Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

motorsiklet hız limiti

Motovento
    REKLAM ALANI
    emrello - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TA '07 (Anya)
    Alıntı hakaneksi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla ben bir hayabusa kullanıcısıyım ...yıllardır motor kullanırım 600 cc 1000cc şimdi 1300cc ...hayatımın hiçbir döneminde plaka takmadım ..bu kanunlar oldukçada takmayacagım yakalayabilen de buyursun yakalasın.... bu arada yaptıgımıda övmüyorum yanlış anlaşılmasın....bu benim hata yapma özgürlüğüm...
    Yaptığını onaylamıyorum, ama polemiğe girmeyelim; seninkisi ayrı bir durum.

Sonuçta hız sınırlamasıyla ilgili bir sorun var ve mağdur oluyoruz. Ayrıca hız sınırı 50'ye de inse, 250 ile gidecek adamı kimse durduramaz (durduğunda genelde çok geç olur ama o da ayrı bir konu).

Dilekçelerimizi yollayalım arkadaşlar.
    Ağır metal insanı...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    hayabusa
    Alıntı emrello adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaptığını onaylamıyorum, ama polemiğe girmeyelim; seninkisi ayrı bir durum.

Sonuçta hız sınırlamasıyla ilgili bir sorun var ve mağdur oluyoruz. Ayrıca hız sınırı 50'ye de inse, 250 ile gidecek adamı kimse durduramaz (durduğunda genelde çok geç olur ama o da ayrı bir konu).

Dilekçelerimizi yollayalım arkadaşlar.
    valla bencede polimige girmeyelim ben benim yaptığımı zaten onaylamazken senin onaylaman yada onaylamamanı plaka takmadıgım kadar takmam zaten ....dediğim gibi bu benim hata yapma özgürlüğüm ok...

Motosikleti
    TA '07 (Anya)
    Aşağıdaki metnin bir kısmını bu konu başlığından alıntıladım, bir kısmını da ben yazdım. İsteyen bir çıktı alabilir. Altına da kendi adresinizi, ismizi yazın, imzanızı atın.

(0312) 420 53 65 numaralı faksa gönderin veya daha güzeli "Türkiye Büyük Millet Meclisi Dilekçe Komisyonu 06543 Bakanlıklar - ANKARA" adresine postalayın.

Yarın öbür gün 100 küsur TL ceza ödediğinizde, "keşke gönderseymişim" demeyin sonra...

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ
    DİLEKÇE KOMİSYONU
    TARİH ../../2010

Konu : MOTOSİKLETLER İÇİN HIZ SINIRININ YENİDEN DÜZENLENMESİ

Karayolunda seyreden hemen tüm araçlar şehirlerarası yollarda 80-90 km/s hız sınırına sahipken, teknolojik açıdan artık oldukça gelişmiş bir durumda olan, günümüz araç standartlarından aşağı kalmayan fren ve yönlendirme sistemlerine sahip motosikletler için geçerli olan 70 km/s hız sınırı uygulamasının düzeltilerek, motosikletler için şehirlerarası yollardaki hız sınırlamasının otomobil hız sınırlarına paralel hale getirilmesi bir gereklilik haline gelmiştir.

Şehirlerarası karayollarında hemen tüm araçların sürat limitlerinin altında kalan 70 km/s hız sınırı uygulaması nedeniyle, biz motosiklet sürücüleri ağır araçlardan bile yavaş seyretmek zorunda kalmaktayız. Bu durum, yapısı gereği hafif olan motosikletlerin, ağır araçlardan kaynaklanan tehlikeli türbülanslardan etkilenmesi, sollama girişiminde bulunan ağır araçların yol dışına atması, taş-moloz sıçratması riskine maruz kalması sonucunu doğurmaktadır.

70 km/s hız sınırına uymak zorunda kalan motosiklet sürücüleri sürekli olarak başka araçlar tarafından sıkıştırılmakta veya sıklıkla yaşanan yakın takipler neticesinde risk altında kalmaktadır. Şehirlerarası karayollarında güvenli bir sürüş sağlamak adına, makul bir hız olan 90 km/s sürate çıkılması durumunda ise motosiklet sürücüleri ağır trafik cezalarıyla karşı karşıya kalmaktadır.

Motosiklet sürücülerinin ve trafiğin genel güvenliğinin iyileştirilmesi amacıyla motosikletler için hız sınırlarının otomobil hız sınırlarına paralel şekilde düzenlenmesi gerekmektedir.

Saygılarımla arz ederim.

Adı Soyadı
    İmza

Adres:

İlçe / İL
    Ağır metal insanı...

Motosikleti
    TA '07 (Anya)
    TBMM Dilekçe Komisyonu'na gönderilecek dilekçeyle ilgili konu için ayrı bir başlık açtım:

http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post1962458
    Ağır metal insanı...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler