Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Motosiklet Hız Sınırı için Düzeltme Dilekçesi - Önemli

Motovento
    REKLAM ALANI
    emrello - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TA '07 (Anya)
    Bildiğiniz gibi motosikletler için şehirlerarası yollardaki hız sınırı 70 km/s. Bu hız sınırı mobiletler, küçük cc'li scooter'lar için kabul edilebilir olmasına rağmen, özellikle büyük cc'li enduro, touring tarzı motorlar için gerçekten çok düşük; hatta bizi tehlikeye atabilecek kadar düşük.

Bu konuda benzer bir başlık açılmıştı. Konunun muhatabının TBMM olduğunu öğrenince biraz araştırdım. Bu konudaki taleplerimizi TBMM Dilekçe Komisyonu'na gönderebileceğimizi düşünüyorum (hatta ben gönderdim bile).

Dilekçe komisyonunun sayfası:
    http://www.tbmm.gov.tr/komisyon/dilekce/index.htm

Ben biraz forumdaki benzer bir dilekçeden alarak, biraz da kendimden katarak bir dilekçe hazırladım. İsteyenler aşağıdaki örneği kullanabilir veya eklemeler de yapabilirsiniz.

Yapmanız gereken sadece (0312) 420 53 65 numaralı faksa dilekçenizi göndermek veya "Türkiye Büyük Millet Meclisi Dilekçe Komisyonu 06543 Bakanlıklar - ANKARA" adresine postalamak. Dilekçeyi bir Word dosyasına kopyalayıp yazdırabilirsiniz.

Tarih, ad-soyadı, adres ve imzanızı eklemeyi unutmayın. Dilekçemiz aşağıda (ihmal etmeyelim, sayının fazla olması önemli):

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ
    DİLEKÇE KOMİSYONU
    TARİH ../../2010

Konu : MOTOSİKLETLER İÇİN HIZ SINIRININ YENİDEN DÜZENLENMESİ

Karayolunda seyreden hemen tüm araçlar şehirlerarası yollarda 80-90 km/s hız sınırına sahipken, teknolojik açıdan artık oldukça gelişmiş bir durumda olan, günümüz araç standartlarından aşağı kalmayan fren ve yönlendirme sistemlerine sahip motosikletler için geçerli olan 70 km/s hız sınırı uygulamasının düzeltilerek, motosikletler için şehirlerarası yollardaki hız sınırlamasının otomobil hız sınırlarına paralel hale getirilmesi bir gereklilik haline gelmiştir.

Şehirlerarası karayollarında hemen tüm araçların sürat limitlerinin altında kalan 70 km/s hız sınırı uygulaması nedeniyle, biz motosiklet sürücüleri ağır araçlardan bile yavaş seyretmek zorunda kalmaktayız. Bu durum, yapısı gereği hafif olan motosikletlerin, ağır araçlardan kaynaklanan tehlikeli türbülanslardan etkilenmesi, sollama girişiminde bulunan ağır araçların yol dışına atması, taş-moloz sıçratması riskine maruz kalması sonucunu doğurmaktadır.

70 km/s hız sınırına uymak zorunda kalan motosiklet sürücüleri sürekli olarak başka araçlar tarafından sıkıştırılmakta veya sıklıkla yaşanan yakın takipler neticesinde risk altında kalmaktadır. Şehirlerarası karayollarında güvenli bir sürüş sağlamak adına, makul bir hız olan 90 km/s sürate çıkılması durumunda ise motosiklet sürücüleri ağır trafik cezalarıyla karşı karşıya kalmaktadır.

Motosiklet sürücülerinin ve trafiğin genel güvenliğinin iyileştirilmesi amacıyla motosikletler için hız sınırlarının otomobil hız sınırlarına paralel şekilde düzenlenmesi gerekmektedir.

Saygılarımla arz ederim.

Adı Soyadı
    İmza

Adres:

İlçe / İL
    Ağır metal insanı...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    jesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ''00 ZX-12R..00 cb1100,, "16 integra 750
    güncelleyelimde...... bi işe yarasın ... emegine saglık arkadaşım ..
    bridge stone shirdge stone sharidge stone... ve tanrı lastikten kadını yarattı, sharon stone..
    Drift Religion

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İnşallah gereken düzenlemeleri yaparlar.

Motosikleti
    inşallah diil... yazının çıktısını aıp doldurup postaneye gitmen yeterli...

ota .oka facede grup daveti yapıyoruz ya.. bi akşamda oturup şunu dolduralım.. gönderelim .. hiçdegilse bukadar mektup nerden gelmiş die soralar .. dikkat çeksek yeter ..
    bridge stone shirdge stone sharidge stone... ve tanrı lastikten kadını yarattı, sharon stone..
    Drift Religion

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    ben çok miktarda çıktı alıp,grup arkadaşlarıma imzalatıp,elimle faxlayacağım.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

Motosikleti
    Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eline koluna saglık,,, yapılması gereken budur
    Drift Religion

Motosikleti
    TA '07 (Anya)
    Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler, ben de aynen böyle yaptım!
    Ağır metal insanı...

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    Alıntı emrello adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler, ben de aynen böyle yaptım!
    demek sız yaptığınıza göre bana gerek kalmadı

Motosikleti
    bir dilekçede benden giti şu saat itibarı ile ( mutluyum ) :D
    Drift Religion

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    geçtiğimiz pazar ankaradan geliyoruz sanimiyetimle söylüyorum,yaklaşık 10/15 tane radar kurulu araç gördüm.yanımızdan mavi bir fazer geçti biz sabit 90 la gidiyorduk fazer rahat 120 vardı.patrona dedimki bunu kesin ileride çevirirler,yok yiğenim bunlara bişey demiyolar dedi iddaya girdik.fazla sürmedi yaklaşık 5km sonra bizim fazer sağa çekmiş kaskı çıkarıyodu ruhsatı ehliyeti memur amcada.içler acısı bir durum.gerçekten bunun düzeltilmesi lazım.zaten yollarda duble oldu asfalt kaymakgibi en azından 110/130 olsa çok güzel olucak...kardeşim altımızda 2003 passat highline var kadran 260km. biz hız sabitleyiciyle 90km ile gidiyoruz yemin ederim kamyonları sollarken zorlandık.motorlar napsın 70km hızla...işimiz çok zorr.aslında meclis trafik komisyonu başkanını alıcan şehirler arası bir yolda şöyle bol kamyonlu bir trafikte motorun üstüne oturtucan hadi sür diceksin ozaman anlar...
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

huska - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    işyerıne varır varmaz fakslayacagım.yazanlara emegı gecenlere teskkurler

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    Alıntı m.şanveren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçtiğimiz pazar ankaradan geliyoruz sanimiyetimle söylüyorum,yaklaşık 10/15 tane radar kurulu araç gördüm.yanımızdan mavi bir fazer geçti biz sabit 90 la gidiyorduk fazer rahat 120 vardı.patrona dedimki bunu kesin ileride çevirirler,yok yiğenim bunlara bişey demiyolar dedi iddaya girdik.fazla sürmedi yaklaşık 5km sonra bizim fazer sağa çekmiş kaskı çıkarıyodu ruhsatı ehliyeti memur amcada.içler acısı bir durum.gerçekten bunun düzeltilmesi lazım.zaten yollarda duble oldu asfalt kaymakgibi en azından 110/130 olsa çok güzel olucak...kardeşim altımızda 2003 passat highline var kadran 260km. biz hız sabitleyiciyle 90km ile gidiyoruz yemin ederim kamyonları sollarken zorlandık.motorlar napsın 70km hızla...işimiz çok zorr.aslında meclis trafik komisyonu başkanını alıcan şehirler arası bir yolda şöyle bol kamyonlu bir trafikte motorun üstüne oturtucan hadi sür diceksin ozaman anlar...
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

aSuBaYaH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    iki teker
    Alıntı jesse adlı üyeden alıntı Mesajı göster

ota .oka facede grup daveti yapıyoruz ya.. bi akşamda oturup şunu dolduralım.. gönderelim .. hiçdegilse bukadar mektup nerden gelmiş die soralar .. dikkat çeksek yeter ..
    sinirlenme gönderiyoruz

Motosikleti
    Alıntı aSuBaYaH adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sinirlenme gönderiyoruz
    ben gönderdim bile aga :d yanlız bırakmayın beni :D tek deli ben olmiim orda .. içeri falan atarlarsa yanlız bırakmayın .. temiz çamaşır sigara.. ..

mt cezaevi buluşması
    Drift Religion

Motosikleti
    TA '07 (Anya)
    ben gönderdim bile aga :d yanlız bırakmayın beni :D tek deli ben olmiim orda .. içeri falan atarlarsa yanlız bırakmayın .. temiz çamaşır sigara.. ..

mt cezaevi buluşması
    Önce beni atarlar merak etme!
    Ağır metal insanı...

ahmetnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS DAKAR '06
    bende destekliyorum otomabiller ile aynı hızda seyretmemiz şart 70 km/h gerçekten çok düşük
    45km yol + 90km/h = 30dk. 45km yol 180km/h=15dk. kazancımız 15dk, peki kaybedeceklerimiz

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Güncel...

Bende yarın hallediyorum..

Motosikleti
    TA '07 (Anya)
    Aslansınız, kaplansınız arkadaşlar! Kim tutar bizi...
    Ağır metal insanı...

ozan_bursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -

yarın ilk iş faxlamak olacak
    ya da TDK dili ile belgeçlicem
    Kelimelerin anlattığı kadarım..
    Ne anlatırsam anlatayım anladığın kadarım...

Motosikleti
    Alıntı ozan_bursa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yarın ilk iş faxlamak olacak
    ya da TDK dili ile belgeçlicem
    eline koluna saglık ... güncel tutalım herkezden destek gelsin
    Drift Religion

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler