Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

Honda XL 600 Transalp veya muadili Enduro için Yardım/Öneri

Motovento
    REKLAM ALANI
    emrello - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TA '07 (Anya)
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Badem valla badem.
    De bu adama yaramaz.
    Simdi bu asfaltta da gidecek,arasirada patika gorup dalacak.
    Mantar falan toplayip, kaynanasina götürecek.
    Sonra beli agriycak.
    Sonra isi bilenlerden, oraya girdiginde ayaga kalkip kullanmasi gerektigini ogrenecek.
    Ulem madem ayakta gitcektik, belediye otobusune binerdik deyip homurdancak.
    Ama en onemlisi en sonunda çamuru kesfedecek.
    Iste o zaman olanlar olacak.
    Süper olmasına süper alet de, tarzları çok farklı aslında.

En güzel kombinasyon şu bence (mümkünse tabii): 650-1200 arası bir enduro + 200'lük bir kros

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:12 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:09 ----------

Alıntı Osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen benim allahın çinli cruiserıyla nasıl mıcırda gittiğimi Emrelloya sor bi
    Benim mct ye enduro olmayı öğreteli 5000 km geçti
    Ben zor yetiştim arkasından. Doğru valla.
    Ağır metal insanı...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    Ulem madem ayakta gitcektik, belediye otobusune binerdik
    ve off-road'cular ufka bakıp derin düşüncelere daldı. artık hiçbirşey eskisi gibi olmayacaktı

onu beşi bilmem, bu fransız şarabı fena artırıyo kafa performansını

@emrello abicim, sendeki 2007 imiş (ki ben onların tüketiminide çok zannederdim) hoca 96-97 alacak gibi. bide onların tüketimine bakmak lazım. aşkın gözü kör ayrı mevzu
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

emrello - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TA '07 (Anya)
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ve off-road'cular ufka bakıp derin düşüncelere daldı. artık hiçbirşey eskisi gibi olmayacaktı

onu beşi bilmem, bu fransız şarabı fena artırıyo kafa performansını

@emrello abicim, sendeki 2007 imiş (ki ben onların tüketiminide çok zannederdim) hoca 96-97 alacak gibi. bide onların tüketimine bakmak lazım. aşkın gözü kör ayrı mevzu
    Evet bendeki 2007 (XL650V), yani TA'ların en çok tüketen modeli.

XL600 fabrika verilerine göre bir miktar daha az tüketiyor. Ama kullanan birinden öğrenmekte fayda var tabii.
    Ağır metal insanı...

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Ben simdi bir arkadasi arayip sordum.
    Bu aletler degisik periyodlarda degisik ulkelerde uretilmis.
    Arkadas bu saatte uyandirdigim için biraz kizdi galiba.
    çunku hangi yillar nerde ve aralarinda ne fark var soruma, çince cevap verdi.
    Muhtemelen kufur etti ama ben piskin piskin siritip hiç bir sey olmamis gibi davrandim.

Yarin ayilinca tekrar soracagim.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    1991: önceki modellerinde kampana olan arka fren değiştirilerek disk fren kullanılmaya başlanmış
    1994: eski kare far camı değiştirilerek yeni şeklini almış
    1996: yeni 34 mm carburetor ler ve yeni elektronik ateşleme sistemi kullanılmaya başlanmış
    1997: önceki modellerinde tek disk olan ön fren modifiye edilmiş ve çift diskli ön fren kullanılmaya başlanmış
    2000: model xl650v olarak komple değiştirilmiş.

Bunları yazacak sanırım..
    Gene de bekliyoruz Çince bilen arkadaşın yorumlarını

remzi_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Topigi yeni görüyorum....
    Engin sakin ol..
    Bulucaz sana bir mator....
    Yeterki sen sakin ol...
    Benim gibi hirsli olma diycem ama kime diyorum....
    Hayatin icin bir saniyeni harca.
    Hayatini bir saniye icin harcama.

grognard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ilk sayfada ki yeşil Ta gercekten cok temiz duruyor yeşil yeşil...

Motosikleti
    Var
    Alıntı remzi_39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Topigi yeni görüyorum....
    Engin sakin ol..
    Bulucaz sana bir mator....
    Yeterki sen sakin ol...
    Benim gibi hirsli olma diycem ama kime diyorum....
    Sakinim yahu
    Sadece kafamda hedefi şekillendirmeye çalışıyorum..

O halde:

1991: önceki modellerinde kampana olan arka fren değiştirilerek disk fren kullanılmaya başlanmış
    1994: eski kare far camı değiştirilerek yeni şeklini almış
    1996: yeni 34 mm carburetor ler ve yeni elektronik ateşleme sistemi kullanılmaya başlanmış
    1997: önceki modellerinde tek disk olan ön fren modifiye edilmiş ve çift diskli ön fren kullanılmaya başlanmış
    2000: model xl650v olarak komple değiştirilmiş.

doğru bir kronoloji ise kendime 1997 ve üstü bir model 600 TA bakmaya başlıyorum..
    Doğrumuyum ey ahali?

makın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xl650v honda transalp
    doğrusun
    çok temiz olursa 1996 da olabilir bence.

Motosikleti
    Honda
    Yavas yavas çinceyi sökmeye basladim.
    TA'lar 2002 yilina kadar Italya'da uretilmis.
    Sonra Ispanya'da.
    Italyan uretimlerin, Ispanyollara gore daha iyi oldugu yolunda bir iddia var.

akinosan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda xl650 Transalp
    Hocam, bence güzel seçim. Ama nacizane bir iki önerim olabilir;

Gerçek anlamda bir enduro düşünüyorsan 640 adv'ye de bir göz at derim. Tabi, TA'ya göre baş ağrıtma potansiyeli çok daha yüksek bir alet ama kullanıcıları da öve öve bitiremiyor.

Mesela şu;

http://www.sahibinden.com/ktm_640_ad...XQQdisplayitem

Bu motor enduroclub'dan bir arkadaşımızın. Aldıktan sonra çok uğraştı ama şimdi iyi durumda. Bütçeyi de yormaz fiyatı itibarı ile.

Ya da klr650 Tengai. Kelimenin tam anlamıyla "tabanca" gibidir. Parçaları tamamen klr650. Sadece grenaj ve depo tasarımı farklı. Kawasaki'nin Amerikan pazarı için ürettiği, ülkemize de 97 yılına kadar gelen bir alet. O yıllara ait bir model düşünülüyorsa, kesinlikle bunu da dikkate almak lazım.

Bir de kle500 var tabi. Bahsettiğin bütçe ile 2004 ve üzeri bir kle bulunabilir.

Ama tekrar ediyorum, içlerinde en mantıklı olan yine de TA. Şu an ben de araştırıyorum. Yaşadığım yerde ne ktm servisi var, ne de kawasaki. Günü geldiğinde, servisine, parçasına en kolay ulaşabileceğim motoru almayı planlıyorum ve bu muhtemelen transalp olacak.

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    vay engınım endurocu olacak ha valla ıyı secım şimdi bu kadar efsane olmuş motorlar burda sıralanırken içlerınde benım de hiçte ayırt edemıyeceğim modelller var enduro olsunda ne olursa olsun hesabı yalnız sen bır mondial kullanıcısı olarak hatırlatmak isterım .Mayısta 400 cc enduro modeli var .yakından görmek nasıp olmadı ama resımlerde fena değil bırde fıyatı uygun olursa düşünülebılır ama mondi işte asla kıyas olmaz diyerlerı ile

necatik35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda xrv 750 Africa Twin,Mondial cub
    Transalp ler(dikkat edin TA demiyorum!!!!kısıltma yapmayı bile hakaret kabul ederim ona karşı )dünyanın en iyi endurolarının başında gelir.Öyle tek silindirli makinalarla kıyas bile kabul etmez.Sen kimsenin lafına bakma,al bir Transalp keyfini sür.
    Motorcu için varmak değil,yolda olmak önemlidir Bizim buraların en meşhur motoru PANCAR dır
    Ne Motorcular Gördüm Üstünde Elbise Yok,Ne Elbiseler Gördüm İçinde Motorcu Yok.

Motosikleti
    Var
    Yavas yavas çinceyi sökmeye basladim.
    TA'lar 2002 yilina kadar Italya'da uretilmis.
    Sonra Ispanya'da.
    Italyan uretimlerin, Ispanyollara gore daha iyi oldugu yolunda bir iddia var.
    Hatta 1995 yılına kadar Japonya'da üretilmiş sonrasında İtalya'ya yolculuk..
    Japon imalatlar sarı renkli jant tellerinden ayırt edilebilirler..

Alıntı akinosan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam, bence güzel seçim. Ama nacizane bir iki önerim olabilir;

Gerçek anlamda bir enduro düşünüyorsan 640 adv'ye de bir göz at derim. Tabi, TA'ya göre baş ağrıtma potansiyeli çok daha yüksek bir alet ama kullanıcıları da öve öve bitiremiyor.

Mesela şu;

http://www.sahibinden.com/ktm_640_ad...XQQdisplayitem

Bu motor enduroclub'dan bir arkadaşımızın. Aldıktan sonra çok uğraştı ama şimdi iyi durumda. Bütçeyi de yormaz fiyatı itibarı ile.

Ya da klr650 Tengai. Kelimenin tam anlamıyla "tabanca" gibidir. Parçaları tamamen klr650. Sadece grenaj ve depo tasarımı farklı. Kawasaki'nin Amerikan pazarı için ürettiği, ülkemize de 97 yılına kadar gelen bir alet. O yıllara ait bir model düşünülüyorsa, kesinlikle bunu da dikkate almak lazım.

Bir de kle500 var tabi. Bahsettiğin bütçe ile 2004 ve üzeri bir kle bulunabilir.

Ama tekrar ediyorum, içlerinde en mantıklı olan yine de TA. Şu an ben de araştırıyorum. Yaşadığım yerde ne ktm servisi var, ne de kawasaki. Günü geldiğinde, servisine, parçasına en kolay ulaşabileceğim motoru almayı planlıyorum ve bu muhtemelen transalp olacak.
    Çok teşekkürler öneriler için..Muhakkak güzel motorlar..Ama seninde dediğin gibi hem servis hem de parça sıkıntısına düşmemek için gene Transalp ağır basıyor gönlümde..Ayrıca kaslı yapısı ve yırtıcı duruşu işe Transalp gene bir adım önde gibi
    Yoksa KTM nin sağlamlığına sözüm yok..Eğer yüksek model bakıyor olsaydım muhtemelen KTM alırdım..

Alıntı askon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vay engınım endurocu olacak ha valla ıyı secım şimdi bu kadar efsane olmuş motorlar burda sıralanırken içlerınde benım de hiçte ayırt edemıyeceğim modelller var enduro olsunda ne olursa olsun hesabı yalnız sen bır mondial kullanıcısı olarak hatırlatmak isterım .Mayısta 400 cc enduro modeli var .yakından görmek nasıp olmadı ama resımlerde fena değil bırde fıyatı uygun olursa düşünülebılır ama mondi işte asla kıyas olmaz diyerlerı ile
    Mondiye arazide güvenemem ben usta..
    Eyvallah bu zamana kadar gerek zat gerekse de mct işimi gördü ve beni üzmedi ama motorlara ben deliler gibi baktım, gözümden sakındım desem yeridir..
    Artık bir üst segmente geçmek gerek diye düşünüyorum..,
    O 400 lük enduro haziran sonuna ancak gelir ve yeni bir motor olacak..Ne tür kronik arızaları var daha belli değil..

Motosikleti
    Honda
    Evet arkadas bi de soyle bisey dedi.

如石头日本制造的

意大利人并不太坏

Okumaya ne taraftan baslayacagimi soksem çeviririm ama!

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Evet arkadas bi de soyle bisey dedi.

如石头日本制造的

意大利人并不太坏

Okumaya ne taraftan baslayacagimi soksem çeviririm ama!
    ''Japon yapımı taş gibi.İtalyan çok kötü değildir.''
    Yazıyor orda.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    "çonk yakai" yazıyor.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

Motosikleti
    Var
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "çonk yakai" yazıyor.
    Dersime çalıştım

http://www.motorcyclespecs.co.za/bikes/Honda%204.htm

buradaki yazılara göre xl 600 100 km de 5.5 yakıyormuş..Ki bunlar fabrika verisi

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2009 model XL 650 Transalp'in 100 km sarfiyatı sakin kullanımda 4,5 tl..
    Şuandaki motorumla hemen hemen aynı seviyede..Kaldı ki ben iş için değil haftasonları keyif için motora biniyorum..Yakıtı 100 km de 10 lt olmadığı sürece çok sorun değil yani
    senin bütçen bu motoru almaz bu motor enjeksiyonlu .. senin bütçenle alabileceğin TA kesin karburatörlü olanlardan olacak 100 kmde 6,5-7 lt yakar bir arkadaştan duyma atmasyon bilgi değil birebir kullanım bilgisi. hele hele asılırım devirli binerim dersen 8 lt ye kadar yakar .. yuh dediğini duyar gibiyim .. bnecede yuh .. kendini kanıtlamış bir motor daha var yamaha xt hem daha modelli olur hem daha az yakar ... yada 2000 öncesi BMW bak GS olmayanları .. garantide olmadığından yetkili servise götürme gibi sorununda olmaz ...parçalarıda uygun fiyatlara
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosikleti
    Var
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senin bütçen bu motoru almaz bu motor enjeksiyonlu .. senin bütçenle alabileceğin TA kesin karburatörlü olanlardan olacak 100 kmde 6,5-7 lt yakar bir arkadaştan duyma atmasyon bilgi değil birebir kullanım bilgisi. hele hele asılırım devirli binerim dersen 8 lt ye kadar yakar .. yuh dediğini duyar gibiyim .. bnecede yuh .. kendini kanıtlamış bir motor daha var yamaha xt hem daha modelli olur hem daha az yakar ... yada 2000 öncesi BMW bak GS olmayanları .. garantide olmadığından yetkili servise götürme gibi sorununda olmaz ...parçalarıda uygun fiyatlara
    İlk mesajımda da yazdığım gibi zaten 1997 model bakıyorum ki onların tamamı karburatörlü..Farkındayım bunu..

8 lt yaktıracak kadar asılacağımı sanmıyorum ama gene de 6.5-7 lt. yakmasına değdiği yönünde duyumlar aldım hep..Eğer değiyorsa yaksın yahu, ne yapalım

BMW küçük görünüyor gözüme..GS ya da CS olmayanların fiyatları bahsettiğim aralıkta, evet..
    Ancak tipleri hoşuma gitmiyor..
    Transalp'deki cüsse yok onlarda gibi..
    Bu haftaiçinde hepsine bineceğim..Net kararıda Cumaya kadar veririm..

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler