bi sola doğru hafif yatırdım motoru baktım çalışmaya devam ediyo ilk benzinliğe çektim , öyle kurtuldum işte , yoksa 300-400 mt iteliyecektim .
    Son celsede boşadım aşkımı , tadilatta kalbimin boş beyaz sarayları !!

ortadadogulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zc < cbf 150 < 150 mc<OPEL ASTRA>Linea
    başakşehirde şubat ayında çok sert bir şekilde bir çukura girdim çıktım. nasıl olduysa buji kablosu yerinden çıktı. koltuğu sökmeden koltuk altından kabloyu yerine takıp devam ettim. birkaç zaman sonra yine çıktı. üç dört kere tak çıkar yapınca yanaştım bir inşaata aldım bir inşaat teli bağlantıya onu ekledim. tamirciye kadar devam.
    dükkanı açarken çekerim her daim bismillah
    pirimizdir sofuoğlu olsun şampiyon sağlığına zeval vermesin allah

71Hakan71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125
    arka lastigim patladı.Motoru kamyonete yuklemeyıp 20 km 1. viteste rolantıde tamirciye kadar götürdüm.[Arka lastık patlayınca benim gibi motorun yanindan kosturmayın.Deponun üstüne filan oturarak 1. vitesde gidebilirmissiniz]

Alıntı 71Hakan71 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arka lastigim patladı.Motoru kamyonete yuklemeyıp 20 km 1. viteste rolantıde tamirciye kadar götürdüm.[Arka lastık patlayınca benim gibi motorun yanindan kosturmayın.Deponun üstüne filan oturarak 1. vitesde gidebilirmissiniz]
    Ön lastik patlayınca da teker yapıp git der, kim söylediyse onu
    Arka lastik patlak 2 km sürmekle de iç lastik paramparça oluyor, hiç tavsiye etmem.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler