Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

Honda XL 600 Transalp veya muadili Enduro için Yardım/Öneri

Motovento
    REKLAM ALANI
    emrello - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TA '07 (Anya)
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senin bütçen bu motoru almaz bu motor enjeksiyonlu .. senin bütçenle alabileceğin TA kesin karburatörlü olanlardan olacak 100 kmde 6,5-7 lt yakar bir arkadaştan duyma atmasyon bilgi değil birebir kullanım bilgisi. hele hele asılırım devirli binerim dersen 8 lt ye kadar yakar .. yuh dediğini duyar gibiyim .. bnecede yuh .. kendini kanıtlamış bir motor daha var yamaha xt hem daha modelli olur hem daha az yakar ... yada 2000 öncesi BMW bak GS olmayanları .. garantide olmadığından yetkili servise götürme gibi sorununda olmaz ...parçalarıda uygun fiyatlara
    Yav arkadaşlar ya bende bir problem var ya da benim Transalp'te. Eğitim parkurunda bile 7 lt yaktırabildim ancak. Şehir içinde, kısa mesafeli kullanımda bile 6 lt'yi pek geçmiyor.

6,5 - 7 lt'yi ancak çok yoğun trafikte, kısa mesafe kullanılıyorsa yakabilir. 8 lt çok abartı bir rakam. Olmaz değil, olur da anormal bir durum söz konusudur. 10 lt yaktıran da çıkar, olabilir.

Ben kendi Transalp'imden gördüklerimi söylüyorum. Gezi ortalamam 5 lt, genel ortalamam 5,5 lt civarında.

Makinenin bakım durumu ve sürücüye göre tüketim değişebilir. İki kişiyle otobanda 8000 devirde gidiyorsa kralını yakar.
    Ağır metal insanı...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı emrello adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yav arkadaşlar ya bende bir problem var ya da benim Transalp'te. Eğitim parkurunda bile 7 lt yaktırabildim ancak. Şehir içinde, kısa mesafeli kullanımda bile 6 lt'yi pek geçmiyor.

6,5 - 7 lt'yi ancak çok yoğun trafikte, kısa mesafe kullanılıyorsa yakabilir. 8 lt çok abartı bir rakam. Olmaz değil, olur da anormal bir durum söz konusudur. 10 lt yaktıran da çıkar, olabilir.

Ben kendi Transalp'imden gördüklerimi söylüyorum. Makinenin bakım durumu ve sürücüye göre tüketim değişebilir. İki kişiyle otobanda 8000 devirde gidiyorsa kralını yakar.
    Boşver Emre..Bunlar BMW'cilerin ayak oyunları..Transalp'i aldırmamaya çalışıyorlar bana

Şaka bir yana yakıt olarak bir f 650 ile xl 600 ün farkının 100 km başına 2 lt ye varabilecek kadar çok olduğunu mu söylüyormusunuz şimdi bana?
    Yani örneğin TA 7 yakarken f650 5 litremi yakacak?
    Fark bu kadar çok olursa biraz daha düşünür insan çünkü..

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    engin hocam şimdiden hayırlı olsun diyim. inşallah atanınca bende v-strom alıcam
    bmw den servis problemi yüzünden vazgeçmek mantıklı ama f650lerin 3,5-4 litre yakması adamı düşündürüyor, çok düşük çünkü. (yinede servis yüzünden vazgeçtim bende)
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    http://www.sahibinden.com/1996_trafi...XQQdisplayitem

http://www.sahibinden.com/arkadaslar...XQQdisplayitem

Engin abi 1. ilandaki TA son japon üretimi, o modelden sonrakiler italyada üretilmeye baslandi, 2. ilandakide ayrica bi seçenek, fakat mukayyese edilirse 1. ilandaki benim hosuma daha cok gitti, yinede gidip gormek lazim tabiki.. Umarim isine yarar abi.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Motosikleti
    Var
    Saol sinan'cım..Önceden de yazdım, sahibindendeki tüm ilanları biliyorum
    İlk motor iyi de modeli çok düşük..Arka teker kampana vs..

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı Osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Saol sinan'cım..Önceden de yazdım, sahibindendeki tüm ilanları biliyorum
    İlk motor iyi de modeli çok düşük..Arka teker kampana vs..
    Engin abi bu kapitalist sistem nası biseydir böyle insani sürekli pahali zevklere sürüklüyor Varadero'dan vazgectin sanirim abi neyse hayirlisi olsun, ama ben sahibinden'deki ilanlari bildigini yazdigini okumamistim ( bu arada cok sacma bi cümle kurdum, ) hadi ben yattim, iyi geceler
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    engin hocam şimdiden hayırlı olsun diyim. inşallah atanınca bende v-strom alıcam
    bmw den servis problemi yüzünden vazgeçmek mantıklı ama f650lerin 3,5-4 litre yakması adamı düşündürüyor, çok düşük çünkü. (yinede servis yüzünden vazgeçtim bende)
    v strom da az yakar dıye bılıyorum içini ferah tut

vallaha bmw cılerın ayak oyunları değil üstat bıraz fazla yakması dısında hıc bır problem duymadık dedık valla hakkını verdık trans alpin ...hayırlısı olur insallah ilk mesajumda da dedığım gibi enduro olsun camurdan olsun (gercı enduro olunca sureklı camurlu oluyo ) bir de tkc 80 taktın mı tadından yenmez oooh

Orko_ye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Bende henüz 2 aylık Transalp kullanıcısı olarak (GV250'den geçiş yaptım) yakıt konusunda endişelerim olduğundan motorumu aldığımdan beri Excelde takip ediyorum. Şu anda ki ortalamam 5,35 Lt/100 km. Ama şunuda belirteyim ben pek hız sevmediğim için agresif kullanmam. Yani şehiriçinde ortalama süratim 70-80, E5'e çıkarsam 90-110 arasında kullanırım. Daha uzun yola otobana çıkamadım bile

Motorumda 2004 model.
    ..::.. GO ..::..

Motosikleti
    1996 model honda falcon 250 dominatör
    şimdiden hayırlı olsun
    SEYFETTİN SARI-ORDU ÜNYE'Lİ---BALIKESİR ERDEK'TE YAŞIYOR---(TA3CT)-MOTORU SKYGO SG200GY....

barış52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD Softail Breakout
    var mı transalp gibisi takmışım leo vince egzosuda motor kendini chopper sanmaya basladı

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    valla öle temiz olupta 7.-8ı milyara bmw 650 gs alınacağına inanmıyorum çünkü..sorun çıkartır zaten 2000 model ama bmw yi biliyorum 57 i modeli taş gibi ama 650 gs de sorunlar çokmuş
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

Motosikleti
    Var
    Bir kaç ay ertelediğim Transalp sevdam nihayete ermek üzere sanırım..
    En azından iyi bir motor bulmaya kaldı iş..

Bir tane de buldum hatta..99 model 35 binde motor..motosiklet aleminden bir abinin..Katekulli olduğunu sanmıyorum..
    Bu cumartesi bir arkadaşla bakmaya gidiyoz..Bahçelievler tarafında tanıdık bir honda servisi varsa tavsiye alabilirim..

Motoru göstermeden almak olmaz çünkü..ne de olsa 11 yaşında makine..

Evet efendim Bahçelievler veya civarında tanıdık, Honda servisi tavsiyesi alabilirmiyim?

Motosikleti
    Yamaha Fazer 600
    Alıntı necatik35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her motorcu sonunda endurocu olacaktır.Her endurocuda sonunda BMW ci.
    Enduro işine başlamak için Transalp en iyi seçenek.Sakin iyi huylu aklıbaşında bir hayvandır.Diğer bir seçenekte KLE 500 olabilir.Ancak biraz hırçın ve sağı solu belli olmayan bir makinadır.
    Sürüngenlikten kurtulup endurocu olacağına sevindim.
    Ben Harleyci olucam . 60 ına basıcam bıcırlara hava atıcam
    ::piloot:: Yakaladın mı? bak bakalım ellerine yakaladım dediğin şey sadece mavi bir silüet.... Çoktan uçup gittik. Geçtin mi? bak bakalım ardına ve önüne geçmene izin verildiğinde ufuktaki mavilik kim........ ::uzgunum:

Motosikleti
    KAWASAKİ ER6N
    Selam herkese,
    Uzun süre düşündükten ve bolca toz toprak içinde motor sürdükten sonra tarz değiştirmeye karar vermiş bulunmaktayım..

Evet, ruhumdaki gizli çocuğun adı ENDURO imiş

Kafamdaki motor şuan için Transalp 600..
    TA seçme nedenim en başta cüsseli olması..

Öncelikle varsa kullanıcılarından duymak isterim, 650 liğe göre dezavantajları veya varsa avantajlarını..
    Mesela düz yolda zorlanmadan çıkabileceği son hızı nedir?

Motor için ayırdığım para 6500-7000 TL..Son fiyat bu

Bu aralıktaki TA modelleri de 96-97 üretimi..Ve çok temizleri bulunabilmekte..
    Sonuçta Transalp kendini kanıtlamış bir motor ve ben de kendini ispat etmiş, ama düşük modelli bir motor için kafadan "ciğeri ölmüş, beş para etmez" diyen birisi değilim..

Neticede bahsettiğim modellerdeki bir TA 600 alınır bir durumda mıdır?
    Transalplerin V motor olduğunu ve motoru açılmamış olmasına bilhassa dikkat etmem gerektiği söylenmişti..Ayar tutturulamıyormuş bir kere motor açılınca..
    Mesela bu türden bilgiler verebilirmisiniz bana..

Bir de belirttiğim fiyat aralığında başka ne gibi önerileriniz olabilir?
    Göremediğim bir model olabilir sonuçta..

Şimdiden teşekkürler, sevgiler.

tabi sattın motoru.. alırsın yenisini

Motosikleti
    Var
    Alıntı ziya3406 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tabi sattın motoru.. alırsın yenisini
    Vay Ziya'cım
    Dur hele bugün geçsin seni mct başlığındakilerle tanıştıracağım

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    kardeş transalp efsane motordur çok zevkli sürüşü vardır ama en az 100 kmde 6 litre benzin yakarsın ki enjeksiyonluları 5.6 yakıyor hele alacağın modelin nasıl kullanıldığına göre de çok fark eder
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Bir kaç ay ertelediğim Transalp sevdam nihayete ermek üzere sanırım..
    En azından iyi bir motor bulmaya kaldı iş..

Bir tane de buldum hatta..99 model 35 binde motor..motosiklet aleminden bir abinin..Katekulli olduğunu sanmıyorum..
    Bu cumartesi bir arkadaşla bakmaya gidiyoz..Bahçelievler tarafında tanıdık bir honda servisi varsa tavsiye alabilirim..

Motoru göstermeden almak olmaz çünkü..ne de olsa 11 yaşında makine..

Evet efendim Bahçelievler veya civarında tanıdık, Honda servisi tavsiyesi alabilirmiyim?
    Bahçelievler Ünverdide Fatih Kılıçlı var Yaşam hastanesinin yanında ona git bi siftah at motoru göster.
    Varsa bi durumu reçetesini yazar.

Ha bu arada ben sana Kle 500 Öneririm. Kendi motorum oldugundan değil Bolca enduro arayışımdan kaynaklanıyor.

Çok baktım f650gs-TA-Xt660-kle 500 derken hepsi hakkında bolca fikrim oldu. Hepsine bindim denedim mabadıma Kle 500 daha uygun geldi )
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

aggressive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tgb X-Motion 250
    transalpten sasma piyasalı motor herzaman ıyıdır

şirinevler otosever e git

özel servisde motora baktırma hikayeden ibaret olur
    2006BWS100-2007CBF150-2010CBF150-2007FZ6SFAZER-2006CBF600-2012CBF150-2012AGİLİTYCİTY125-2005CBF600-2006Z750S-2008GSXR600-2014CRF250L-2014JOYMAX 250-2013İNAZUMA250-2018S3 250-2014TGBX-MOTİON250

motocycleboyreigns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    Alıntı emrello adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ben kendi Transalp'imden gördüklerimi söylüyorum. Gezi ortalamam 5 lt, genel ortalamam 5,5 lt civarında.

Makinenin bakım durumu ve sürücüye göre tüketim değişebilir. İki kişiyle otobanda 8000 devirde gidiyorsa kralını yakar.
    Hoca insanlar çok kolpalıyor bazen.
    KTM 640 in 5-5,5 yaktığı yolda TA 5,5-6 arası yakıyor.Engin tecrübe ile sabittir.Ki biri tek silindir öbürü 2 silindir.Abartıyorlar.
    Çok yakıyor diye geyik çıkmış çünkü 650 cilerle gezdiğiniz zaman aradaki tek çift silindir hep o çıkıyor.Diğer motorlar xt660,f650 oluyor gibi tek silindirler oluyor.
    Taş gibi makine,mekaniğinden çok anlamam ama kullanması çok keyifli.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:16 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:10 ----------

Alıntı sercan2667 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla öle temiz olupta 7.-8ı milyara bmw 650 gs alınacağına inanmıyorum çünkü..sorun çıkartır zaten 2000 model ama bmw yi biliyorum 57 i modeli taş gibi ama 650 gs de sorunlar çokmuş
    Bence çok iyi bir motor değil f650.Eski f650 lerin elektronik sorunu vardır mesela kronik..İyi elektrikçiler çözüyor gerçi.
    Kolpa Adamları

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler